امروز: شنبه، ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۴۰ Saturday, 2 March 2024

ناطق نوری:همه باید از روحانی حمایت کنند

ناطق نوری:همه باید از روحانی حمایت کنند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره تصویب تحریم‌های جدید در کنگره آمریکا علیه ایران گفت: تحلیل آمریکایی‌ها در افزودن تحریم ها اشتباه است.

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از تسنیم ، حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق‌نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران در خصوص اهمیت روز جهانی قدس، اظهار داشت: در ابتدا باید از ملت بزرگ ایران تشکر کنیم که همیشه و همه سال با زبان روزه و در فصل گرما به ندای امام (ره) و مقام معظم رهبری پاسخ مثبت داده و می‌دهند و در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنند.

وی مبدع و مبتکر روز جهانی قدس را امام خمینی (ره) عنوان کرد و گفت: انگیزه امام خمینی (ره) الهامی از مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی بود؛ هزار و اندی سال از روز عاشورا می‌گذرد اما بزرگداشت آن روز و تجلیل از مظلومین و دفاع از ستمدیدگان و اظهار تنفر از ظالمان همچنان وجود دارد و در تاریخ فراموش نمی‌شود لذا روز قدس را امام خمینی (ره) از عاشورا الهام گرفت و این روز را بنیانگذاری کردند تا در چنین روزی به عنوان اقدام حداقلی از صهیونیست‌های متجاوز و حامیانش ابراز تنفر کنیم و از ستمدیدگان تاریخ ملت مظلوم فلسطین حمایت کنیم و امید است زنده نگه داشتن این روز موج ایجاد کند و امیدواریم این موج عینیت پیدا کند و به صورت عملی و انشاءالله مسلمانان به صورت متحد این غده سرطانی را عمل کنند.

ناطق نوری درباره شخصیت رئیس‌جمهور منتخب خاطر نشان کرد: شخصیت آقای روحانی را همه می‌شناسند که یک روحانی روشن و متعهد است و چهره ناشناخته‌ای نیست. در 34 سال گذشته مسئولت‌های مختلفی برعهده داشته است. 20 سال در مجلس در مقام قانونگذاری حضور داشته و دیدگاه های خود را بیان کرده است. علاوه بر آن مدتی به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی مشغول به کار بوده و به نظر بنده امید اینکه انشاءالله براساس قانون اساسی و قوانین کشور وی بتواند عینیت ببخشد.

وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد اینکه فکر می‌کنید رئیس‌جمهور منتخب چه نقشی می‌تواند در کاستن تحریم‌ها داشته باشد، اظهار داشت: ما همیشه از حق خود دفاع کرده‌ایم و می‌کنیم و آقای روحانی همانطور که خودش اعلام کرده است با تدبیر و اعتدال کارها را پیش خواهد برد و ما نیز همانطور باید بر اساس تدبیر و عقل پیش برویم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: دشمنان فکر می‌کنند که در چنین شرایطی اگر فشار بیشتری بیاورند می‌توانند امتیاز بیشتری بگیرند در حالیکه تحلیل غلطی است و آنها در طی این چند سال این تحلیل غلط را داشته‌اند. دشمنان باید برگردند و با تدبیر رفتار کنند و ما نیز با تدبیر خود و حفظ مصالح کشور و عزتی که مقام معظم رهبری فرمودند به صورت حکیمانه رفتار کنیم.

ناطق‌نوری در پایان خاطر نشان کرد: همه گروه‌ها ضرورت دارد همه مردم، گروه‌ها و افرادی که دلشان برای انقلاب می‌سوزد باید با وحدت کلمه از آقای روحانی حمایت کنند تا آقای روحانی بتواند مشکلات کشور را حل کند.

وی در پایان در خصوص اینکه به نظر شما گمانه‌زنی‌هایی که در مورد کابینه مطرح می‌شود آیا با اعتدال سازگار است خاطر نشان کرد: باید کابینه دولت یازدهم معرفی شود تا ببینیم چه کسانی معرفی می‌شوند و در آن زمان اظهار نظر کنیم و در حال حاضر باید صبر کرد.

توییت بینا

10:34 (۴ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۴ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۴ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۴ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۸ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۸ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۸ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۹ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۹ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۹ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۹ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۹ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۹ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۹ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۹ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۹ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۹ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۹ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۹ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱۰ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین