پردرآمدترین و پرهزینه ترین استان کشور
مناطق شهری استان تهران با بیش از 220 میلیون ریال( 22 میلیون تومان) درآمد و بیش از 210 میلیون ریال (21 میلیون تومان) هزینه سالانه، پر درآمدترین و پرهزینه ترین در کشور است.

 مناطق شهری استان تهران با بیش از ۲۲۰ میلیون ریال( ۲۲ میلیون تومان) درآمد و بیش از ۲۱۰ میلیون ریال (۲۱ میلیون تومان) هزینه سالانه، پر درآمدترین و پرهزینه ترین در کشور است.

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ،‌به  نقل از تابناک، چکیده نتایج طرح آمارگیری هزینه و درآمد خانوارهای روستایی و شهری سال ۱۳۹۱ˈ که از سوی مرکز آمار ایران انتشار یافته ، میانگین هزینه سالانه خانوار شهری در سال ۹۱ برای کل کشور بیش از ۱۶۰ میلیون ریال (۱۶میلیون تومان) بوده است.

همچنین استانهای فارس و خوزستان به ترتیب با ۱۹۷ میلیون و ۵۲۳ هزار و ۸۸۲ ریال و ۱۷۴میلیون و ۸۹۲ هزار و ۳۴۱ ریال در مرتبه های دوم و سوم به لحاظ بالابودن هزینه در سال ۹۱ قرار دارند.

هزینه خانوارهای شهری در سال ۱۳۹۱ نسبت به سال ۱۳۹۰ فقط در دو استان ایلام و بوشهر با رشد منفی مواجه بوده و در سایر استانهای کشور رشد مثبت داشته است.

میانگین هزینه خانوار شهری در کشور در سال ۱۳۹۱ نسبت به سال ۹۰ معادل ۲۳٫۸درصد رشد داشته است.بیشترین رشد هزینه متعلق به استان زنجان معادل ۴۱٫۲ درصد و کمترین رشد هزینه خانوار در استان ایلام با منهای ۳۲٫۷ درصد بوده است.

استانهای فارس و گلستان نیز به ترتیب با بیش از ۲۰۶ میلیون ریال و بیش از ۱۷۶میلیون ریال پردرآمدترین استانهای کشور هستند. میانگین درآمد خانوارهای شهری کشور در سال ۱۳۹۱ بیش از ۱۶۷ میلیون ریال است.

متوسط درآمد کل خانوارهای شهری در سال ۱۳۹۱ نسبت به سال پیش از آن، ۲۸٫۳درصد رشد داشت که بیشترین این میزان در استان آذربایجان شرقی معادل ۴۵٫۴ و کمترین آن در استان ایلام معادل ۱٫۹درصد بوده است.

** متوسط هزینه و درآمد خانوار روستایی

متوسط درآمد و هزینه خانوار روستایی در سال ۱۳۹۱ به ترتیب معادل ۱۰۱ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۳۶۲ ریال و ۱۰۸میلیون و ۱۸۷ هزار و ۶۷۶ ریال بوده است.

پرهزینه ترین مناطق روستایی کشور در استان زنجان و کم هزینه ترین در استان سیستان و بلوچستان است. متوسط هزینه سالانه یک خانوار روستایی در استانهای زنجان و سیستان و بلوچستان به ترتیب بیش از ۱۵۷ میلیون ریال و ۶۶ میلیون ریال است.

همانطور که آمار نشان می دهد هزینه ماهانه یک خانوار روستایی در استان سیستان و بلوچستان به طور متوسط حدود پنج میلیون ریال (۵۰۰ هزار تومان) است.

همچنین مناطق روستایی استانهای تهران و اردبیل به ترتیب با بیش از ۱۳۹ میلیون ریال و بیش از ۱۳۲ میلیون ریال پردرآمدترین مناطق روستایی استانهای کشور محسوب می شوند.

هزینه خانوارهای روستایی در سال ۱۳۹۱ نسبت به سال ۱۳۹۰ با رشد مثبت مواجه بوده که بیشترین رشد مربوط به استان تهران با ۴۶٫۱ درصد و کمترین در استان مازندران با ۱۶٫۳درصد است.

استان تهران از جمله استانهای کشور است که بسیاری از ساکنان مناطق روستایی آن در مناطق شهری فعالیت می کنند و به تبع افزایش درآمد در استان تهران، مناطق روستایی آن نیز با رشد درآمد مواجه بودند.

./.


برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون امتیاز)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS