3 کتاب با موضوع زندگی شخصیت‌های ماندگار منتشر شد
کتاب‌هایی با موضوع زندگی توماس ادیسون (مخترع بزرگ آمریکایی)، گراردوس مرکاتو (پدر علم نقشه‌کشی) و « نخستین فرعون مؤنث» (حتشپسوت) ...

کتاب‌هایی با موضوع زندگی توماس ادیسون (مخترع بزرگ آمریکایی)، گراردوس مرکاتو (پدر علم نقشه‌کشی) و « نخستین فرعون مؤنث» (حتشپسوت) منتشر شد.

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز، این کتاب‌ها درقالب طرحی با عنوان «شخصیت‌های ماندگار» از سوی انتشارات ققنوس به چاپ رسیده‌اند.

«توماس ادیسون» (مخترع بزرگ آمریکایی) نوشته مایکل برگن با ترجمه فرید جواهرکلام یکی از این کتاب‌هاست که در پشت جلد آن درباره ادیسون نوشته شده است: «توماس آنوا ادیسون هنگام کودکی مجذوب تکنولوژی و آزمایش‌های شیمیایی شد. بعدها تلاش او برای تکمیل تلگراف‌، به نخستین اختراع او یعنی گرامافون انجامید‌؛ اختراعی که زمینه‌ساز زندگی سرشار از کشف و اختراع او شد. لامپ فروزانش‌، وی را به قهرمانی مردمی بدل کرد و بسیاری به او لقب «جادوگر منلوپارک» را دادند. ادیسون با انگیزه کنجکاوی و تمایل به آسان‌تر کردن زندگی برای همگان‌، در نهایت جهان را تغییر داد.»

این کتاب در ۱۰۲ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۵۲۰۰ تومان به چاپ رسیده است.

کتاب دیگر به «نخستین فرعون مؤنث» (حتشپسوت) اختصاص پیدا کرده که پاملا دل آن را نوشته و فاطمه شاداب آن را به فارسی برگردانده است.

در پشت جلد این کتاب نیز آمده است: «جوامع کهن مردان و زنان منحصر به فردی داشته‌اند که اثر خود را بر جهان گذاشته‌اند. هرچه بیش‌تر درباره آن‌ها می‌خوانیم،‌ از دستاوردهای‌شان بیش‌تر شگفت‌زده می‌شویم. این مردان و زنان تاریخ را ساخته‌اند و تغییر داده‌اند. فرعونی که بیش از ۳۵۰۰ سال قبل بر مصر فرمان می‌راند،‌ یکی از جالب‌ توجه‌ترین اسرار جهان باستان است.

حتشپسوت‌، نخستین و قدرتمندترین فرعون مؤنث جهان‌، تا اواسط قرن نوزدهم تقریبا ناشناخته بود، هرچند توطئه برای محو حتشپسوت از تاریخ وجود داشت،‌ میزان چشم‌گیری از جزییات واقعی درباره زندگی او آشکا رشده است. او که در حروف هیروگلیف روی معبدش هم به صورت مرد و هم به صورت فرعون تصویر شده است، یادبودهایی ساخت و هیأت‌هایی را گسیل داشت که فرهنگ مصر را غنی می‌کردند.»

این کتاب در ۱۰۲ صفحه با شمارگان ۱۵۰۰ نسخه و قیمت ۵۲۰۰ تومان به چاپ رسیده است.

کتاب دیگر مربوط به «گراردوس مرکاتور» (پدر علم نقشه‌کشی نوین) است که آن را آن هاینریش نوشته و شیوا مقانلو به فارسی ترجمه کرده است.

در پشت جلد این کتاب نیز درباره گراردوس مرکاتور نوشته شده است: «گراردوس مرکاتور جغرافی‌دان قرن شانزدهم در سال ۱۵۱۲ م در روپلموند‌، فلاندر متولد شد. او در دوره‌ای از کشمکش‌های مذهبی می‌زیست و برای مدتی به جرم بدعت به زندان انداخته شد. مرکاتور حرفه‌اش را به عنوان سازنده ادوات ریاضی آغاز کرد،‌ اما با نقشه جهان سال ۱۵۶۹ خود‌، که شیوه جدیدی از نمایش زمین کروی را بر روی کاغذ مسطح معرفی می‌کرد،‌ به شهرتی ماندگار رسید.

این روش که سیستم تصویری مرکاتوری نامیده می‌شود،‌ همچنان امروزه به کار می‌رود. کتاب ۱۵۸۵ او با عنوان « اطلس» نخستین کتابی بود که از این واژه برای توصیف مجموعه نقشه‌ها استفاده کرد.

این کتاب نیز در ۱۱۱ صفحه با شمارگان ۱۵۰۰ نسخه و قیمت ۵۲۰۰ تومان در نشر ققنوس به چاپ رسیده است.


برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS