دو برابر شدن بازار جهانی هواپیماهای غیر نظامی در افق 20 ساله
پنجاهمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوانوردی "بورژه" که یکی از بزرگترین و مهم ترین نمایشگاه های جهان در این زمینه می باشد از دوشنبه در فرودگاه بورژه پاریس گشایش یافته است.

پنجاهمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوانوردی “بورژه” که یکی از بزرگترین و مهم ترین نمایشگاه های جهان در این زمینه می باشد از دوشنبه در فرودگاه بورژه پاریس گشایش یافته است.

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز، در این نمایشگاه، شرکت های بزرگ و کوچک هواپیماسازی جهان آخرین مدل های هواپیماهای مسافربری، تجاری، نظامی خود را به معرض نمایش گذاشته اند.

فقط در نخستین روز گشایش این نمایشگاه بین المللی صنایع هوانوردی، شرکت های”ایرباس” ۲۳ میلیارد دلار، “بوئینگ” ۵٫۸ میلیارد دلار و شرکت هواپیماسازی برزیلی”امبرایر” ۲۷ میلیارد دلار سفارش ساخت هواپیما در یافت کردند.

فعالان صنعت هواپیماسازی برای شکستن رکورد فروش هواپیماهای مسافربری دراین نمایشگاه بسیار خوش بین هستند. رکورد فروش به سال ۲۰۰۷ میلادی تعلق دارد. درست یک سال پیش از آغاز بحران مالی-اقتصادی در جهان. در آن هنگام در نمایشگاه بین المللی صنایع هوانوردی بورژه، شرکت های هواپیماسازی جهان با پیش فروش ۷۲۸ فروند هواپیمای مسافربری رکورد شکستند.

در نمایشگاه بین المللی صنایع هوانوردی بورژه به غیر از شرکت های بزرگ و کوچک هواپیماسازی جهان، تمامی شرکت های کوچک و بزرگ و فعالان در بخش هوا-فضا حضور دارند. سازندگان موتور، دستگاه های ناوبری، رادار و دیگران حضور پر رنگی دارند.

در این نمایشگاه بیش از ۲۰۰۰ شرکت فعال در صنایع هوانوردی حضور فعال دارند و فرآوره ها و سرویس های خودرا به معرض نمایش گذاشته اند.

تازه ترین مدل های هواپیماهای مسافربری در نمایشگاه بورژه به نمایش گذاشته شده است. در این زمینه هواپیمای ایرباس A350 و بوئینگ ۷۸۷ به عنوان تازه ترین فرآورده های تکنولوژی اروپایی و آمریکایی گل های سرسبد این نمایشگاه هستند.

فضای رقابت فشرده بین دو شرکت فرانسوی-اروپایی ایرباس با شرکت آمریکایی بوئینگ کاملاً محسوس است.

تازه ترین هواپیمای ایرباس، A350 دیروز برفضای فرودگاه بورژه یک پرواز نمایشی انجام داد.در نخستین روز نمایشگاه، شرکت ایرباس ۲۵ سفارش قطعی و ۳۵ سفارش مشروط به ارزش کل ۱۴ میلیارد دلار برای فروش این مدل تازه دریافت کرد. شرکت ایر باس امید واراست که سفارشات بسیار بیشتری را تا پایان روز نمایشگاه بورژه برای A350 در یافت کند.در همین روز دریافت سفارش ۲۰ فروند هواپیمای بزرگ مسافربری ۳۸۰ A از سوی شرکت هواپیمایی ایرلندی”دوریک DORIC”شگفتی آفرید.

شرکت “دوریک DORIC” یک شرکت هواپیمایی است که تخصص آن کرایه هواپیما به شرکت های کوچک و متوسط مسافربری هوایی است.

در اینجا لازم به یاد آوری است که بخش هواپیماهای مسافربری دستخوش تغییرات ساختاری گردیده و از چندی پیش شاهد پیدایش و رشد گسترده شرکت های بزرگ کرایه هواپیما در جهان هستیم.

شرکت ایرباس همچنین دراین نمایشگاه بر روی فروش مدل تغییر یافته هواپیمای ایرباس ۳۲۰ A نیز بسیار حساب می کند.

از سوی دیگر، شرکت آمریکایی بوئینگ امسال با ارائه دو مدل تازه بوئینگ B787 و یک مدل B747-8 حضور بسیار چشم گیری داشت. بوئینگ در این نمایشگاه همچنین مدل بلند B787-10x را به نمایش گذاشت. بوئینگ در نمایشگاه بورژه مدل های B777X و ۷۳۷MAX را نیز به نمایش گذاشته است.

شرکت های هواپیمایی قطر و امارات متحده عربی از نخستین مشتریان B777X و شرکت های هوایی چین و هند مشتریان پرو پا قرص هواپیمای ۷۳۷MAX را تشکیل میدهند.

به غیر از دو شرکت بزرگ هواپیما سازی جهان ، یعنی بوئینگ و ایرباس، شرکت برزیلی “امبرایر” با پیش فروش بیش از ۲۷ میلیارد دلار که شامل ۳۰۰ فروند هواپیمای تک راهرویی جدید E2 می باشد، شگفتی همگان را بر انگیخت.

این هواپیما که در مدل های ۷۸، ۹۷ و ۱۱۰ صندلی ارائه شده، به نسبت مدل های پیشین یک صرفه جویی ۱۵ در صدی در سوخت برای شرکت های خریدار و استفاده کننده خواهد داشت.

شرکت هواپیما سازی کبکی-کانادایی”بمباردیه” یکی از رقبای سرسخت شرکت برزیلی “امبرایر” می باشد. این شرکت از سال ۲۰۰۵ ساخت نسل جدید هواپیماهای تک راهرویی خود را آغاز کرده و وقرار است اولین پرواز این هواپیماها در سال ۲۰۱۴ انجام پذیرد. این شرکت کانادایی سازنده هواپیما، اکنون دو مدل ۱۱۰ و ۱۳۰ نفره به نام های CS110 و CS130 در اختیار دارد و در حال تحقیقات برای ساخت یک مدل جدید ۱۵۰ نفره می باشد.

شرکت روسی سوخو نیز در این نمایشگاه حضور دارد. در نخستین روز نمایشگاه بین المللی صنایع هوانوردی، چندین فروند مدل سوپر جت سوخو به یک شرکت هواپیمایی مکزیکی پیش فروش گردید.

در این نمایشگاه به غیر از تازه ترین هواپیماهای مسافربری و تجارتی، بار بری، آخرین مدل های هواپیماهای نظامی، هواپیمای جنگنده و بمب افکن و خصوصاً انواع هواپیماهای بدون سرنشین موسوم به “درون” که در زمینه های نظامی و غیر نظامی مورد استفاده قرار می گیرند به نمایش گذاشته شده اند.

و اما بر گردیم به بخش هواپیماهای مسافربری و بررسی کنیم که این بخش از صنایع هوانوردی چه چشم اندازی از نظر رشد و توسعه خواهد داشت.

بررسی شرایط موجود نشان میدهند که هم اکنون پارک جهانی هواپیماهای مسافربری بالغ بر ۲۰۳۱۰ فروند هواپیمای مسافربری در خدمت است. برآورد میگردد که در افق سال ۲۰۳۲ میلادی بازار جهانی هواپیمایی مسافربری به دو برابر افزایش یابد.

داده ها و برآوردهای مراکز تخصصی در این زمینه نشان میدهند که پارک هواپیماهای مسافربری در سال ۲۰۳۲ به ۴۱۲۴۰ فروند هواپیمای مسافربری افزایش یابد.

بر آوردها نشان میدهند که منطقه آسیا-اقیانوسه در زمینه هواپیمایی مسافربری، بیشترین رشد را در جهان دارد و در افق سال ۲۰۳۲ ، پارک هواپیماهای مسافربری در این منطقه در جهان به بیش از ۱۴۷۵۰ فروند هواپیما خواهد رسید.

منطقه آسیا-اقیانوسه، در آینده با فاصله نسبتاً زیاد نسبت به آمریکای شمالی و اروپا، بزرگ ترین مرکز تجمع هواپیماهای مسافربری در جهان خواهد بود.


برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS