آغاز توزیع کارت کنکور سراسری 92 از امروز/جزئیات رفع نقص کارت آزمون
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارت ورود به جلسه آزمون سراسری 92 از امروز یکشنبه در سامانه سازمان سنجش ...

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارت ورود به جلسه آزمون سراسری ۹۲ از امروز یکشنبه در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور توزیع می شود.

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز ، ابراهیم خدایی  تصریح کرد: داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۹۲ از امروز یکشنبه دوم تیر می توانند با مراجعه به سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org، نسبت به دریافت کارت آزمون اقدام کنند.

وی با اشاره به زمان برگزاری آزمون سراسری سال ۹۲ نیز گفت: در این آزمون که روزهای ۶، ۷ و ۸ تیر برگزار می شود، یک میلیون و ۸۶ هزار و ۶۱۳ داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۶۴۵ هزار و ۷۱۱ داوطلب زن و ۴۴۰ هزار و ۹۰۲ داوطلب مرد هستند و این آمار نشان می‌دهد تعداد داوطلبان ثبت‌نامی نسبت به سال گذشته، ۲۰ هزار و ۳۳۹ نفر افزایش یافته است.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: برای داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی ثبت‌ نام کرده‌ اند، دو و سه کارت جداگانه صادر می‌ شود، داوطلبان علاقمند به شرکت در گزینش کد رشته محل‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد باید در مرحله توزیع کارت و بر اساس دستورالعمل مربوطه علاقمندی خود را به شرکت در گزینش کد رشته محل‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اعلام کنند.
خدایی خاطرنشان کرد: داوطلبان می‌توانند در زمان اعلام شده نسبت به انتخاب حداکثر ۱۰۰ کد رشته محل از میان کد رشته‌ محل‌های تحصیلی گروه آزمایشی مجاز اقدام کنند و آنها را به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته الکترونیکی وارد کنند.
وی تصریح کرد: همچنین آن دسته از داوطلبان علاقمند به شرکت در گزینش کد رشته محل‌ های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد که مجاز به انتخاب رشته می‌ شوند باید کد رشته‌ محل‌ های انتخابی دانشگاه آزاد را نیز در همان فرم انتخاب رشته وارد کنند، به عبارت دیگر برای انتخاب رشته محل‌ های تحصیلی دانشگاه آزاد فرم جداگانه‌ ای در نظر گرفته نمی‌شود.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به انتشار دفترچه سوالات آزمون دو ساعت پس از اتمام هر نوبت، اظهار داشت: کلید سوالات گروه‌های آزمایشی مختلف روز یکشنبه ۹ تیرماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

وی همچنین با اعلام اینکه نتایج اولیه کنکور ۹۲ در روز ۱۲ مردادماه منتشر می شود، خاطرنشان کرد: انتخاب رشته داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از ۱۷ مردادماه آغاز می‌شود.
خدایی زمان اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۲ را روز ۲۱ شهریورماه عنوان کرد.
وی همچنین گفت: آزمون گروه آزمایشی گروه ریاضی و فنی صبح روز پنج‌شنبه (۶ تیر ماه) با رقابت ۲۵۱ هزارداوطلب برگزار می‌شود که از این تعداد ۶۱ درصد را مردان تشکیل می‌دهند. آزمون گروه آزمایشی هنر با رقابت ۴۷ هزارنفر عصر روز پنج شنبه (۶ تیر ماه) برگزار می‌شودکه از این تعداد ۶۶ درصد را داوطلبان زن تشکیل می‌دهند.
وی با اشاره به برگزاری گروه آزمایشی علوم تجربی با رقابت ۵۰۷ هزار و ۵۷۵ داوطلب در صبح روز جمعه (۷ تیرماه)، گفت: گروه علوم تجربی دارای بیشترین شرکت کننده است که از این تعداد ۶۶ درصد داوطلبان را زنان تشکیل می‌دهند.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه آزمون گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در عصرروز جمعه هفتم تیرماه با رقابت ۱۱۹هزار و ۱۸۶ داوطلب برگزار می‌شود، ادامه داد: از این تعداد ۶۰ درصد از داوطلبان را زنان تشکیل می‌دهند.
وی تصریح کرد: آزمون گروه آزمایشی علوم انسانی در صبح روز شنبه هشتم تیرماه با رقابت ۲۹۷ هزارو۶۵۵ داوطلب برگزار می شود که از این تعداد ۶۶ درصد داوطلبان را زنان تشکیل می‌دهند.
چگونگی رفع نقص احتمالی کارت ورود به جلسه داوطلبان کنکور
وی با اشاره به چگونگی رفع نقص کارت ورود به جلسه داوطلبان کنکور اظهار داشت: چنانچه داوطلبان در زمینه اطلاعات مندرج در کارت ورود به جلسه آزمون درمورد نام خانوادگی و نام، سال تولد، شماره شناسنامه‌، سال اخذ و نوع دیپلم، شماره ملی، سری و شماره سریال شناسنامه، محل تولد، شماره دانش آموزی، منطقه اخذ دیپلم، سهمیه، معدل کتبی نهایی دیپلم، محل اخذ مدرک ماقبل دیپلم، محل اخذ مدرک دیپلم، سال و محل اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی، استفاده از بورسیه آموزگار، کارمندی، مدرک کاردانی دانشجوی انصرافی، اتباع خارجی، مدرک کارشناسی و رشته‌های ویژه فرهنگیان، مغایرتی مشاهده کردند ضرورت دارد حداکثر تا ۱۰ تیرماه ۹۲ به سایت سنجش مراجعه و در قسمت ویرایش اطلاعات، مورد یا موارد اشتباه را اصلاح کنند.
وی تصریح کرد: داوطلبانی که سال اخذ مدرک دیپلم آنان سال ۱۳۸۴ به بعد است چنانچه خواستار ویرایش اطلاعات مربوط به مشخصات فردی مندرج در کارت ورود به جلسه آزمون هستند با توجه به اینکه در زمان ثبت نام اولیه نسبت به تایید بندهای فوق اقدام و کد سوابق تحصیلی دریافت کرده اند دراین مرحله هرگونه ویرایشی درخصوص اطلاعات فوق انجام دهند، اعمال ویرایش اطلاعات منوط به هماهنگی سازمان سنجش و تایید مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش محل اخذ مدرک دیپلم داوطلبان خواهد بود.
رییس سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: داوطلبانی که سال اخذ مدرک دیپلم آنان سال ۱۳۸۳ و قبل از آن است درصورتیکه خواستار ویرایش سال اخذ مدرک دیپلم (بند۷) کارت شرکت در آزمون خود به سال ۱۳۸۴ و بعد از آن باشند و مدرک دیپلم خود را در یکی از رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی گرفته اند و یا به یکی از رشته های مذکور تغییر می دهند باید کد پیگیری آموزش و پرورش را از سایت سازمان سنجش دریافت و آنرا در محل مربوط در صفحه ویرایش اطلاعات وارد کرده و سپس نسبت به اصلاح سال اخذ مدرک دیپلم خود اقدام کنند.
وی افزود: داوطلبان درصورت مشاهده هرگونه مشکل درخصوص نمرات آموزش وپرورش، اطلاعات سوابق تحصیلی، عدم ارسال آنها به سازمان سنجش، مشمول یا غیر مشمول بودن لازم است حداکثر تا ۱۰ تیرماه ۱۳۹۲ به منطقه آموزش وپرورش محل اخذ دیپلم خود مراجعه کنند.
رییس سازمان سنجش آموزش کشور درباره داوطلبانی که مغایرتی در اطلاعات مربوط به جنس، دین، زبان خارجی امتحانی، معلولیت و بهیار بودن در کارت شرکت در آزمون مشاهده کردند نیز به پانا گفت: این دسته از داوطلبان ضروری است از روز دوشنبه، سوم تیرماه تا چهارشنبه، پنجم تیرماه ۹۲ از ساعت ۸ تا ۱۲ صبح و ۱۴ تا ۱۸ بعد ازظهر به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر شامل کارت ملی و یا شناسنامه عکسدار شخصا به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه و موضوع را تا مرحله رفع مشکل پیگیری کنند.
خدایی درخصوص داوطلبانی که سهمیه درخواستی آنها غیر از سهمیه مناطق است اما در بند ۱۷ کارت شرکت در آزمون سهمیه مناطق برای آنها درج شده است، خاطرنشان کرد: تمام داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه های بنیاد شهید و امور ایثارگران برای اعلام مغایرت باید حداکثر تا ۱۰ تیرماه ۹۲ از طریق سایت سازمان سنجش به قسمت ویرایش اطلاعات مراجعه و اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنند تا اطلاعات دریافتی به بنیاد شهید و امور ایثارگران ارسال شود.
وی افزود: در صورت تایید سهمیه توسط ارگان مربوط ، لازم است اطلاعات حداکثر تا ۱۸ تیرماه ۹۲ در اختیار سازمان سنجش قرار گیرد و پس از آن سهمیه درخواستی داوطلبان اعمال می شود و در غیراینصورت با سهمیه مناطق گزینش خواهند شد و هیچگونه اعتراضی قابل قبول نخواهد بود.
وی تصریح کرد: دیگر داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه برای روشن شدن وضعیت سهمیه خود به ارگان مربوط شامل ستاد مشترک سپاه پاسداران، وزارت جهاد کشاورزی و ستاد نیروهای مسلح مراجعه کنند تا پس از ارسال تاییده سهمیه از سوی این ارگان ها به سازمان سنجش، سهمیه درخواستی داوطلبان برای آنها اعمال شود.
رییس سازمان سنجش گفت: چنانچه کارت شرکت در آزمون داوطلب دارای اشکالاتی از جمله فاقد مهر بودن عکس، واضح نبودن عکس و یا عکس اشتباهی باشد ضروری است داوطلب از دوشنبه، سوم تیرماه تا چهارشنبه، پنجم تیرماه از ساعت ۸ تا ۱۲ و از ۱۴ تا ۱۸ با به همراه داشتن دو قطعه عکس ۴ & ۳، کارت ملی یا شناسنامه عکسدار شخصا به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص‌حوزه مربوطه مراجعه و موضوع را تا رفع مشکل دنبال کند.
به گفته خدایی، چنانچه شماره داوطلب مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون چه به صورت عددی و یا به صورت حروف ناخوانا باشد لازم است داوطلب لازم است از ساعت ۸ تا ۱۲ و از ۱۴ تا ۱۸ روزهای دوشنبه تا چهارشنبه، سوم تا پنجم تیرماه به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط مراجعه کنند تا مشکل برطرف شود.
وی تأکید کرد: داوطلبان هنگام حضور در جلسه آزمون باید پرینت کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی معتبر شامل شناسنامه عکسدار یا کارت ملی خود را به اضافه چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاکن و یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته‌ باشند.

برچسب :    ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS