تدوین استراتژی جدید مشاغل خانگی
وزیر تعاون، کار و رفاه با اعلام اینکه سیاست‌های دولت برای ایجاد اشتغال تنها توزیع پول نیست، گفت: استفاده از ...

وزیر تعاون، کار و رفاه با اعلام اینکه سیاست‌های دولت برای ایجاد اشتغال تنها توزیع پول نیست، گفت: استفاده از تجارب بین المللی و منطقه ای کردن مشاغل خانگی باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد ، علی ربیعی در نشست ستاد ساماندهی مشاغل خانگی،‌ سیاست ها و برنامه های دولت تدبیر و امید در حوزه های اشتغال زایی را تبیین کرد و گفت:‌ مشاغل خانگی از پایین ترین سطوح ایجاد شغل در این زنجیره است که باید به هم متصل شود.وزیر تعاون، کار و رفاه با تاکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های حوزه مشاغل خانگی اظهارداشت: سیاست دولت برای اشتغال فقط توزیع پول نیست و ‌برای رسیدن جامعه به پویایی لازم با توجه به محدودیت منابع و اعتبارات باید ظرفیت های موجود در حوزه مشاغل خانگی و هدایت آن به سمت ایجاد مشاغل پایدار مورد توجه قرار گیرد.

ربیعی با تاکید بر اینکه تنها اکتفا کردن به ایجاد اشتغال در بنگاه های بزرگ درست نیست بیان داشت: توجه به مشاغل خُرد و مشاغل خانگی ضروری و راهگشا است.

وی با اشاره به محدودیت منابع موجود،‌ لزوم تدوین استراتژی های جدید اشتغال زایی از جمله توجه به مشاغل خانگی را با اهمیت دانست و افزود: ‌استراتژی دولت در حوزه های اشتغال زایی، معطوف به مشاغل خُرد و خانگی نیز هست.

وزیر تعاون، کار و رفاه ضرورت انجام مطالعه و کار کارشناسی و دلسوزانه در این زمینه را یادآورشد و افزود:‌ با مطالعه دقیق، عمیق و کارشناسانه در این حوزه بایستی بحث مشاغل خانگی در چرخه های بزرگ تر تعریف شوند.

وی لزوم استفاده از تجارب بین المللی و منطقه ای کردن مشاغل خانگی را مورد تاکید قرار داد و افزود:‌ با شناسایی ظرفیت های موجود در این زمینه و انجام کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی می توان مشاغل مولد و پایدار ایجاد کرد.

ربیعی ضمن اعلام آمادگی وزارت تعاون،‌ کار و رفاه در زمینه ارائه آموزش های مهارتی به وی‍ژه در حوزه مشاغل خانگی، ضرورت حمایت های مالی از این بخش را مورد تاکید قرار داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه همچنین بر لزوم توجه به جهت دهی مشاغل خانگی به سمت فعالیت های گروهی و تعاونی در این بخش تاکید کرد و گفت: با شکل گیری یک شغل در خانه و توجه به مسئله بازاریابی در حوزه مشاغل خانگی، زمینه ایجاد اشتغال مولد و پایدار فراهم می شود.

ربیعی با تاکید بر مطالعه کارشناسی و تعریف دقیق و درست مشاغل خانگی و با در نظر گرفتن مشکلات موانع اجرایی در این حوزه از جمله مسائل مالیاتی یادآورشد: لزوم تدوین استراتژی های دقیق و آسیب شناسی و اندازه گیری پایداری مشاغل خانگی بسیار ضروری است.

وی با بیان اینکه مشاغل خانگی هم اکنون در ادبیات نظری تعریف شده است تصریح کرد:‌ باید در جهت رسیدن به اهداف موردنظر، چارچوب های عملیاتی و اجرایی نیز ترسیم شود.

انتهای پیام


برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون امتیاز)
Loading...

مطالب مرتبط

  هيچ پست مرتبطي وجود ندارد

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS