91 درصد درآمدهای مالیاتی محقق شد/جزییات بدهی مالیاتی ورزشکاران
رییس سازمان امور مالیاتی کشور میزان درآمدهای مالیاتی درسال 92 با رشد 30 درصدی به 41 هزار و 300 میلیارد ...

رییس سازمان امور مالیاتی کشور میزان درآمدهای مالیاتی درسال ۹۲ با رشد ۳۰ درصدی به ۴۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است، گفت: بیش از ۲۰۰ ورزشکار دارای بدهی مالیاتی هستند که پرونده آن ها در جریان است.

 
به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینا نیوز به نقل از(ایسنا)، علی عسکری صبح امروز در نشست خبری با بیان این‌که ۴۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از درآمدهای مالیاتی در سال ۹۲ محقق شد اظهار کرد: این میزان نسبت به سال ۹۱ از رشد ۳۰ درصدی برخوردار شد و می توان گفت که ۹۱ درصد درآمدها تحقق یافت.

 

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در سازمان مالیاتی در راستای افزایش درآمدهای مالیاتی گفت: در فروردین ماه امسال ۲۳۴۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی محقق شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از رشد شش درصدی برخوردار شده است البته باید توجه کرد که در فروردین ماه با توجه به این که نیمی از ما تعطیل است میزان درآمدها قابل توجه نیست.

 

رییس سازمان امور مالیاتی با اشاره به نام گذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی سال جاری را برای سازمان مالیاتی سالی پر کار دانست و گفت: سال جاری پرکارترین سال در تاریخ نظام مالیاتی است که باید ۶۰ هزار میلیارد تومان درآمد محقق شود که احتساب عوارض شهرداری‌ها این درآمدها به ۷۰ هزار میلیارد تومان در سال جاری می رسد.

 

عسکری با بیان این‌که هدف پیش بینی شده بزرگ است افزود: امیدوارم با تلاشی که صورت می گیرد بتوانیم بخش عمده‌ای از درآمدها را محقق کنیم.

 

اظهارات رییس سازمان امور مالیاتی درباره بدهی مالیاتی ورزشکاران

 

وی در ادامه با اشاره به این‌که لیست ورزشکاران بدهکار استخراج شده است و به فدراسیون‌ و باشگاه‌ها اعلام شده است، گفت: مشکل موجود درباره بدهی ورزشکاران این است که باشگاه‌ها متعهد می‌شدند که مالیات را پرداخت کنند اما برخی به وعده خود عمل نکردند و این درحالی است که از نظر سازمان مالیاتی مودی،‌ ورزشکار است.

 

رییس سازمان امور مالیاتی با اشاره به این‌که تعداد زیادی از اواخر سال گذشته تاکنون نسبت به پرداخت بدهی مالیاتی خود اقدام کرده‌اند افزود: تعدادی از ورزشکاران ممنوع الخروج شده‌اند که در برخی موارد دستور رفع ممنوع الخروجی را داده‌ایم تا هنگام بازگشت از سفر بدهی خود را پرداخت کنند.

 

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر این‌که ورزشکاران ناتوان نیستند و توانایی پرداخت بدهی مالیاتی خود را دارند گفت: بیش از ۲۰۰ نفر از ورزشکاران شامل ورزشکاران داخلی و خارجی و مربیان داخلی و خارجی به نظام مالیاتی بدهکار هستند که همگی فوتبالیست نیستند.

 

وی با اشاره به این‌که پرونده ۳۰ الی ۴۰ نفر تعیین تکلیف شده و مابقی در مسیر اجرا است، افزود: برخی ورزشکاران با باشگاه‌ها اختلاف دارند و درحال هماهنگی هستند.

 

عسکری افزود: هر ورزشکاری که بدهی داشته باشد و پرونده‌اش به وصول اجرا برود و در زمان اخطار اقدام به پرداخت مالیات نکند ممنوع الخروج می‌شود.

 
اجرای طرح جامع مالیاتی در هفت استان

 

رییس سازمان امور مالیاتی در ادامه با اشاره به این‌که طرح جامع مالیاتی با تولید نرم افزار و آماده سازی برای نصب به صورت پایلوت در استان های تهران،‌ اصفهان و کرمانشاه در حال اجرا است و مشکلات موجود برطرف شده است، گفت: در فاز جدید طرح جامع مالیاتی هفت استان آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، فارس، قزوین، قم، مرکزی و خوزستان اجرا می‌شود.

 

عسکری با اشاره به این‌که کار نصب نرم افزار طرح جامع را در این استان‌ها انجام خواهیم داد و مقدمات کار برای تامین تجهیزات از سال قبل آغاز شده است، گفت: در سال جاری با اجرای طرح جامع در این هفت استان، بیش از ۶۰ درصد ظرفیت مالیاتی کشور زیر بار طرح جامع می رود.

 
به گفته وی، در فاز سوم طرح جامع مالیاتی در ۱۰ استان دیگر اجرا خواهد شد.

 

انجام مراحل تصویب اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم به زودی

 

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به این‌که سال جاری و سال آینده برای نظام مالیاتی کشور سرنوشت ساز خواهد بود گفت: همه بخش های کشور در حوزه سیاست گذاری و تصمیم گیری برای تحقق درآمدهای مالیاتی باید به نظام مالیاتی کمک کنند.

 

عسکری به اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در اسفند ماه سال گذشته در مجلس شورای اسلامی اشاره و اظهار کرد: بخش عمده قانون به تصویب رسیده و برخی بخش‌ها برای بررسی مجدد به کمیسیون‌های اقتصادی مجلس رفته و در مرحله بررسی نهایی است و امیدواریم از هفته آینده گزارش کمیسیون‌ها در صحن علنی بررسی شود.

 

ارائه اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده به مجلس تا پیش از بودجه ۹۴

 

وی با بیان این‌که در زمینه اجرای مالیات بر ارزش افزوده پنج مرحله کاری را انجام داده‌ایم و در هر مرحله تعدادی از مودیان شناسایی شده‌اند گفت:‌در سال جاری مرحله ششم انجام می‌شود.

 

رییس سازمان امور مالیاتی با اشاره به این‌که تاکنون ۲۱ دوره اظهارنامه در دوره‌های سه ماه ازمودیان دریافت کرد‌ه‌ایم افزود: اقدام به برگزاری دوره های آموزشی برای مودیان فاز ششم می کنیم.

 
عسکری با اشاره به این‌که چهار یا پنج گروه جدید در قالب مودیان مالیات بر ارزش افزوده اعلام می کنیم که عمدتا مکمل گروه‌های قبلی هستند، خاطرنشان کرد: در سال جاری میزان مالیات بر ارزش افزوده هشت درصد تعیین شد که یک درصد آن به عنوان مالیات سلامت به وزارت بهداشت و درمان پرداخت می‌شود.

 

وی با بیان این‌که در راستای اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده هر هفته جلسات کارشناسی برگزار کرده و در حال آماده سازی پیش نویس قانون هستیم گفت: به زودی کارگروه تدوین قانون ایجاد می‌شود تا پیش از بررسی بودجه سال ۹۴ بتوانیم پیش نویس قانون به مجلس شورای اسلامی ارائه کنیم.

 

نظام مالیاتی می‌تواند به حساب بانکی افراد وارد شود

 

رییس سازمان امور مالیاتی در ادامه درباره ورود نظام مالیاتی به حساب‌های بانکی افراد گفت: نظام مالیاتی وارد حساب‌های بانکی اشخاص نمی شود البته طبق ماده ۲۳۱ قانون مالیات‌های مستقیم اگر نظام مالیاتی به گردش حساب افراد نیاز داشته باشد می‌تواند با اجازه وزیر اقدام به دریافت گردش حساب مودیان از بانک‌ها کند.

 

کمک سازمان مالیاتی به دولت برای راستی آزمایی در صورت لزوم

 

عسکری درباره ارائه اطلاعات به دولت برای راستی آزمایی ثبت نام مرحله دوم قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها گفت: در مورد اجرای فاز دوم قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها و ثبت نام کنندگان برای دریافت یارانه دولت اگر لازم بداند از هر مسیری که به تشخیص برسد اقدام به راستی آزمایی می کند اما تاکنون دراین زمینه به سازمان مالیاتی چیزی منعکس نشده است اما اگر لازم باشد از اطلاعات موجود در اختیار دولت قرار می دهیم.

 
چگونگی معافیت مالیاتی سرمایه‌گذاران خارجی

 

وی درباره معافیت‌های مالیاتی برای سرمایه‌گذاران خارجی تصریح کرد: براساس ماده ۱۰۷ قانون مالیات‌های مستقیم ورود تجهیزات و ماشین‌آلات توسط سرمایه‌گذار خارجی از مالیات معاف است اما به خدمات مالیات تعلق می گیرد همچنین سرمایه‌گذاران خارجی مانند سرمایه‌گذاران داخلی با توجه به قوانین موجود از معافیت‌های مالیاتی برخودار هستند.

 
جلسه عسکری با سیف و طیب نیا

 

رییس سازمان امور مالیاتی از برگزاری جلسه‌ای با حضور رییس کل بانک مرکزی و وزیر امور اقتصادی و دارایی بعد از نشست خبری خبر داد و گفت:در این جلسه به موضوعات کاری بین سازمان مالیاتی و بانک مرکزی می‌پردازیم و جلسه بیشتر جنبه هماهنگی و کاری دارد.

 

اظهارنامه‌های ناقص و سفید رسیدگی می‌شود

 

عسکری درباره توافق با اصناف گفت: هر مودی باید اظهارنامه خود را براساس درآمدهایی که در طول سال داشته به نظام مالیاتی بدهد و چیزی به نام توافق وجود نخواهد داشت البته قانون به نظام مالیاتی اختیار داده که برخی مالیات ها را مقطوع تعیین کند.

 

وی با اشاره به این‌که سال گذشته نیز با اصناف به توافق نرسیدیم، گفت: رویکرد کلان را دنبال می کنیم و کلیه مودیان باید مالیات خود را اظهار کنند و از نظر ما اظهار نامه سفید اظهارنامه نیست.

 

رییس سازمان امور مالیاتی با اشاره به این‌که دو میلیون مودی خارج از چارچوب خوداظهاری اظهارنامه دادند که نیمی از اظهارنامه سفید است افزود:‌در زمانی که اظهارنامه سفید و ناقص باشد نظام مالیاتی مجبور به رسیدگی است که در این زمینه برگ تشخیص بیش از یک میلیون مودی صادر و ابلاغ شده است و تا پایان اردیبهشت عمده برگه تشخیص‌ها صادر می شود.

 

عسکری در ادامه درباره دریافت اظهارنامه‌ها در سال جاری اظهار کرد: اظهارنامه ها در سال جاری به صورت الکترونیکی دریافت می‌شود و در حال تلاش هستیم تا روند کار به گونه‌ای شود که نیاز به دریافت اظهارنامه فیزیکی نباشد و مودیان بتوانند همزمان با ارائه اظهارنامه الکترونیکی مالیات خود را نیز به صورت الکترونیکی پرداخت کنند.

 

وی با اشاره به این‌که سایت سازمان مالیاتی برای دریافت اظهارنامه الکترونیکی باز است افزود:‌روزانه ۲۰۰ الی ۳۰۰ مودی اقدام به ارائه اظهارنامه می‌کنند و مودیان برای دریافت اظهارنامه منتظر تیر ماه نباشند.

 

به گفته رییس سازمان امور مالیاتی، کسانی که در نظام مالیاتی ثبت نام الکترونیکی را تکمیل کرده‌اند برای دریافت امضای الکترونیکی به وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی می شوند.تا از طریق دفاتر تعیین شده اظهارنامه خود را دریافت کنند.

 

به گفته وی، تا تیر ماه سال گذشته ۱۲ هزار نفر امضای الکترونیک دریافت کرده‌ بودند.

 

انتهای پیام

 

 


برچسب :    ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS