تقلای افراطيون و ورشكسته‌ها عليه روحانی
چرا دکتر ظريف بايد در مراسم راهپيمايي 22 بهمن در مقابل مردم و رصد داخل و خارج کشور بجاي حمايت و قدرداني مورد توهين قرار بگيرد و برخوردي با توهين کنندگان نيز صورت نگرفته بلکه چه بسا سانديس و صله‌هاي نقدي نيز مشوق بگيرند؟

چرا دکتر ظریف باید در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در مقابل مردم و رصد داخل و خارج کشور بجای حمایت و قدردانی مورد توهین قرار بگیرد و برخوردی با توهین کنندگان نیز صورت نگرفته بلکه چه بسا ساندیس و صله‌های نقدی نیز مشوق بگیرند؟

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ،‌ کامران منصوری در بهار نیوز نوشت : پس از مدتها و از میان کشمکش دیدگاههای مختلف و احزاب و جناحهای سیاسی ایران، شاید برای نخستین بار است که دولت و گفتمانی بنا را بر بی طرفی سیاسی و بنام و با مرام اعتدال و همگرائی دست بکار شده است.

هرچند از همان آغاز کار و حتی در دوره انتخابات چنانکه انتظار می‌رفت افراطی‌گری تندروها بین آنها و دولت فاصله انداخت و همچنین جبهه گیری آنانکه منطق و اخلاق سیاسی مناسب و تحمل شکست انتخاباتی را ندارند نیز قابل پیش بینی بود لیکن تا بدین حد که حتی رسانه ملی علنی گاهاً همداستان و یاری رسان آن گروه باشد و مواضع داخلی و مهمتر از همه خارجی و بین المللی دولت وقت را که مورد رصد جهانیان است، مورد هجمه هدفدار خود قرار دهد البته که بدیع و کم سابقه است.

رفتار این جریان با وجود اینکه می‌دانند برنامه‌های دولت بویژه در بحث دیپلماسی و خارجی سخت مورد حمایت مردم است از عداوت عریانی برخوردار می‌باشد. در تمام عرصه‌ها این تفرقه افکنی‌ها و تندرویها به عینه مشاهده می‌شود.

یکی از حضرات که آن سخنان مشهورش یعنی: (مردم چه حق دارند که انتخاب کنندو اصلا مردم چه کاره هستند…) هنوز از اذهان پاک و فراموش نشده امروز در ذم دولت منتخب مردم، به مردم متوسل شده و می‌فرماید (عزت مردم را می‌فروشید.. و مگر مردم برای این چیزها انقلاب کردند؟..)) البته ایشان روشن نساختند کجاها مردم به حساب می‌آیند و کجاها نه؟ واصولا مردم حق دارند یا نه؟

حال با چنین وضعی آیا دولت تکلیف دارد به آبروی ایران و ایرانی و خود دولت بی اعتنا باشد و هرچه سنگ اندازی، توهین، سیاه نمایی، اتهام خیانت، دشمنی و تفرقه داخلی را ببیند و اجازه بدهد جهانیان نیز این بد اخلاقی‌ها را ببینند و اقدامی نکند؟

بنظر می‌رسد در یک جایی باید بر اصل اعتدال و تدبیر پافشاری کرده و نخست همه کارشکنان و کارشکنی‌ها را مو به مو با مردم در میان گذاشته و مسببان را معرفی نماید و در صورت ادامه و اصرار بر چنان رفتاری از سوی کارشکنها شاید آنقدر هم بد نباشد به این مدارا و تحمل جفا و تخریب‌ها خاتمه داده و دولت را اگر براستی نمی تواند کار خود را به دلخواه و وفق برنامه و تدبیر خود پیش ببرد، منحل و امور را بدست خود آقایانی بدهد که چوب لای چرخ دولت می‌گذارند.

چرا تیم مذاکره کننده و دیپلماسی کشور در پرس و فشار داخل و خارج له شود؟ اگر آقایان راه بهتری می‌شناسند و جز تعامل و مذاکره درمانی برای میهن دارند شاید لازم به اصرار بر ادامه این جنگ و ستیزه و غوغا نباشد. می‌شود به مردم حقیقت امور را گفت و آنها را به امید ی بعید دلخوش نساخت.

چرا دکتر ظریف باید در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در مقابل مردم و رصد داخل و خارج کشور بجای حمایت و قدردانی مورد توهین قرار بگیرد و برخوردی با توهین کنندگان نیز صورت نگرفته بلکه چه بسا ساندیس و صله‌های نقدی نیز مشوق بگیرند؟

اگر عده ای تصمیم راسخ دارند که در مقابل مردم و رای ملت بایستند و انتخابات ۲۴ خرداد را قبول نداشته و مطامع خود را با هر وسیله و دستاویزی ولو به قیمت کسرشان کشور و ملت دنبال می‌کنند و قدرتی که جلودار آنها باشد نیز در ید دولت نیست، آیا بهتر نیست که با تقدیم و تسلیم مسئولیت به ایشان آنان را با مردم روبرو نمود؟ دشنه‌های که از پشت سر دولت را نشانه رفته دولتمردان را در کارزار پیش رویشان ضعیف و تنها می‌سازد.

رئیس‌جمهور را سزاست که قدرت و شعور مردم را جدی گرفته و آنانکه از پشت خنجر می‌زنند را لااقل به مردم معرفی نماید. اصلا چه نیازی به این مایه تقابل و تخاصم است؟ دولت تایید صلاحیت شده‌ای را مردم با تمام برنامه‌های داخلی و خارجی آن انتخاب نموده و با بیش از ۱۸ میلیون رای که هیچ مناقشه‌ای بر رقمش نیست به مسند خدمت نشاندند.

حال اگر قرار است برخی که قدرت‌هایی را نیز در دست دارند کینه‌هایشان از مردم و عصبانیت از عدم توفیق در انتخابات گذشته را بر سر دولت منتخب خالی نموده و با این رفتار با آبروی کشور بازی کنند و ماحصل کارشکنی‌ها و دشمنی‌هایشان نیز شکست برنامه‌های دولت و زیان مردم باشد چه بهتر مسئولیت این زیان خسران به مردم را مستقیما خود آنان تقبل کنند. معرفی کارشکنان و تشریح کارشکنی‌ها و درد دل با مردم می‌تواند از بهترین تدابیر دولت تدبیر باشد.

./.


برچسب :    ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS