لیگ جهانی والیبال/ ستارگان ایران مقابل بزرگان ایتالیا
ایتالیا با همه بازیکنان نامدارش میزبان ستارگان والیبال ایران در هفته پنجم مسابقات لیگ جهانی است.   به گزارش سایت تحلیلی خبری ...

ایتالیا با همه بازیکنان نامدارش میزبان ستارگان والیبال ایران در هفته پنجم مسابقات لیگ جهانی است.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز، تیم ملی والیبال ایران در هفته پنجم رقابت‌های لیگ جهانی والیبال در شهر “مودنا” و “ساساری” ایتالیا به مصاف تیم ملی این کشور می‌رود.

 

ملی پوشان والیبال ایران در چهار بازی نخست خود در لیگ جهانی موفق شدند به یک پیروزی مقابل صربستان در تهران دست یابند در رتبه پنجم جدول رده بندی جای گیرند. این در حالی است که ایتالیا با کسب ۱۵ امتیاز از شش مسابقه صدر نشین گروه دوم مسابقات به شما می‌رود.

 

تیم ملی والیبال ایران باید مقابل دومین تیم پر افتخار تاریخ لیگ جهانی والیبال به میدان برود. ایتالیا با هشت مدال طلا، سه نقره و دو برنز بعد از برزیل پر افتخارترین تیم والیبال مسابقات لیگ جهانی محسوب می‌شود. این در حالی است که پنج دوره از قهرمانی‌های ایتالیا مرهون مربیگری خولیو ولاسکو سرمربی حال حاضر تیم ملی والیبال ایران است. ولاسکو با کسب هشت مدال لیگ جهانی یکی از پر افتخار ترین مربیان والیبال جهان به شمار می‌رود.

 

ولاسکو کارکشته پس از سال‌ها دوری از مسابقات لیگ جهانی با تیمی نوپا به نام ایران که برای اولین بار در این مسابقات شرکت می‌کند به مصاف ایتالیا می‌رود.

 

ایتالیا یکی از قدرتمند ترین تیم های صاحب سبک والیبال جهان به شمار می‌رود و در تمامی پست‌ها بازیکنان نامداری در اختیار دارد. “ایوان زیتسیو” بازیکن شماره ۹ ایتالیا تاکنون امتیازآورترین والیبالیست لیگ جهانی است. او همچنین عنوان دومین اسپکر و دومین سرویس‌زن مسابقات تا پایان هفته چهارم از آن خود ساخته است.

 

قطعا مهار این بازیکن نامدار و توانا مهمترین برنامه تاکتیکی تیم ملی والیبال ایران را در رویارویی با ایتالیا تشکیل می‌دهد. همچنین “بیرارلی” بازیکن شماره ۱۵ ایتالیا به عنوان یک سرعتی‌زن تمام عیار بعد از محمد موسوی به عنوان دومین دفاع روی تور این رقابت‌ها شناخته شده است. نبرد تن به تن و رویارویی او با موسوی در این دو مسابقه در نوع خود دیدنی است.

 

ایتالیا از یک پاسور باهوش به نام “تراویکا” بهره می‌برد. “تراویکا” تبحر زیادی در ارسال سرویس‌های موجی دارد او فرزند “تراویکای” معروف مربی نامدار سال‌های نه چندان دور صربستان و ایتالیا است که معمولا سرعت قابل ملاحظه‌ای در جابه‌جایی و توپرسانی به مهاجمان کناری دارد.

 

ایتالیایی‌ها حالا با ۱۵ امتیاز بالاتر از روسیه و صربستان در صدر جدول گروه B مسابقات قرار دارند. آن‌ها با دفاع روی تور خوب “برتا” و همچنین اسپک‌های “ساوای” و “پارودی” موفق شدند تا روسیه قهرمان المپیک را در خانه‌اش مغلوب کنند. ایتالیایی‌ها انگیزه زیادی دارند تا به عنوان تیم اول این گروه به مرحله نهایی صعود کنند، به همین خاطر شاگردان “براتو” اصلا دوست ندارند در خانه در مقابل هزاران هموطن خود به تیم نوپای ایران در لیگ جهانی امتیاز دهند.

Image00001

لیگ جهانی والیبال – دیدار تیم های ایران و صربستان

اما تیم ملی والیبال ایران با دو تغییر اساسی به مصاف ایتالیا می‌رود.

در حالی که پس از چهار بازی نخست ملی پوشان ایران مقابل صربستان و روسیه انتقادهای زیادی به عملکرد دریافت‌کننده‌ها به ویژه دریافت‌های اول وارد شد ولاسکو تصمیم گرفته تا در مقابل تیم قدرتمند ایتالیا از دو قدرتی ‌دریافت‌کننده جدید بهره ببرد.

او نام آرش کمالوند و رحمان داوودی را در ترکیب اعزامی به ایتالیا جای داده و به حمزه زرینی و پوریا فیاضی موقتا استراحت داده است تا برای بازی‌های بعد به آمادگی کامل برسند. هیچ کس نمی‌داند در سر ولاسکو چه می‌گذرد. اما حضور دو بازیکن دریافت‌کننده که لااقل در طول یک سال گذشته نقش پررنگی در تیم‌های ملی نداشتند و به دلیل مصدومیت و آسیب‌دیدگی از حضور در بازی‌های رسمی دور بودند بسیاری را متعجب کرده است. چرا که همه کارشناسان والیبال معتقدند که اکثر بازیکنان ایتالیا سرویس‌های خطرناکی می‌زنند. باید دید تدبیر کادر فنی تیم ملی ایران برای مهار سرویس‌ها و همچنین حملات ویرانگر ایتالیا چیست.

 

شهرام محمودی، عادل غلامی، سعید معروف، فرهاد قائمی، سید محمد موسوی، رحمان داوودی، فرهاد ظریف، امیر غفور، آرش کمالوند، مهدی مهدوی، آرمین تشکری و علیرضا مباشری ۱۲ ملی‌پوش ایران در بازی برابر ایتالیا هستند. تنها نگرانی کادر فنی تیم ایران آسیب دیدگی فرهاد قائمی است که در بازی با صربستان قدری از ناحیه دیسک کمر مصدوم شد و حضور وی در بازی با ایتالیا به مجوز پزشک تیم بستگی دارد.

 

تیم ملی والیبال ایران روز هفتم تیر ماه در شهر “مودنا” با ایتالیا دیدار خواهد کرد. همچنین ملی پوشان والیبال باید به فاصله زمانی یک روز بعد در شهر “ساساری” برای دومین بار با ایتالیایی‌ها مسابقه دهند.

 

خبرهای رسیده از محل برگزاری مسابقات حاکی از آن است که ده‌ها تن از ایرانیان مقیم ایتالیا برای تماشای این مسابقه و تشویق ملی پوشان ایران اعلام آمادگی کرده‌اند و قرار است از شهرهای دور و نزدیک اروپا با اتوبوس برای تشویق تیم ملی به سالن برگزاری مسابقات بروند.

 

تیم ملی والیبال ایران بلافاصله پس از برگزاری دومین مسابقه با ایتالیا راهی کشور کوبا می‌شود تا در این کشور نیز دو مسابقه برگزار کند.

 

برنامه هفته پنجم لیگ جهانی والیبال

 

۲۸-۳۰ جون (۷-۹ تیر)

 

گروه A

۷تیر ساعت ۱۰ صبح، شهر سائوپائولو، ورزشگاه ایبیراپوئرا : برزیل – فرانسه

 

۷ تیر ساعت ۲۰:۱۵، شهر بیدگاشچ ، ورزشگاه لوچنیشکا : لهستان – آرژانتین

 

۷ تیر ساعت ۱۹:۳۰، شهر رنو، ورزشگاه رنو اونتس سنتر : آمریکا- بلغارستان

 

۸ تیر ساعت ۱۰:۱۰، شهر سائوپائولو، ورزشگاه ایبیراپوئرا: برزیل – فرانسه

 

۸ تیر ساعت ۱۹:۳۰، شهر رنو، ورزشگاه رنو اونتس سنتر: آمریکا- بلغارستان

 

۹ تیر ساعت ۲۰:۱۵، شهر گدنسک ، ورزشگاه ارگو آرنا : لهستان – آرژانتین

 

 

گروه B

 

۷تیر ساعت ۲۰:۳۰، شهر مودنا، ورزشگاه پالاکاسا مودنا : ایتالیا – ایران

 

۷ تیر ساعت ۲۰:۴۰، شهر هاوانا، ورزشگاه سیدواد دپورتیوا : کوبا – روسیه

 

۸ تیر ساعت ۲۰، شهر نیس، ورزشگاه اس سی کایر : صربستان – آلمان

 

۸ تیر ساعت ۲۰:۴۰، شهر هاوانا، ورزشگاه سیدواد دپورتیوا: کوبا – روسیه

 

۹ تیر ساعت ۱۸، شهر ساساری، ورزشگاه پالاسرادیمیگنی : ایتالیا – ایران

 

۹تیر ساعت ۲۰، شهر نیس، ورزشگاه اس سی کایر: صربستان – آلمان

 

 

گروه C

 

۷تیر، ساعت ۱۸:۳۰، شهر تامپر، ورزشگاه تامپر آیس آرنا: فنلاند – کانادا

 

۸ تیر ، ساعت ۱۴، کره جنوبی – هلند

 

۸ تیر، ساعت۱۸:۳۰، شهر تامپر، ورزشگاه تامپر آیس آرنا: فنلاند – کانادا

 

۹ تیر، ساعت ۱۴، کره جنوبی – هلند

 

۹تیر، ساعت ۱۴، پرتغال – ژاپن


برچسب :    ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS