رهبر معظم انقلاب: امیدواریم رویکرد جدید آمریکا در قبال سوریه جدی باشد
رهبر معظم انقلاب اسلامی، تاکید کردند: امیدواریم رویکرد جدید آمریکا در قبال سوریه جدی باشد و بازی رسانه‌ای نباشد. هفته‌هاست ...

رهبر معظم انقلاب اسلامی، تاکید کردند: امیدواریم رویکرد جدید آمریکا در قبال سوریه جدی باشد و بازی رسانه‌ای نباشد. هفته‌هاست که مردم این منطقه را برای منافع صهیونیست‌ها به جنگ تهدید می‌کنند.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار کارگزاران حج امسال، حج را مایه اقتدار سیاسی، فرهنگی و معنوی جامعه اسلامی دانستند و با اشاره به شرایط کنونی جهان اسلام و منطقه و تلاش بدخواهان برای ایجاد درگیری میان مسلمانان به بهانه اختلاف های مذهبی و همچنین تهدیدها و آتش‌افروزی‌های سلطه‌گران گفتند: امیدواریم رویکرد جدید امریکا در قبال سوریه، جدی و بدور از فریب، و برگشت واقعی از رویکرد خودسرانه و غلط چند هفته اخیر باشد.

 

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه یکی از لوازم حج واقعی، رفتار برادرانه‌ی مسلمانان در عرصه این فریضه بزرگ است، افزودند: دوری از جدال در ایام حج که در قرآن کریم بر آن تأکید شده به معنای جدال نداشتن برادران دینی و مسلمان با یکدیگر است که هم شامل پرهیز از جدال زبانی و هم پرهیز از تنافر قلبی می شود.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: متأسفانه برخی کج‌فهم‌ها، با تفسیر غلط از جدال نداشتن در ایام حج، تلاش دارند تا فلسفه برگزاری مراسم برائت از مشرکین را زیرا سؤال ببرند در حالی‌که جدال با شرک و کفر، از اساسی ترین دستورات اسلام است.

 

ایشان مسلمانان را به هوشیاری در قبال نقشه بدخواهان برای ایجاد اختلاف‌ها و درگیری‌های مذهبی فراخواندند و تأکید کردند: دشمنان امت اسلامی بخوبی متوجه شده اند که درگیری مذاهب اسلامی به نفع رژیم غاصب صهیونیستی است و بر همین اساس با راه اندازی گروههای تکفیری از یک طرف و با ایجاد رسانه های به ظاهر اسلامی و حتی شیعی برای دامن زدن به اختلافات از طرف دیگر، بدنبال درگیر کردن مسلمانان با یکدیگر هستند.

 

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: بزرگان تشیع اعم از امام(ره) و دیگران همواره بر حفظ اتحاد امت اسلامی تأکید کرده اند، بنابراین آن تشیعی که با هدف دامن زدن به اختلافات، از رسانه هایی که در لندن و امریکا هستند، تبلیغ می شود، در مسیر شیعه واقعی نیست.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی دیگر از نقاط قوت حج را که زمینه ساز اقتدار بیش از پیش آن می شود، تبادل فرهنگ اسلامی ناب میان مسلمانان و اطلاع از واقعیات و پیشرفت‌های جوامع اسلامی، در ایام حج دانستند و گفتند: با توجه به حجم بسیار بالا و غیرقابل تصور رسانه های معاند نظام اسلامی، یکی از وظایف زائران ایرانی، معرفی و شناساندن چهره واقعی اسلام و شیعه و حقایق و پیشرفتهای نظام اسلامی، از طریق زبان و عمل خود است.

 

ایشان با تأکید بر اینکه تقویت معنویت یکی دیگر از محورهای اصلی حج واقعی است، خاطرنشان کردند: ایمان قوی، توکل بر خدا و حسن ظن به وعده الهی که لازمه عبور از گذرگاه‌های دشوار و نهراسیدن از هیمنه ظاهری قدرت‌ها هستند، در حج بدست می‌آید.

 

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به آتش افروزی دشمنان امت اسلامی در پاکستان، افغانستان، عراق، سوریه و بحرین به بهانه شیعه و سنی و کشته شدن صدها انسان بیگناه، گفتند: سلطه‌گران و ابرقدرت‌ها بویژه آمریکا برای رسیدن به منافع نامشروع خود از ویران کردن کشورها و کشتن انسان‌ها هیچ ابایی ندارند.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به تحولات سوریه و تهدیدهای چند هفته اخیر آمریکایی‌ها برای جنگ افروزی در منطقه، اشاره کردند و افزودند: آنها برای منافع ملی ادعایی خود که در واقع منافع صهیونیست‌ها و سرمایه‌داران بزرگ است، حتی حاضر به آتش‌افروزی و پایمال کردن منافع کشورها و ملت های دیگر هستند.

 

ایشان با تأکید بر اینکه امیدواریم رویکرد جدید آمریکا در قبال سوریه، جدی و به دور از بازی سیاسی باشد، خاطرنشان کردند: اگر چنین باشد، به معنای بازگشت آمریکا از رویکرد خودسرانه و غلط چند هفته اخیر است.

 

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران با دقت و هوشیاری حوادث منطقه را دنبال می‌کند.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: ما به عنوان یک ملت بزرگ در این منطقه حساس، باید با نگاه درست و با استفاده از اقتدار اسلامی، اهداف والا و انسانی خود را که مبتنی بر اسلام است، در معرض دید همگان قرار دهیم و بشریت را به دستاوردِ حرکت براساس اسلام، دعوت کنیم.

 

ایشان خاطرنشان کردند: دستاورد حرکت براساس اسلام، ساخت اقتدار درونی ملت است که با ایمان راسخ، اتحاد آحاد مردم، عملکرد صحیح مسئولان، همدلی مردم و مسئولان و توکل بر خدا به دست می‌آید.

 

رهبر انقلاب اسلامی، عقل، معنویت، توکل، حرکت و عمل را پنج عنصر اساسی برای ساخت اقتدار درونی برشمردند و افزودند: حرکت نظام اسلامی در این مسیر و اقتدار روز افزون آن، قطعاً بر شرایط منطقه تأثیرگذار خواهد بود، همانگونه که تاکنون بوده است.

 

بر اساس این گزارش، در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر نماینده ولی‌فقیه و سرپرست زایران ایرانی ضمن تبریک هفته حج و دهه کرامت، تدوین سند راهبردی حج، اهتمام به تقویت هرچه بیشتر قرآن، تلاش برای ایجاد تحول روحی در زائران از طریق آموزش‌های قبل از تشرف، دفاع از حقوق زائران، تقویت امر تحقیق در رابطه با موضوعات مرتبط با حج، برگزاری همایش‌های تخصصی، ارتقاء سطح علمی روحانیون کاروان‌ها، برگزاری دوره‌های آموزش زبان عربی و تدوین تجارب و آسیب‌شناسی برنامه‌های گذشته را از مهمترین فعالیت‌های بعثه مقام معظم رهبری بیان کرد.

 

جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در گزارشی با بیان مجموعه تلاش‌های صورت گرفته به منظور هماهنگی میان اجزاء دستگاه‌های مرتبط با حج برای انسجام بیشتر و خدمات‌رسانی هرچه بهتر به زائران گفت: حج فرصت مناسبی برای انتقال فرهنگ ایران اسلامی به سایر ملت‌هاست.

 

وی با تأکید بر اهمیت توجه به فلسفه، اسرار و معارف حج افزود: برقراری ارتباط بین شخصیت‌های دینی و علمی جمهوری اسلامی با دیگر شخصیت‌های جهان اسلام زمینه انسجام هرچه بیشتر امت اسلامی را فراهم خواهد کرد.

 

اوحدی رئیس سازمان حج نیز با اشاره به اینکه در سال جاری ۶۴۰۰۰ زائر ایرانی در قالب ۵۰۰ کاروان از ۱۷ ایستگاه پروازی در سراسر کشور به حج اعزام خواهند شد، گفت: سازمان حج همچنین پذیرای ۲۰۰۰ زائر ایرانی مقیم خارج از کشور است.

 

وی تمرکز در استقرار زائران و خدمات رسانی به آنان و همچنین برپایی مراکز در مانی در برخی کاروان‌ها و دو بیمارستان به صورت شبانه‌روزی در مکه مکرمه و مدینه منوره را از دیگر فعالیت‌های سازمان حج و زیارت بیان کرد.

 

انتهای پیام

 


برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS