تیم والیبال متین ورامین قهرمان آسیا شد
تيم واليبال متين ورامين با پيروزي مقابل الريان قطر به عنوان قهرماني باشگاه‌هاي آسيا رسيد و جواز حضور در مسابقات قهرماني باشگاه‌هاي جهان را هم کسب کرد.

تیم والیبال متین ورامین با پیروزی مقابل الریان قطر به عنوان قهرمانی باشگاه‌های آسیا رسید و جواز حضور در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های جهان را هم کسب کرد.

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، والیبالیست های متین در آخرین گام از مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا با مصاف تیم قدرتمند الریان قطر رفتند. میانگین سنی تیم والیبال الریان قطر ۲۷ سال و میانگین قدی آن ها ۱۹۶سانتی متر است. کریستین ساوانی بازیکن مشهور ایتالیایی بهترین بازیکن الریان است. اسپک های خوب او در کنار دریافت های موثر کالا گراردو کوبایی مهمترین عامل موفقیت نماینده والیبال قطر در این دوره از مسابقات بوده است. میزان کارایی ساوانی در حمله ۵۵ درصد و این آمار برای کالا چیزی حدود ۴۱ درصد است. الریان قطر از وجود یک پاسور ایرانی الاصل به نام علی اسدی بهره می برد. البته پاسور دوم آن ها به نام آندره برزیلی الاصل است.

سیستم بازی تیم الریان قطر بیشتر مبتنی بر پاس های بلند و بزرگترین نقطه ضعیف این تیم در سرعت پاس است. یعنی همان چیزی که نقطه قوت تیم متین ایران به شمار می رود. سیستم بازی متین ایران اما مبتنی بر توپ های سرعتی است. میانگین سنی تیم متین ایران ۲۶ سال و میانگین قدی این تیم ۱۹۶ سانتی متر است. متین ایران پیش از این برابر تیم های ژاپن، ویتنام، لبنان، چین تایپه و چین پیروز شده و در مجموع این بازی ها سه ست واگذار کرده است.

تیم والیبال متین ایران با لباس های سفید برابر قرمز پوشان الریان قطر به میدان رفت.

ترکیب تیم والیبال متین ورامین را در شروع این دیدار محمد موسوی، مجتبی میرزاجانبور، سعید معروف، شهرام محمودی، علیرضا نصر اصفهانی و احسن الله شیرکوند تشکیل می دادند.

**ست نخست: ۲۵ – ۱۹ (الریان قطر)

الریان قطر بازی را خیلی خوب شروع کرد. کالا بازیکن کوبایی این تیم آبشار های مهار نشدنی میزد. دفاع او واقعا کار دشواری بود. بازیکنان ایران خیلی زود سه امتیاز عقب افتادند. اما در ادامه بازی خوب سعید معروف و حملات بی امان نصر اصفهانی سرانجام در امتیاز ۵ کار را به تساوی کشاند.

بازیکنان متین که قدری دیر خودشان را در زمین پیدا کرده بودند در وقت استراحت فنی نخست دو امتیاز از حریف جلو افتادند. بازیسازی های اسد برای کریستین ساوانی اجازه نمی داد الریان قطر عقب بیافتند. علاقه مندان والیبال شاهد یک بازی تماشایی و با کیفیت بین دو تیم بودند. کالای کوبایی از پشت خط با اسپک های قدرتی خود همچنان امتیاز می گرفت. بازی خوب او موجب شده بود تا بازیکنان متین چهار امتیاز عقب بیافتند. اما با تعویض های طلایی بانیولی شریفات و نظری افشار به میدان رفتند اختلاف امتیاز را کاهش دادند. اما در امتیازهای پایانی همچنان تیم قطر پیشتاز بود. بانیولی سیدعباسی و تاجر را به میدان فرستاد. اما این تدبیر هم جواب نداد و الریان قطر ۲۵ بر ۱۹ متین ایران را در ست نخست شکست داد.

**ست دوم : ۲۵-۱۷ (متین ایران)

در آغاز ست دوم بازیکنان ایران دیگر اجازه ندادند حریف پیش بیافتد. محمد موسوی با تمام توان برای دفاع اسپک های موسوی می پرید. شهرام محمودی هم مثل همیشه با چشم باز از دست حریفان برای امتیاز گرفتن استفاده می کرد. متین ایران خیلی زود چهار امتیاز از حریف پیش افتاد. سرویس های خوب بازیکنان ایران اجازه نمی داد که بازیکنان حریف به بازی سرعتی روی بیاورند. باز هم اشتباه های داوری موجب شد تا بازیکنان متین چند امتیاز از دست بدهند. بازیکنان ایران که انگیزه زیادی برای پیروزی در بازی فینال و کسب عنوان قهرمانی داشتند در ست دوم مسابقه تماشایی کار می کردند. مصطفی شریفات غیرتی بازی می کرد. قطر در ست دوم حرفی برای گفتن نداشت. تنها روی بازی فردی خوب از ساوانی و کالا امتیاز می گرفت. متین هفت امتیاز از حریف خود جلو افتاده بود و در حاشیه امنیت قرار داشت. سرانجام هم با امتیاز ۲۵ بر ۱۷ پیروز شد.

**ست سوم: ۲۶- ۲۴ (متین ایران)

در ست سوم کار برای متین ورامین دشوار شد. بازی تماشایی دیدنی کریستین ساوانی بارها مورد تشویق هواداران حاضر در سالن قرار گرفت. او با اسپک های تماشایی خوب بارها برا الریان امتیاز گرفت و اختلاف امتیازها را بع عدد ۶ رساند. با این حال دفاع روی تور عالی از کالا و حچدادی کار را به سود الریان قطر پیش می برد. سعید معروف تمام هنرش را به کار بسته بود تا پاس هایش را به دور از دست دفاع روی تور حریف به هم تیمی هایش برساند.

کمتر کسی امید داشت تا اختلاف امتیاز زیاد دو تیم جبران شود. بانیولی از کنار زمین تعویض کرد و یکبار دیگر تاجر را به زمین فرستاد. بازیکنان ایران موفق شدند به سختی و در امتیاز ۲۳ به یک قدمی حریف برسند. بانیولی علی رزم فر را به میدان فرستاد. سرویس های خوب او سرانجام متین را پیش انداخت. متین ورامین در حالی که شش امتیاز از حریف عقب بود به بازی برگشت و با دفاع روی تور خوب از محمد موسوی پیروز شد. متین ایران ست سوم را ۲۶ بر ۲۴ برد.

**ست چهارم: ۲۵-۱۶ (متین ایران)

هنوز ست چهارم شروع نشده بود که سرانجام داور با کالا و اعتراض های و حرف هایی که زیر تور می زد یک کارت قرمز داد. در ست چهارم بازی به نفع متین ایران در جریان بود. انگار بازیکنان متین تازه گرم شده بودند. آن ها پنج امتیاز نخست بازی را به سود خود تمام کردند. سرمربی قطری ها که می دید بازیکنانش زانو زده اند،؛ پاسور خود را تعویض کرد آندره برزیلی را به میدان فرستاد. محمد موسوی انگیزه زیادی برای دفاع کالا داشت. ر بازی فینال تک تک بازیکنان متین عالی بازی کردند. متین ورامین با اقتدار مقابل بازیکنان نامدار الریان قطر بازی کرد. سرانجام تیم والیبال متین ایران در فینال مقابل الریان قطر با نتیجه ۳بر یک و امتیازهای ( ۲۵-۱۹ ، ۱۷-۲۵و ۲۴-۲۶ ، ۱۶ -۲۵) پیروز شد و کاپ قهرمانی باشگاه های آسیا را بالای سر برد.

این دهمین قهرمانی نمایندگان ایران در مسابقات باشگاه های آسیا بود. متین ورامین که برای نخستین بار در این مسابقات شرکت می کرد موفق شد از اعتبار والیبال ایران در آسیا دفاع کند.

./.


برچسب :    ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS