زوایای پیدا و پنهان انتخاب شهردار ارومیه به عنوان شهردار برتر
بر اساس رای هیات داوران و در راستای تلاش هم افزایی هم اندیشی و هم سویی و هم فکری در ...

بر اساس رای هیات داوران و در راستای تلاش هم افزایی هم اندیشی و هم سویی و هم فکری در عرصه مدیریت بحران ، مدیریت شهرسازی و شهر الکترونیک شهرداری ارومیه برتر شناخته و محمد حضرت پور به عنوان شهردار برتر کشور معرفی شد.

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز، یک سمینار توسعه ایران با تلاش جمعی از سازمان های مدیریتی و دانشگاه های سراسر کشور با محوریت مدیریت شهرسازی ، مدیریت بحران ، مدیریت شهر و الکترونیک و توسعه شهری ۲۱ اردیبهشت ماه در هتل المپیک تهران برگزار شد . از قبل هم فراخوانی شده بود و هر شهرداری و فرمانداری که می خواست می توانست با معرفی توانمندیهای این حوزه و البته با پرداخت حق عضویت و ثبت نام آنلاین در سیستم اینترنتی سمینار و سایت ثبت شده اش می توانست خود را در محک تیم کمیته علمی و هیات داوران قرار دهد. با این اوصاف در این استان هم چندین دانشگاه و مرکز علمی و تخصصی هم می توانند اقدام به برگزاری این چنین سمیناری نموده و در کنار آن از همه شهرهای ایران جهت حضور دعوت بکنند.

ناگفته نماند سالیانه ده ها سمینار تخصصی و غیر تخصصی از گونه سمینارها در سراسر کشور برگزار و بسیاری از سازمانها و نهادها مشارکت می کنند و نخستین سمینار دوسالانه توسعه ایران هم یکی از همین سمینار ها بود که در اردیبهشت ماه امسال برگزار شد و شهرداری ارومیه اقدام به ثبت نام و حضور در آن می کند که مسوول روابط عمومی شهرداری همانطور که در عکس مراسم اختتامییه هم نمایان است حضور پیدا می کند.

خوشبختانه بر اساس رای هیات داوران و در راستای تلاش هم افزایی هم اندیشی و هم سویی و هم فکری در عرصه مدیریت بحران ، مدیریت شهرسازی و شهر الکترونیک شهرداری ارومیه برتر شناخته می شود و به محض دریافت این لوح بیش از ده ها بنر و پیامک تبریک در سطح شهر خود نمایی می کند و محمد حضرت پور را شهردار برتر کشور معرفی می نمایند.

این سمینار یک سمینار تخصصی است و هیچ ارگان دولتی از جمله وزارت کشور و سازمان شهرداریها و یا نهاد ریاست جمهوری در راس آن فعالیت نداشته است و چندین دانشگاه دولتی و غیر دولتی کنار هم جمع شده اند تا وضعیت شهرهای ایران را محک و گریزی به روند توسعه ایران داشته باشند که در جای خود قابل تقدیر است و البته مشارکت و حضور و معرفی شهرداری ارومیه هم جای تقدیر و سپاس دارد و از درایت روابط عمومی شهرداری وراهبری شخص شهردار بسیار سپاسگزاریم اما روی سخن این یادداشت برخی از ابهامات وشیوه کارکرد این مهم و شهرداری ارومیه در این خصوص و در این اواخر است :

۱) حدود دو سال قبل بود که یک سمینار و گردهمایی بسیار عظیم تر از این در سطح بین المللی و در اصفهان برگزار شد و شهرداری پیرانشهر هم شرکت کرد و در همان مراسم ( شهر پیرانشهر به عنوان هزارمین شهر سالم جهان ) نام گرفت ، در حالی که به اندازه یک دهم درصد این میزان تبلیغات و بنر هم برایش پوشش نداده نشد و در گمنامی فرو رفت ! اما می بینیم که شهرداری ارومیه و چه بسا برخی از حامیان شخص شهردار که قریب به اتفاق یک حرکت سیاسی ایام انتخابات و… است هر روز یک بنر بزرگتر و یک تابلوی شکیل تر و ضخیم تر در خیابان های اصلی شهر و جلو شهرداری نصب می کنند که نفس کلیات این اقدام قابل تقدیر است ، بی شک اگر هر اقدام و عملی در راه خدا و رضایت بندگانش باشد دیگر نیازی به این همه بلبشور تبلیغاتی نیست ! و امیدواریم به ضد تبلیغ برای محمد حضرت پور کسی که با پاکی آمد ولی با این روند در گودال سیاست گیر خواهد کرد ، تبدیل نشود !
۲) می گویند شهرداری بازوی اجرای منتخب شوراست و اگر می بینیم محمد حضرت پور بر سکان شهرداری ارومیه تکیه زده است از خوان کرم و نعمت همکاران و همقطاران شورای شهر است ( در مورد چگونگی انتخاب حاج محمد حضرت پور به عنوان شهردار ارومیه به تفصیل نوشتیم – چرا محمد حضرت پور شهردار ارومیه شد ؟ و محمد حضرت پور چگونه « شهردار ارومیه » شد ؟  که دیگر امروز نامی از آنها در محافل و مجالس و حتی سخنرانی ها سایر هواداران این شهردار نیست ؛ اگر امروز شهرداری با اسب سفید و کالسکه رنگارنگش در خیابان ها و معابر ارومیه می تازد ، هر چند درایت و مدیریت وی بی تاثیر نیست ولی اگر همراهی شورا و مجموعه مدیریت شهر و چه بسا مدیریت استانی را به همراه نداشت امروز درجا می زد همانطورکه خود وی با شورا هم ۵ سال در جا زد و با شورای دور سوم ۳ شهردار و ۲ سرپرست را بر مردم ارومیه تحمیل کردند و شهر ارومیه سال های سال باید طعم سیاسی کاری و سیاسی بازی آنها را بچشد !
۳) بر اساس موارد ومطالبی که هر روز به گوش می رسد حضرت پور و برخی از همراهانش از چند لیست جداگانه کاندیداهای شورای شهر در ارومیه حمایت می کنند و دنبال سهم خواهی از مدیریت شهری آینده هستند که این خود بسیار خطرناک است ؛ و در بسیاری از محافل می بینیم که صرفاً از شخص شهردار ویا برخی از اعضای شورا نام برده می شود ! اگر بخواهند سایر اعضا را دور بزنند و در حق آنهایی که روزی هم سفره هم بوده اند و امروز هم نمکش را دور می ریزند و هم نمکدانش را می شکنند ، حرکتی نامبارک و خیانتی نابخشودنی خواهد بود ! و مهم ترین بخش این پازل محمدحضرت پور باید مواظب باشد پایش نلنگد که اگر کار برای رضایت خدا و بندگانش است ، مواظب حرکت برخی ها باشد تا به وی ضربه نخورد .
۴) بی شک منکر اقدامات و عملکرد چند ماهه اخیر شهرداری و شورای دور سوم نیستیم ، و خوشبختانه سیمای عمرانی شهر به کلی تغییر یافته ، هر چند ما تقدیر می کنیم ، ولی مجموعه مدیریت شهری کاری جز وظیفه اشان انجام نداده اند و قرار نیست هر روز در بوق و کرنا بدمند و منتی بر سر مردم شریف و مظلومی بگذارند ، چندین سال بر مسند شورایی نشسته و با رای آنها وارد این صحن مقدس شدند ، همچنین اجرای چند پروژه انگشت شمار در شهر زیبای نگین ایران زمین و از شهرهای بکر و خدادادی کار شاقی نیست و اینها می بایست همان ۱۴ سال قبل در دستور کار شورا و شهرداری قرار می گرفت که هزینه احداث یک تقاطع کمتر از یک میلیارد تومان می شد ولی امروز باید ۱۰ برابر آن بر حساب شهرداری و مردم تحمیل شود و یا اینکه ضرورتی برای برخی از پروژه های در حال اجرا به این شیوه نبود ! که احداث پل قویون نمونه بارزی از ندانم کاری و بی توجهی و بی برنامه گی شورای دور سوم است که حضرت پور زمانی خود نائب رئیس آن بود.

با این اوصاف و احوال برای همه کسانی که در راستای خدمت بی منت به مردم ، توزیع عادلانه امکانات ، پیشرفت و توسعه و عمران آبادانی شهر و استان و کشور گام بر می دارند و دنبال جایگاه و پست ومقام نیستند و جلب رضایت خدا وبندگانش جزو دغدغه هایشان است آرزوی توفیق و بهروزی از آستان حضرت حق خواهانیم و توصیه می کنیم اگر خلاف این ثابت شود و پایشان بلنگد و دنبال چیز دیگری باشند مردم هیچ وقت بدیها را فراموش نخواهند کرد و خادم را از خائن تشخیص داده و بهترین داور این اعمال همین مردمانی هستند که می بینند ، می شنوند ، و از همه مهمتر درک می کنند.


برچسب :    ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS