حذف دفترچه‌ خدمات درمانی از سال 93/ 375‎ میلیارد‎ تومان ‎سهام بازنشستگان
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح از حذف دفترچه‌های خدمات درمانی با آغاز سال 93 خبر داد و اظهار کرد: ...

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح از حذف دفترچه‌های خدمات درمانی با آغاز سال ۹۳ خبر داد و اظهار کرد: قرار است از ابتدای سال آینده کارت سلامت الکترونیک جایگزین دفترچه‌های خدمات درمانی بازنشستگان شود و فعالیت‌های این اقدام در دست انجام است.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، سردار حسین دقیقی در نشستی خبری که امروز برگزار شد، با بیان اینکه قرار است از آبان ماه ۳۷۵ میلیارد تومان سهام از طریق سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح واگذار شود، گفت: ‌قرار است در این طرح ۳۷۵ میلیارد تومان سهام به بازنشستگان واگذار شود که ۷۵ میلیارد تومان آن مربوط به مطالبات افراد، ۲۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به اندوخته سهام قرض الحسنه و بخشی از آن نیز به میزان ۱۰۰ میلیارد تومان بین سایر همکاران توزیع می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه بنا بر قانون مصوب مجلس در سال ۹۱ هزینه ۱۰۰ درصدی درمان جانبازان بالای ۷۰ درصد توسط بنیاد شهید و زیر ۷۰ درصد توسط سازمان‌های مربوطه تقبل می‌شد، اظهار کرد: هم اکنون نیز برای خود جانبازان زیر ۷۰ درصد کلیه هزینه‌های درمان رایگان است و قرار است در سال آینده بسته خدمتی برای خانواده‌های آنها تعریف شود که همانند فرد جانباز ۱۰۰ درصد هزینه‌های درمانشان رایگان شود.

 

وی افزود: بنابراین امیدواریم در سال ۹۳ هزینه‌های درمان خانواده تحت تکفل جانبازان زیر ۷۰ درصد را به صورت ۱۰۰ درصدی تحت پوشش قرار دهیم.

 

به گزارش ایسنا، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با بیان اینکه در شش ماهه اول سال ۴۹ میلیارد تومان غرامت از طریق این سازمان به بیمه‌ها پرداخت شده است، گفت: تا پایان سال پرداخت غرامت بیمه‌ها به ۱۰۰ میلیارد تومان می‌رسد و قصد داریم در این زمینه ۴۰۰ میلیارد تومان نیز خدمات ارائه دهیم.

 

پرداخت غرامت فوت به بازنشستگان به تناسب سن

دقیقی همچنین از افزایش میزان غرامت فوت بازنشستگان از سقف سه به ۲۵ میلیون تومان خبر داد و عنوان کرد: تا پیش از این تنها برای زیر سن ۷۰ سال غرامت فوت پرداخت می‌شد اما هم اکنون این موضوع به بالای ۷۰ سال نیز تسری پیدا کرده است اما در این زمینه بنا بر میزان افزایش سن پرداخت غرامت به فوت شده کاهش می‌یابد.

 

وی با اشاره به اینکه در ۱۰ سال گذشته ۱۵۰ هزار پرونده خسارت بیمه‌ای پرداخت شده است، گفت: مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان در ۱۰ سال گذشته مربوط به خسارت بیمه‌ای این پرونده‌ها بوده است.

 

وی افزود:‌ در سال ۹۲ برای ۶۵۰۰ پرونده شاغلین ۱۶ میلیارد تومان و برای ۴۴۰۰ پرونده بازنشستگان ۱۷ میلیارد تومان خسارت بیمه‌ای پرداخت شده است.

 

به گفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، سالانه به طور میانگین ۱۰۰ میلیارد تومان برای شاغلین و بازنشستگان خسارت درمان پرداخت می‌شود.

 

دقیقی به افزایش نرخ فزاینده خدمات سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح از سال ۸۲ اشاره کرد و گفت: خدمات ارائه شده توسط این سازمان در سال ۸۹، ۲۵۰ میلیارد تومان، در سال ۹۱، ۳۲۰ میلیارد تومان و در سال ۹۲ حداقل ۳۵۰ میلیارد تومان خواهد بود که از محل سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود.

 

وی در ادامه با بیان اینکه در حوزه خدمات مجموعا ۱۴۵۷ میلیارد تومان به بازنشستگان خدمت ارئه شده است، گفت:‌ در حوزه خدمات درمانی نیز ۱۷۰۰ میلیارد تومان خدمت به بازنشستگان ارائه شده است.

 

آخرین وضعیت پرداختهای پاداش پایان خدمت و اجرای قانون مدیریت

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با بیان اینکه ۲۹۰ هزار نفر بابت پاداش قبل از سال ۷۹ مطالبات دریافت کرده‌اند، گفت: میزان این مطالبات به ۴۵۰ میلیارد تومان پرداختی رسیده است. در مورد قانون مدیریت خدمات کشوری نیز به ۴۰۰ هزار نفر از افراد تحت شمول ۱۶۰۰ میلیارد تومان مطالبه پرداخت شده است.

 

ارائه خدمت از طریق ۱۰۰۰ دفتر خدمات الکترونیک

وی در مورد طرح برون سپاری خدمات از طریق نهادهای فرعی نیز خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین فعالیت‌های سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح که سبب رضایت مندی بسیار بالایی در جامعه هدف می‌شود، طرح برون سپاری خدمات است که در این رابطه قبلا جامعه تحت پوششمان می‌توانستند به ۱۱۰ نقطه مراجعه کنند اما هم اکنون می‌توانند از حدود ۱۰۰۰ دفتر خدمات الکترونیک در سطح کشور بهره مند شوند.

 

دقیقی در ادامه به طرح کرامت به عنوان نظام نوین بازنشستگان نیروهای مسلح اشاره و بیان کرد: این طرح بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه است و در آستانه تقدیم به دولت از طریق ستاد کل نیروهای مسلح است، چرا که نیاز به مصوبه مجلس دارد.

 

وی در مورد این طرح ادامه داد: این طرح سبب خودکفایی صندوق‌های بازنشستگی نیروهای مسلح شده، وابستگی از دولت را قطع می‌کند و مهمتر از همه اینکه بر مبنای حقوق پرداخت شده نیست بلکه بر مبنای کسور دریافتی است و ضمانت را برای حقوق بازنشستگان ایجاد می‌کند.

 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه اگر نرخ رشد حقوق را سالانه ۱۰ درصد در نظر بگیریم در سال ۱۴۰۴ میزان حقوق پرداختی‌مان ۴۰ هزار میلیارد تومان و در سال ۱۴۱۷، ۶۰ هزار میلیارد تومان می‌شود.

 

وی ادامه داد: هم اکنون میزان پرداختی حقوق سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح به ۶۵۰ هزار بازنشسته خود مبلغی معادل ۱۰ هزار میلیارد تومان در سال است.

 

اجرای طرح منزلت در راستای مکانیزه کردن سیستم خدمات و پرداخت حقوق در سال جاری

دقیقی در ادامه از اجرای طرح منزلت در سال ۹۲ خبر داد و گفت: این طرح در ارتباط با مکانیزه کردن تمام سیستم خدمات و پرداخت حقوق است که طرح پایلوتش در ۱۵ استان کشور اجرا شده و پس از برطرف کردن مشکلات زیرساختی و بانک عامل به زودی و در سال ۹۲ اجرایی خواهد شد.

 

بیکاری ۳۰۰ هزار نفر از فرزندان بازنشستگان

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با بیان اینکه ۳۰۰ هزار فرزند بیکار در بین بازنشستگان نیروهای مسلح وجود دارد، اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های مهم صندوق‌های بازنشستگی طرح جامع توانمندسازی است که با واگذاری سهام در راستای اشتغالزایی فرزندان طراحی می‌شود و سبب تقویت بنیه اقتصادی صندوق‌ها و توسعه خدمات آنها می‌شود.

 

به گفته دقیقی در برخی از کشورها ۸۰ درصد دارایی‌های کشور در اختیار صندوق‌های بازنشستگی است که در آمریکا نیز این رقم معادل ۵۵ درصد است، بنابراین صندوق‌های بازنشستگی باید زیرساخت‌های خود را فراهم کرده و خصوصی پروری را افزایش دهند.

 

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در مورد حوزه گردشگری در این سازمان نیز خاطر نشان کرد: ۲۰ مرکز گردشگری در سطح کشور داریم و در راستای طراحی موسسات خدمات رفاهی در سال جاری ۱۰۰ میلیارد تومان برای این موضوع بودجه در نظر گرفته‌ایم.

 

بدهی ۵۰۰۰ میلیارد تومانی دولت به صندوق تامین اجتماعی نیروهای مسلح

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در مورد میزان بدهی‌های دولت به این سازمان نیز تصریح کرد: دولت دو نوع بدهی به این صندوق دارد که بدهی اول مربوط به مطالبات افراد است که حدود ۵۰۰۰ میلیارد تومان می‌شود و بدهی دیگر در ارتباط با بازسازی صندوق‌ها و خودکفایی آنهاست.

 

وی ادامه داد:‌ در دو سال گذشته هیچ رقمی در ارتباط با بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح به این سازمان پرداخت نشده، هرچند در سال جاری رقمی معادل ۴۰۰۰ میلیارد تومان را برای صندوق‌های بازنشستگی در نظر گرفته‌اند که از این میزان رقمی را نیز به سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح اختصاص می‌دهند.

 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در مورد اختلاس انجام شده در مورد یکی از واحدهای پتروشیمی بیان کرد: این موضوع مربوط به واحد بازرگانی پتروشیمی PCP بود و مراجع قضایی در حال رسیدگی به این موضوع هستند، چرا که مدیرعامل وقتش بازداشت و ۴۰ درصد آن به بخش خصوصی واگذار شده است.

 

وی افزود: در مورد تخلفات این واحد نمی‌توانم اظهار نظر کنم چرا که این موضوع به هیچ عنوان ارتباطی به سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح ندارد.

 

انتهای پیام

 


برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

مطالب مرتبط

  هيچ پست مرتبطي وجود ندارد

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS