کاهش تحریم‌ها که هیچ از تحریم‌های جدید هم دریغ نمی‌کنیم
بررسي ويژه صادرات 30 ماهه کشور در بخش ميعانات نفت و گاز، واكنش فيس بوكي ظريف به بیلبوردهای جنجالی، مناظره ...

بررسی ویژه صادرات ۳۰ ماهه کشور در بخش میعانات نفت و گاز، واکنش فیس بوکی ظریف به بیلبوردهای جنجالی، مناظره در دانشگاه برسر کارنامه دولت پیشین و … از جمله مهمترین اخبار ویژه روزنامه های سه شنبه بوده است.

 
به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ،

*کیهان

ارتباط نویسنده مقاله موهن روزنامه بهار با رئیس اداره سوم ساواک

انتشار مقاله هتاکانه روزنامه زنجیره‌ای بهار، حساسیت‌سنجی برای تکرار تراژدی حمله به مقدسات در دوره اصلاحات بود.سایت نیمروز با انتشار این مطلب خبر داد که نویسنده مقاله موهن روزنامه بهار (روزنامه وابسته به سعید پورعزیزی از مدیران دفتر رئیس دولت اصلاحات)، ضمن عضویت در گروهک نهضت آزادی، با ساواک رژیم پهلوی نیز در ارتباط بوده است.به نوشته این سایت، اقدام روزنامه بهار در انکار امامت و ولایت امیر مؤمنان(ع) آن هم در آستانه عید بزرگ غدیر، خاطره روزگار حرمت‌شکنی‌های دوره اصلاحات را زنده کرد. بسیاری از مردم فراموش نکرده‌اند که روزنامه دولتی ایران در ۲۴ تیر ۷۹ مدعی شد (نعو‌ذبالله) خدا فتنه‌گر است و به او هم می‌توان اعتراض کرد!

نیمروز آنگاه به مرور برخی از این هتاکی‌ها پرداخت و گزارش داد: محمد مجتهد شبستری، ۱۵ دی ۷۸ در روزنامه فتح مدعی شد «جوانانی که به مساجد روی می‌آورند یا کتب دینی را مطالعه می‌کنند، از نظر ساختار فکری و روانی ضعیف هستند»! روزنامه آفتاب امروز در تاریخ ۲ شهریور ۷۸ نوشت «باید مجوز راهپیمایی به همه گروه‌ها داده شود حتی علیه خدا و حتی علیه خدا هم می‌توان تظاهرات کرد»! عبدالکریم سروش بهمن ۷۷ در ماهنامه کیان ادعا کرد «ولایت منحصر در شخص نبی اکرم است و با رفتن او، ولایت نیز خاتمه می‌یابد؛ او خاتم نبوت و ولایت بود و ولایت پیامبر، بعد از او به کسی منتقل نمی‌شود»! و همچنین سروش در روزنامه نشاط (۱۲/۳/۷۸) نوشت «فرهنگ شهادت خشونت‌آفرین است».

اکبر گنجی در روزنامه صبح امروز (۲۳/۲/۷۸) ادعا کرد «پیامبر در بدر و حنین و… شمشیر زد…اما آیا جنگ‌های جبهه حق علیه باطل پیامدهای ناخواسته یا آثار وضعی به دنبال ندارد؟… خشونت فرزند خشونت است و درخت خشونت میوه‌ای جز خشونت به بار نمی‌آورد. هیچ‌کس حق ندارد به صرف اینکه خود را حق و دیگران را باطل می‌داند، دست به خشونت بزند و در صدد نابودی مخالفان خود از طریق حذف فیزیکی برآید» و روزنامه دولتی ایران در تاریخ ۲۴/۴/۷۹ نوشت «به خود خدا هم می‌توان اعتراض کرد و او را فتنه‌گر نامید.»! و…

این گزارش همچنین حاکی است علی‌اصغر غروی نویسنده مقاله موهن روزنامه بهار فرزند سید جواد غروی است. به شهادت کتاب اسناد ساواک (کتاب نوزدهم، صفحات ۱۹۴ و ۱۹۵) سید جواد غروی در سال ۵۶ به ساواک دعوت شده و در آنجا خود را فردی شاه‌دوست معرفی می‌کند و ساواک نیز او را از روحانیون مثبت و علاقمند به رژیم شاه معرفی کرده است. امام خمینی درباره عقاید انحرافی وی درباره معراج پیامبر(ص)، شفاعت و حضرت زهرا(س) نوشتند: «با صحت مطالب فوق چنین شخصی منحرف از مذهب اهل بیت است و لازم است مؤمنین از او احتراز کنند و حضور در جماعت و منبر این شخص حرام و در معرض گمراهی است. خداوند مسلمین را از شر این عناصر فاسده حفظ فرماید.»

مرحوم آیت‌الله خوئی(ره) نیز در این باره مرقوم نمودند: «شخص مزبور از مصادیق واضحه ضال و مضل است و ترویج چنین شخصی به حضور منبرش یا غیر آن فضلا از اقتداء به او جائز نیست و بر مؤمنین لازم است که از ترویج عقاید فاسده او جلوگیری نمایند.» غروی (پدر) ۸ سال پیش از دنیا رفت.

اما سید علی‌اصغر غروی پسر سید جواد و عضو گروهک نهضت آزادی، در مدت تحصیل در لبنان ارتباط نزدیکی با سرلشکر منصور قدر سفیر شاهنشاه آریامهر!! ‌در لبنان برقرار می‌کند. به نحوی که سرلشکر قدر در دیباچه جلد سوم کتاب «فلسطین و اسرائیل» از مساعدت‌های بسیار ارزنده و همکاری‌های پرارزش یکی از دانشجویان دوره دکترای دانشگاه لبنان آقای علی‌اصغر غروی تشکر و قدردانی نموده است.

سرلشکر قدر با درجه سرهنگی به ساواک رفت و در قسمت اطلاعات خارجی (اداره کل دوم) مشغول به کار شد. منصور قدر پس از مدتی به عنوان مامور ساواک به سفارت ایران در دمشق رفت و سپس به عنوان دبیر اول سفارت ایران در بیروت برگزیده شد. همچنین وی توانست پس از یک سال حضور در سفارت ایران در بیروت، در سال ۱۳۴۰ هـ .ش به ریاست اداره خاورمیانه در سازمان اطلاعات خارجی ساواک برسد. در سال ۱۳۴۰ هـ .ش به مدیریت اداره کل دوم ساواک (اطلاعات خارجی) رسید. در سال ۱۳۴۲هـ..ش دوباره به لبنان سفر کرد و به عنوان رایزن درجه دو سفارت ایران در شهر بیروت مشغول به کار شد. در همین زمان همزمان با کار در سفارت ایران در لبنان، مسئول اداره ساواک در کشور سوریه نیز بود. در هنگام پیروزی انقلاب، سفیر رژیم پهلوی و از مخالفان سرسخت امام موسی صدر در لبنان بود.

گفتنی است روزنامه بهار در انتخابات ریاست جمهوری مدعی حمایت از محمدرضا عارف و اصلاح‌طلبان بود اما به خاطر برخی آلودگی‌ها رسما به تریبون سران گروهک نهضت آزادی تبدیل شده بود. این روزنامه چند ماه پیش در سرمقاله‌ای به قلم یکی از مشاوران مرکز تحقیقات استراتژیک (ناصر-ه) خواستار ابتکار یکجانبه و دادن امتیاز به آمریکا در مذاکرات هسته‌ای شد!

توهین‌های مقامات آمریکا علیه ملت ایران کی شدت می‌گیرد؟

بررسی زمانبندی توهین آمریکایی‌ها به مردم ایران از «محور شرارت بوش» تا «فریبکاری ژنتیکی شرمن» نشان می‌دهد این توهین‌ها نسبت مستقیم با ادبیات انفعالی دارد.به گزارش رجانیوز، اظهارات شرمن در فریبکار ژنتیکی خواندن ایرانیان بار دیگر به خوبی الگوی رفتاری مقامات آمریکایی در مقابل ایران را به نمایش گذاشت؛ الگویی که ناشی از خودبرتربینی مقامات آمریکایی در مواجهه با ایران است و اتفاقا تیم فعلی دستگاه دیپلماسی پیش از این و در زمان حضور در دولت خاتمی این رفتار توهین‌آمیز را تجربه کرده است.

در ژانویه سال ۲۰۰۲ میلادی بود که جورج بوش رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا در گزارش سالیانه خود به مجلسین و مردم آمریکا برای اولین‌بار از اصطلاح «محور شرارت» استفاده کرد و ایران، عراق و کره‌شمالی را از اجزای اصلی این محور نامید.اظهار تاسف خاتمی به علت گروگان‌گیری اعضای سفارت آمریکا در ایران در جریان مصاحبه با کریستین امانپور، اظهار همدردی دولت وی با آمریکا پس از انفجار برج‌های دوقلو، کمک اطلاعاتی دولت اصلاحات به آمریکا در جریان حمله به مواضع طالبان در افغانستان، ادبیات منفعلانه برخی مقامات دولت به ویژه رئیس‌جمهور درباره آمریکا در کنار اظهارنظر کارشناسان و چهره‌های سیاسی و رسانه‌های دوم خرداد درباره نزدیکی به آمریکا از جمله اقدامات دولت وقت برای نزدیکی با آمریکا بود.

البته پاسخ آمریکا به پالس‌های فرستاده شده قرار دادن ایران در محور شرارت و تهدید نظامی علیه جمهوری اسلامی بود. پاسخ توهین‌آمیزی که نشان داد آمریکا در برابر گام‌های عقب کشیده دولت وقت رویکرد تهاجمی گرفته و برای تحت فشار قرار دادن ایران چند گام به جلو برداشته است.رویکردی که دو سال بعد در موضوع هسته‌ای نیز خود را نشان داد.رجانیوز خاطر نشان کرد: اکنون نیز پس از مذاکرات ژنو و علی‌رغم گام‌های «نابجا» دولت برای نزدیکی به آمریکا، وندی شرمن، نماینده آمریکا در مذاکرات هسته‌ای، در توهین آشکار به مقامات و مردم ایران گفته است: «ما می‌دانیم که فریب‌کاری جزیی از دی.ان.ای. ایرانیان است». این در حالی بود که در چند ماه اخیر دستگاه دیپلماسی لحن و رویکرد «مصالحه‌جویانه» با آمریکا را در دستور کار قرار داده است.

البته پیش از این، باراک اوباما سه روز پس از مکالمه تلفنی با آقای روحانی صراحتا لفظ حمله نظامی را به کار برد و گفته بود: «حمله نظامی» علیه ایران همچنان روی میز است.به عقیده کارشناسان دولت ایران با هر قدم عقب‌نشینی، مقامات آمریکایی را برای دستیابی به امتیازات بیشتر «جسورتر» و با به کارگیری «ادبیات انفعالی» آنها را برای به کارگیری لحن «گزنده‌تر» ترغیب می‌کند.

نگاه دوگانه افراطیون به فرصت‌ها و ناکامی‌ها دولت روحانی

عضو سازمان متحد مجاهدین انقلاب می‌گوید شکست روحانی به هیچ وجه به معنای شکست گفتمان اصلاح‌طلبی نخواهد بود.عبدالله ناصری این سخنان را در حالی مطرح کرده که بر اساس برخی خبرها از محافل داخلی اصلاح‌طلب، افراطیون معتقدند فرصت‌های دولت روحانی عاید اصلاح‌طلبان شده اما در عین حال این طیف شریک ناکامی‌ها و هزینه‌های تحمیلی به روحانی نخواهند بود و به وقت مقتضی می‌توانند، فرار نهایی را شروع کرده و روحانی و دولت وی را جا بگذارند یا حتی تبدیل به منتقد و مخالف آن شوند.عضو سازمان مجاهدین در مصاحبه با روزنامه آرمان با بیان اینکه آقای روحانی شخصاً به لحاظ تشکیلاتی عضو یک نهاد غیر اصلاح‌طلب بوده و به یک عبارت اصلاح‌طلب نبود اما گفتمان اصلاح‌طلبان را دنبال کرده، افزود: چون اصلاحات گفتمان نهادینه شده در کشور دارد، بنابراین من معتقد نیستم که دکتر آقای روحانی موفق نشود، عدم موفقیت ایشان به معنای شکست گفتمان اصلاح‌طلبی خواهد بود.

وی با دفاع از مذاکره با آمریکا و ادعای اینکه این مذاکرات به تأخیر افتاده اذعان کرد که طبق نظرسنجی‌ها درباره اصلاحات، ۷۲ درصد مردم با بدبینی به اهداف و منویات آمریکا نگاه می‌کرده‌اند.

کاهش تحریم‌ها که هیچ از تحریم‌های جدید هم دریغ نمی‌کنیم!

دو سناتور پرنفوذ آمریکایی اعلام کردند کنگره درخواست تعویق در تصویب برخی تحریم‌های جدید علیه ایران را نخواهد پذیرفت مگر اینکه غنی‌سازی در ایران تعلیق شود.پیش از این شبکه رسانه‌ای عنکبوت در چارچوب عملیات روانی آمیخته با فریب چنین القا کرده بود که رژیم آمریکا آماده «لغو» برخی تحریم‌ها در ازای اقداماتی نظیر تعلیق غنی‌سازی ۲۰ درصد و اجرای پروتکل الحاقی است اما جان مک‌کین و لیندسی گراهام تأکید کرده‌اند که حتی درخواست عدم تصویب تحریم‌های جدید را نیز نمی‌پذیرند و آن را مشروط بر توقف اصل غنی‌سازی می‌دانند. این دو سناتور ضمن مقاله‌ای در واشنگتن پست نوشتند: کنگره فقط به شرطی با درخواست قریب‌الوقوع کاخ سفید برای «تعویق تصویب تحریم‌های جدید» علیه ایران موافقت خواهد کرد که ایران غنی‌سازی را تعلیق و در طول برگزاری مذاکرات هسته‌ای فعالیت سانتریفیوژها را متوقف کند.

این دو می‌افزایند: بزودی در این ماجرا از ما خواسته خواهد شد که در تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران دست نگهداریم. ما بدین وسیله اعلام می‌کنیم که تنها به این شرط با این درخواست موافقت خواهیم کرد که ایران غنی‌سازی را معلق گذارد. هرگز نباید قبول کنیم مادامی که دیپلمات‌ها مشغول گفت‌وگو هستند، سانتریفیوژها بچرخند.

مدیریت فامیلی هم نوعی تدبیر است!

فرزندان رئیس دانشگاه آزاد مدیریتی شبه خانوادگی را در این دانشگاه به اجرا گذاشته‌اند.

به گزارش «ندای انقلاب» فرزندان حمید میرزاده در حالی در سطوح مدیریتی دانشگاه آزاد مشغول به فعالیت شده‌اند که پیش از این نیز فرزندان هاشمی رفسنجانی به ویژه در زمان مسئولیت ۳۱ ساله جاسبی، در این دانشگاه پست‌های مختلفی داشته‌اند. رئیس دانشگاه آزاد که چندی پیش به رویه مدیریت ۳۱ ساله جاسبی بر دانشگاه آزاد، مدیریت واحد علوم تحقیقات این دانشگاه را خود در دست گرفت، در اقدامی عجیب کلیه امور این واحد مهم دانشگاه آزاد را به پسر خود واگذار کرده است.

سلمان میرزاده پس از واگذاری ریاست واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد به پدر، به صورت غیر رسمی اداره این واحد را به عهده گرفته و فعالیت‌های آموزشی و مالی دانشگاه مذکور زیر نظر وی اداره می‌شود.

در همین زمینه گفته شده پسر دیگر سرپرست جدید دانشگاه آزاد به نام احسان میرزاده به رتق و فتق امور پدرش در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مشغول است.به گزارش «ندای انقلاب» در حال حاضر یاسر هاشمی رفسنجانی، محسن هاشمی رفسنجانی و فاطمه هاشمی رفسنجانی به ترتیب به عنوان رئیس دفتر رئیس هیات امنا، معاون عمرانی و استاد علوم سیاسی در دانشگاه آزاد مشغول به فعالیت هستند.ندای انقلاب همچنین از تحرکات فائزه هاشمی برای انتصاب برخی از افراد نزدیک به خود در پست‌های کلیدی وزارت اقتصاد خبر داد و نوشت: شماری از انتصابات در این وزارتخانه با فشار فائزه هاشمی رفسنجانی در حال انجام شدن است.

بر اساس این گزارش، فائزه هاشمی در تماس‌های مکرر با برخی مسئولین وزارت اقتصاد و دارایی خواستار به کارگیری چند نفر از افراد وابسته به خود در پست‌های کلیدی این وزارتخانه شده است.

پیش از این هاشمی رفسنجانی از تاخیر دولت در انتصاب استانداران جدید انتقاد کرده و خواستار تعجیل در این امر شده بود.

*خراسان

رکورد شکنی جالب آخرین جلسه دولت پیش از تحلیف روحانی

بر اساس بررسی های کارشناسان یک نهاد نظارتی، در حالی که هیئت دولت در آخرین جلسه خود پیش از تحلیف حجت الاسلام روحانی که در روز یکشنبه ۶ مرداد و چهارشنبه ۹ مرداد برگزار شد، پیشنهادهای مختلفی تصویب و به دستگاههای مربوطه ابلاغ کرده ، تعداد قابل توجهی از این مصوبات یا توسط نهادهای نظارتی و هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین با ایرادات متعدد قانونی مواجه شده یا توسط دولت یازدهم لغو شده است که این موضوع یک رکورد محسوب می شود.

بررسی ویژه صادرات ۳۰ ماهه کشور در بخش میعانات نفت و گاز

بر اساس درخواست یک نهاد نظارتی از دستگاههای ذی ربط در امر صادرات، مقرر شده به علت اهمیت بررسی ویژه فرآورده های مربوط به میعانات نفت و گاز که از ایران به مقاصد مختلف صادر شده اند ظرف مدت یک هفته، آمار صادرات قطعی فرآورده های مذکوردر سالهای ۹۱،۹۰ و ۶ ماهه نخست سال جاری به تفکیک تاریخ، نام صادرکننده، نوع کالا و وزن خالص محموله و ارزش آن تهیه و به این دستگاه ارائه شود تا نسبت به اقدامات انجام شده طرف مدت ۳۰ ماه اخیر کنترل جامعی صورت بگیرد.

*ایران

واکنش فیس بوکی ظریف به بیلبوردهای جنجالی

خبر اول این که وزیر امور خارجه با انتشار مطلبی در صفحه فیس بوک اش به بیلبوردهای «صداقت امریکایی» و حوادث روز عید غدیر واکنش نشان داد. ظریف بعد از یک هفته استراحت درمانی یا به گفته خود «دورکاری» در این باره نوشت: در روزهای گذشته شاهد تحولات مختلفی بودیم. مهرورزی‌های فراوانی به صورت مستقیم و غیرمستقیم به بنده و سیاست خارجی حتی در معابر عمومی پایتخت ابراز شد! که البته نگرانی زیادی از آن نیست. خوشحالم که مردم و مسئولین عالیرتبه کشور از سیاست خارجی حمایت می‌کنند و در این دو روز هم تأییدهای محکم و مجددی از این حمایت‌ها را دریافت کردم که موجب دلگرمی بنده و همکارانم شد.

امیدوارم که بتوانیم با حمایت مردم و مسئولین باری را از دوش کشور و مردم برداریم و در مقابل این همه بزرگواری شما شرمنده نشویم. وی افزود: نکته دیگر آنچه در روز عیدغدیر اتفاق افتاد برای همه تلخ بود. نظرات و انتقادات شما را هم در این زمینه دیدم و گرچه توقع دوستان برای موضعگیری پیرامون مسائلی که از حوزه مسئولیت من خارج است را غیرواقع‌بینانه می‌دانم، ولی از اینکه صفحه مرا برای اظهارنظرهای خود قابل می‌دانید خوشحالم و از همه شما سپاسگزار، که حتی در پاره‌ای از موقعیت‌ها، اگرچه با تلخی، بازهم به یاد من هستید.

مناظره در دانشگاه برسر کارنامه دولت پیشین

خبر دیگر این که محمد حسین صفار هرندی وزیر دولت نهم دیروز به دانشگاه علم و صنعت رفت تا در نشست پرسش و پاسخ دانشجویی که درباره رابطه یا عدم رابطه با امریکا برگزار شده بود شرکت کند. نشستی که به جای پرسش و پاسخ به مناظره بین صفار هرندی و علم و صنعتی‌ها تبدیل شد. به گزارش مهر در این نشست یکی از دانشجویان برای طرح پرسش خود به روی سن آمد و گفت: بعد از انتخابات انتظار داشتیم پیام ۲۴ خرداد شنیده شود. کسانی که خودشان در اتفاقات ۸ سال گذشته نقش داشته‌اند نباید بیایند دانشگاه. سخنان این دانشجو با اعتراض و تشویق‌های گسترده برخی از دانشجویان مواجه شد. وی ادامه داد: انتخابات ۲۴ خرداد نشان داد سیاست شما جواب نمی‌دهد.

صفار هرندی در پاسخ به سؤال این دانشجو گفت: اتفاقاً در نقد عملکرد آن هشت سال بنده چهار سال مدام سخنرانی کردم ولی نمی‌دانم چرا به گوش شما نمی‌رسد. عضو مجمع تشخیص مصلحت در بخش دیگری از سخنانش گفت: اگر دوستان اصلاح‌طلب می‌دانستند فردی بین خودشان مثل معاون اول اصلاحات رأی می‌آورد چرا حاضر شدند نامزد حداکثری خود را قربانی نامزد حداقلی کنند. یکی از دانشجویان هم در مقام پاسخ بر آمد که: پیام ۲۴ خرداد یعنی این‌که جلیلی ۴ میلیون رأی آورد، ما افتخار می‌کنیم آقای عارف این طور کنار کشید، اگر شما راست می‌گویید چرا هاشمی را رد صلاحیت کردید زیرا همه اصلاح‌طلبان از هاشمی حمایت کرده بودند. صفار هرندی هم در پاسخ به وی گفت: کجای پیشانی من نوشته شده من نماینده یکی از نامزدها یا آقای جلیلی هستم.

نامه خادم امام(ره) به هاشمی رفسنجانی

شنیدیم که عیسی جعفری – خادم امام خمینی(ره) – برخی اظهارات منتسب به وی در مورد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تکذیب کرد. عیسی جعفری معروف به حاج عیسی در نامه‌ای خطاب به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشت: «بسمه تعالی. حضور سرور گرامی جناب حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (دامت توفیقاته) اینجانب حاج عیسی جعفری به استحضار می‌رساند که راجع به حضرتعالی درخصوص آمدن شما به جماران، در زمان حضرت امام گفته‌ام که ایشان شما را نزدیک خود در جماران آورد، جهت مشاوره درخصوص کارهای مملکتی و هرگونه صحبتی غیراز این راجع به شما از قول من گفته‌اند تکذیب می‌کنم و من همچون سابق ارادتمند شما هستم.»

ارجاع پرونده اشراقی به دادسرای رسانه

با خبر شدیم که پرونده شکایت جمعی از خانواده شهدا از نعیمه اشراقی، نوه بنیانگذار انقلاب برای رسیدگی به شعبه چهار دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع شد. به گزارش مهر، دبیر هیأت شهدا و ایثارگران علت شکایت را انتشار مطالبی درباره خانواده شهدا در صفحه فیس بوک اشراقی عنوان کرد. نعیمه اشراقی روز شنبه با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به خانواده شهدا رسماً اعلام کرد متن مورد اشاره را ننوشته است اما به خاطر ایجاد فضایی که در آن برخی معاندان اجازه سوءاستفاده یافتند عذر‌خواهی کرد.

دیدار انجمن اسلامی دانشگاه تهران با خاتمی

دست آخر این که انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران با سیدمحمد خاتمی دیدار کرد. محمد رهبری، سخنگوی انجمن خبر داد اختتامیه اردوی انجمن اسلامی با سخنرانی سیدمحمد خاتمی رئیس‌جمهور پیشین کشورمان برگزار شد.

*تهران امروز

پرونده نعیمه اشراقی در دادسرای رسانه

داوود براتی، دبیر هیات شهدا و ایثارگران در گفت‌وگو با مهر اعلام کرد: طی روز‌های گذشته و به‌دنبال اظهارات «نعیمه اشراقی» نوه دختری حضرت امام(ره) و اعتراض تعدادی از خانواده‌های شهدا، بیش از هزار خانواده شهید و صد موسسه، گروه، تشکل، مسجد و هیات مذهبی با امضای طوماری ضمن محکوم کردن این اظهارات و منتسب کردن آن به حضرت امام خمینی(ره) از قوه قضائیه، مجازات نعیمه اشراقی را خواستار شدند. وی افزود: بر اساس این طومار شکایتی مبنی بر نشر اکاذیب و توهین به خانواده شهدا و امام خمینی(ره) در شعبه ۴ دادسرای فرهنگ رسانه اعلام وصول شده است. همچنین این هیات طی نامه‌ای به رئیس دادسرای ناحیه ۳۱جرائم رایانه‌ای تقاضا کرده است که به دلیل انتشار مطالب نعیمه اشراقی درباره خانواده شهدا و امام راحل رحمه‌الله در صفحه فیس‌بوک وی، موضوع در دستور کار رسیدگی این دادسرا قرار گیرد.

۴ مشاور برای یک استاندار!

به گزارش مهر، در ادامه تغییرات در استانداری خوزستان، عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان چهار نفر دیگر را به عنوان مشاور خود منصوب کرد تا تعداد مشاوران جدید در یک هفته اخیر به ۱۴ نفر برسد.

قطع رابطه با آمریکا نباید به پای مسئولان ایران نوشته شود

به گزارش مهر، محمدحسین صفارهرندی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت نهم در جمع دانشجویان دانشگاه علم و صنعت با تاکید بر اینکه ابتدا در سال ۵۹ آمریکا تصمیم گرفت رابطه خود را با ایران قطع کند، گفت: نباید قطع رابطه به پای مسئولان ایرانی نوشته شود، ما تا سال ۵۹ رابطه را حفظ کردیم حتی بعد از قطع رابطه مبادلات اقتصادی انجام می‌دادیم ولی آن‌ها با تحریم‌های خود مانع این امر شدند.

دولت دست ماست!

سیدحسین مرعشی در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به پرسش خبرنگار که از وی پرسید، چرا بر خلاف گفته‌های پیشین خود که گفته بودید، فرق نمی‌کند چه کسی وزیر یا استاندار شود در نشست هفته گذشته با جمعی از اهالی رسانه کرمان خواستار جوسازی در مورد یکی از گزینه‌های استانداری کرمان شدید، افزود: من در این زمینه جوسازی نکردم و استاندار کرمان بدون موج هم تعیین می‌شود. این فعال سیاسی اذعان داشت: دولت که در اختیار ماست و ما ‌علیه دولت خودمان جوسازی نمی‌کنیم.

امام جمعه شدنم شایعه است

به گزارش ایسنا، حیدر مصلحی وزیر پیشین اطلاعات در حاشیه مراسم ختم همسر آیت‌الله حائری شیرازی که در مسجد نور تهران برگزار شده بود، در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه در حال حاضر در کجا مشغول به کار هستید؟ گفت: «هیچ‌جا» وی در برابر اینکه گفته شده شما قرار است به عنوان امام جمعه شرق تهران معرفی شوید، پاسخ داد: «چنین مباحثی شایعه است.»

*جمهوری اسلامی

* سقف قانونی مجوز استخدام در منطقه آزاد چابهار ۱۵۰ نفر بوده اما جذب ۸۰۰ نفر از کارگر ساده گرفته تا کارمند عالی‌رتبه در این سازمان، پرداخت حقوق و مزایای آنان را مشکل کرده است. حامد علی مبارکی که جدیداً به عنوان مدیر عامل منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار منصوب شده در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان با اعلام این مطلب گفت: مجوز احداث ۸۰ کارخانه صنعتی در منطقه آزاد چابهار صادر شده است که تاکنون ۲۶ واحد آن فعال بوده و بقیه غیرفعال شده‌اند بطوری که برخی از آنها قابل احیا نیستند. وی افزود: برای اجرای ۱۳ طرح در منطقه آزاد چابهار طی سال جاری اعتباری وجود ندارد. مبارکی در عین حال گفت: این منطقه مزیت‌های کم نظیری به لحاظ استراتژیک، ترانزیت، گردشگری و آثار طبیعی خدادادی دارد که باید از آنها برای بهتر شدن شرایط اقتصادی مردم بهره گرفت.

* شهردار یکی از کلان شهرهای شمال غرب کشور که توسط شورای اسلامی شهر انتخاب شد کسی است که در چند ماه گذشته قرعه طرح قطع درخت و تخریب فضای سبز شهری و سپس احداث پارکینگ و بازار در یکی از گران‌قیمت‌ترین مناطق شهری و سپس تملک چندین ده ساله این طرح به نام فرزند وی ثبت شده بود. هر چند با نظارت صحیح دادستان شهر، این طرح متوقف شد؛ اما اشتهار خانوادگی شهردار جدید و علایق آنها به داشتن مغازه در فضاهای سبز عمومی و برنده بودن آنها در مناقصات شهرداری از سال‌های گذشته زبانزد مردم شهر بوده است. حال که شهردار هم شده، خدا به داد برسد!

* مرگ مشکوک دو جوان در بیمارستان امیرالمؤمنین شهر گناوه موجب اعتراض و ایجاد نگرانی‌هائی در میان مردم این شهر بندری در استان بوشهر شده است. اخیراً دو بیمار گناوه‌ای پس از اعلام بهبودی نسبی از بیمارستان ترخیص شدند ولی جان خود را از دست داده‌اند. خانواده‌های این بیماران، سهل انگاری پزشکان و کادر پزشکی این بیمارستان را عامل مرگ فرزندان خود می‌دا نند. انتقاد مردمی از بیمارستان امیرالمؤمنین شهر گناوه درحالی صورت می‌گیرد که امام جمعه گناوه نیز بارها از وضعیت مراکز درمانی این شهرستان انتقاد کرده و وضعیت نابسامان دو بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) و سوانح و سوختگی این شهرستان را ناشی از مسئول نداشتن دانست.

*قدس

وعده امنیتی پورمحمدی درباره تروریستها

فردا: حجت الاسلام مصطفی پور محمدی وزیر دادگستری در مراسم ختم همسر آیت ا… حائری شیرازی در مسجد نور میدان فاطمی تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اقدامات انجام شده برای جلوگیری از حادثه تروریستی سراوان گفت: با تدابیر انجام شده حرکت‌های تروریستی در کشور فروکش خواهد کرد.

تحصن طلاب، یک کنسرت‌ را لغو کرد

مهر: تحصن برخی طلاب در اعتراض به کنسرت موسیقی یکی از خوانندگان، مسؤولان امر را مجبور کرد این کنسرت که قرار بود یکشنبه شب در آبادان برگزار شود، لغو کنند.

ترکان گزینه‌ وزارت ورزش

فرارو: با وجود مطرح شدن اسامی همچون محسن مهرعلیزاده، احمدرضا دستغیب، مصطفی هاشمی طبا، بیژن ذوالفقار نسب، امیررضا خادم، محمد دادکان و سعید فائقی به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان آخرین گمانه زنیها از معرفی اکبر ترکان به مجلس برای این وزارتخانه حکایت دارد.

اظهار نظر وزیر ارشاد درباره توقیف «بهار»

ایسنا: علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره‌ توقیف روزنامه‌ «بهار» گفت: متأسفانه روزنامه‌ «بهار» در یک‌ونیم سال گذشته، چند مورد تخلف داشته و در این رابطه، تذکرات کتبی به آن داده شده، اما این روزنامه توجهی نکرد.

شکایت از اشراقی در شعبه ۴ دادسرا

جهان: پرونده شکایت جمعی از خانواده شهدا از نعیمه اشراقی برای رسیدگی به شعبه چهار دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع شد.

ممنوع الخروج شدن پگاه آهنگرانی

جهان: در پی انتشار خبری مبنی بر بازداشت پگاه آهنگرانی، منیژه حکمت مادر این بازیگر گفت: پگاه آهنگرانی بازیگر سینما در دادگاه بدوی به ریاست قاضی مقیسه به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد.وی با بیان اینکه این بازیگر بازداشت نشده افزود: این بازیگر سینما حدود سه سال است که از طرف دادسرای امنیت تهران ممنوع الخروج است. آهنگرانی در آشوب های خیابانی فتنه سال ۸۸ حضوری فعال داشت و در یکی از این آشوب‌ها بازداشت موقت شد.

دادگاه علنی برای مجرمان سیاسی

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در تشریح جزییات لایحه جرم سیاسی گفت: جلسات دادگاه برای تعیین تکلیف مجرمان سیاسی باید به صورت علنی برگزار و هیات منصفه نیز تشکیل شود.

اظهارات خصمانه چنی علیه ایران

ایسنا: دیک چنی ،معاون پیشین رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگو با شبکه خبری ای.بی.سی در اظهاراتی خصمانه گفت: من به اینکه دولت بتواند از طریق مذاکرات به توافق هسته ای با ایران دست یابد، اطمینان زیادی ندارم. فکر می‌کنم تحریمها کمی شانس سر به راه کردن ایران را دارند. با دوستانم در این بخش از منطقه صحبت کرده‌ام. من هنوز بسیاری از آنها را می‌شناسم و آنها نگران این هستند که موضوع ایران مانند موضوع سوریه تمام شود و با وجود اظهارات جسورانه دولت (آمریکا) در تحلیل نهایی، هیچ اقدام مؤثری درباره برنامه هسته‌ای ایران صورت نگیرد.

صدور قبض ۱۰۸ میلیونی برای مسکن مهر

مهر: صدور قبض ۱۰۸ میلیونی حق انشعاب فاضلاب برای پروژه مسکن مهر محمودآباد، متقاضیان این طرح را شگفت زده کرد.

۱۴مشاور برای یک استاندار!

جهان: در ادامه تغییرات در استانداری خوزستان، عبدالحسن مقتدایی چهار نفر دیگر را به عنوان مشاور خود منصوب کرد تا تعداد مشاوران جدیدش در یک هفته اخیر به ۱۴ نفر برسند.

نتایج جالب یک نظرسنجی

قدس آنلاین: نتایج نظرسنجی سایت خبری ایسنا نشان داد که ۸۳ درصد شرکت کنندگان معتقدند، جزییات مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ برای رسیدن به نتیجه باید محرمانه بماند.

تاکتیک جدید اروپا برای تحریم‌ ایران

تسنیم: روزنامه وال استریت ژورنال با بررسی تاکتیک جدید اتحادیه اروپا برای حفظ رژیم تحریم‌ها علیه ایران نوشت: شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران،‌ بانک بین المللی پرشیا و شرکت کشتیرانی گودلاک مجددا در فهرست تحریم این اتحادیه قرار می‌گیرند.

طیب نیا: دخل وخرج نمی خواند

مهر: علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه همایش بین المللی صندوق توسعه ملی در جزیره کیش در جمع خبرنگاران، گفت: بحث خزانه خالی که از سوی رئیس جمهور مطرح شد، دارای یک مفهوم روشن بوده و برای کسانی که با الفبای ادبیات اقتصادی آشنایی دارند، روشن است. منظور درآمدها و هزینه های عمومی دولت است که در سال جاری بودجه با محدودیت‌های بسیاری مواجه است.

طیب نیا افزود: از ۲۱۰ هزار میلیارد تومان منابعی که در قانون بودجه سال جاری پیش بینی شد تا پایان سال حداکثر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مبلغ قابل وصول است و این به آن معنا است که کل منابع بودجه کفایت هزینه های جاری دولت که ۱۲۸ هزار میلیارد تومان است را نمی کند و رئیس جمهور به این مطلب اشاره کرد که یک واقعیت است. وی تاکید کرد: حال برخی افراد منابع کشور را با ذخایر ارزی بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی اشتباه می گیرند.

تغییر در تیم مذاکره کننده آژانس

فردا: روز گذشته ریاست هیات آژانس بین المللی انرژی اتمی در مذاکرات با ایران برای اولین بار بر عهده ترو واریورانتا، معاون دبیر کل آژانس بود که از یکم اکتبر جایگزین هرمان ناکارتس در این سمت شده است.

اجرای حکم اعدام عضو گروهک ریگی

فردا: یک محارب در شهرستان خرم آباد لرستان به جرم عضویت و همکاری با گروهک عبدالمالک ریگی، نگهداری جلیقه انفجاری و خروج غیرمجاز به دار مجازات آویخته شد.


برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS