کبه: شاید اگر به امیری پول می‌دادم کارها درست می‌شد
انتقادات کارلوس کی‌روش از نبود امکانات در اردوی آفریقای جنوبی از جمله گرمکن برای بازیکنان سبب شد تا بیشتر مدت ...

انتقادات کارلوس کی‌روش از نبود امکانات در اردوی آفریقای جنوبی از جمله گرمکن برای بازیکنان سبب شد تا بیشتر مدت زمان برنامه‌ «۹۰» به آن اختصاص یابد.

 

 
به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینا نیوز به نقل از (ایسنا)، برنامه «۹۰» روز دوشنبه (هشتم اردیبهشت ماه) با گفت و گوی کارلوس کی‌روش همراه بود، وی انتقادات زیادی را مبنی بر عدم همکاری برخی در راه آماده سازی تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل مطرح کرد.

 

 
سوال این برنامه نیز در مورد توقع مردم نسبت به صعود تیم ملی ایران از گروهش بود و در آن پرسیده شده بود آیا از تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل توقع صعود دارید یا خیر.

 

 
در ابتدای برنامه گزارشی از حضور تیم ملی ایران در آفریقای جنوبی برای اردوی آماده سازی پخش شد. در این بخش بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران نظراتی را در مورد اردوی آفریقای جنوبی مطرح کردند.

 

 
* حقیقی: به نظرم با ۱۰ نفر نمی‌توان کار چندانی را انجام داد و فکر نکنم این اردو بتواند، اردوی جالبی باشد.

 

 
* پولادی: باید تمام تلاش خود را کنیم تا به سطح خوبی از آمادگی در راه رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برسیم.

 

 

 

* حسینی: با توجه به این که به تازگی لیگ به اتمام رسیده است. کمی خسته بودیم، ولی در مجموع شرایط خوب است.

 

 
* نوروزی: به نظرم وقتی بقیه نفرات تیم ملی به ما اضافه شوند، شرایط بهتری را در پیش خواهیم داشت.

 

 
* منتظری: شرایط کمپ تمرینی و زمین خوب و مناسب است.

 

 
* انصاری فرد: تمرین ملی‌پوشان در بهترین سطح و هم تراز با سطح جهانی برگزار می‌شود.

 

 
* تیموریان: تمرینات خوبی را در این مدت انجام دادیم و به سطح خوبی از آمادگی رسیده‌ایم.

 

 
* احمدی: از فرصت این اردو برای تمرکز بر روی نقاط ضعف و قوت تیم باید استفاده شود.

 

 
* صادقی: اردوی خوبی را پشت سر گذاشتیم و بر روی مسائل تاکتیکی توجه ویژه‌ای شد.

 

 
در ادامه کارلوس کی‌روش با انتقاد از عملکرد برخی در راه اردوهای آماده سازی تیم ملی فوتبال ایران خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بازیکنان محدودی را در اختیار داشتیم از نظر اهداف در این اردو با یک شکست بزرگ مواجه شدیم و تاثیرات آنرا در جام جهانی می‌بینیم.

 

 
او ادامه داد: اردوها را می‌توان بدون امکانات و بدون هتل برپا کرد ولی نمی‌توان بدون بازیکن اردویی را برگزار کرد. برنامه این اردو از یکسال پیش تدوین شده بود.

 

 
کی‌روش با بیان اینکه برنامه‌ریزی این اردو تنها با نظر شخصی من نبوده خاطر نشان کرد: تمامی موارد از یک سال پیش تدوین شده بود. مطلب اصلی در اینجا این نیست که آیا اردو چند روز دیرتر برپا می‌شد بهتر بود یا خیر بلکه همه از اهداف ما مطلع بودند و بیان این مطالب نشان از عدم تجربه و دانش کافی اشخاص مطرح کننده این صحبت‌هاست.

 

 
سرمربی تیم فوتبال ایران اضافه کرد: برای مثال هفته آینده فولاد در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف حریف خود می‌رود و ما هم بازیکنان آنها را به تیم خواهیم داد. ما هیچگاه نمی‌توانیم هر دو طرف را باهم داشته باشیم. در طول این فصل لیگ برتر مقاطعی برای حضور تیمها در آسیا به آنها فرصت داده شد اما برخی تیمها پس از پایان لیگ برتر بازهم از فرصتی برای حضور در آسیا استفاده کردند.

 

 
او با اشاره به اینکه تصمیم‌ها توسط شخص رییس فدراسیون فوتبال و هیات رییسه گرفته شده، تصریح کرد:این تصمیم برای اردو از سوی فدراسیون فوتبال و وزیر ورزش و جوانان گرفته شد و من در اینجا یک سرمربی تنها هستم و افرادی که این مسایل را برای تیم ملی بوجود آوردند به نوعی به وزیر ورزش و فدراسیون فوتبال بی احترامی کردند.

 

 
کی روش ادامه داد: من مطالبی را که در یک سال گذشته بیان کردم الان هم عنوان می‌کنم.ما با توجه با این شرایط هیچ گونه شانسی برای صعود به مرحله بعد نداریم. دلیل اصلی اردوی آفریقا رسیدن به سقف مناسبی از آماده سازی بود که این اتفاق نیفتاد.

 

 
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطر نشان کرد:. من به تنهایی این تصمیم را برای برگزاری اردو نگرفتم و این تصمیم وزارت ورزش و فدراسیون بود و ایجاد مشکل کردن برای این اردو بی احترامی به این دو بود.ما حتی در روز آخر نمی دانستیم که بازیکنان را در اختیار داریم یا نه! تنها کاری که من در این مقطع می توانم انجام دهم برنامه‌ریزی برای حفظ منافع فوتبال ایران است.

 

 
او اضافه کرد: من برای تفریح به آفریقا نیامدم.من اگر این فرصت را داشته باشم که در سطح حرفه‌ای بازیکنان را داشته باشم این توانایی را دارم که تیم را به سطح خوبی از آمادگی برسانم. من از ابتدا هیچ قولی ندادم و تنها قولی که می‌دهم این است که سخت کار کنم.

 

 
کی روش با بیان اینکه در حال حاضر ۲۳ بازیکن در آفریقا به سر می‌برند، اظهار کرد: دلیل اصلی اردوی آفریقا ایجاد فرصتی برای بازیکنان تیم ملی جهت حضور در کنار بازیکنان آفریقایی است. ما اگر این فرصت را داشته باشیم که بازیکنان را برای مدت چند ماه در اختیار داشته باشیم مطمئنا تاثیر بسیاری در روند آماده سازی تیم خواهد داشت و حتی می‌توانیم به قهرمانی آسیا نیز برسیم.

 

 
او افزود:من همواره نگاه مثبتی دارم و تمام تلاشم را برای بهترین نتیجه انجام می‌دهم.اما در این میان دوست ندارم افرادی من و فوتبال را بازی دهند و دروغ بگویند. ما این وظیفه را داریم که آرزوی ۷۰ میلیون ایرانی را برآورده کنیم و فراموش نکنیم بازی های جام جهانی بسیار جدی است و ما باید در برابر دیدگان سه میلیارد نفر بازی کنیم و همه در این بازیها عملکرد ما را خواهند دید.

 

 
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: من هیچ برخوردی را با افرادی که در برابر تیم ملی بودند نداشتم.

 

 
کی روش خاطر نشان کرد: بازیکنان داخلی به تعداد کافی حضور دارند و در اردوی اتریش هم بازیکنان لیگهای خارجی اضافه خواهند شد.

 

 
او همچنین در پاسخ به این سوال که آیا بازیکن جدیدی از لیگهای خارجی به ملی پوشان اضافه می‌شود یا خیر نیز گفت: بله. هنوز این شانس وجود دارد ولی هنوز نمی‌گویم چه کسی و کجاست.

 

 
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه در اردوی آفریقا برابر چند تیم خوب این کشور به میدان رفتیم به برنامه ۹۰ گفت: هدف اصلی آشنایی بازیکنان با شیوه بازی بازیکنان آفریقایی بود. البته در این بین تصمیم گرفتم با توجه به عدم حضور بازیکنان کلیدی مدت زمان ازدو را کوتاه کنم.در اردوی اروپا هم سه بازی تدارکاتی را انجام خواهیم داد و در برابر تیمهای آنگولا و ترینیداد و توباگو بازی می‌کنیم.

 

 
او در مورد بالا رفتن توقعات برای صعود تیم ملی گفت: مساله حایز اهمیت پاسخ دادن به توقعات هواداران فوتبال ایران است.ما تلاش کردیم تا آماده سازی خوبی داشته باشیم ولی اینکه آیا این انتظارات برآورده می‌شود یا خیر باید تا جام جهانی منتظر ماند.

 

 
کی روش با انتقاد از برخی رفتارهای باشگاههای استقلال و سپاهان اظهار کرد: من احترام خاصی برای این دو باشگاه قایل هستم اما در مورد اتفاقات اخیر باید از مدیران این دو باشگاه سوال کرد. آنها پشت پرده تصمیم گرفتند تا اردوی تیم ملی را برهم بزنند و به فدراسیون فوتبال و وزیر ورزش بی احترامی کردند. من در یکسال گذشته همواره به این مطلب اشاره کرده بودم و تاکید کرده بودم در صورت رخ دادن این اتفاقات به من اطلاع دهند تا من گزینه دومی را داشته باشم.

 

 
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با انتقاد از برخی کمبودها در اردوی آفریقا تصریح کرد: متاسفانه بازیکنان ما سه هفته است که با یک دست گرمکن تمرین می‌کنند و این شرایط اصلا مناسب نیست.

 

 
کی‌روش با بیان اینکه در اردوی اتریش حتما مهدی محمد نبی در کنار تیم ملی خواهد بود گفت: مطمئن هستم که نبی بسیار سخت در کنار ما مشغول به کار بود و همین طور رئیس فدراسیون هم سخت کار و کمک کرد و بدون تلاش کفاشیان و نبی این مسائل مقدور نبود. اگر ما با یک روحیه تیمی بسیار عالی در کنار هم کار نبودیم این موفقیت در تیم ملی به دست نمی‌آمد.

 

 
او اضافه کرد: افرادی که می‌خواهند شکاف و تفرقه در میان ما بیندازند بدانند که همه ما باهم در تلاش برای موفقیت در برزیل هستیم اما متاسفانه حمایتها انطوری که ما توقع داشتیم نبوده و این به هیچ وجه درست نیست که برای یک هفته تمرین فقط یک دست گرمکن داشته باشیم. مبلغ اضافه بار ما در این سفر ۳۰ هزار دلار بود که می‌توانست صرف خرید لباس مناسب شود.

 

 
کی روش تصریح کرد: اگر من این صحبتها را نکنم هیچ حمایتی دریافت نخواهیم کرد. من نمی خواهم بازیکنانم را با یک دست گرمکن در سه هفته ببینم.حضور ما در جام جهانی باید حضوری با غرور باشد ولی می‌بینیم که کاپیتان تیم در کنار ما حضور ندارد, برخی بازیکنان دیر آمدند و برخی دیگر هم اصلا نیامدند.

 

 
کی روش در پایان صحبتهای خود خاطر نشان کرد: از بابت صحبتهایم که ناخوشایند بود عذر خواهی می‌کنم ولی اگر من این حرفها را نزنم هیچ حمایتی دریافت نمی‌کنیم.

 

 
در ادامه یحیی گل محمدی، سرمربی تیم فوتبال نفت تهران در این برنامه حضور پیدا کرد و مطالبی را در مورد این تیم عنوان کرد.

 

 
او با بیان این که در طول این فصل باشگاه نفت شرایط مناسبی را در راه رسیدن به جایگاه بالای جدول فراهم آورد، خاطر نشان کرد: بازیکنان ما انگیزه بسیار زیادی را برای کسب رتبه داشتند و در این راه سختی‌های زیادی کشیدند.

 

 
گل محمدی ادامه داد: وقتی در ابتدای فصل بازی‌ها ‌آغاز شد کسی از ما انتظار قهرمانی نداشت، ولی در هفته‌ پایانی لیگ تنها تیمی بودیم که قهرمانی‌اش توسط خودش مسجل می‌شد.

 

 
سرمربی نفت تهران در پاسخ به این سوال که آیا در فصل آینده نیز در این تیم حضور خواهد داشت یا خیر، گفت: صحبت‌های اولیه را با مدیرعامل باشگاه انجام داده‌ام و قرار شده ایشان با هیات مدیره جلسه‌ای را در مورد بودجه بندی سال آینده داشته باشند و من هم منتظر تماس ایشان هستم.

 

 
گل محمدی افزود: تاکنون پیشنهاداتی را به صورت پراکنده داشته‌ام، ولی با هیچ باشگاهی به صورت مستقیم وارد صحبت نشده‌ام.

 

 
او در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به این سوال که آیا با روند پیش آمده در شفاف سازی قرارداد بازیکنان موافق است یا خیر؟ گفت: با این روند که ریز قراردادها در سایت‌ها زده شود چندان موافق نیستم و به نظرم این امر خیلی حرفه‌ای نیست.

 

 
سرمربی تیم فوتبال نفت تهران اضافه کرد: متاسفانه در چند وقت اخیر برخی مباحث در مورد پرداخت‌های میلیاردی به بازیکنان مطرح شده که این امر سبب ایجاد نگاه‌های بدی به فوتبال شده است. برای مثال فراموش نکنیم وقتی کشتی به عنوان ورزش اول کشور قهرمان می‌شود هیچ اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد، ولی وقتی فوتبال ایران به جام جهانی می‌رود همه به خیابان ها می آیند و شادی می‌کنند.

 

 
گل محمدی خاطر نشان کرد: این قدر فوتبال را نکوبید. در نهایت ۲۰ نفر در ایران بالای یک میلیارد تومان دستمزد می‌گیرند، اما ما نزدیک به ۴۰۰ فوتبالیست در لیگ برتر داریم که عمر مفید بازی آنها ۱۰ تا ۱۲ سال است. اگر قرار به کاهش قراردادها باشد دلار هم هزار تومان شود تا بازیکنان نیز قراردادها را به یک سوم مبالغ کنونی کاهش دهند.

 

 
در ادامه برنامه نیز گفت و گو با کبه، بازیکن استقلال پخش شد که در آن او انتقادات شدیدی را نسبت به برخی از مسئولان آبی پوشان پایتخت مطرح کرد.

 

 
او با بیان این که قراردادش برای نیم فصل اول تنها ۱۶ هزار دلار بوده، خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان در باشگاه استقلال به من احترام نمی‌گذاشتند و حتی آقای امیری با من دست هم نمی داد و شاید اگر به ایشان پول می دادم کارها درست می‌شد. مسئولان باشگاه استقلال حتی برای من و همسرم هتل نگرفتند و اگر من در خانه دوستم نمی‌ماندم شاید شب‌ها باید در خیابان می‌خوابیدم.

 

 
کبه با بیان این که مانند برده با من رفتار می‌کردند، در مورد خوشحالی خود پس از گلزنی در دیدار با الریان گفت: به خاطر این که با من رفتار خوبی نمی‌شد، به من سخت می‌گذشت و من هم آن رفتار را انجام دادم.

 

 
در بخش دیگری از این برنامه با توجه به مطالب مطرح شده توسط کارلوس کی‌روش مبنی بر نبود امکانات لازم در اردوی آفریقای جنوبی، سید مناف هاشمی، معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان در تماسی تلفنی با بیان این که وزارت ورزش و جوانان تمامی تلاش خود را برای حمایت از تیم ملی فوتبال انجام می‌دهد، تاکید کرد: در ماه‌های اسفند و فروردین ماه ۱۰۴ میلیارد تومان پول به ورزش کشور تزریق شد که چهار و نیم میلیارد تومان آن متعلق به فدراسیون فوتبال بوده است.

 

 
او همچنین از تزریق دو و نیم میلیارد تومان به تیم ملی فوتبال ایران در روز اعزام به اردوی آفریقای جنوبی خبر داد و گفت: من برای عنوان کردن چنین مطالبی متاسف هستم و حتما این بی تدبیری‌ها را پیگیری خواهم کرد.

 

 
وحید جعفری، مدیرعامل منطقه خاورمیانه شرکت آل‌اشپورت نیز در ادامه برنامه در مورد مطالب مطرح شده توسط کارلوس کی‌روش، اظهار کرد: به نظرم جای این مطالب در این برنامه نبود. کی‌روش از قبل نیز با ما مشکل داشت و حتی در مراسم رونمایی پیراهن تیم ملی فوتبال حضور پیدا نکرده بود. شرکت آل اشپورت طبق لیستی که داده شده بود تمامی لباس‌های مورد نظر برای اردوی آفریقای جنوبی، اتریش و همچنین حضور در برزیل را تامین کرده بود و حتی در این بین ما ۷۰۰ کیلوگرم بار برای اردوی اتریش داشتیم.

 

 
جعفری اضافه کرد: ما حتی برای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل دست فدراسیون را باز گذاشتیم تا هر آنچه که می‌خواهد برایش تامین کنیم. برای اردوی آفریقای جنوبی هم ما طبق لیستی که به ما داده شده بود عمل کردیم و در این بین مشکل شخصی کی‌روش با آل اشپورت سبب عنوان کردن چنین مطالبی شده است. ایشان هر چند وقت یک بار مطالبی را علیه ما مطرح می‌کند، ولی ما به اندازه عرف و خواسته تیم به آنها لباس دادیم که در این بین البته کادر فنی تیم ملی بیشتر از بازیکنان لباس خواسته بودند.

 

 
قرائت بیانیه محمد رویانیان، مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس از جمله دیگر بخش‌های برنامه بود.

 

 
عادل فردوسی‌پور پس از خواندن این بیانیه، خواستار ارائه فایل صوتی منتسب به خود مبنی بر تهدید مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس شد.

 

 
در بخش دیگری از این برنامه علیرضا فغانی و حسن کامرانی فر به عنوان مهمانان ویژه «۹۰» مطالبی را در مورد داوری ایران و همچنین حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل مطرح کردند.

 

 
فغانی با ابراز گله از فدراسیون فوتبال در مورد عدم توجه به داوران، تصریح کرد: وقتی به عنوان گزینه‌های داوری در جام جهانی انتخاب شدیم، حتی یک تبریک هم از سوی فدراسیون فوتبال به ما گفته نشد.

 

 
این داور به برخی از مشکلات پیش روی جامعه داوران در ایران اشاره کرد و گفت: برای مثال یکی از مشکلاتی که با آن روبرو هستیم نداشتن گوشی برای داوران است. در نهایت مبلغ هر گوشی همراه با امکانات آن شش هزار و ۵۰۰ دلار است که برای تهیه آن از سوی فدراسیون تاکنون اقدامی صورت نگرفته است. آنها همچنین انتقادات جدی را در مورد دستمزد پایین داوران در دیدارهای لیگ برتر مطرح کردند و گفتند که کلیه هزینه داوران فوتبال ایران در ۲۴۰ بازی انجام شده زیر ۵۰۰ میلیون تومان بوده است. این اصلا شرایط خوبی نیست.

 

 
فغانی تصریح کرد: یکی از مشکلات موجود ضعف کمیته‌ داوران فدراسیون فوتبال است. ما در سال‌های اخیر درخواست حمایت جدی را در برابر هجمه‌ها با توجه به وضعیت داوری مطرح ‌کرده‌ایم که چندان توجهی به آن نشد. داوران ما از نیم فصل دوم لیگ برتر فوتبال در نهایت برای هر بازی ۶۵۰ هزار تومان دریافت می‌کنند که اصلا مبلغ قابل توجهی نیست.

 

 
در این برنامه همچنین گزارشی از سعید بخشی زاده که در یکی از دیدارهای فوتبال ایران مصدوم شده بود پخش شد و او در آن از هزینه ۱۸ میلیون تومانی برای درمان و عدم حمایت فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برتر خبر داد.

 

 
علی کفاشیان هم در ادامه برنامه «۹۰» در تماس تلفنی توضیحاتی در مورد اردوی آفریقای جنوبی عنوان کرد و گفت: برای این اردو یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه شد و ۲۰ یا ۳۰ دست گرمکن بحثی نیست که بخواهد به این صورت مطرح شود. اسپانسر تیم ملی تمام لباس‌ها را به صورت مجانی برای ما فرستاده است و نمی‌دانم چرا آقای کارلوس کی‌روش به سمت این مباحث رفتند.

 

 
او ادامه داد: همچنین یک و نیم میلیارد تومان نیز برای اردوی اتریش در نظر گرفته شده است.

 

 
رییس فدراسیون فوتبال همچنین از قطعی شدن تهیه گوشی برای داوران در فصل آینده لیگ برتر ایران خبر داد.

 

 
بررسی اتفاقات رخ داده در باشگاه پرسپولیس و انتخاب هیات مدیره و مدیرعامل این باشگاه از جمله دیگر بخش‌های برنامه «۹۰» بود.

 

 
در این بخش علیرضا رحیمی، مدیرعامل جدید باشگاه پرسپولیس در تماسی تلفنی، اظهار کرد: دو باشگاه پرسپولیس و استقلال جزو سرمایه های کشور محسوب می‌شوند و باید به آنها توجه ویژه‌ای شود. من با تجربه حدودا ۵۰ ساله‌ای که در عرصه فوتبال دارم سعی می‌کنم شرایط پرسپولیس را سر و سامان دهم.

 

 
او در مورد ترکیب هیات مدیره باشگاه پرسپولیس نیز، اظهار کرد: بسیاری از مواقع این بحث مطرح است که اعضای هیات مدیره باید همگی ورزشی باشند، ولی در باشگاه‌های مختلف اروپا نیز شاهدیم که هیات مدیره باشگاه از میان افراد سیاسی و اقتصادی انتخاب می‌شوند. ما سال‌ها است که در دو باشگاه و استقلال نگرانی های جدی مالی را در پایان سال داریم و مطمئنم که حضور این افراد جدید در ترکیب هیات مدیره می‌تواند به شرایط اقتصادی باشگاه پرسپولیس کمک زیادی را کند.

 

 
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس افزود: من به این باشگاه نیامده ام که ۳۰ یا ۴۰ میلیارد دیگر هزینه کنم و بر بدهی های این باشگاه اضافه نمایم. تمام تلاش من این است که این باشگاه بر روی پای خود بایستد. کادر فنی و بازیکنان بیشتر فکرشان بر روی مسائل مالی نباشد. مطمئن باشید باشگاه پرسپولیس هر بدهی که داشته باشد پرداخت می‌شود و من هم کسی نیستم که بگویم بدهی مدیر عاملان قبلی به من مربوط نیست.

 

 
او در پاسخ به این سوال که آیا علی دایی در فصل آینده نیز همراه با سرخپوشان خواهد بود یا خیر نیز، گفت: فعالیت علی دایی در فصل آینده در باشگاه پرسپولیس ادامه پیدا خواهد کرد.

 

 
در بخش دیگری از برنامه امیررضا واعظ آشتیانی با انتقاد از صحبت‌های مطرح شده هفته‌ پیش علی فتح‌الله‌زاده مبنی بر کمپ تمرینی استقلال نیز گفت: در قراردادی که سال ۷۸ بین اداره کل تربیت بدنی استان تهران و مدیرعامل وقت باشگاه استقلال بسته شده بود، فرصتی سه ساله برای اجاره کمپ تمرینی استقلال برای ساخت و ساز داده شده بود که اگر این اتفاق می افتاد آن وقت کمپ در اختیار باشگاه استقلال قرار می‌گرفت، ولی در طول آن سه سال ساخت و سازی صورت نپذیرفت.

 

 
او اضافه کرد: زمین‌هایی که در آن استفاده های شهری و عمرانی صورت نمی پذیرد برای فرهنگی و ورزشی در نظر گرفته می‌شوند و این زمین ها را به هیچ عنوان نمی‌توان فروخت. کمپ استقلال متعلق به این باشگاه نیست و مطالب مطرح شده اخیر درست نیست. آقای فتح‌الله‌زاده سه سال پیش هم گفته بودند که سند این کمپ را می‌گیرند، ولی آن زمان هم این اتفاق رخ نداد.

 

 
کاظم جلالی، نماینده مجلس شورای اسلامی دیگر مهمان تلفنی برنامه «۹۰» بود که درباره روند انتخاب هیات مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: متاسفانه شاهدیم که برخی تلاش می‌کنند با واسطه‌هایی در ترکیب اعضای هیات مدیره باشگاه‌ها قرار گیرند. چرا ما در طول این سال‌ها به سمتی حرکت نکردیم که باشگاه‌ها درآمدزا باشند.

 

 
او در مورد حضور برخی از افراد سیاسی در ترکیب هیات مدیره باشگاه‌ها نیز خاطر نشان کرد: بهتر است افراد سیاسی در همان منصب سیاسی خود قرار بگیرند و به سمت ورزش نیایند، چون در سمت‌های خود آنقدر کار زیاد است که اگر به امور خود برسند شاهکار کرده‌اند.

 

 
جلالی اضافه کرد: متاسفانه در چند روز اخیر وزیر ورزش و جوانان متحمل فشارهای زیادی شده‌اند که باید این فشارها از روی ایشان برداشته شود تا مشکلاتی نصیب ورزش ایران نشود.

 

 
اتفاقات رخ داده در انتخابات هیات فوتبال کردستان نیز از دیگر بخش‌های برنامه «۹۰» بود که در آن یکی از کاندیداها معتقد به مهندسی انتخابات شده بود.

 

 
در این بخش گفت و گویی از بیژن ذوالفقارنسب پخش شد که در مورد وضعیت فوتبال در استان کردستان اظهار کرد: متاسفانه فوتبال این استان علی‌رغم پتانسیلی که دارد با تمام توان جلو نرفته است، فوتبال همواره در اختیار باشگاه‌ها است، ولی در سنندج باشگاهی وجود ندارد و هیچ کسی حمایتی از فوتبال نمی‌کند و امیدوارم که مسئولان حرف اهالی فوتبال را بشنوند و به این ورزش توجهی ویژه داشته باشند.

 

 
در بخش پایانی برنامه «۹۰» نیز مهدی کریمیان، بازیکن تیم فوتبال تراکتورسازی صحبت‌هایی را در مورد مطالب مطرح شده در چند وقت اخیر درباره قراردادهای میلیاردی بازیکنان فوتبال مطرح کرد.

 

 
او گفت: با توجه به هجمه ناجوانمردانه ای که در روزهای اخیر نسبت به فوتبال آورده شده حس انزجار در بین مردم دیده می‌شود و حتی برخی‌ها می‌گویند وقتی بیرون می‌رویم مردم با یک چشم دیگر به آنها نگاه می‌کنند .

 

 
بازیکن تیم فوتبال تراکتورسازی ادامه داد: فوتبال ورزش پا برهنه‌هاست و شانس و استعداد خدادادی نقش زیادی در آن دارد. متاسفانه شروع این سناریو از جای دیگری رقم خورد و انتشار ریز قرارداد تیم‌های فوتبال دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و اشاره به وضعیت مالی مردم سبب ایجاد چنین مواردی شد. در این بین برخی افراد سیاسی کاری انجام داده‌اند و ذهن مردم را علیه فوتبال تحریک کردند.

 

 
کریمیان اضافه کرد: ضعیف ترین شرایط مالی را در بین ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، فوتبال ایران دارد. فراموش نکنیم که در ایران همه بازیکنان قراردادهای میلیاردی ندارند. طبیعی است که هر کسی کیفیت فوتبالی بالاتری دارد دستمزد بیشتری می‌گیرد. البته من با کاهش دستمزدها و شفاف سازی موافق هستم.

 

 
بازیکن تیم فوتبال تراکتورسازی با بیان این که یکی از نقاط ضعف فوتبال ایران دولتی بودن است، خاطر نشان کرد: راحت‌ترین بخشی که می‌توان آن را خصوصی کرد فوتبال است. ما شاهد آن هستیم که در هنگام انتخابات بحث‌های زیادی در مورد خصوصی سازی باشگاه‌ها مطرح می‌شود و این صحبت‌ها فراموش می‌شود. البته در این دوره دولت به نظر تاکید جدی را بر خصوصی سازی باشگاه‌ها دارد و من امیدوارم این امر به نتیجه‌ برسد.

 

 
او اضافه کرد: افزایش دستمزدها از برخی سوء مدیریت‌ها به وجود آمد و به جز چند مدیر در سال‌های اخیر مدیران ما مدیریت مناسبی نداشتند. در این بین ایجاد بحث سقف قراردادها سبب به وجود آمدن حاشیه‌های بسیاری شد. امیدوارم قراردادهای بازیکنان فوتبال ایران به سمت پنج یا هفت سال برود و آنها در این بین بتوانند امنیت شغلی داشته باشند.

 

 
در آخر برنامه حدود یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر در نظرسنجی «۹۰» شرکت کردند که ۶۵ درصد آنها توقع صعود تیم ملی فوتبال ایران از گروهش را داشتند و ۳۵ درصد هم در این میان از تیم ملی ایران برای صعود به مرحله بعد توقع نداشتند.

 

 
ا‌نتها‌ی‌ پیا‌م

 


برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS