مقايسه هزينه سفر احمدي‌نژاد با روحاني در سفر به نيويورك
كف‌زدن آمريكايي‌ها براي سخنان روحاني نشانه تاييد اصول منطقي ماست، مفقود شدن 20 هزار صفحه از اسناد تحقیق و تفحص ...

کف‌زدن آمریکایی‌ها برای سخنان روحانی نشانه تایید اصول منطقی ماست، مفقود شدن ۲۰ هزار صفحه از اسناد تحقیق و تفحص از تامین‌ اجتماعی، مجلس هیچ‌گونه عقب‌نشینی در موضوع هسته‌ای را نخواهد پذیرفت، دموکراسی یا دماکراسی، مقایسه هزینه سفر احمدی‌نژاد با روحانی در سفر به نیویورک و … از جمله اخبار جذاب بسته خبری امروز است.
به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز : هر روز شاهد تولید حجم گسترده‌ای از اخبار و گزارشات مختلف و متنوع در خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری هستیم که رصد تمام این اخبار برای مخاطبان در گرو صرف وقت بالایی است و البته از حوصله آنها نیز خارج؛ برای تسهیل در مرور این اخبار، تلاش داریم گزیده‌ای از اخبار سیاسی هر روز که در فضای مجازی منتشر می‌شود را در قالب یک بسته خبری در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

کف‌زدن آمریکایی‌ها برای سخنان روحانی نشانه تایید اصول منطقی ماست!

منصور حقیقت‌پور، نایب‌رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حتما آقای رئیس‌جمهور با مقام معظم رهبری همه موارد را هماهنگ کرده‌ است، گفت: تصور می‌کنم دو اتفاق در این سفر بیفتد، نخست اینکه با این وضعیت آمریکایی‌ها در زمان سخنرانی رئیس‌جمهور ایران جلسه را ترک نکنند و اینکه ما منتظر هستیم آمریکاییان بعد از سخنرانی روحانی برای وی دست بزنند که اگر برای وی دست بزنند یعنی اصول منطقی، عقلی و درست ما را تأیید کرده‌اند.

حقیقت‌پور در گفتگو با شبستان در پاسخ به اینکه سال گذشته برای تیم ایرانی چنین اتفاقی رخ نداد و این تغییر رفتار آمریکاییان برای چیست، بیان داشت: به هر حال یک‌سری تغییر است و جابجایی‌هایی در کشور اتفاق افتاده است و شاید در سال گذشته رویکرد ما رویکرد جذمی بود و رویکردی نبود که نرمش قهرمانانه را داشته باشیم اما امسال قطعا اصل انعطاف‌پذیری و نرمش قهرمانانه کمک می‌کند که ما از موانع عبور کنیم.

درخواست بریتانیایی‌ها برای بهبود گام به گام روابط با ایران

بی‌بی‌سی در گزارشی مبنی بر ملاقات دو وزیر خارجه ایران و انگلستان آورده است که وزیر خارجه بریتانیا در این دیدار از بیانیه‌های اخیر دولت تازه ایران دایر بر اینکه خواهان بهبود روابط با غرب و کاهش نگرانی نسبت به برنامه اتمی‌اش است، استقبال کرد.

به گزارش جام‌نیوز، با پیروزی حسن روحانی، سیاستمدار میانه‌رو در انتخابات ریاست جمهوری ایران، ویلیام هیگ با وزیر امور خارجه ایران تماس تلفنی گرفت و دیوید کمرون، نخست وزیر بریتانیا هم در نامه‌ای به آقای روحانی پیروزی او را در انتخابات تبریک گفت و هریک به طور جداگانه در تماس با مقام‌های ایرانی، خواستار بهبود گام به گام روابط دو کشور شده بودند.

حراج عفاف دختران ایرانی در شوی لباس منازل سفیران خارجی

هر از گاهی اخباری از سفارتخانه‌ها و منازل شخصی سفرا در ایران منتشر می‌شود از پارتی‌ها و بزم‌های شبانه گرفته تا برپایی کنسرت و شوهای لباس اما تاکنون اگر بزمی بود و حاشیه‌ای، عده‌ای افراد خود فروخته، پای ثابت این مجالس بودند ولی در این روزها، همسران سفرا و برخی از مسئولان کشور نیز در جمع‌های این سفارتخانه‌ها حاضر می‌شوند و نظاره‌گر استفاده ابزاری از زنان و دختران ایرانی هستند، هیچ اعتراضی نسبت به این استفاده ابزاری و تکراری از دختران ایرانی در سفارتخانه‌ها از سوی دستگاه‌های مسئول صورت نمی‌گیرد و نظارت و تلاشی برای حفظ حرمت زن مسلمان ایرانی در این محافل انجام نمی‌‌شود.

به گزارش فارس، طی روزهای اخیر یکی از سفارتخانه‌های مستقر در ایران جمعی از همسران سفرا و همسران برخی مسئولان را برای مراسم برپایی شوی لباس زنانه در منزل سفیر، دعوت کرد، مراسمی که ورود عکاسان مرد هم به آن آزاد بود و کارکنان مرد برنامه نیز منعی برای حضور نداشتند.

نکته قابل تأمل در این گردهمایی این بود که اکثر خانواده‌های سفرای ایران و همسران مسئولان ایرانی، با چادر و حجاب کامل در این مراسم حضور یافته بودند ولی مدل‌ها (فشن‌ها) از بین دختران ایرانی حدود ۲۵ ساله‌ای انتخاب شده بودند که بدون حجاب، روی استیج قرمز برنامه، عرض‌اندام می‌کردند و عکاسان مرد نیز، این لحظات را به ثبت می‌رساندند، در حالی‌که به این منظور می‌توانستند از دختران ملیت همان سفارتخانه استفاده کنند.

دورکاری آقای رئیس دفتر در اتاق بازرگانی!

سیدحمید حسینی عضو اتاق بازرگانی، خواستار استعفای نهاوندیان از یکی از دو شغل خود شد و گفت: قطعا دورکاری رئیس اتاق بازرگانی مناسب پارلمان بخش خصوصی نبوده و قابل قبول نیست. به نظر من اتاق باید هر چه سریع‌تر ساختار خود را اصلاح کند و به سمت ساختار پروژه‌ای پیش برود و افراد فعال در اتاق مسئول اجرایی و پیگیری پروژه شوند و هر چالش کشور به فرد خاصی سپرده شود.

به گزارش جهان، سید حمید حسینی همچنین گفته است: این که هر از گاهی هیات رئیسه اتاق تشکیل جلسه بدهد و گزارشی در آن خوانده شود، مناسب وضعیت حال حاضر اقتصادی کشور نیست و قطعا جایگاه ریاست اتاق ایران خیلی بالاتر از جایگاه ریاست دفتر ریاست جمهوری است در تمام جهان هم همین گونه است. به نظر من یا باید آقای نهاوندیان ایثار کند و از ریاست دفتر ریاست جمهوری استعفا دهد یا فرد قابلی مثل ایشان ریاست اتاق را برعهده بگیرد. چون متاسفانه ساختار اتاق بسیار رئیس‌محور است و بدون رئیس دچار کمبود بزرگی است.

“شورای عالی ایرانیان” در راستای حفظ هویت ایرانیان خارج‌نشین حرکت می‌کند

اکبر ترکان مشاور رئیس‌جمهور و سرپرست شورای عالی ایرانیان خارج از کشور با اشاره به آخرین وضعیت این شورا اظهار داشت: شورای عالی ایرانیان خارج از کشور موضوع بسیار مهمی است و حدود ۴ الی ۵ میلیون ایرانی در خارج از کشور حضور دارند و پیگیری امور ایرانیان خارج از کشور و حل مشکلات آن‌ها حساسیت بسیاری دارد، زیرا همه ایرانیان در هر شغل و کشوری می‌خواهند ایرانی بمانند، جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که این افراد هویت ایرانی خود را حفظ کنند و ما باید به همه آن‌ها خدمت‌رسانی کنیم.

وی در گفتگو با تسنیم، یکی از کارهای خوب دولت قبلی در زمینه شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، برقراری تلفن شبانه روزی ۲۷۷۷ بود، که با استقرار یک تیم متخصص در این شورا به مشکل ایرانیان خارج از کشور رسیدگی کنند اما نمایندگان مجلس در زمان دولت دهم بر انحلال شورای عالی ایرانیان تاکید داشتند و حتی بودجه آن را قطع کردند و این در صورتی است که شورای عالی ایرانیان یک مجموعه وابسته به نهاد ریاست جمهوری است و بودجه آن نیز از طریق نهاد ریاست‌جمهوری تامین می‌شود.

مجلس هیچ‌گونه عقب‌نشینی در موضوع هسته‌ای را نخواهد پذیرفت

محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئله هسته‌ای یک موضوع قانونی و اصولی برای نظام جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی هر گونه عقب‌نشینی در موضوع هسته‌ای را به هیچ‌وجه برنمی‌تابد و آن را نخواهد پذیرفت.

آصفری در گفتگو با فارس، با اشاره به تغییرات به وجود آمده در ترکیب اعضا تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان‌ گفت: ترکیب تیم‌های مذاکره‌کننده هسته‌ای از طرف ما زیاد مهم نیست بلکه مهم‌تر از آن موضع غرب نسبت به انرژی هسته‌ای و حقوق مسلم کشورمان است که آ‌ن‌ها همیشه به دنبال عدم دستیابی ما به حقوق هسته‌ای بودند و برای آنها فرقی نمی‌کند که اعضای تیم هسته‌ای چه کسانی باشند.

فشار سناتورها و صهیونیسم به اوباما برای ادامه تحریم‌ها علیه ایران

در شرایطی که دولت جدید ایران خواستار تعامل سازنده با جهان و حل و فصل اختلافات در مورد برنامه هسته‌ای این کشور شده است، سناتورهای آمریکایی از اوباما خواسته‌اند همچنان بر سیاست فشار و تحریم‌های یکجانبه علیه ایران پافشاری کند.

به گزارش جام‌نیوز، موضع نمایندگان آمریکا بی‌شباهت به مواضع اخیر صهیونیست‌ها علیه کشورمان نیست که از نفوذ و اعمال قدرت‌ لابی‌های صهیونیست بر سیاست‌مداران آمریکایی حکایت دارد و در روزهای گذشته، عده‌ای از اعضای لابی طرفدار اسرائیل در ایالات متحده با انتشار انتقاداتی از حسن روحانی در رسانه‌های آمریکایی، وی را به تلاش برای فریب غرب متهم کرده‌اند.

نامه جبهه اصلاح‌طلبان به اوباما

محمدجواد حق‌شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در خصوص تشکیل جبهه اعتدال در فضای سیاسی کشور گفت: احزاب و تشکل‌ها متناسب با فضای سیاسی روز نیازها را مورد بررسی قرار می‌دهند و درحال حاضر فضای اعتدال به عنوان یک ضرورت احساس می‌شود، اما نباید جبهه اعتدال را دولت ساخته دانست و یا آن را به دولت ربط داد.

وی در گفتگو با تسنیم، در مورد نامه ۳۱ تشکل سیاسی اطلاح‌طلب به باراک اوباما، تصریح کرد: این نامه از سوی جبهه اصلاح‌طلبان و جبهه اعتدال‌گرایان نگاشته شده است و این نامه به تصویب اکثر اعضاء جبهه اصلاح‌طلبان رسیده است البته دو،سه حزب در آن جلسه غایب و عده‌ای مخالف این نامه بودند، اما نامه به تائید اعضاء رسیده است و درخصوص عدم هماهنگی با مصطفی کواکبیان و بی‌اطلاعی وی،  موضوع این نامه در جلسه شورای مرکزی مطرح و به تائید اکثر اعضاء رسید، اما به احتمال زیاد کواکبیان در آن جلسه حضور نداشته است.

جهان امشب چه می‌شنود؟

قریب سه دهه و نیم از انقلاب اسلامی گذشته و رویکرد ایران در قبال سیاست‌های جهانی، منطقه‌ای و دوجانبه آمریکا و سایر دولت‌های غربی دارای اشکال و ظواهر مختلف بوده اما همه ناظران و تحلیلگران سیاسی و بین‌المللی داخلی و خارجی بر این امر اذعان دارند که ماهیت آن همواره حول پاشنه استبکار‌ستیزی و شعار نفی سلطه و اقتدارگرایی غرب و شرق چرخیده است.

به گزارش انتخاب، با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و تبلیغ مرام اعتدال از سوی رئیس‌جمهور منتخب به نظر می‌رسد، دولت یازدهم در نظر دارد ضمن پایبندی بر اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی، بدون گرفتار شدن و قرار گرفتن در وضعیت نامطلوب باج‌دهی و یا برعکس دامن‌زدن به آتش دشمنی‌های بی‌مورد، در قبال دولت‌های قدرتمند جهانی از در همکاری بر آید، البته نه آنکه اقدامات خیانتکارانه بعضی آنان را فراموش کرد، بلکه توجه به این نکته که می‌توان با آنان نیز مذاکره کرد و امتیاز گرفت تا به باج‌خواهی برخی پایان یابد.

بنابراین و بخصوص با تحلیل محتوایی سخنان اخیر مقامات رسمی کشور طی روزهای اخیر قاعدتا پیام اصلی سخنان امروز حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد تکیه و تاکید اساسی بر تعامل سازنده با قدرت‌های جهانی است.

رای ممتنع به وزرا باید حذف شود

علی مطهری نماینده تهران در مجلس در جلسه علنی صبح سه‌شنبه پارلمان طی سخنانی به عنوان یکی از طراحان طرح دو فوریتی اصلاح ماده ۲۰۶ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی که مربوط به نحوه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت است، اظهار داشت: در جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت یازدهم روشن شد که برخی کاستی‌ها در آیین‌نامه داخلی مجلس وجود دارد که سبب شده نوبت نطق مخالفان و موافقان به طور عادلانه به نمایندگان خواهان نطق تعلق نگیرد و طبعا در کیفیت کار مجلس تاثیر می‌گذارد. لذا نیاز به اصلاح آیین‌نامه در آن روزها اصلاح شد و چند بار هم از سوی رئیس وقت جلسه مطرح شد.

به گزارش تسنیم، نماینده مردم تهران با اشاره به این نکته که در آیین‌نامه فعلی آمده، هر نماینده می‌تواند در همه موارد موافق یا مخالف ثبت‌نام کند و بعد هم کل وقت خود را به دیگری بدهد که این امر سبب شده که یک نفر در همه موارد موافق و یا همه موارد مخالف ثبت‌نام می‌کند، بدون آنکه قصد صحبت کردن داشته باشد و این‌چنین احتمال بیرون آمدن نام او از قرعه بیشتر می‌شود و آن کسی که قصد صحبت در موافقت یا مخالفت با یک مورد را دارد و واقعا هم حرفی برای گفتن دارد، از شانس کمتری برای اینکه نامش بیرون بیاید برخوردار می‌شود اما در این طرح به جای دو نفر مخالف یا موافق و هر کدام ۱۵ دقیقه، ۳ نفر موافق و مخالف و هر کدام ۱۰ دقیقه صحبت کنند و هر یک از نمایندگان می‌توانند تنها نیمی از وقت خود را به نماینده دیگر بدهند و نمونه دیگر تغییر در این ماده اینگونه است که رای ممتنع در مورد وزرا حذف شده و رای‌گیری فقط شامل موافق یا مخالف خواهد بود.

۳۷ سال برای ساخت یک نیروگاه

نیروگاه اتمی بوشهر با تحویل موقت از سوی پیمانکار روسی به طرف ایرانی، از این پس به مدت دو سال با تولید ۱۰۰۰ مگاواتی برق، تحت مدیریت مهندسان ایرانی و همزمان تحت گارانتی شرکت روسی قرار خواهد داشت و در صورتی که در این مدت دو ساله، مشکلی در نیروگاه روی دهد؛ این تاسیسات دوباره تحویل روسیه می‌شود. بعد از این مدت دو ساله، نیروگاه اتمی به صورت نهایی تحویل ایران می‌شود.

به گزارش عصر ایران، نیروگاه اتمی بوشهر با قدرت ظرفیت تولید ۱۰۰۰ مگاوات برق در ۱۸ کیلومتری جنوب شرقی شهر بوشهر در میان دو روستای بندرگاه و هلیله قرار دارد، از این رو بی‌مناسبت نیست سالشمار ساخت نیروگاه اتمی بوشهر را مرور کنیم؛ ۱۳۵۳ تاسیس سازمان انرژی اتمی ایران

– ۳خرداد ۱۳۵۴: امضای قرارداد همکاری بلندمدت میان سازمان انرژی اتمی ایران و بخش تکنولوژی و تحقیقات سازمان انرژی اتمی آلمان غربی.

1567274_333

 

– مهر ۱۳۵۵ : آغاز عملیات اجرایی ساخت نیروگاه اتمی بوشهر توسط پیمانکار آلمانی. شرکت کرافت ورک یونیون، یکی از شرکت‌های وابسته به زیمنس آلمان ساخت ۲ واحد نیروگاه اتمی هر یک به توان اسمی ۱۲۹۳ مگاوات و توان خالص ۱۱۹۶ مگاوات را در  بوشهر آغاز کرد.
– ۱۳۵۷ : تکمیل ۷۵ درصد از واحد اول و ۶۰ درصد از واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر تا سال ۵۷٫

– ۱۳۵۷ : پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، توقف فعالیت ساخت نیروگاه اتمی بوشهر و بروز مخالفت های شدید در داخل با ادامه ساخت نیروگاه اتمی بوشهر.

1567278_105

 

– ۱۳۶۰ : شکایت ایران از شرکت پیمانکار آلمانی نیروگاه اتمی بوشهر در دادگاه داوری بین المللی. براساس رای ۱۳ مارس ۱۹۸۲ این دادگاه، همه قطعات و دستگاه‌های ساخته شده دو نیروگاه بوشهر تا آن زمان، به علاوه نیمی از سوخت هسته‌ای به مالکیت ایران درآمد و پیمانکار موظف شد که این قطعات را در بندر بوشهر، به ایران تحویل دهد.

– ازسرگیری فعالیت ها در نیروگاه اتمی بوشهر در دهه ۶۰ با حضور کارشناسان آلمانی.
– بمباران نیروگاه اتمی بوشهر در حملات هوایی جنگنده های عراق در جنگ ۸ ساله عراق علیه ایران و انصراف آلمانی ها از ادامه همکاری.
-۱۳۶۸ : سفر علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور وقت به شوروی و تدوین موافقتنامه همکاری هسته ای میان دو کشور.

– ۱۳۷۱ : امضای موافقتنامه همکاری های هسته ای ایران و روسیه.

–  ۱۳۷۲ : قرارداد تکمیل واحد اول نیروگاه اتمی بوشهر میان ایران و روسیه به ارزش ۱٫۲ میلیارد دلار امضا شد.  قرار بود ساخت این نیروگاه تا سال ۲۰۰۰ میلادی به پایان یابد.
–  ۱۳۷۳ : از سرگیری ساخت نیروگاه اتمی بوشهر توسط پیمانکار روسی “شرکت روس اتم” .

– توافق برای پرداخت ۵۲ میلیون دلار از ایران به روسیه بابت سوخت نیروگاه اتمی بوشهر به انضمام همه هزینه های حمل تا محل ساخت.
-۷ اسفند ۱۳۸۷ :  ورود نیروگاه اتمی بوشهر به مرحله پیش راه اندازی.

ماکت نیروگاه اتمی بوشهر

1567281_704

-۱۲ شهریور ۱۳۹۰ : راه اندازی اولیه نیروگاه اتمی بوشهر با اتصال برق این نیروگاه به شبکه برق با حضور علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و سرگی شماتکو وزیر انرژی روسیه.
– مرداد ۱۳۹۱ : رسیدن ظرفیت تولید نیروگاه اتمی بوشهر به ۱۰۰۰ مگاوات

– ۱ مهر ۱۳۹۲ : تحویل موقت نیروگاه اتمی بوشهر از سوی پیمانکار روسی به طرف ایرانی

1567291_963

نیروگاه اتمی بوشهر در ساحل شمالی خلیج فارس

از پاداش یک مدیر به خودش تا مفقود و پیدا شدن اسناد تحقیق و تفحص

علیرضا محجوب رییس هیات تحقیق و تفحص در مجلس نهم هفته گذشته از مفقود شدن ۲۰ هزار صفحه از اسناد تحقیق و تفحص از تامین‌ اجتماعی در مجلس قبل خبر داده بود و روز یکشنبه از بازآوری‌ شدن ۳ هزار برگ از این مدارک سخن گفت. محجوب در این رابطه گفته است که این اسناد اخبار خوبی از سازمان تامین‌اجتماعی را منتقل نمی‌کند.

به گزارش شفاف، این در حالی است که نادر قاضی‌پور عضو هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به این سؤال که گفته شده یکی از دبیران تأمین اجتماعی پاداشی ۳۰۰ میلیون تومانی را برای خود در نظر گرفته بود آیا شما این را تأیید می‌کنید، گفته است؛ من علاوه بر تأیید این خبر باید بگویم که این پاداش بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان بوده که از سوی این فرد به عنوان پاداش در نظر گرفته شده است.

رحمت الله حافظی مدیر عامل سابق نیز اظهار داشته بود؛ ما با یک سازمان تامین اجتماعی ورشکسته مواجه هستیم و با عرض پوزش اگر به همین صورت سازمان تامین اجتماعی پیش رود با توجه به اینکه ۵۰ درصد جمعیت کشور را نیز پوشش بیمه‌ای می‌دهد ما در ۱۵ سال دیگر شاهد آن خواهیم بود که تامین اجتماعی به یک تهدید امنیت ملی تبدیل شود، تحقیق و تفحص از تامین‌اجتماعی در مجلس پیشین با وجود تمدید سه‌باره و یک‌سال‌ونیم به طول‌ انجامیدن پایان خوشی نداشت و هیات‌رییسه ترجیح داد گزارش را در صحن قرائت نکند؛ ترجیحی که هنوز علت آن مشخص نیست و حالا نمایندگان مجلس نهم به‌دنبال اسناد تحقیق و تفحص در مجلس قبل هستند.

دموکراسی یا دماکراسی؟!

رجانیوز در مطلب طنزی نوشت: همانطور که همه ما در کتاب های درسی دبیرستان خوانده ایم «دموکراسی»(Democracy) واژه ای لاتین است که از ترکیب دو واژه «دمو» به معنای مردم و «کراسی» به معنای سالاری یا حکومت تشکیل شده است و سر جمع یک چیزی می شود تو مایه های »مردم سالاری» و از این جور مسائل! کلا هم حرف حساب طرفداران این مکتب و سفره! این است که مردم بایستی حکومت کنند و کسی حق ندارد بر مردم حکومت کند!! البته این ادعا جای حرف و لگد بسیار دارد! اما فعلا ما قصد نداریم چیزی لای چرخ این واژه بگذاریم! لذا با ادامه بحث همراه باشید!

اخیرا یک مکتب(یا همان سفره) علمی-سیاسی تحت عنوان «دِماکراسی» در کشور ایجاد(پهن) شده است که این اصطلاح یک واژه لات¬ین و متشکل از سه کلمه «دِ» ؛ «ما» و «کراسی» می باشد. کلمه «دِ» که در فرهنگ داش مشتی ها بسیار پرکاربرد است معنایی کاملا روشن اما غیرقابل بیان دارد! برای فهم بهتر معنای این کلمه بایستی آن را در چند جمله کاربردی مشاهده کرد. مانند: « دِ مگه با تو نیستم؟!» یا «دِ بجنب دیگه!» و… که احتمالا متوجه معنای کلمه «دِ» در واژه «دِماکراسی» شده اید! کلمه «ما» نیز طبیعتا واضح است که به معنای ما یا همان ضمیر متکلم مع الغیر می باشد. یعنی دقیقا خود ما ! و کلمه «کراسی» هم که قبلا توضیح داده شد. به طور کلی معنای کاربردی و ساده این عبارت این است که «دِ مگه نمی گم ما سالاریم؟!!» یا چیزی تو همین مایه ها!

پیروان این مکتب معتقدند که معنای اصیل و واقعی آن مکتب دموکراسی که همه به آن ارجاع می دهند و خیلی هم مقدس و مهم است همین است که ما می گوییم! یعنی اگر در فضای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و… ما سالار بودیم و نقش ما تعیین کننده بود که فبها المراد! اگر این طور نبود قطعا دموکراسی هم در کشور رعایت نشده است.

شاهد مثال این ادعا نیز همین اتفاقی است که در روزهای اخیر در ماجرای انتخاب شهردار تهران و برخورد این عده با یکی از هم حزبی های خود کردند. ببینید فضای داخلی خود این دوستان تا چه حد دموکراتیک است که اختلاف نظر میان خودشان هم به حدی آنها را به هم می ریزد که به راحتی اقدام به حذف یکدیگر از مجموعه و حزب خود می کنند! سخنگوی این حزب در پاسخ به سوال خبرنگار ما در مورد اخراج خانم الهه راستگو از حزب کار، که پرسید: چرا همچین غلطی کردید؟! : گفت: می خواست به قالیباف رای نده!

در انتخابات ریاست جمهوری هم این عده معتقد بودند که اگر در انتخابات ریاست جمهوری امسال، کاندیداهای آنها بدون در نظر گرفتن سوابق و سلایق و خلایق! آنان، توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند خب دموکراسی در کشور وجود دارد و همه چی آرومه… اما اگر خدای ناکرده زبانم لال کاندیداهای آنان رد صلاحیت شوند دیگر این کشور جای ماندن نیست و مهمترین اصل حقوق بشر که «دِماکراسی» است در اینجا رعایت نشده است. پس حکومت هم هر چه دید از چشم خودش دیده است!

در سال ۸۸ نیز پیروان این مکتب معتقد بودند که اگر نام کاندیدای آنها از داخل صندوق بیرون آمد قطعا دموکراسی رعایت شده و جامه ی ریاست جمهوری فقط برازنده قامت رعنای داماد آنهاست! اما اگر نام کس دیگری غیر از داماد آنها از صندوق خارج شود به اصل اساسی حقوق بشر یعنی «دِماکراسی» لطمه خورده و همه با هم یکصدا فریاد می زنیم: رای ما رو پس بده!
کلا حال خوشی دارند این عده…

درخواست کتبی مطهری از روحانی برای لغو مجوز دانشگاه احمدی‌نژاد

علی مطهری خواستار لغو امتیاز دانشگاه ایرانیان وابسته به محمود احمدی‌نژاد شد.

به گزارش انتخاب؛ این نماینده تهران در تذکری کتبی خطاب به رئیس‌جمهور که در پایان جلسه علنی امروز قرائت شد، خواستار پیگیری لغو امتیاز دانشگاه ایرانیان به دلیل تخلفات مالی و گرایشات فکری غیر اسلامی شد.

عکس دیده نشده از هاشمی و روحانی

1567294_360

مقایسه هزینه سفر احمدی‌نژاد با روحانی

رئیس‌جمهور جدید ایران برای شرکت در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد با همراهی ۷۰ نفر از جمله یکی از نمایندگان کلیمی مجلس شورای اسلامی راهی سفر به نیویورک شد، البته سفر ۵ روزه احمدی‌نژاد به نیویورک در سال ۹۱ با همراهی بیش از ۱۲۰ نفر که در میان آنها همسران و فرزندان برخی از مقامات نیز دیده می‌شد، با انتقادات فراوانی همراه شد و پرونده بررسی تخلف از قانون و هزینه‌های هنگفت در آخرین سفر احمدی نژاد در قامت رئیس جمهوری به نیویورک به محلس شورای اسلامی نیز کشیده شد.

به گزارش پارسینه، رسانه‌ها گمانه‌زنی کرده‌اند که یک طبقه کامل از “هتل ” Millennium UN Plaza به صورت کامل برای رییس‌جمهور و همراهانشان رزرو شده است و از سوی دیگر “مارک والاس” نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل که هم‌اکنون مدیر موسسه اتحاد علیه ایران اتمی است، پذیرایی از رئیس‌جمهور ایران و تیم همراهش در هتل سازمان ملل را برای این هتل نامناسب اعلام کرده  است.

سال گذشته محل اقامت هیئت همراه محمود احمدی‌نژاد”هتل وارویک” در منهتن بود که گفته می‌شد هیئت همراه احمدی‌نژاد برای اقامت ۵ روزه خود در هتل وارویک ۱۰۰ الی ۱۱۰ اتاق را در اختیار داشتند که در جدول زیر حداقل هزینه‌های ناشی از اقامت پنج روزه هیئت ۱۴۰ نفره ایران در آخرین سفر احمدی‌نژاد به نیویورک در هتل وارویک منتهن آمده است. با توجه به این آمار می‌توان گفت هزینه اقامت پنج روزه هیئت ۱۴۰ نفره ایرانی در این هتل که تنها شامل هزینه اتاق و دو وعده غذا می‌شود، مبلغی در حدود یک میلیارد و ۲۲۵ میلیون تومان خواهد بود.

055

طرح “معرفی عضو ناظر از سوی پارلمان” باید به صورت شفاف ارائه شود

حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امورخارجه با اشاره به پیشنهاد یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس مبنی بر معرفی عضو ناظر از سوی پارلمان در مذارکرات۱+۵ گفت: این موضوع در حال حاضر در حد یک پیشنهاد است و ما در وزارت امور خارجه مکتوباتی در این زمینه دریافت نکرده‌ایم.

وی در گفتگو با تسنیم، با تاکید بر اینکه هنوز ابعاد این پیشنهاد برای بنده نیز مشخص نیست، تصریح کرد: باید مشخص شود که هدف مجلس از طرح چنین موضوعی چیست، البته نظارت بر دستگاه‌های اجرایی از وظایف قانونی مجلس است، اما موضوع هسته‌ای دارای ابعاد بین‌المللی وسیعی است که باید در تصمیم‌گیری‌ها به آن توجه شود و اگر بیان این طرح به صورت روشن و شفاف ارائه شود، قطعا رسیدگی به این موضوع در اولویت‌های وزات امورخارجه قرار خواهد گرفت.


برچسب :    
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

مطالب مرتبط

  هيچ پست مرتبطي وجود ندارد

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS