خوش‌خیالی است که آمریکا تحریم‌ها را کاهش دهد
سرمايه گذار خارجي متخلف از آب درآمد،چرا «اختيار تام» به احمدي‌نژاد داده نشد؟،پرونده شكايت خانواده هاشمي از رسايي بسته شد ...

سرمایه گذار خارجی متخلف از آب درآمد،چرا «اختیار تام» به احمدی‌نژاد داده نشد؟،پرونده شکایت خانواده هاشمی از رسایی بسته شد ،وضعیت پرونده قضات تعلیقی کهریزک،تغییرات در وزارت علوم افتضاح است،بازداشت یکی از مدیران دولت دهم و …

 

 

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، از جمله برخی خبر ویژه های روزنامه های یکشنبه هستند که اینجا میخوانید:

*کیهان

این چه کار شرافتمندانه‌ای بود که طرفین مسئولیت آن را برعهده نمی‌گیرند؟!

گام اول اعتمادسازی میان حسن روحانی و باراک اوباما با شکست ناشی از دروغ‌پردازی مواجه شد.اوباما جمعه شب در حالی که دکتر روحانی در حال بازگشت از سفر نیویورک بود، در تماس تلفنی از وی عذرخواهی کرد. اما این عذرخواهی برای سوابق جنایت‌ها و خیانت‌های آمریکا در طول ۶ دهه گذشته به ویژه دشمنی‌های سالیان اخیر علیه ملت ایران نبود؛ اوباما صرفا از ترافیک نیویورک عذرخواهی کرد! البته اوباما ولخرجی کرده و یک کلمه خداحافظ را هم به فارسی گفته است!اما نکته جالب در این میان آن است که طرفین تماس هیچ یک حاضر نیستند مسئولیت آن را برعهده بگیرند و بر دوش دیگری می‌اندازند! بنابراین پیداست که این وسط یک طرف در همین اول کار اعتمادسازی و برداشتن دیوار بلند بی‌اعتمادی، دروغ گفته است. سوزان رایس مشاور امنیت ملی اوباما در مصاحبه با سی‌ان‌ان، توپ را در زمین هیئت همراه روحانی انداخت و گفت: ما در اوایل هفته تمایل خود را به دیدار مختصر غیررسمی در زمان حضور باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل نشان دادیم.

در حالی که ما در قبال این مسئله موضعی باز داشتیم ایرانی‌ها نشان دادند که این مسئله برای آنها پیچیده است پس چنین دیداری صورت نگرفت. ولی امروز (جمعه به وقت آمریکا) در کمال تعجب از طرف آنها با ما تماس گرفته و اعلام شد که رئیس‌جمهور روحانی تمایل دارد در حالیکه می‌خواهد از نیویورک خارج شود از طریق تلفن با رئیس‌جمهور اوباما صحبت کند. ما هم توانستیم تماس بگیریم و در این دیدار گفت‌گویی سازنده انجام شد.
در مقابل محمدرضا صادق مشاور رسانه‌ای روحانی می‌گوید: روز گذشته (جمعه) که در حال ترک هتل به سمت فرودگاه بودیم، تماس‌هایی از کاخ سفید با ما برقرار شد و آخرین این تماس‌ها روی موبایل سفیر ما بود که آقای اوباما طی این تماس این امکان را پیدا کرد که با آقای روحانی تلفنی صحبت کند.

یادآور می‌شود پیش از این علاقه‌مندی‌هایی به ملاقات اوباما و روحانی به صورت تصادفی(!) بروز داده شده بود اما آنچه این ذوق‌زدگی را کور کرد، اصرار اوباما و بان‌کی مون به پذیرایی با شراب از مهمانان بود و سوال این است که اگر حضور بر سر میز و سفره شراب به لحاظ دینی حرمت دارد- که حتما دارد- آیا حرمت دست دادن با یک جنایتکار و رئیس رژیم شیطان بزرگ کمتر از حرمت میز شراب است.در هر حال اقدام نسنجیده روحانی در گفت‌وگوی تلفنی با باراک اوباما ضمن آن که دادن یک امتیاز بزرگ و غیرقابل توجیه به رژیم آمریکا بود و در واقع روحانی به تله آمریکا هل داده شد، در عین حال متضمن یک نتیجه بزرگ برای طرف ایرانی است و آن اینکه مجددا ثابت شد آمریکا- حتی در حد پذیرش مسئولیت تماس تلفنی- صداقت ندارد و دروغ می‌گوید. به عبارت دیگر اگر هیئت همراه روحانی راست می‌گویند که تماس از طرف کاخ سفید برقرار شده و حالا زیر اقدام خود می‌زنند در واقع با این کار در همین بدو امر گوشی را دست آقای روحانی داده‌اند که اوباما و دولتش کمترین صداقتی ندارند و قابل اعتماد نیستند و اگر خدای نکرده راست نگفته باشند که…

در هر صورت جای این سوال باقی است که اگر اتفاق مذکور امر شرافتمندانه‌ای بوده چرا هیچ یک از دو طرف حاضر نیست مسئولیت آن را به عهده بگیرد؟!این ماجرا بعد دیگری هم دارد و آن اینکه برخلاف تظاهر برخی محافل فعال در فتنه که مدعی‌اند مذاکره و تماس با آمریکا باعث اختلاف میان واشنگتن و تل‌آویو شده، خبرها حاکی از آن است که اوباما و نتانیاهو در این زمینه هماهنگ عمل می‌کنند. در این زمینه دو گزارش متفاوت منتشر شده، یکی مربوط به روزنامه یایمزآو اسرائیل که می‌نویسد آمریکا به دولت اسرائیل گزارش داده و آنها را در جریان تماس تلفنی اوباما با روحانی قرار داده است و دیگری گزارش رویتر است که به نقل از یک مقام ارشد آمریکا گزارش داده؛ کاخ سفید روز جمعه پیش از تماس تلفنی با حسن روحانی، نخست‌وزیر اسرائیل را از این موضوع مطلع کرده است.

همزمان یک مقام ارشد دیگر دولت آمریکا به وب سایت اسرائیلی یدیعوت آحارونوت گفته آمریکا اطمینان می‌دهد که اقداماتش برای حل پرونده هسته‌ای ایران در راستای حفظ منافع مشترک با اسرائیل صورت می‌گیرد.یک هفته پیش نیز نیویورک تایمز و رویتر از قول سخنگوی کاخ سفید و مشاور امنیت ملی اوباما گزارش دادند دولت اوباما به نتانیاهو پیغام محرمانه داده مبنی بر اینکه مطمئن باشید در هر نوع مذاکره‌ای امتیازی به ایران نخواهیم داد و تحریم‌ها را لغو نخواهیم کرد. در واقع هیاهوی مقامات رژیم صهیونیستی در این زمینه نوعی تقسیم کار اعلام نشده میان آمریکا و اسرائیل و بازی در دو نقش پلیس خوب و پلیس بد است تا آمریکا بتواند به شکل گام به گام- که نهایت آن اعلام نمی‌شود- به تعلیق و توقف حوزه‌های مختلف برنامه هسته‌ای ایران اقدام کند.

شایان ذکر است هماهنگی مشابهی میان دولت و کنگره آمریکا برقرار است و اوباما با هماهنگی و فشار کنگره پروژه جدید را پیش می‌برد (این موضوع از سوی روزنامه یواس‌ای‌تودی تایید شده) و این در حالی است که ظاهرا آقای روحانی نمایندگان مجلس شورای اسلامی را جا گذاشته است!و بالاخره توضیح این موضوع ضرورت دارد که برخی رسانه‌های فعال در فتنه و آشوب نیابتی سال ۸۸ در اقدامی فریبکارانه منتقدان سازش و نرمش یکطرفه با آمریکا را متهم به همسویی با نتانیاهو و رژیم صهیونیستی می‌کنند! اما صرف نظر از هماهنگی آمریکا و اسرائیل در پروژه طلبکاری یکطرفه از ایران، جا دارد بپرسیم آیا همین نتانیاهوی مفلوک در سال ۸۸ از شما فتنه‌گران حمایت نکرد و شما را سرمایه بزرگ اسرائیل نخواند و آیا شماها شعار دیکته شده سایت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی (نه غزه نه لبنان) را در روز قدس آن سال تکرار نکردید و آیا رئیس همین رژیم کودک‌کش (شیمون پرز) نگفت که جنبش سبز به نیابت از اسرائیل با جمهوری اسلامی می‌جنگد؟!در واقع باید گفت همین حمایت فتنه‌گران از اقدام دکتر روحانی در تماس تلفنی با اوباما- در حالی که رئیس‌جمهور فتنه‌گران را عوامل آمریکا و اسرائیل خوانده- خود سند متقنی بر خطا و دشمن پسند بودن اقدام اخیر روحانی و لطمه به مواضع خوب وی در سفر نیویورک بوده است.

خوش‌خیالی است که آمریکا تحریم‌ها را کاهش دهد

کارشناس موسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک گفت شکاف عمیقی میان مواضع ایران و آمریکا وجود دارد و به همین دلیل خوش‌بینی اندکی نسبت به احتمال توافق وجود دارد.مارک فیتز پارک می‌گوید: بعید است ایران در مذاکرات با ۱+۵ پیشنهادی را بپذیرد که شامل محدود شدن برنامه هسته‌ای و حق غنی‌سازی این کشور باشد. البته اگر ایران این موضوع را بپذیرد و قبول کند که رآکتور اراک را نیز متوقف کند،‌این آغاز خوبی خواهد بود اما ایران می‌خواهد قابلیت هسته‌ای خود را حفظ کند و آمریکا مصمم است تا این توانمندی را از ایران بگیرد بنابراین پیدا کردن نقطه مشترک، مستلزم کوتاه آمدن است و من شک دارم که هیچ یک از دو وزیر خارجه آماده عقب‌نشینی از مواضع خود باشند.

رادیو فرانسه نیز با ادعای این که برنامه اتمی ایران در ۱۰ سال گذشته پیچیده شده و حل نگرانی‌های موجود درباره آن ظرف ۶ ماه عملا ناممکن است، گفت: روحانی در ترسیم فرصت سه تا شش ماهه برای حل برنامه اتمی ایران یا خودش را به ناآگاهی می‌زند یا این که خیلی به این مسئله خوش‌بینانه نگاه می‌کند.تحلیلگر این رادیو گفت: «من تصور نمی‌کنم روند نزدیکی دو کشور و سرعت رفع اختلافات در حدی باشد که با نشستن وزرای خارجه دو کشور در این فرصت کوتاه نتیجه‌ای حاصل شود.اگر انتظار داشته باشیم که اوباما برای برداشتن تحریم‌هایی که علیه ایران اعمال می‌شود کنگره را هم در طول سه ماه آینده به خط کند تا تحریم‌ها را لغو کنند، باز این نوعی خامی و خوش‌خیالی خواهد بود.»

رضا تقی‌زاده گفت: با وجود حسن‌نیت و آغوش بازی که دولت روحانی باز کرده اوباما در برخورد با کنگره قادر به کاهش سریع فشارهای مالی و اقتصادی نیست.اما بی‌بی‌سی از زاویه دیگری به دور جدید مذاکرات پرداخت و گفت: کاترین اشتون پس از مذاکره با هیئت ایرانی گفت در بسته پیشنهادی ۱+۵ تغییری ایجاد نشده است، این بسته‌ای است که در آلماتی ۲ به ایران تسلیم شد و محتوای آن خیلی چشمگیر نبود به دلیل اینکه تنها برداشتن طلا از فهرست تحریم‌ها، تحویل قطعات هواپیما و قطعات یدکی از این دست را شامل می‌شد، در حالی که انتظار ایران تخفیف تحریم‌ها بود.

بانک مرکزی بنگاه تجاری آقای رئیس نیست!

اظهارات غیرمترقبه رئیس بانک مرکزی در مخالفت با کاهش قیمت دلار با شگفتی و اعتراض اقتصاددانان مواجه شده است.دکتر غلامحسین خورشیدی دراین‌باره به «فردا» گفت: آقای سیف (رئیس بانک مرکزی) یک مدیر بانکی است! حقیقتا من یک مقداری تعجب کردم چرا ایشان چنین صحبتی می‌کنند. شاید ایشان به بانک مرکزی مانند یک بانک تجاری نگاه می‌کنند چون سابقه مدیریتی ایشان در بانک‌داری تجاری بوده است. ایشان باید تفکر خود را تغییر دهند. توجه کنید که بانک مرکزی به تعبیر معمول یک بانک نیست ما در تعریف آکادمیک نیز بانک مرکزی را بانک بانک‌ها یا به تعبیری بانک کنترل‌کننده سیاست‌های پولی می‌دانیم و به عبارتی دیگر بانکی است، فرابانکی. حال اگر بخواهید یک تفکر بانکی معمولی را در بانک مرکزی حاکم کنید قطعا با مشکلات متعددی روبرو خواهیم شد.

وی افزود: بانک مرکزی را باید به عنوان نهادی نگاه کرد که از سر منافع اجتماعی و منافع بین‌المللی ایران باید وظایف خود را انجام دهد اگر با این دید به بانک مرکزی نگاه کنیم ریاست محترم بانک مرکزی در زمینه جلوگیری از کاهش نرخ ارز حرف منطقی نزده‌اند. نرخ ارز هر چقدر در کشور ما کاهش پیدا کند اعتبار سیاسی و اقتصادی ما را در سطح جهانی افزایش می‌دهد حتی اگر منافعی هم از افزایش نرخ ارز عاید کشور شود این منافع خیلی کم ارزش‌تر از منافعی است که باعث می‌شود حیثیت سیاسی و اقتصادی کشورمان در جهان با افزایش نرخ ارز ابعادش کم اهمیت شود چون اندازه نرخ برابری ریال با ارزهای بین‌المللی شاخصی است برای سنجش اعتبار سیاسی و اقتصادی کشور در سطح بین‌المللی حال با چنین شرایطی رئیس کل بانک مرکزی که باید حافظ این اعتبار در سطح جهانی باشد خلاف این عمل می‌کند و من به عنوان یک اقتصاددان نمی‌توانم این عملکرد آقای سیف را توجیه کنم.

همچنین دکتر محمدابراهیم یاوری استاد دانشگاه شهید بهشتی در نامه‌ای انتقادی نوشت: بزرگواران اقتصاددان، اقتصاد خوانده و غیراقتصادی که دست بر قضا و به دست سرنوشت از زمره ژنرال‌های دولت تدبیر و امید شده‌اید! دقت داشته باشید که کوچکترین حرف و اعلام موضع شما چه از نوع سنجیده و چه از نوع نسنجیده آن می‌تواند اقتصاد کشور را دچار نوسانات سهمگینی کند.وی می‌نویسد: شما که بیشتر از بنده و بسیاری از همکاران بنده، معتقد به اقتصاد آزاد و باز گذاشتن دست عوامل اقتصادی بازار هستید؛ پس دلیل مداخله‌های بجا و نابجا در مورد نرخ ارز برای چه منظور صورت می‌گیرد؟اینکه به محض اینکه اقتصاد داخلی ما شاهد افزایش ارزش پول ملی می‌شود و کاهش نرخ دلار نوید اصلاح قیمت‌ها را می‌دهد، چرا بعضی از این ژنرال‌ها به مذاق‌شان خوش نمی‌آید و بلافاصله وارد میدان می‌شوند و با ارائه تئوری‌های من درآوردی نوید افزایش مجدد قیمت‌های غیرواقعی ارز را می‌دهند؟

یاوری نوشت: اگر خدای ناکرده منافع شخصی، حزبی و یا گروهی ایجاب می‌کند که در پی افزایش نرخ ارز باشید بهانه دیگری دست و پا کنید چون شرط لازم جهش صادراتی، اصلاح ساختارهای نابود شده تولید است؛ تولیدی که گل سرسبد آن خودروهای غیراستاندارد می‌باشد و تا روزی که صنعت و تولید ما صنایع خودروسازی را با همه پشتیبانی‌های منطقی و غیرمنطقی تحمل می‌کند و از بابت حفظ غیرعقلایی این صنعت ده‌ها هزار بیمار را روانه گورستان و ده‌ها هزار انسان سالم را روانه بیمارستان می‌کند نشان می‌دهد که هیچ هدف جدی برای این اصلاح وجود ندارد و قطعا به دنبال جهش صادراتی بودن در حد قصه و داستان باقی خواهد ماند.

شما اقتصاددانید یا حزب باد؟!

یک اقتصاددان شبه اصلاح‌طلب که از منتقدان اصلی کاهش ارزش پول ملی در دو سال اخیر بود و آن را عامل «له شدن اقشار کم‌درآمد کشور» می‌دانست، اکنون به حامی اظهارات رئیس کل بانک مرکزی درباره لزوم عدم کاهش قیمت دلار تبدیل شده است!حسین راغفر در دوره دولت احمدی‌نژاد از منتقدان همیشگی سیاست‌های اقتصادی آن دولت محسوب می‌شد و محاسبه‌های انفرادی او درباره افزایش شدید افراد زیر خط فقر در هشت سال اخیر بارها به تیتر اول رسانه‌های مخالف دولت تبدیل می‌شد.به گزارش مشرق، از سال ۱۳۹۰ هم که بازار ارز به هم ریخت و ارزش پول ملی کشور روز به روز افت کرد، راغفر از جمله اقتصاددانانی بود که با روند افزایش قیمت دلار به شدت مخالفت می‌کرد. به عنوان مثال می‌توان به گفتگوی او با روزنامه شرق در ۱۷ شهریور ۱۳۹۰ اشاره کرد که او افزایش قیمت دلار را عامل «له شدن کم‌درآمدها» خوانده و نسبت به کاهش ارزش پول ملی هشدار داده بود.

این چهره اصلاح‌طلب در آن گفتگو به صراحت اظهار داشته بود که «افزایش نرخ ارز باعث افزایش شدید قیمت کالاها در داخل می‌شود که نه تنها سبب کاهش رفاه اجتماعی، گسترش فقر و افزایش نابرابری‌ها می‌شود، بلکه قدرت تولیدکنندگان برای بازارهای داخلی را نیز در مقابل کالاهای خارجی به شدت متزلزل می‌کند. نتیجه آن، افزایش تعطیلی واحدهای تولیدی در داخل و گسترش رکود می‌شود… افزایش نرخ ارز اگر تاثیر مثبتی داشته باشد، در نظم کنونی کشور ما، قطعا به نفع طبقات خاصی از منتفعان کنونی است و بدون تردید به زیان طبقات کم‌‌درآمد است.»اما گویا دیدگاه این اقتصاددانان نسبت به نوسانات نرخ ارز با تغییر دولت، تغییر کرده چرا که او این روزها دیگر مخالف کاهش ارزش پول ملی نیست و اتفاقا از افزایش قیمت دلار، حمایت هم می‌کند.

در حالی که در روزهای اخیر شاهد موج انتقادات نسبت به اظهارات رئیس کل بانک مرکزی در مخالفت با کاهش قیمت دلار بودیم، راغفر به حمایت از این اظهارات پرداخته است. به گزارش روزنامه آفتاب یزد راغفر گفته است: «در حال حاضر قیمت دلار باید حول و حوش ۳۱۰۰-۲۸۰۰ باشد و این که رئیس کل بانک مرکزی گفته نباید دلار بیش از این پایین برود کاملا درست است.» اگر استدلال سال ۹۰ آقای راغفر درست بوده باشد، پس کاهش قیمت دلار باید به نفع اقشار کم‌درآمد باشد، بنابراین چرا ایشان به زیان این اقشار، موضع می‌گیرند؟ شاید تناقض اظهارات آقای راغفر درباره نرخ ارز را باید به پای تغییر دولت گذاشت.

*خراسان

هشدار درباره نحوه ورود اسلحه های سرد به کشور

بر اساس بررسی های یک نهاد مسئول در کشور، علی رغم اینکه اقلامی مانند کارد و چاقو که جزو سلاح های سرد محسوب می شوند، در طبقه بندی های انجام شده از سوی دستگاههای مسئول اقتصادی، جزو کالاهای اولویت ۱۰ واردات قرار گرفته اند و ورود آنها به کشور در اکثر مواقع ممنوع است، اما ورود و توزیع این اقلام به انحاء مختلف تداوم یافته است. پس از گزارش این نهاد مسئول، مقرر شده کنترل و بازرسی در مبادی ورودی کشور برای ممانعت از ورود این اقلام تشدید شود.

سرمایه گذار خارجی متخلف از آب درآمد

پس از آنکه مسئولان یکی از استانهای مرکزی، تسهیلات و حمایت های فراوانی را از تبعه یکی از کشورهای همسایه جهت سرمایه گذاری برای بهره برداری از یک واحد پالایش هیدروکربورهای سبک و سنگین انجام دادند، بر اساس گزارش نهادهای مسئول، این واحد پالایشگاهی در استفاده از تسهیلات قانونی برای صادرات محصولات خود تخلف انجام داده و به همین خاطر مجوزهای صادره برای وی لغو شده است.

*تهران امروز

چرا «اختیار تام» به احمدی‌نژاد داده نشد؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب در گزارشی علت اینکه چرا احمدی‌نژاد با آمریکا وارد مذاکره نشد را اینگونه توصیف کرده است: به نظر می‌رسد رئیس‌جمهور قبلی نیز علاقه‌مند به مذاکره با آمریکایی‌ها بود اما اعتماد کافی دست‌کم به توانایی او در ایران وجود نداشت و تاکید می‌شد که او نمی‌تواند در این‌باره تصمیم بگیرد اما امروز آزمایش بزرگی برای همه از تیم مذاکره‌کننده ایرانی و ریاست‌جمهوری ایران و دولت آمریکا در پیش است. رهبری اعتماد کافی به مذاکره‌کننده دارند و اختیار تام به ریاست‌جمهوری داده‌اند. طبعا به ضرورت این گفت‌وگو هم باور دارند.

پرونده شکایت خانواده هاشمی از رسایی بسته شد

حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی عضو هیات نظارت مجلس برامور نمایندگان گفت: هیات نظارت بخش عمده‌ای از نطق حمید رسایی را جزو وظایف نمایندگی دانست و پاسخ استعلام دادگاه روحانیت را داد بنابراین پرونده شکایت خانواده هاشمی از رسایی در هیات نظارت بسته شد. او در گفت‌وگوی خود با تسنیم، اظهارداشت: پس از اعلام شکایت خانواده آیت‌الله هاشمی از حجت‌الاسلام رسایی درباره نطق وی در مجلس، دادگاه روحانیت استعلامی را از هیات نظارت بر امور نمایندگان انجام داد تا مشخص شود که سخنان رسایی در نطق خود جزو وظایف نمایندگی محسوب می‌شود یا خیر؟ پس از این استعلام اعضای هیات نظارت فیلم نطق آقای رسایی را بازبینی کردند و پس از آن بخش عمده‌ای از نطق این نماینده تهران را جزو وظایف نمایندگی دانستند و پاسخ استعلام دادگاه روحانیت را دادند.

هیچ همکاری‌ با دانشگاه ایرانیان ندارم

عباس امیری‌فر رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری در دولت دهم درباره رابطه‌اش با دانشگاه ایرانیان به تسنیم، می‌گوید: بعد از پایان دولت دهم دیگر ارتباطی با احمدی‌نژاد و مشایی ندارم، در زمان دولت از من برای همکاری دعوت شد و هشت سال در خدمت دولت بودم و بعد از پایان ماموریت دیگر ارتباطی با دانشگاه ایرانیان و شخص مشایی ندارم. وی‌گفت: بنده این روزها بیشتر وقت خود را صرف کارهای پژوهشی کرده‌ام.او همچنین تشکیل تشکلی جدید از سوی برخی از اعضای جامعه وعاظ ولایی را رد کرد و گفت: چنین بحثی مطرح نشده است و بنده نیز همانطور که گفتم فعلا مشغول‌ کارهای پژوهشی هستم و می‌خواهم آن را دنبال کنم.

چرا آیت‌الله هاشمی به سازمان ملل نرفت؟

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی چهارمین رئیس‌جمهوری اسلامی ایران هرگز به نیویورک و برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به آن سوی دنیا سفر نکرد. به گزارش هشت صبح، هاشمی می‌گوید: «زمانی که سخنرانی را آغاز می‌کند احساس کرده جو کنفرانس قبضه شده است. او می‌گوید بعد از اتمام سخنرانی هم دست زدن حضار آغاز شد به نوعی که «پایان دست زدن‌ها مشکل به نظر می‌رسید.» هاشمی این مطلب را در بیست و نهم آذر ۷۰ بیان کرده است.» ظاهرا این سفر در سال ۷۰ اتفاق افتاده که دومین سال اولین دوره ریاست‌جمهوری اوست.

*جمهوری اسلامی

* سازنده اصلی یک فیلم ضد اسلامی که موجب اعتراضات شدیدی در کشورهای اسلامی شده بود، از زندان فدرال در ایالت کالیفرنیا آزاد شده است. به گزارش پرس تی وی؛ “ناکولا باسلی ناکولا”ی ۵۶ ساله که یک مسیحی قبطی متولد مصر است، زمستان گذشته توسط پلیس آمریکا به جرمی که هیچ ارتباطی با ساخت فیلم ضد اسلامی نداشت، بازداشت و در زندانی در کالیفرنیای جنوبی نگهداری می‌شد. وی دیروز از این زندان آزاد شد. وی به جرم استفاده از اسامی نادرست و جعلی برای کلاهبرداری بانکی بازداشت شده بود. ساخت فیلم ضد اسلامی توسط ناکولا موجب اعتراضات وسیعی در کشورهای اسلامی شد.

* وکیل مدافع اسفندیار رحیم مشایی گفت: هفته آینده رای دو مداح تهرانی صادر و ابلاغ خواهد شد. به گزارش مشرق، سیدعلی اصغر حسینی درباره جزییات پرونده شکایت مشایی از دو مداح تهرانی افزود: حکم این پرونده با توجه به این که دادگاه شان در ۳۰ مرداد ماه تشکیل شده بود، هنوز صادر نشده است. وی ادامه داد: حکم پرونده شکایت موکلم از دو مداح تهرانی تا ابتدای هفته آینده صادر و ابلاغ خواهد شد. اوایل سال ۹۰ از دو مداح تهرانی به اتهامات تحریک به قتل و توهین به مقامات دولتی شکایت شد که در آبان ماه سال ۹۱ براساس حکم صادره از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب یکی از دو مداح تبرئه و دیگری به پرداخت ۴۵۰ هزار تومان جریمه نقدی محکوم شد. همچنین دادگاه دو مداح تهرانی ۳۰ مرداد ماه در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی موحدی تشکیل شد.

*قدس

انتشار پیامک‌های طنز گفت و گوی روحانی – اوباما

مهر: انتشار خبر گفتگوی تلفنی اوباما با روحانی، با واکنش های طنز پیامکی و فیس بوکی مواجه شد. چند نمونه از پیامک‌های بامزه و شوخی های اینترنتی را بخوانید:

لوس نکن خودتو یه شب دیگه بمون. میشل قیمه پخته (اوباما به روحانی)/ اگه نتانیاهو بود بگو نیستم.(اوباما به میشل اوباما، کاخ سفید، تلفن در حال زنگ خوردن)/ گلم رسیدی اس بده(اوباما به روحانی)/ کاری داشتی تک بزن(روحانی به اوباما)/ میگن صرافی های نیویورک تعطیل شده. چون آمریکایی ها هجوم بردن برای خرید ریال ایران!/ اوباما: بابت ترافیک سنگین در نیویورک عذرخواهی می‌کنم. روحانی: ترافیک تهران رو ندیدی…/ خبر دارم که اول روحانی زنگ زده بهش. اما اوباما گفته تو قطع کن من بگیرم؛ شما تحریمین خرجت زیاد میشه!/ دیدی گفتم محل نذاری خودش زنگ میزنه؟(ظریف به روحانی)

وضعیت پرونده قضات تعلیقی کهریزک

فردا: یک منبع آگاه گفت: رسیدگی به پرونده قضات تعلیقی کهریزک هنوز در دیوان عالی کشور آغاز نشده است.وی افزود: این پرونده در نوبت عادی رسیدگی در دیوان عالی کشور قرار دارد و به زودی در دستور کار قرار می‌گیرد.

فکر بد نکنید!

جهان: نادر قاضی پور نماینده مجلس در پاسخ به اینکه کدام منطقه تهران زندگی می‌کنید؟ گفت: زن و بچه من در ارومیه زندگی می کنند و من در خانه ای زندگی می کنم که در ایام دانشجویی ساخته ام. البته فکرتان جای بد نرود!

انتقاد از گفت و گوی تلفنی روحانی با اوباما

خبرآنلاین: سایت خبری رجا نیوز با انتقاد از گفت وگوی تلفنی اوباما ودکتر حسن روحانی در نیویورک مدعی شد این رفتار پر ابهام و عجیب از سوی رئیس جمهور کشورمان در شرایطی صورت گرفته است که هیچ دستاورد عینی دیپلماتیکی برای ایران حاصل نشده است.

تغییرات در وزارت علوم افتضاح است

تسنیم: عطاا… سلطانی‌صبور عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توفیقی یک داس برداشته است و همه را درو می‌کند،گفت: این تغییرات به‌قدری افتضاح است که نیازی به توضیح ندارد و سیاسی کردن محیط دانشگاه‌ها در آستانه آغاز سال تحصیلی است.

واردات جسد از آفریقا!

تسنیم: رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور ادعاهای مطرح شده مربوط به واردات جسد از آفریقا را تکذیب کرد.

اقدام وهابی ها درباره پرده کعبه

شبکه خبر: مسؤولان عربستان سعودی علت افزایش ۳ متری بالا بردن پرده کعبه را جلوگیری از دست کشیدن حجاج به این پرده دانستند، زیرا وهابی ها تبرک جستن را حرام می دانند!

سازنده فیلم موهن آزاد شد!

الف: مارک باسلی یوسف ۵۶ ساله مصری و سازنده فیلم موهن به ساحت نورانی پیامبر اکرم (ص) از زندان آزاد شد.

صدورحکم نهایی یک جاسوس

مشرق: شنیده ایم حکم نهایی «ر- ق» که به اتهام جاسوسی دستگیر شده بود صادر شده است. وی با ورود به یک مرکز مطالعاتی در صدد جمع آوری اطلاعات و انتقال آن به کشورهای غربی و همسایه بود که شناسایی و بازداشت شد. این جاسوس به ۹ سال زندان محکوم شده است.

با حضور مدیرانم در دولت موافقم

فرارو: محمد باقر قالیباف شهردار تهران گفت: به سهم خود به همه دوستان، وزیران و رئیس جمهور گفته ام با حضور هر کدام از کارکنان و مدیران شهرداری که حضورشان در دولت می تواند مؤثر باشد، موافقت می کنم، حتی اگر در شهرداری دچار مشکل شویم.

تحریف سخنان روحانی پیگیری حقوقی شود

فارس: بروجردی رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: شبکه سی ان ان به دنبال تحریف سخنان رئیس‌جمهور کشورمان باید مورد تحریم قرار گیرد و مناسب است اقدامهای حقوقی لازم در خصوص این کار انجام شود.

بازداشت یکی از مدیران دولت دهم

مشرق: ص- س یکی از مدیران مسکن مهر استان تهران که در دولت دهم مسوولیت داشت به اتهام مسایل مالی بازداشت شده است.

 


برچسب :    ، ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

 • نگران نباشیم موضوع خیلی ساده ست: گرگ گرگ است و معنای نرمش قهرمانانه در برابر گرگ آن است که ما به علت اینکه فضای رسانه ای و دهان های گویندگان را علیه ملت ما پر کرده اند کمی مجال به او بدهیم که مشخص است بنا بر موجودیت خود زوزه خواهد کشید و خواهد درید و در این عرصۀ کوتاه درست تر دیده خواهد شد انقلاب ما علیه جهل و دروغ بود. درست است در تیم حاکم دولت آنهایی که به قول امام فرزانه: “خدا بیدارشان کند”! وجود دارند. اما حرف حق سید علی با طوفان های بین المللی هم عوض نمی شود چه برسد آرزومندی یه مشت کم سواد منتظر داماد اجل آمریکا! هوشمندی رهبری که باید به خاطر آن با احترام ایستاد؛ تبدیل و استفاده از تفکر حاکمه هر دولت (به عنوان کارگزاران قانونی و منتخب نظام) به نفع انقلاب و اسلام و ایران عزیز است و این هنرمندی بی مانند است و در هیچ جای تاریخ سیاست هم هماوردی ندارد بله! نگران نباشیم موضوع خیلی ساده ست: مملکت صاحاب داره دادا!

  رای شما: Thumb up 2 Thumb down 1


ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS