بازداشت دستیار نخست بابک زنجانی
حسین شیرازی منش که طی سال‌های اخیر به عنوان سخنگوی بابک زنجانی ظاهر شده بود در حالی بازداشت شد که به نظر مي‌رسد این پرونده ابعاد گسترده تری یافته است.شیرازی منش یک فعال اقتصادی در کیش بود و به کار کشاورزی در گلخانه مي‌پرداخت.

حسین شیرازی منش که طی سال‌های اخیر به عنوان سخنگوی بابک زنجانی ظاهر شده بود در حالی بازداشت شد که به نظر می‌رسد این پرونده ابعاد گسترده تری یافته است.شیرازی منش یک فعال اقتصادی در کیش بود و به کار کشاورزی در گلخانه می‌پرداخت.

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ،‌ماجرای بابک زنجانی کم کم به نقاط حساس خود نزدیک می‌شود. در ششمین روز سپری شده از بازداشت بابک زنجانی، حسین شیرازی منش، دستیار نخست وی عصر روز یکشنبه در دفتر کار خود در تهران با حکم قضایی بازداشت شد.

به گزارش «انتخاب»، در حالی که برخی رسانه‌ها طی چند روز گذشته بارها به‌صورت کذب از آزادی بابک زنجانی خبرداده بودند، با دستگیری دستیار نخست زنجانی، اراده دستگاه قضایی بر رسیدگی قاطع با این فساد عظیم نمایان شد.

حسین شیرازی منش که طی سال‌های اخیر به عنوان سخنگوی بابک زنجانی ظاهر شده بود در حالی بازداشت شد که به نظر می‌رسد این پرونده ابعاد گسترده تری یافته است.شیرازی منش یک فعال اقتصادی در کیش بود و به کار کشاورزی در گلخانه می‌پرداخت.

به گفته خودش در سال ۱۳۹۰ در حال ورشکستگی بود که با بابک زنجانی آشنا می‌شود و زنجانی با پرداخت ۴۳ میلیارد تومان دیون پروژه تجار کیش که تحت مدیریت شیرازی منش قرار داشت وی را از بحران مالی رهایی می‌بخشد و از آن پس شیرازی منش به عنوان یکی از اعضای اصلی کارتل اقتصادی بابک زنجانی به فعالیت می‌پردازد.

شیرازی منش سال گذشته با پرداخت هفتگی چند میلیون تومان به شبکه جام، هرهفته به مدت سه ساعت آنتن این شبکه را اجاره کرده و خود به‌عنوان مهمان یا مجری در برنامه‌های این شبکه به تبلیغ کارتل بابک زنجانی می‌پرداخت با وجود افشاگری‌های رسانه‌های داخلی درباره فعالیت‌های بابک زنجانی، صداوسیما این برنامه را ادامه داد. شیرازی منش در سال ۱۳۸۸ به اتفاق حسن میرکاظمی‌مشهور به رعیت به‌عنوان عضو هیات مدیره پروژه تجار کیش انتخاب شده بودند که بعد از بحران مالی این پروژه بابک زنجانی وارد شده و علاوه بر تملک پروژه کیش از این دونفر به عنوان دستیاران خود استفاده می‌کند.

بابک زنجانی ادعای طلب میلیون دلاری دارد
رئیس سازمان بازرسی کل کشور جزئیات اقدامات انجام شده در خصوص پرونده بابک زنجانی در سازمان بازرسی را تشریح کرد.

ناصر سراج درباره ورود سازمان بازرسی کل کشور به پرونده بابک زنجانی اظهار داشت: اخیرا بابک زنجانی نامه ای به من نوشت که در آن مدعی شده بود دو میلیارد و ۴۶۰ میلیون یورو از طریق بانکی در روسیه به حساب بانک مرکزی واریز کرده است. وی همچنین در ادامه این نامه ادعا کرده بود مبلغ ۳۹۰ میلیون یورو اضافه به حساب بانک مرکزی واریز کرده که من تلفنی این موضوع را از بانک مرکزی ایران استعلام کردم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: آقای سیف تلفنی این ادعا را تکذیب کرد که در ادامه نیز در نامه ای تکذیبیه این موضوع به سازمان بازرسی اعلام شد. همچنین در این خصوص از بانک روسیه استعلام شد که این بانک نیز این موضوع را به طور کامل رد کرد. وی خاطرنشان کرد: ورود سازمان بازرسی به پرونده بابک زنجانی قبل از بازداشت او بود و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

سراج با اشاره به اینکه تحقیقات در سازمان بازرسی محرمانه است از بیان جزئیات بیشتر در خصوص تخلفات بابک زنجانی خودداری کرد. بابک زنجانی، عصر دوشنبه از سوی دادستانی تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

./.


برچسب :    ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون امتیاز)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS