تشریح قانون بازنشستگی با کمتر از 10 سال سابقه/ امکان خرید سابقه
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی جزئیات قانون بازنشستگی در مورد سه گروه افراد با کمتر از 10 سال ...

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی جزئیات قانون بازنشستگی در مورد سه گروه افراد با کمتر از ۱۰ سال سابقه که شاغل و در قید حیات بوده، بیمه شدگانی که فوت شده و کمتر از ۱۰ سال حق بیمه پرداخت کرده‌اند و نیز شاغلینی که کمتر از ۱۰ سال و یا بیشتر از آن پرداخت حق بیمه داشته و قصد خرید سابقه بازنشستگی خود تا ۳۵ سال را دارند، تشریح کرد.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا، محمدحسن زدا در مورد بازنشستگی افرادی که در قید حیات و شاغل هستند و کمتر از ۱۰ سال حق بیمه پرداخت کرده‌اند، اظهار کرد: آقایان با سن حداقل ۶۰ سال و خانم‌ها با حداقل ۵۵ سال سن می‌توانند با پرداخت ما به التفاوت سابقه خود تا ۱۰ سال، به ازای ۱۰ روز حقوق دریافت کنند.

 

وی با اشاره به گروه دوم یعنی بیمه شدگانی که کمتر از ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته و فوت کرده‌اند نیز، بیان کرد: در مورد این افراد قانونگذار سازمان تامین اجتماعی را مکلف کرده پس از تامین منابع مالی از سوی دولت، به این افراد با توجه به میزان سال پرداخت حق بیمه به بازماندگان واجد شرایطشان حقوق بازنشستگی پرداخت کند.

 

وی افزود: پرداخت حقوق به بیمه شدگانی که شاغل و در قید حیات بوده و کمتر از ۱۰ سال حق بیمه پرداخت کرده‌اند مصوب و ابلاغ شده و بار مالی آن نیز با توجه به اینکه توسط خود بیمه شده پرداخت می‌شود، تامین شده است.

 

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی در مورد بیمه شدگانی که کمتر از ۱۰ سال حق بیمه پرداخت کرده و فوت شده‌اند نیز اظهار کرد: در مورد این گروه فرد بیمه شده فوت کرده و منابع مالی طرح باید توسط دولت تامین شود بنابراین منتظر تامین منابع مالی آن از محل یک ده هزارم افزایش حق ثبت اموال غیر منقول از دفاتر اسناد رسمی هستیم.

 

وی ادامه داد: تا کنون بیمه شدگانی که زیر ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته‌اند با توجه به کسری سابقه حقوق بگیر نبوده و اکنون قانونگذار سازمان تامین اجتماعی را مکلف کرده پس از تامین منابع مالی طرح به این دسته از افراد حقوق پرداخت کند.

 

زدا در پاسخ به اینکه آیا بیمه‌ شده‌ای که فوت کرده و کمتر از ۱۰ سال پرداخت حق بیمه داشته است می‌تواند ما به التفاوت پرداخت حق بیمه‌اش تا ۱۰ سال و یا بیشتر را پرداخت و به ازای ۱۰ سال و یا بیشتر از آن حقوق دریافت کند، بیان کرد: امکان خرید بازنشستگی توسط افراد فوت شده امکانپذیر نیست و تنها افراد شاغل می‌توانند سابقه بازنشستگی خود را خریداری کنند؛ بنابراین بازماندگان واجد شرایط متوفی تنها به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه توسط فرد فوت شده که کمتر از ۱۰ سال بوده می‌توانند حقوق دریافت کنند.

 

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی در مورد خرید سابقه شاغلینی که در قید حیات هستند نیز اظهار کرد: این افراد چه کمتر از ۱۰ سال و چه بیشتر از آن حق بیمه پرداخت کرده باشند می‌توانند تا ۳۰ و ۳۵ سال سابقه خود را خریداری و حقوق بازنشستگی دریافت کنند.

 

انتهای پیام


برچسب :    ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS