همه اعضای دولت در هر شرایطی در خدمت انقلاب، کشور و رهبری خواهند بود
رئیس‌جمهور از حمایت‌ها، ارشادات، لطف و عنایت حضرت آیت‌الله ‌خامنه‌ای در طول فعالیت دولت‌های نهم و دهم تشکر و خطاب ...

رئیس‌جمهور از حمایت‌ها، ارشادات، لطف و عنایت حضرت آیت‌الله ‌خامنه‌ای در طول فعالیت دولت‌های نهم و دهم تشکر و خطاب به رهبر معظم انقلاب تأکید کرد: همه اعضای دولت در هر شرایطی در خدمت انقلاب، کشور و حضرتعالی خواهیم بود.

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد شامگاه یکشنبه در پنجمین روز از ماه مبارک رمضان، در دیدار هیأت وزیران با رهبر معظم انقلاب، پایبندی بر اصول و ارزشهای انقلاب اسلامی، خدمت بی منت به مردم و پرکاری را از ویژگیهای برجسته دولتهای نهم و دهم برشمرد و تأکید کرد: در طول ۸ سال گذشته نسل جدیدی از مدیران متعهد، مردمی و متخصص به جامعه عرضه شدند.

رییس‌جمهور افزود: در این دوره سعی کردیم نمادی از مدیران انقلابی و اسلامی را که برجسته ترین وجهه آنها خدمت به مردم و احترام به آنها و حمایت از حقوق مردم بود، به نمایش بگذاریم.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: دولتهای نهم و دهم با تمام توان وارد عرصه خدمتگزاری به مردم شدند و بسیاری از کارهای مانده بر زمین و یا مانده در آرزوها را اجرایی کردند.

محمدرضا رحیمی معاون اول رییس جمهور نیز در این دیدار گزارشی از عملکرد این معاونت در زمینه های کنترل بازار، ایجاد اشتغال، حمایت از تولید، هدفمند کردن یارانه ها، مبارزه با مفاسد اقتصادی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، توسعه صادرات و تدابیر ویژه اقتصادی برای مقابله با تحریم ها بیان کرد.

حسینی وزیر امور اقتصاد و دارایی در این جلسه با اشاره به بحران اقتصادی جهانی چشم انداز اقتصاد ایران را به رغم اعمال تحریم های شدید و فراگیر روشن و امیدوار کننده ارزیابی کرد.

وزیر اقتصاد با یادآوری تکانه های ارزی در سال گذشته، از «اولویت بندی مصارف ارزی»، «راه اندازی مرکز مبادلات ارزی» و «کنترل ورود و خروج ارز به کشور» به عنوان اهم تدابیر دولت یاد کرد و درخصوص اقدامات دولت درخصوص کنترل نقدینگی و مهار تورم نیز گزارشی داد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی، حوزه صادرات و بخش های گردشگری و بیمه از افزایش نرخ ارز منتفع شدند و کالاهای وابسته به ارز و واردات تحت فشار قرار گرفتند.

وزیر اقتصاد از افزایش شاخص توسعه انسانی کشور خبر داد و تأکید کرد: تولید ناخالص داخلی به مرز یک هزار میلیارد دلار و رتبه ایران به رتبه هفدهمی اقتصاد دنیا رسید، ذخایر خارجی کشور فراتر از ۱۰۰ میلیارد دلار شد و مجموعه تعهدات خارجی کشور به ۳/۱۴ میلیارد دلار رسید که معادل یک سوم میزان بدهی خارجی کشور در سال ۸۴ است.

نامجو وزیر نیرو در گزارشی از صنعت آب و برق و اقدامات انجام شده در این حوزه ها گفت: ظرفیت برق کشور در آغاز دولت نهم ۳۸۱۰۰ مگاوات بود که اکنون به بیش از ۶۹۵۰۰ مگاوات رسیده است.

وی با اشاره به ساخت ۶۹ سد ملی در ۸ سال گذشته، افزود: ظرفیت حجم ذخایر سدها اکنون به پنجاه و دو و نیم میلیارد متر مکعب رسیده است.

وزیر نیرو به کاهش پنج درصد از اوج مصرف برق و دو درصد از مصرف انرژی به واسطه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها نیز اشاره کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این دیدار گزارشی از رشد شاخصهای مختلف در دولتهای نهم و دهم بیان کرد.

رشد ۲/۷ درصدی سرمایه گذاری، افزایش صد درصدی تولید خودرو، افزایش تولید فولاد به ۲۴ میلیون تن در سال ۹۱ و افزایش تولید سیمان از ۳۳ میلیون به ۸۰ میلیون تن از جمله نکات گزارش آقای غضنفری بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین اعلام کرد تولید محصولات پتروشیمی در ۸ سال اخیر به ۲۴۸ میلیون تن رسیده و استخراج مواد معدنی ۵/۲ برابر شده است.

براساس گزارش غضنفری، صادرات غیرنفتی نیز با احتساب میعانات گازی در ۸ سال اخیر با رشد حدود ۶ برابری به ۲۱۵ میلیارد دلار رسید ضمن اینکه صادرات غیرنفتی در مجموع ۲۲ درصد رشد داشته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از ذخیره سازی اطمینان بخش کالای اساسی در کشور خبر داد.

دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گزارش خود این آمارها را بیان کرد: افزایش اساتید تمام از ۷۵۰ نفر به ۱۴۰۰ نفر، جذب هیجده هزار عضو هیأت علمی، افزایش تعداد دانشجویان از دو میلیون و سیصد هزار نفر به چهار میلیون و چهارصد هزار نفر، افزایش دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد از نود و دو هزار نفر به چهار صد و شصت هزار نفر و رشد دانشجویان مقطع دکترا از نوزده هزار نفر به پنجاه و شش هزار نفر.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص ارتباط صنعت با دانشگاه افزود: تاکنون ۴۵ طرح کلان ملی با همکاری صنعت تعریف شده که در ۵۵ دانشگاه در حال اجرا است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز با ارائه آمار میزان افزایش تعداد پزشکان عمومی، متخصص، فوق تخصص، دارو ساز، دندانپزشک و پیرا پزشک از ارتقای شاخص نیروی انسانی متخصص خبر داد.

طریقت منفرد تجهیز و بهره برداری از هزار تخت بیمارستانی، افزایش ناوگان اورژانس بیمارستانی، اجرای طرح پزشک خانواده و سرمایه گذاری برای تقویت تولید دارو در داخل را جزو نقاط برجسته بخش سلامت کشور برشمرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در گزارش خود، قانون حمایت از شرکتها و موسسات دانش بنیان و ایجاد صندوق ملی نوآوری را از نکات بارز عملکرد این معاونت خواند.

سلطانخواه گفت: در حوزه فناوری نانو در منطقه اول و در جهان هشتم هستیم ضمن اینکه در فناوری زیستی نیز در تولید مقاله در منطقه اول و در جهان سیزدهم هستیم و در حال حاضر ۲۰۷ مرکز در حوزه پیشرفته سلولهای بنیادی مشغول فعالیتند.

وزیر جهاد کشاورزی نیز در گزارش خود با اشاره به اجرای طرحهای آبیاری در ۸۳۰ هزار هکتار از اراضی کشور و انجام عملیات آبخیزداری در ۹ میلیون و ۱۹۰ هزار هکتار از اراضی خاطرنشان کرد: از سال ۸۴ تاکنون، ظرفیت صنایع فرآوری به ۲۴ میلیون و ششصد هزار تن رسیده که با پایان طرحهای مصوب، این ظرفیت و همچنین ظرفیت دامی و شیلات کشور افزایش خواهد یافت.

خلیلیان گفت: در سال گذشته صادرات محصولات کشاورزی، ۲۳ درصد افزایش یافته است.

وزیر راه و شهرسازی ساخت ۶۳ هزار و ۳۵۱ کیلومتر انواع راه در هشت سال اخیر را تحول در حوزه زیر ساخت دانست.

نیکزاد همچنین از اتمام مقاوم سازی یک میلیون و ۶۰۰ هزار مسکن روستایی و اجرای هشت هزار و ۸۷۸ طرح هادی در روستاها خبر داد و خاطر نشان کرد: اجرای مسکن مهر، آثار مثبتی در رفع مشکل مسکن در شهرهای مختلف به همراه داشته است.

مدیرعامل صندوق توسعه ملی در این جلسه با استناد به گزارشهای مجامع اقتصادی جهانی، اجرای قانون هدفمندی در ایران را الگویی موفق برای دیگر کشورها خواند.

فرزین مدیریت مصرف انرژی را از جمله اهداف تحقق یافته هدفمندی خواند و گفت: تا پایان سال ۹۱، بالغ بر ۳۲ میلیارد دلار در مصرف حاملهای انرژی صرفه جویی شده است.تأثیر مثبت پرداخت یارانه ها در اوضاع اقتصادی خانوارها بویژه در روستاها و کنترل قاچاق حاملهای انرژی از دیگر مسائلی بود که آقای فرزین به آنها اشاره کرد.

مدیرعامل صندوق توسعه ملی گفت: در عرض ۲ سال موجودیت این صندوق، با ۵۲ میلیارد دلار ذخیره به رتبه بیستم در میان صندوقهای توسعه ملی در جهان رسیده ایم.

بهمنی رییس کل بانک مرکزی در گزارش خود با اشاره به مجموعه ای از محدودیت های خارجی و تحریم ها گفت: با وجود همه این فشارها، ذخایر ارزی کشور در سالهای اخیر به بیش از یکصد میلیارد دلار افزایش یافته، ضمن آنکه توانسته ایم ۵/۲۷ میلیارد دلار از بدهی های خود را کاهش دهیم.

وی مهار تورم در عدد ۵/۳۰ درصد با وجود افزایش سه برابری نرخ ارز و کاهش نقدینگی به عدد ۸/۳۰ درصد را از جمله اقدامات بانک مرکزی برشمرد.

بهمنی همچنین به پیشرفتهای سیستم بانکی در نظام پرداخت و بانکداری الکترونیک اشاره کرد.

وزیر نفت نیز ظرفیت گاز قابل استحصال کشور را ۳/۳ تریلیون متر مکعب اعلام کرد و افزود: ۲۲۰۰ جایگاه CNG هم اکنون در حال بهره برداری است.

قاسمی با اشاره به افزایش صادرات محصولات پتروشیمی و ۶۰ واحد پتروشیمی در حال ساخت در کشور، خط لوله اتیلن غرب از عسلویه تا تبریز را طولانی ترین خط اتیلن دنیا خواند.

وزیر نفت توجه به میادین مشترک نفت و گاز را جزو اولویت های دولت بیان کرد و افزود: برغم تحریم صادرات نفت و پتروشیمی به ۳۰ کشور در حال انجام است و ایران تا سال آینده به صادر کننده بنزین تبدیل میشود.

حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گزارش خود به تأسیس معاونت قرآن و عترت و افزایش مؤسسات قرآنی به دو هزار مؤسسه و برپایی جشنواره های قرآنی و همچنین حمایت از فعالیتهای فرهنگی مساجد اشاره کرد.

تأسیس بنیاد ملی بازیهای رایانه ای، تأسیس بنیاد ادبیات داستانی و بنیاد ملی مد و لباس از جمله اقداماتی بود که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به آنها اشاره کرد و افزود: در حوزه مطبوعات اکنون بیش از ۵ هزار نشریه منتشر می شود.


برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون امتیاز)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS