پرداخت عیدی بازنشستگان ساتا در بهمن ماه
رئیس سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح از پرداخت عیدی بازنشستگان در بهمن ماه خبر داد و گفت: هنوز پرداخت سبد کالای ...

رئیس سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح از پرداخت عیدی بازنشستگان در بهمن ماه خبر داد و گفت: هنوز پرداخت سبد کالای دولت به بازنشستگان کشوری نیروهای مسلح به قطعیت نرسیده است و ابلاغیه‌ای مبنی بر ارائه اطلاعات بازنشستگان به خدمات رفاهی وزارت کار به دست ما نرسیده است.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، امیر سرتیپ دوم جمشید فرقانی نیا در نشست خبری خود در عین حال گفت: سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح از طریق “حکمت کارت” خدمات را به بازنشستگان ارائه خواهد داد.

 

وی با اشاره به مطالبات بازنشستگان کشوری نیروهای مسلح گفت: مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات بازنشستگان کشوری نیروهای مسلح و پاداش پایان خدمت قبل از سال ۷۹ در نظر گرفته شده است.

 

وی با تاکید بر توانمندسازی بازنشستگان اظهار کرد: یکی از رویکردهای سازمان بازنشستگان نیروهای مسلح، توانمندسازی بازنشستگان است که در ابعاد اقتصادی و اجتماعی صورت می‌گیرد. در بعد اقتصادی با ایجاد موسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح ارائه خدماتی همچون واگذاری سهام به بازنشستگان می‌پردازیم و ماهانه مبلغی از حقوق این افراد به عنوان حق عضویت از حقوق آنها کسر و در صندوق موسسه جمع آوری می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه هزار میلیارد تومان از سهام یکی از شرکت‌های پتروشیمی با توجه به آورده بازنشستگان به آنها اختصاص داده شده است، گفت: ارزش این سهام به مبلغ ۱۰۰ تومان است که هر نفر حداقل حدود ۲۰۰۰ سهم را دارا می‌باشد.

 

فرقانی‌نیا با بیان اینکه در صدد آن هستیم که سهام واگذاری شده به بازنشستگان نیروهای مسلح را از ۱۰۰۰ میلیارد تومان به ۵۰۰۰ میلیارد تومان برسانیم، گفت: اکنون سهام‌ها واگذار شده و حدود سه چهارم جامعه هدف ما ثبت نام کرده‌اند.

 

وی با تاکید بر اینکه این سهام در یک چرخه بسته ارائه می‌شود، افزود:افراد ثبت نام کننده حتما باید از بازنشستگان نیروهای مسلح باشند.

 

وی افزود: شیب این سهام بیمه شده است و حداقل سود پرداختی به بازنشستگان ۲۰ درصد پیش بینی می‌شود و مابقی آن بستگی به فعالیت‌های شرکت دارد. لازم به ذکر است این سهام در چرخه بسته ارائه شده است و فقط بازنشستگان نیروهای مسلح می‌توانند در آن ثبت‌نام کنند.

 

افزایش ۱۸ درصدی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح

رئیس سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح در پاسخ به سوال میزان افزایش حقوق بازنشستگان گفت: میزان حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح تابع سازمان خدمات کشوری است تا رقمی که تا کنون پیش بینی کرده‌اند حداقل ۱۸ درصد اعلام شده اما خواهشمندیم توجه ویژه‌ای به بازنشستگان شود و اگر برای شاغلین رقم ۱۸ درصد در نظر گرفته می‌شود برای بازنشستگان رقم ۲۵ الی ۳۰ درصد در نظر گرفته شود.

 

سهام غدیر به بازنشستگان تعلق نمی‌گیرد

فرقانی نیا در پاسخ به سوال واگذاری سهام غدیر به بازنشستگان نیز افزود: سهام غدیر به بازنشستگان تعلق نخواهد گرفت اما مزایای این سهام به بازنشستگان پرداخت خواهد شد.

 

وی درخصوص فعالیت‌های اقتصادی سازمان نیز افزود: فعالیت‌های اقتصادی سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح در قالب صندوق بازنشستگی است و مستقیما وارد مسائل اقتصادی نمی‌شود.

 

وی با تاکید بر اینکه محوریت اصلی سازمان بازنشستگی بر مسائل فرهنگی است اظهار کرد:‌کارگروه فرهنگی تشکیل شده است تا با رویکرد مهندسی فرهنگی به اجرای اقدامات فرهنگی بپردازد و یک سری مجامع هم اندیشی متشکل از افراد فرهنگی نیروهای مسلح پیش بینی شده تا افراد متخصص گرد هم بیایند و از حضور آنها استفاده کنیم. همچنین درصدد هستیم با ایجاد باشگاه‌های فرهنگی ورزشی از تجربیات بازنشستگان استفاده و خدمات مناسبی به آنها ارائه کنیم تا یک جامعه فعال در زمینه بازنشستگی داشته باشیم.

 

ویژه‌برنامه‌های سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح به مناسبت دهه فجر

رییس سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح با تشریح برنامه‌های این سازمان به مناسبت دهه فجر، گفت: برنامه‌های ضیافتی در استانها با محوریت کرامت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی برای حدود ۲۰ هزار نفر در هر استان برگزار خواهد شد و در دو بعد تکریم و عزت جامعه بازنشستگان و ایجاد تشکلهای بازنشستگان برنامه‌هایی را ترتیب داده‌ایم. در این برنامه‌ها به معرفی افراد نام آور در عرصه مبارزات قبل از انقلاب و پیروزی انقلاب اسلامی خواهیم پرداخت و از آنها تقدیر به عمل خواهیم آورد.

 

وی با اشاره به مسابقات فرهنگی و ورزشی که در این ایام طراحی شده است، افزود: در حوزه ورزش همایش ۱۰۰ هزار نفری پیاده روی خانوادگی در دوم اسفند ماه در بوستان ولایت برگزار خواهد شد که حدود ۲۰ هزار نفر در این همایش شرکت خواهند کرد. همچنین برای اولین بار مسابقات رالی خانوادگی برای خانواده بازنشستگان برگزار خواهد شد که تا کنون حدود ۳۰۰ خانوار ثبت نام کرده‌اند.

 

فرقانی نیا افزود: همچنین مسابقاتی برای دختران و همسران بازنشستگان نیروهای مسلح در نظر گرفته شده که در سه رشته شنا، تنیس روی میز و آمادگی جسمانی برگزار خواهد شد و در این مرحله ۵۵۰ نفر اعلام آمادگی برای شرکت در این مسابقات را داشته‌اند.

 

رئیس سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح با بیان اینکه ۱۹ بهمن ماه با حضور در حرم حضرت امام (ره) تجدید میثاقی با امام راحل خواهیم داشت اظهار کرد: برنامه دیگری تحت عنوان تجدید میثاق و غبار روبی از مزار شهدا در ۱۷ بهمن ماه برگزار خواهد شد و نیز ۱۲ بهمن ماه زنگ انقلاب به صدا درخواهد آمد.

 

به گفته رئیس سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح، یکی از برنامه‌های مهم این سازمان برای دهه فجر برگزاری نمایشگاه “یاوران ماندگار” در باغ موزه دفاع مقدس می‌باشد.

 

برگزاری نمایشگاه یاران ماندگار در باغ موزه دفاع مقدس

در ادامه این نشست امینی مدیر عامل موسسه سروش منزلت که مجری طرح نمایشگاه یاران ماندگار می‌باشد گفت: برای اولین بار نمایشگاه تخصصی نیروهای مسلح در راستای اهداف بالادستی سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در باب ایجاد انگیزه برای جامعه بازنشستگان در باغ موزه دفاع مقدس در تایخ ۱۹، ۲۰ و ۲۱ بهمن ماه برگزار خواهد شد.

 

وی با اشاره به اهداف کلان این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه با هدف فرهنگ سازی و نشر فرهنگ اسلام ناب محمدی و ایجاد این فرهنگ در خانواده بازنشستگان و نیز جمع آوری اطلاعات و آمار بازنشستگان برای تشکیل مجامع هم اندیشی می‌باشد.

 

انتهای پیام


برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS