فرق یک مداح و نماینده مجلس! تفاوت حدادیان و کوچک زاده!
این طیف براستی به دنبال چیست؟ اینهمه کینه و بغض آیا شایسته یک نماینده مجلس و منتخب مردم است؟ این رفتارها در ادامه چه نتایج و تبعاتی دارد؟ کاش لااقل آقای کوچک زاده از یکی از همفکرانش مرام و معرفت را یاد می گرفت.

این طیف براستی به دنبال چیست؟ اینهمه کینه و بغض آیا شایسته یک نماینده مجلس و منتخب مردم است؟ این رفتارها در ادامه چه نتایج و تبعاتی دارد؟ کاش لااقل آقای کوچک زاده از یکی از همفکرانش مرام و معرفت را یاد می گرفت.

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز‌، سایت خبری خرداد نیوز نوشت: چند کودک خردسال را فرض کنید که کنار یکدیگر نشسته اند و مشغول بازی هستند، اگر فردی از بیرون بیاید و متعرض یکی از این دایره خودی ها شود، بلافاصله کودکان دیگر به طور غریزی در برابر او موضع گرفته و به واکنش می پردازد. این ناشی از خصلت ذاتی همپذیری اجتماعی در میان آحاد مردم فارغ از نژاد و ملیت و مذهب آنان است.

یک تیم فوتبال را در نظر بگیرید وقتی یکی از بازیکنان حریف بر روی بازیکن خودی براق می شود، حتی با علم اینکه او متخلف است بازیکنان همدسته به دفاع از بازیکن خودی پرداخته و در برابر مهاجمین به موضع گیری پرداخته و دور او حلقه می زنند تا یار خودی را نجات دهند.

این ها نمونه های اندکی بود که در سطوح مختلف و متکثر به انواع و اقسام رخ می دهد و قابل تعمیم به سطوح بسیاری است. ما به عنوان یک ودیعه خدادی نسبت به اطرافیان و همنسلان و همکاران خود تعصب و علاقه داریم و از حقوق آنان در برابر عنصر بیرونی محافظت می کنیم.

این هویت جمعی که ما را فارغ از علقه ها و علاقه و رویکردها و طرز نگرش های مختلف مان گردهم می آورد و عامل دوام و بقای نهادهای اجتماعی یا گروه هاست، خمیر مایه ذاتی و فطری دارد که اگر این نباشد بسیاری از اجتماعات فرو می ریزد.

در همین زمینه امروز دو واکنش مختلف را شاهد بودیم که بد ندیدیم چند سطری پیرامون آن بنگاریم.

واکنش هایی که از سوی سعید حدادیان و مهدی کوچک زاده رقم خورد دو فردی که می توان در زمینه رویکردهای سیاسی قرابت و همنظری میان آنان جست اما در رفتار گزینی های فردی لااقل در موضوعی که مورد اشاره قرار می گیرد، همپوشانی میان این دو نیست.

محمود کریمی یکی از مداحان بنام تهرانی است که چند سالی هست در این صنف مشغول بوده و نام و آوازه ای برای خود دارد. او چند روز پیش طی یک فعل و انفعال مجادله ای، هفت تیر بیرون می کشد و پنج گلوله را به ماشین فردی که با او در منازعه بوده شلیک می کند. او دارای مجوز حمل سلاح بوده اما همگان چه بگویند و چه معترف نباشند می دانند این عمل پسندیده و همخوان با قوانین و الزامات اخلاقی و عرفی و حقوقی نیست.

در برخی از رسانه ها و همچنین در شبکه های اجتماعی واکنش های مختلفی نسبت به این ماجرا انجام شده و اعتراضات گسترده ای به عمل آمد. منتقدین خواستار برخورد قانونی با این اتفاق شدند و البته عده ای نیز تند و زیاد رفتند اما واکنش یکی از همصنفان وی در نوع خود جالب توجه بود.

او با درج نوشتاری در رسانه ها به دفاع از همصنف خود پرداخت و تا بدانجا پیش رفت که کریمی را به مثابه حضرت موسی تشبیه کرد و دفاع جانانه ای از همکار خود در برابر اعتراضات به عمل آورد. حرف ما این نیست که اقدام وی درست است و چرا وی نسبت به این مقوله واکنش نشان داده است.

حرف اینجاست که وقتی وی می بیند یک همکار و همصنف اش مورد انتقاد قرار گرفته بر خود وظیفه می داند که به میدان آمده و علیرغم اینکه عرف عمومی چه بپسندیم و چه نپسندیم این اقدام را نادرست می داند از وی بدفاع  بپردازد. دفاعی که می تواند برای حدادیان هم هزینه بر باشد اما او بدرست یا به غلط پشت همصنف خود را در تلاطم ها خالی نمی کند.

در این سو نیز چندی است که نطق یک نماینده مجلس یعنی فرزند شهید استاد مرتضی مطهری، که نگرشی متفاوت با قاطبه مجلس دارد و صراحت بیان و صلابت کلام دارد، برایوی دردسرساز شده و دادستانی را به اعلام جرم علیه وی واداشته است.

اینکه مطهری درست می گوید یا نه، اینکه دادستانی مختار و مجاز به طرح جرم بوده یا نه، اینکه سرنوشت این فعل و انفعالات به کجا می انجامد، بحث این مقال نیست.

نکته آنجاست که همصنف وی، همقطار وی (فارغ از تعارض دیدگاه بعضا ۱۸۰ درجه ای) همکار وی، در حالیکه او مورد بازخواست یک طیف بیرونی است در اقدامی فاقد هر گونه همزیستی مسالمت آمیز به جای آنکه لااقل در وجه شکلی و نه ماهیتی( اینکه وی اگر متخلف است به جرم وی رسیدگی می شود) به جای آنکه بدفاع از همقطار خود بپردازد به او حمله کرده و تازه به دادستانی معترض می شود که چرا وی را بازداشت نکرده اند تا تادیب شده و سر جایش بنشیند!!

براستی این چه منش و روشی است و چه تناسبی با اصولگرایی مورد ادعایی دارد؟ این سکنات و وجنات چه تناسبی با سیره بزرگان ما دارد؟ بگذریم از اینکه وی فرزند شهید مطهری است که یکی از پایه گذاران نظامی است که اکنون آقای کوچک زاده نماینده مجلس آن است؛ آیا این دو نماینده تهران نیستند و موکلانی ندارند که وظیفه حراست از منتخبین شان بر عهده کسانی است که اکنون در پارلمان به نمایندگی از آنان حاضرند؟ مطهری مجرم و خاطی! آیا دستگاه قضایی پیگیر ماجرا نیست و آیا لازم است که آقای کوچک زاده به میدان آمده و احساس وظیفه کند که بگوید چرا وی را بازداشت نکردید؟

 

این طیف براستی به دنبال چیست؟ اینهمه کینه و بغض آیا شایسته یک نماینده مجلس و منتخب مردم است؟ این رفتارها در ادامه چه نتایج و تبعاتی دارد؟ کاش لااقل آقای کوچک زاده از یکی از همفکرانش مرام و معرفت را یاد می گرفت. می دید که حدادیان با علم بوجود تخلف از همصنف خود دفاع می کند و آنگاه وی می خواهد سر به تن!! همقطار خود که نماینده مجلس است و شان منتخبی ملت دارد، نباشد. کاش به جای شعار در عمل اصولگرا می بودید.

./.


برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS