سیاست مداران ما ساده لوح نیستند
علی لاریجانی پیش از ظهر پنجشنبه در اولین یادواره شهدای غواص و آبی خاکی استان فارس گفت: سرمایه بسیار عظیمی ...

علی لاریجانی پیش از ظهر پنجشنبه در اولین یادواره شهدای غواص و آبی خاکی استان فارس گفت: سرمایه بسیار عظیمی که امروز در اختیار ما قرار دارد و سربلندی و عزت کشور را به همراه داشته فرهنگ مجاهدت است.

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوزبه نقل از مهر، وی ادامه داد: آن چه که در خصوص مکتب و سبک زندگی اسلامی بیان می شود و لازم الاجرا است تنها با توسعه و ایجاد فرهنگ مجاهدت در کشور به وجود می آید.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره مرگ آگاه بودن انسان مسلمان یادآور شد: نتیجه مجاهدت در دنیای اسلام “مرگ آگاه” بودن انسان مسلمان می شود همان چیزی که در فرهنگ و تمدن مدرن امروز وجود ندارد چرا که تمدن مدرن انسان را تبدیل به یک دستگاه مکانیکی کرده.

لاریجانی با بیان این که فرهنگ اسلامی از علو برخوردار است گفت: دلیلی وجود ندارد که ما فرهنگ دیگر کشورها را در کشور خود دنبال کنیم چرا که فرهنگ اسلامی از علو و درجات بسیار بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: امروز کشور ما از جایگاه مناسبی در دنیا و در منطقه برخوردار است و به گونه ای در سرنوشت منطقه تاثیرگذار است و دشمنان نیز به این عزت و سر بلندی اعتراف کرده اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عزت و سربلندی امروز کشور به دلیل مباحث اقتصادی نیست چرا که در برخی از مواقع لغزش هایی داریم. به دلیل شرایط سیاسی و ثبات سیاسی نیز به طور کامل نیست که البته همین ثبات نیز مدیون وجود ولی فقیه است.

وی تصریح کرد: حقیقت این است که عزت و سربلندی نظام جمهوری اسلامی به دلیل مجاهدت ها و زنده بودن فرهنگ مجاهدت در کشور است که دشمنان طی سال های گذشته از آن در هراسند.

لاریجانی ادامه داد: آمریکا علیرغم شعارهای بی ربطی که می دهد به تاثیر انقلاب ایران در منطقه اذعان دارد و امروز فضای جدید در منطقه خاورمیانه نیز مدیون انقلاب اسلامی است و ما وظیفه داریم که این سرمایه مهم را دست کم نگیریم.

وی با اشاره به اینکه آمریکا و همدستان مباحث اقتصادی را برای وارد کردن فشار بر انقلاب اسلامی مورد استفاده قرار می دهند، گفت: طی چندین سال گذشته دشمنان راه های مختلفی را برای ضربه زدن به نظام انتخاب کردند که تمامی آنها با شکست مواجه شد اما آنها مباحث اقتصادی را برای مقابله با ایران انتخاب کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سیاست و سیاستمداران در ا یران ساده لوح نیستند که با چند حرکت دشمن استقامت و ایستادگی خود را کنار بگذارند چرا که کشور ما نیروی انسانی متخصص و علاقمند با فرهنگ جهادی بسیار قوی دارد و از این سرمایه به خوبی استفاده می کند.

وی با بیان اینکه در زمانی به اقتصاد کشور لطماتی وارد شد گردید، یادآور شد: اگر امروز بیکاری در کشور وجود دارد به خاطر غفلتی است که در مباحث اقتصادی گذشته کشور انجام شد که این غفلت و کوتاهی افزایش واردات به جای افزایش تولید بود.

لاریجانی تاکید کرد: باید بسترهایی برای سرمایه گذاری فراهم شود تا این سرمایه گذاری منجر به تولید و اشتغال گردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که آمریکا همواره خواهان مذاکره با ایران بود گفت: متاسفانه برخی از رسانه ها در خصوص مذاکره با آمریکا با ولع قلم می زنند که این باعث شکستن عزتمندی می گردد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: آنها به مذاکره با ایران نیازمندند و طی چندین سال گذشته نیز آنها بودند که مذاکره را ترک کردند و دوباره درخواست دادند. بیش از دو سال پیش آمریکا پیغام های متعدیی فرستاد که برای مذاکره با ایران آماده است بنابراین نشان از عزت و سربلندی ایران می دهد اما رفتارهای برخی از رسانه ها باعث سردرگمی است.

وی یادآور شد: راهی را که طی کردیم تا به امروز برسیم راه استقامت و مقابله با استکبار جهانی است و نباید از این راه فاصله بگیریم.

لاریجانی ادامه داد: بخش زیادی از فرهنگ جهادی برگرفته از سرمایه های بزرگی همچون بسیج و سپاه است که باید قدر آنها را بدانیم. آینده مسیر ما روشن است و عزتمندی و سربلندی کشور نیز ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام


برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS