پاره کردن گردنبند از گردن دختران جوان+عکس جهت شناسايي
دو عضو باند گردنبند قاپی در غرب تهران که لقدام به زورگيري از دختران جوان مي‌کردند، توسط ماموران انتظامي شناسايي ...

دو عضو باند گردنبند قاپی در غرب تهران که لقدام به زورگیری از دختران جوان می‌کردند، توسط ماموران انتظامی شناسایی و دستگیر شدند.

 
به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، چهارم مهرماه امسال از طریق مرکز فوریتهای پلیسی  یک فقره دستگیری سارق توسط شهروندان به کلانتری ۱۱۹ مهرآباد جنوبی اعلام شد .

با حضور مأموران در محدوده شهرک توحید  مأموران کلانتری متوجه شدند دو سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ اقدام به سرقت یک رشته گردنبند طلا از یک زن جوان کرده اند که در حین فرار موتورسیکلت آنها  خاموش و مالباخته با کمک مردم موفق به دستگیری یکی از سارقان شده است .

متهم به نام سیروس ۲۳ ساله پس از دستگیری و انتقال به کلانتری منکر هرگونه ارتکاب سرقت شد و در اظهارات اولیه خود مدعی شد در بالای پل هوایی در حال صحبت با تلفن همراه خود بودم که ناگهان چند نفر به سمت من حمله ور شده و مرا از پله های پل هوایی به پائین انداخته و به مأموران تحویل دادند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع گردنبندقاپی و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران پرونده برای انجام تحقیقات تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت .

با آغاز رسیدگی به پرونده و در حالی که متهم همچنان اصرار بر بیگناهی خود داشت کارآگاهان به تحقیق از مالباخته و تعدادی از شاهدان صحنه دستگیری متهم پرداختند .

مالباخته پس از مواجهه حضوری با متهم و شناسایی وی به عنوان سارق گردنبند در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ساعت ۱۴:۴۰ روز حادثه به همراه خواهرم در خیابان قزوین در حال تردد بودیم که یک موتورسیکلت سفید رنگ در مقابل پای من توقف کرد و سرنشین آن پس از پیاده شدن  با تهدید چاقو اقدام به کشیدن و پاره کردن گردنبند از گردنم کرد و پس از سرقت با سوارشدن روی موتورشان متواری شدند.

با صدای بلند از مردم درخواست کمک کردم و در حالیکه با خودروی عبوری یکی از شهروندان به دنبال سارقان کرده بودم  ناگهان موتورسیکلت سارقان در نزدیکی شهرک توحید خاموش شد و تعدادی از مردم نیز پس از اطلاع از موضوع  به دنبال یکی از سارقان  به بالای پل عابر پیاده رفته و توانستند یکی از آنها را دستگیر کنند.

یکی از شاهدان صحنه دستگیری متهم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : بنده به همراه دوستم در حال بازگشت از محل کار بودیم که مشاهده کردیم یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ با دو سرنشین  اقدام به رد کردن چراغ قرمز چهارراه کرد و بعد از طی مسافت کوتاهی خاموش شد راکب و ترک نشین موتورسیکلت از محل متواری شدند و در همان زمان تعدادی از مردم با صدای “دزد – دزد” به دنبال یکی از آنها به بالای پل عابر رفته و پس از دستگیری وی را به مأموران تحویل دادند.

یکی از شاهدان صحنه ی سرقت که به کمک زن مالباخته آمده و با کمک تعداد دیگری از مردم اقدام به دستگیری متهم کرده بود نیز در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:در خیابان قزوین مشاهده کردم که یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین ضمن نزدیک شدن به چند زن اقدام به سرقت گردنبند از گردن یکی از آنها کرده و بلافاصله از محل متواری شدند.

در حالیکه آنها را تعقیب می کردم خوشخبتانه موتورسیکلت آنها خاموش شد و سارقان به صورت پیاده پا به فرار گذاشتند. به همراه تعداد دیگری از جوانان محل که متوجه موضوع شده بودند توانستیم یکی از آنها را درحالی که با خود چاقو داشت  دستگیر و به مأموران تحویل دهیم.با وجود مواجهه حضوری میان متهم و مالباخته و تعدادی از شاهدان صحنه سرقت و دستگیری و مشخص شدن کذب بودن اظهارات متهم  وی همچنان مدعی بیگناهی خود بود و عنوان می داشت که هیچگونه سرقتی انجام نداده است.

ادعای بیگناهی وی در حالی مطرح بود که خانواده وی سعی داشتند تا با خرید یک رشته گردنبند از مالباخته رضایت بگیرنداما با این وجود و ضمن انجام هماهنگی لازم با مقام قضایی متهم برای انجام تحقیقات و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و با قرار قانونی همچنان در اختیار کارآگاهان قرار داده شد.

کارآگاهان پایگاه پنجم در ادامه رسیدگی به این پرونده , به بررسی سوابق متهم پرداخته و اطلاع پیدا کردند که “سیروس” یکی از مجرمان سابقه داری است که پیش از این نیز دستگیر و روانه زندان شده و موتور آپاچی توقیف شده نیز متعلق به خودش است که به صورت قولنامه ای خریداری کرده است.

در ادامه و با شناسایی تعداد دیگری از سرقت های مشابه  تعداد دیگری از مالباختگان پس از حضور در پایگاه پنجم آگاهی بلافاصله متهم را به عنوان سارق طلا و جواهرات و اموال خود مورد شناسایی قرار دادند یکی از مالباختگان پس از حضور در پایگاه پنجم و شناسایی متهم , در شکایت خود عنوان داشت که متهم هفتم خردادماه امسال و در منطقه یافت آباد  به همراه همدستش و با تهدید چاقو اقدام به سرقت دستبند طلای وی کرده است.

تازه دامادی که شب پیش از مراسم جشن ازدواجش  توسط متهم مورد سرقت و زورگیری قرار گرفته بود نیز پس از حضور در پایگاه پنجم سیروس را به طور کامل مورد شناسایی قرار داد.

تازه داماد پس از حضور در پایگاه پنجم و شناسایی کامل متهم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: یک شب قبل از مراسم جشن عقد  در مسیر آزادگان به سمت غرب در حال حرکت بودم که یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین به کنار من آمد و درخواست بنزین کردند که عنوان داشتم که بنزین زیادی در باک موتور ندارم با این وجود  ناگهان ترک نشین موتورسیکلت ( با اشاره به سیروس به عنوان ترک نشین ) با تهدید قمه مرا به کناره ی خاکی اتوبان منحرف کرد و باعث شد تا به زمین برخورد کنم و پس از آن با تهدید قمه اقدام به سرقت کیف دستی و رشته گردنبند طلایم کرد و به سرعت متواری شدند.

سیروس که پس از شناسایی توسط تعداد دیگری از مالباختگان چاره ای جز اعتراف نداشت  در اظهارات خود به کارآگاهان گفت :از ترس حامد دروغ گفتم ؛ حامد به من زنگ زد و پیشنهاد سرقت ها را مطرح کرد.

با شناسایی حامد ۲۳ ساله  به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار که پیش از این به اتهام ضرب و جرح عمدی دستگیر و روانه زندان شده بود مخفیگاه وی شناسایی دستگیر و پس از انتقال به پایگاه پنجم آگاهی صراحتا به زورگیری و گردنبندقاپی اعتراف کرد .

سرهنگ گزافی رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعترافات صریح متهمان به سرقت های مشابه در مناطق مختلف شهر تهران و احتمال ارتکاب دیگر جرایم از سوی متهمان  دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر دو متهم از سوی بازپرس صادر شده است.

از شهروندان، شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر این دو متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/


برچسب :    ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS