انتشار آخرین سند اشتغالی احمدی‌نژاد
یک ماه پس از اتمام ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، وزارت تعاون، کار و رفاه عملکرد اشتغال زایی 31 استان ...

یک ماه پس از اتمام ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، وزارت تعاون، کار و رفاه عملکرد اشتغال زایی ۳۱ استان در سال گذشته را ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری وتحلیلی بینانیوز،طبق این سند، استان‌ها از ۲٫۳ میلیون شغل برنامه ریزی شده در سال ۹۱ حدود ۱٫۶ میلیون شغل را ایجاد کرده اند که معادل تحقق حدود ۶۷ درصدی هدف اشتغالی آخرین سال فعالیت دولت دهم است.

عملکرد اشتغال زایی استان های کشور در سال ۹۱ که مربوط به سال پایانی عملکرد دولت دهم است، منتشر شد که بر اساس آن، آمار عملکرد استان های کشور در دو بخش میزان اشتغال تعهد شده بدون احتساب بخش ساختمان و تعداد اشتغال ایجاد شده بدون احتساب بخش ساختمان اعلام شد.

بر اساس گزارش ارائه شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی (دبیرخانه شورای عالی اشتغال)، در سال گذشته دولت دهم ایجاد ۲ میلیون و ۳۰۵ هزار فرصت شغلی را در دستور کار قرار داده بود و استانداران سراسر کشور نیز متعهد شده بودند نسبت به ایجاد سهم اشتغال استان های خود اقدام کنند.

برنامه ایجاد ۲٫۳ میلیون شغل

همچنین با مشخص شدن سهم هر دستگاه از بسته اشتغال ۲ میلیون و ۳۰۵ هزارنفری سال ۹۱، کلیه دستگاه های اجرایی مکلف شده بودند تا به صورت مستمر گزارشات خود را در سیستم نرم افزاری رصد به ثبت برسانند.

با مجوزی که وزیر کار دولت دهم داده بود، کار اعتبارسنجی تعهد اشتغال استان ها در اردیبهشت ماه امسال از طریق ۷ هزار و ۳۰۴ نمونه انجام شد که حاوی اطلاعات عملکرد استان های کشور از ابتدای فروردین ماه سال گذشته تا پایان اسفندماه ۹۱ است. در نهایت در خردادماه سال جاری کنترل کیفی داده های آماری جمع آوری شده بررسی شد.

بر پایه جدول ارائه شده از عملکرد اشتغال زایی استان ها در آخرین سال فعالیت دولت دهم، از کل ۲ میلیون و ۳۰۵ هزار تعهد اشتغالی که برای استان های کشور پیش بینی شده بود، ۱ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۴۴۳ فرصت شغلی معادل حدود ۶۷ درصد تعهدات طبق گزارش وزارت کار، محقق شده است.

تحقق۶۷ درصدی هدف اشتغال در سال ۹۱

از سویی، بیشترین تعهد اشتغال زایی مربوط به استان تهران با ۲۹۵ هزار و ۹۷۵ بوده که از این تعداد ۲۲۵ هزار و ۹۳۳ فرصت شغلی ایجاد شده است. همچنین اصفهان دارای ۱۰۶ هزار و ۵۱۰ تعهد شغلی، خراسان رضوی ۱۱۱ هزار و ۲۲۱ مورد و خوزستان ۱۰۹ هزار و ۹۲۲ شغل بوده است.

مابقی استان های کشور تعهداتی کمتر از ۱۰۰ هزار فرصت شغلی در سال گذشته داشته اند. طبق اعلام وزارت کار، به صورت کلی از ۱ میلیون و ۵۹۴ هزار و ۵۰۳ فرصت شغلی تعهد شده استان ها در سال گذشته، ۱ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۴۴۳ شغل محقق شده است.

ایلام با ۱۶ هزار و ۶۳۱ تعهد شغلی، بوشهر با ۱۱ هزار و ۵۸۱ مورد، چهارمحال و بختیاری با ۱۷ هزار و ۳۳۶ شغل، خراسان جنوبی با ۱۳ هزار و ۷۳۴ فرصت شغلی، خراسان شمالی ۱۷ هزار و ۳۷۵ مورد، زنجان ۱۴ هزار و ۸۳۶ مورد، سمنان ۹ هزار و ۵۷۷ شغل، سیستان و بلوچستان ۳۹ هزار و ۲ مورد، قزوین ۱۴ هزار و ۳۶۵ شغل، قم ۱۸ هزار و ۹۸۳ فرصت شغلی، کردستان ۴۲ هزار و ۲۵۰ شغل، کرمانشاه ۴۸ هزار و ۵۷۷ شغل، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۱ هزار و ۱۷۱ مورد، گلستان ۱۵ هزار و ۷۲۶ شغل، گیلان ۴۱ هزار و ۳۹۱ شغل، لرستان ۳۶ هزار و ۹۷۵ فرصت شغلی، مرکزی ۳۵ هزار و ۵۲ مورد، هرمزگان با ۳۴ هزار و ۴۴۷ مورد، همدان با ۳۱ هزار و ۴۸۸ فرصت شغلی و یزد با ۳۰ هزار و ۴۰۳ شغل؛ کمترین تعهدات ایجاد اشتغال در سال گذشته را داشته اند.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است تعهد ایجاد حدود ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار فرصت شغلی در سال گذشته بدون احتساب بخش ساختمان است و مشاغل ایجاد شده در این بخش در آمارها وارد نشده است.

1


برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS