افخم خبر داد: پیگیری خبر حضور 2 ایرانی در هواپیمای مفقود شده مالزی
سخنگوی وزارت خارجه اخبار منتشر شده در خصوص تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در ایران را رد کرد.   به گزارش سایت تحلیلی ...

سخنگوی وزارت خارجه اخبار منتشر شده در خصوص تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در ایران را رد کرد.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ،  مرضیه افخم در نشست هفتگی خود با خبرنگاران گفت: درباره تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در سفر خانم اشتون به تهران بحثی مطرح نشد.

 

وی افزود: اخبار منتشر شده در خصوص تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در ایران تایید نمی‌شود.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان همچنین در پاسخ پرسش دیگر خبرنگار ایسنا درباره اینکه سخنگوی اشتون گفته است درباره دیدار اشتون با برخی از زنان در تهران با مقامات دولتی در ایران هماهنگی شده است گفت: هماهنگی در این زمینه به عمل نیامده بود. مراتب ناخرسندی ما نسبت به این اقدام غیر دیپلماتیک به سفیر اتریش منعکس شد. سفیر اتریش هم نسبت به این موضوع اظهار تاسف کرد. انتظار می‌رود بعد از اینکه پس از مدت‌ها ارتباط میان ایران و اتحادیه اروپایی که یک دوره وقفه داشته است و تحت تاثیر مواضع یکجانبه و فشارهای ناعادلانه و تحریم به ایران تحمیل شده بود، گشایشی ایجاد شده نسبت به رعایت موازین و چارچوب‌های دیپلماتیک توجه بیشتری صورت می‌گرفت.

 

افخم ادامه داد: ما این ناهماهنگی را منعکس کردیم.

 

خبرنگار دیگری درباره دعوت رییس جمهور کشورمان برای سفر به عربستان پرسید که افخم پاسخ داد: وزیر امور خارجه کشورمان سفری به کشورهای سوریه،‌ اردن و عراق و سایر کشورها داشته است. مراتب آمادگی ایران نیز برای سفر به عربستان اعلام شده است اما اخباری که درباره سفر روحانی منتشر شده تایید نمی‌شود.

 

وی همچنین درباره سفر آیت الله هاشمی رفسنجانی به عربستان نیز گفت: ایران همه ظرفیت های خود را برای ارتقاء روابط با همسایگان مد نظر دارد.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه در عین حال گفت: درباره سفر آقای ظریف آن زمان آمادگی از سوی عربستان وجود نداشت. این علاقه مندی و تمایل برای همکاری و ارتقاء روابط با کشورهای منطقه و از جمله عربستان خواست و اراده جدی در ایران است تا با کشورهای منطقه دارای بهترین مناسبات باشیم. ما اولویت روابط خود را برای روابط خوب با همسایگان قرار داده‌ایم و برنامه‌ریزی کرده‌ایم و در این میان عربستان هم در مجموعه کشورها مورد توجه سیاست خارجی ایران قرار دارد.

 

خبرنگار دیگری درباره اخبار منتشر شده در رابطه با حضور دو ایرانی در هواپیمای مفقود شده مالزیایی پرسید که افخم پاسخ داد: مراتب همدردی خود را با خانواده‌های این مسافران و خدمه این هواپیما که از کشورهای مختلفی هستند اعلام می‌کنیم. درک می‌کنیم که کشورها این موضوع را با اضطراب‌، دلهره و نگرانی دنبال می‌کنند و نگران هستند ما هم به سهم خودمان با آنها ابراز همدردی می‌کنیم. اخبار مربوط به احتمال حضور دو ایرانی در مجموعه مسافران هواپیما را ما هم دریافت کرده‌ایم که در حال پیگیری این موضوع هستیم. مراتب همکاری و پیگیری مسئله را به سفارت خودمان درمالزی ابلاغ کرده‌ایم که هرگونه اطلاعات تکمیلی درباره این موضوع از مسوولان مالزیایی دریافت کنیم . اعلام کرده‌ایم که برای دریافت اطلاعات بیشتری همکاری کنیم.

 

وی گفت: در عین حال بحث گذرنامه‌های جعلی هم مطرح شده که این موضوع دغدغه‌ ما هم هست که آن را همواره با عنوان بحث قاچاق انسان هم مطرح کرده‌ایم و این موضوع نشان داد این دغدغه جدی است. ابعاد مختلفی در ا ین موضوع درگیر شدند و در عین حال مراتب همکاری و همدردی اعلام کرده‌ایم. امیدواریم بتوانیم اطلاعات بیشتری کسب کنیم به محض اینکه اطلاعات بیشتری درباره ایرانی‌ها و شرایط آنها و مباحث دیگر به دست آمد آن را اعلام خواهیم کرد.

 

به گزارش ایسنا، سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان در ادامه درباره ادعاهای منتشر شده از سوی مقامات رژیم صهیونیستی در رابطه با کشف محموله سلاح از سوی ایران گفت: رفتارهای رژیم صهیونیستی کاملا شناخته شده و تکراری است. این موضوع یک سناریو و قصه‌پردازی و اقدامی است که هم زمان با جلسه لابی اسراییل در آمریکا مطرح شد. مواضع‌مان را پیش از این موضوع اعلام کرده‌ایم و تاکید داریم که این سناریو ساختگی و دروغ است.

 

افخم گفت: در عین حال نقاط ابهام و تناقض حتی در اظهارات مقامات رسمی رژیم صهیونیستی و رسانه‌های آنها و تحلیلگران کاملا بدیهی است اینکه چه اهدافی را دنبال می‌کنند طبعا از شرایط به وجود آمده برای ایران جایگاه ما در منطقه، گفت‌وگوها،‌ ارتباطات و تعاملات جدیدی که برای کشور در سطح سیاسی‌ و اقتصادی ایجاد شده و در حال پیشرفت است ناراحت و نگران هستند و از ابزارها و شیوه‌های تکراری خود مجددا استفاده می‌کنند در عین حال نباید فراموش کنیم که بحث‌های متعددی مانند قاچاقچیان اسلحه و سلاح‌های مختلفی که در دست گروه‌های تروریستی قرار گرفته در این رابطه قابل توجه است. ما پیش از این درباره در اختیار قرار گرفتن سلاح توسط گروه‌های تکفیری و حتی سلاح‌های شیمیایی هشدار داده بودیم.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد: بی‌اساس بودن این ادعاها کاملا روشن است.

 

افخم درباره سفر رییس جمهور کشورمان به عمان نیز گفت: با توجه به دعوت رسمی که پادشاه سلطنت عمان از آقای روحانی انجام داده‌اند رییس جمهور فردا (چهارشنبه) سفر رسمی خود را به عمان انجام می‌دهد این سفر در پاسخ به سفر سلطان قابوس در شهریورماه گذشته است. مناسبات ایران و عمان دوستانه و ممتاز در سطح منطقه است و تلاش‌های دو کشور برای برقراری و تقویت دوستی و همکاری در منطقه روشن و بدیهی است.

 

وی توضیح داد: در این سفر هیات اقتصادی و سیاسی عالیرتبه رییس جمهور را همراهی می‌کنند و دیدارهای متعددی پیش‌بینی شده است و موافقت‌نامه‌هایی در این سفر به امضا خواهد رسید. شروع دوره جدیدی برای همکارهای ایران و عمان شاهدیم و امیدواریم این سفر طلیعه‌ای برای روابط گسترده‌تر و قوی‌تر ایران نه تنها عمان با بلکه مجموعه کشورهای خلیج‌فارس باشد.

 

خبرنگار دیگری در پاسخ به این که علت اصرار مقامات اروپایی در سفر به تهران برای گنجاندن حقوق بشر در مذاکرات چیست؟ که افخم پاسخ داد: روابط ایران و اتحادیه اروپا تحت تاثیر مواضع یک‌جانبه و فشارهای ناعادلانه در یک دوره نسبتا راکد قرار داشت. ما شروع تماس‌های جدیدی را شاهد هستیم و این سفر اولین سفر دو جانبه مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران بود. سفرهای قبلی عمدتا در قالب مباحث هسته‌ای انجام شده بود و پس از یک دوره وقفه این سفر ابعاد و نگاه جدیدی در روابط ایران و اروپا می‌تواند رقم بزند.

 

وی ادامه داد: گفت‌وگوهای سازنده‌ای در تهران انجام شد. دیدارهایی با مقامات کشورمان به درخواست خانم اشتون انجام شد و مواضع و دیدگاه‌های ایران نسبت به روابط برابر با اتحادیه اروپا و تحریم‌های ناعادلانه از سوی مقامات کشورمان به روشنی بیان شد و تاکید شد روابط دو طرف می‌تواند مبتنی بر احترام متقابل و برابر باشد. اینکه از یک رابطه دو جانبه بهره‌برداری شود و بخشی از این رابطه بزرگنمایی شود طبعا گویای همه ابعاد روابط نیست ایران کشوری بزرگی در منطقه است و نقش مهمی در تحولات منطقه و بین‌الملل دارد.

 

افخم در عین حال اضافه کرد: معتقدیم که روابط ایران و اتحادیه اروپا باید مبتنی بر واقعیت‌ها و ظرفیت‌های موجود برای همکاری شکل گیرد همانطور که اروپا هم برای ایران شریک تجاری بود و زمینه‌های فراوانی برای کار وجود دارد بزرگنمایی بخشی از رابطه و یا صرفا تاکید بر یک بعد از برنامه‌های همکاری به نظر می‌رسد گویای تمامی ظرفیتهای همکاری نیست. معتقدیم با توجه به این دیدارها و ایده‌ها و راهکارهایی که بین مسوولان ایران و اروپا انجام شده ظرفیت‌های همکاری و گفت‌وگو فراوان است. موضوع حقوق بشر یکی از دغدغه‌های ما هم هست ما پیش از این هم آمادگی خود را برای گفت‌وگوهای حقوق بشر اعلام کردیم و با کشورهای مختلفی گفت‌وگوهای حقوق بشری داریم. از جمله این گفت‌وگوها با ژاپن انجام می‌شود که در سفر اخیر آقای ظریف به اندونزی کمیته ویژه گفت‌وگوهای حقوق بشر را با اندونزی نیز تشکیل دادیم.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان همچنین درباره آخرین رایزنی‌های ایران برای پیگیری وضعیت مرزبانان ربوده شده در مرز پاکستان گفت: تلاش های دیپلماتیک در این باره ادامه دارد. گفت‌وگوهای نهادهای مختلف کشور با همتای پاکستانی جاری است ما با حساسیت وضعیت مرزبانان را دنبال می‌کنیم مقامات وزارت کشور با همتایان خود گفت‌وگوها و تماس‌هایی دارند و سفارت و کنسولگری‌های ما در اسلام‌آباد رایزنی‌های خود را با مسوولان پاکستانی ادامه می‌دهند تا بتوانیم سرنوشت آنها را روشن کنیم و امیدواریم که موفق شویم آنها را به سلامت به کشور باز گردانیم.

 

افخم در رابطه با وضعیت نوراحمد نیکبخت دیپلمات ربوده شده در یمن نیز گفت: کمیته پیگیری به طور مرتب با مسوولان یمن گفت‌وگوهای خود را ادامه می‌دهد. این کمیته دو سفر کاری را به صنعا انجام داد. گفت‌وگوهایی را با مقامات یمنی داشته است و از محل‌ها و افراد مختلف بازدید و گفت‌وگو شده است تا مجموعه اطلاعات تکمیل شود. همکاری و پیگیری در این زمینه جاری است، البته گاه شاهد انتشار برخی موضوعات در این زمینه هستیم که هیچ کدام از آنها تایید نمی‌شود همانطور که مقامات یمنی نیز به صراحت اعلام کرده‌اند که اخبار برخی رسانه‌ها درباره سرنوشت دیپلمات‌های ربوده شده صحت ندارد.

 

وی تاکید کرد که این موضوع به صورت جدی در دستورکار وزارت خارجه قرار دارد.

 

خبرنگار دیگری پرسید در مذاکرات کاترین اشتون در تهران چه موضوعاتی در ارتباط با گفت‌وگوهای ایران و ۱+۵ مطرح شد که افخم پاسخ داد: محور برجسته این سفر ابعاد دوجانبه روابط ایران و اتحادیه اروپا بود اما به دلیل اینکه بحث هسته‌ای از موضوعاتی است که خانم اشتون نمایندگی طرف مذاکره‌کننده را برعهده دارد این مسئله نیز مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت مباحث به طور خاص معطوف به حوزه دوجانبه بود و بحث ویژه و خاصی درباره موضوع هسته‌ای طرح نشد.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان درباره اظهارات روز گذشته رییس جمهور کشورمان در خصوص نقش امارات در جنگ تحمیلی و سوخت‌گیری هواپیماهای عراقی در فرودگاه امارات و همچنین درخواست غرامت از سوی ایران از امارات پرسید که افخم پاسخ داد: به طور عمومی موضوع همکاری طیف وسیعی از کشورهای عربی با رژیم صدام در جنگ تحمیلی مطرح و روشن است و همه از سوابق آن مطلع هستیم اما درباره بحث غرامت بخش حقوقی وزارت امور خارجه مستندات این موضوع را دارد که در این باره موضوعاتی را دنبال کرده است.

 

وی همچنین در رابطه با آینده نشست‌های ژنو در خصوص حل بحران سوریه نیز گفت: دخالت خارجی و مسیر نگرش غیرواقع‌بینانه برای پایان به این بحران باید تغییر کند. باید تلاش‌ها برای حل سیاسی بحران سوریه ادامه یابد اما این راه‌حل‌های سیاسی باید بر واقعیت‌ها مبتنی باشد و حق و نقش مردم سوریه برای تعیین سرنوشت‌شان باید در نظر گرفته شود اگر این موارد در نظر گرفته نشود بحران سوریه به راه‌حل واقعی خود نمی رسد.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به پرسش دیگری در رابطه با اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در رابطه با اینکه حتی اگر مذاکرات در رابطه با موضوع هسته‌ای ایران به خوبی پیش برود نگرانی‌های در رابطه با نقض حقوق بشر و اقدامات تروریستی از سوی ایران همچنان به قوت خود باقی است گفت: مذاکراتی که ایران دنبال می‌کند صرفا در رابطه با موضوعات هسته‌ای است ادعاهای دیگری که در این باره مطرح می‌شود کاملا غیرواقعی است و ما آن را زیاده‌خواهی طرف مقابل می دانیم در عین حال همواره ادعاهایی که درباره ایران در خصوص حمایت از تروریست مطرح می‌شود را رد کرده ایم مواضع ما در قبال گروه‌های تروریستی کاملا روشن است. همواره تروریسم را در همه اشکال و ابعاد آن رد و محکوم کرده‌ایم و خواهان حل و فصل ریشه‌ای این بحران بوده‌ایم و معتقدیم تا زمانی که با موضوع تروریسم به صورت کاملا سیاسی وبا معیارهای دوگانه برخورد می‌شود هر کشوری می‌تواند با تعریف خاص خود فهرست و گروه‌های خود را داشته باشد در حالی که حل مشکل تروریسم باید بر مبنای همکاری همه کشورها و براساس رویکرد واحد انجام شود. ادعای مقامات آمریکایی هم براساس زیاده‌خواهی‌هایی انجام می‌شود و مرتب این دیدگاه‌ها را تکرار می‌کند.

 

وی تاکید کرد: مذاکرات هسته‌ای صرفا در چارچوب حل و فصل موضوعات هسته‌ای است و با هرگونه زیاده‌خواهی و ارتباط دادن آن به مباحث غیرهسته‌ای مخالفت کامل خود را اعلام کرده‌ایم.

نگرانی‌های ایران نسبت به عملکرد غرب مورد توجه است. ما خواهان این هستیم که گام‌های اساسی برای جلب اعتماد ایران به صورت جدی برداشته شود.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در ادامه درباره اخبار منتشر شده درباره سفر رییس جمهور آذربایجان به تهران گفت: این دعوت انجام شده است و در زمان مناسب این سفر صورت خواهد گرفت.

 

وی با اشاره به روابط ایران و جمهوری آذربایجان ادامه داد: نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران‌، ترکیه و جمهوری آذربایجان در شهر مرزی وان در ترکیه برگزار خواهد شد ایران و آذربایجان همکاری‌های خوبی خواهند داشت و طبعا سفر روسای جمهور نقطه عطف در روابط خواهد بود.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان درباره مواضع ایران در قبال تحولات در اوکراین نیز گفت: ایران با دقت این تحولات را دنبال می‌کند به نظر می‌رسد طرف‌های خارجی نسبت به محدودیت‌هایی که دارند آگاه و مطلع هستند. امیدواریم به دور از لفاظی‌ها و برخی از روش‌های مربوط به دوران جنگ سرد این موضوع به صورت مسالمت‌آمیز حل و فصل شود. اقدامات و اظهارنظرها در مسیری نباشد که این بحران پیچیده‌تر و عمیق‌تر شود.

خبرنگار دیگری درباره اخبار منتشر شده درباره دخالت ایران و حزب‌الله در ارتباط با موضوع لاکربی پرسید که افخم پاسخ داد: ما پیش از این چنین ادعاهایی را رد کرده‌ بودیم. مواضع ایران در ارتباط با تروریسم کاملا روشن است. ایران همه اقدامات تروریستی را صریحا رد می‌کند و در بحث لاکربی بارها موضع خود را اعلام کرده است. طرح مجدد این موضوع ابهام برانگیز است انجام برخی مصاحبه‌ها و تهیه برخی مستندها و بیان موضوعات با عنوان افشاگری ابهام نسبت به طرح مجدد موضوعی که حداقل بحث مربوط به ایران در آن کاملا روشن است عجیب است ما هرگونه ادعا درباره دخالت ایران و نقش داشتن در این رابطه را رد می‌کنیم.

 

به گزارش ایسنا، نشست سخنگوی وزارت خارجه حاشیه‌هایی نیز داشت از جمله انتفادات خبرنگار روزنامه وطن امروز به ادبیات سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به برخی پرسش‌ها که سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به وی گفت: این ممکن نیست سخنگویی باب میل و طبع شما صورت بگیرد. ما مواضع‌مان بر مبنای سیاست خارجی منافع کشور و منافع ملی اتخاذ می‌کنیم و آنچه بدیهی است این است که دولت آقای روحانی بنا دارد کاملا با مردم صادق باشد و‌آنچه که اعلام شده کاملا مطابق با آنچه رخ داده بوده است.

 

افخم اضافه کرد: ما همواره اعلام کرده‌ایم که سوء ظن و بی‌اعتمادی بین ایران و غرب وجود دارد بحثی در این نیست که برخی دوستان دچار خوش‌بینی بیش از حد شده اند و فکر می‌کنند حتما فضای گذشته تغییر کرده و باید همه چیز در مسیر دیگری جریان داشته باشد ما از آنها می‌پرسیم مگر اتفاق ویژه‌ای در آن سوی رخ داده شما منتظر چنین تغییر نگرشی هستید.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد: دولت آقای روحانی بر مبنای سازنده خواهان ارتباط وسیع‌تر با جهان است رویکرد روشنی است و خواسته دولت بر این مبنا قرار گرفته و دستگاه سیاست خارجی بر این اساس عمل می‌کند و کاملا هوشمندانه و واقع‌بینانه موضوعات را به پیش می‌برد اینگونه نیست که برخی تصور کنند ساده انگاری و ساده اندیشی و فقدان اطلاعات درباره رویکرد غرب در وزارت خارجه و جود دارد. ما نسبت به عدم هماهنگی ها اعتراض کرده‌ایم سفیر اتریش دعوت شد و مراتب اعتراض در رابطه با این اقدام غیردیپلماتیک به وی ابلاغ شد. او نیز در چارچوب عرف دیپلماتیک مراتب تاسف خود را اعلام کرد و به نظر می‌رسد آنچه که در حوزه کار سیاسی و دیپلماتیک نسبت به این اقدام باید باشد انجام شده و در چارچوب اقدامات حقوقی صورت گرفته است. در عین حال ما تاکید کرده ایم اینگونه اقدامات کمکی به روابط ایران و اتحادیه اروپا و کمکی به رفع سوء ظن ملت ایران نسبت به غرب نمی‌کند.

 

وی ادامه داد: مقامات کشورمان در مذاکرات در رابطه با سابقه رویکرد غرب نسبت به ایران گفت‌وگو کرده‌اند. بحث تحریم‌های ناعادلانه و فشارها مطرح و نسبت به آن موضع‌گیری صریح شد. اما بر مبنای تعامل سازنده ارتباطات باید انجام شود و ما نیز مواضع صریح‌مان را اعلام کرده‌ایم و هیچ بخشی از اطلاعات مطرح شده خلاف واقع نیست.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: در عین حال از جایگاه حقوقی خودم مراتب احترامی که وزارت خارجه نسبت به همه دیدگاه‌های موجود در کشور در رابطه با شیوه‌های اجرای سیاست خارجی را اعلام می‌کنم اما دستگاه سیاست خارجی مجری پیشبرد برنامه‌های دولت است. منتقدین نیز دیدگاه‌ها و روش‌های خود را مطرح می‌کنند که در همه جای دنیا چنین چیزی معمول است که گروه منتقد شیوه‌ها و دیدگاه‌های دیگری دارند. ما هم همه صداها را می‌شنویم و مطالب رسانه‌ها را می‌بینیم اما مبنای ما منافع ملی و پیشبرد برنامه‌های اصلی سیاست خارجی کشور است و این مبنا در طول سالها ادامه داشته است و دولت اقای روحانی در چارچوب تعامل سازنده این ارتباطات را ادامه می دهیم.

 

همچنین دراین نشست خبرنگاری در زمان طرح سوالات خود سخنگوی وزارت خارجه را خانم اشتون خطاب کرد که با خنده حاضران همراه بود.

 

خبرنگار دیگری نیز پرسید که در برنامه تلویزیونی ۹۰ شب گذشته اعلام شده است که اگر یک میلیون امضا از سوی ایرانی‌ها جمع‌آوری شود مرزبانان ایرانی که در مرز پاکستان ربوده شده‌اند آزاد خواهند شد آیا چنین موضوعی رسمیت دارد که افخم پاسخ داد: این برنامه ورزشی است و رسانه ملی در ارائه پیشنهادات خود آزاد است همه ملت ایران نسبت به سرنوشت این ۵ مرزبان نگران هستند در شبکه‌های اجتماعی نیز گروه‌هایی تشکیل شده اند که در رابطه با آزادی آنها تلاش کنند این موضوع و مشارکت‌ها طبعا پسندیده است، اما اینکه به عنوان راه‌حل مطرح شود اطلاعی ندارم. قطعا نه یک میلیون امضا بلکه ۷۰ میلیون امضا برای آزادی این مرزبانان جمع خواهد شد اما اینکه آیا مبنایی برای حل این موضوع باشد را اطلاعی ندارم.

 

انتهای پیام

 

 


برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون امتیاز)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS