عیادت‌ مسئولان نظام از آیت‌الله مهدوی کنی
عیادت شخصیت‌های مختلف از آیت‌الله مهدوی کنی که روز چهارشنبه به دلیل تشدید عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد، همچنان ...

عیادت شخصیت‌های مختلف از آیت‌الله مهدوی کنی که روز چهارشنبه به دلیل تشدید عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد، همچنان ادامه دارد.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بعد از ظهر روز پنجشنبه با حضور در محل بیمارستان بستری شدن آیت‌الله مهدوی کنی در جریان وضعیت جسمانی رییس مجلس خبرگان رهبری قرار گرفتند.

 

همچنین عدنان محمود سفیر سوریه در تهران، حجت‌الاسلام و المسلمین حجازی عضو دفتر مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات، حسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، حجت‌الاسلام و المسلمین رییسی معاون اول قوه قضاییه، آیت‌الله احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران، الله راستگو عضو شورای شهر تهران، شهیدی رییس سازمان ایثارگران، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین، آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمود علوی وزیر اطلاعات، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، علی اکبر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی، علی اکبری رییس سازمان مساجد تهران، علی‌اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد، آیت‌الله جعفری اراکی رییس حوزه علمیه مروی، آیت‌الله کاظمی عضو مجلس خبرگان، آیت‌الله باقری کنی برادر آیت‌الله مهدوی کنی و رییس دانشکده فق و حقوق دانشگاه امام صادق (ع)، آیت‌الله تسخیری، سردار رادان، آشنا مشاور فرهنگی رییس‌جمهور، حجت‌الاسلام شهاب مرادی معاون فرهنگی شهردار تهران، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم، عباس آخوندی وزیر راه، سعید جلیلی، محمدرضا باهنر و …. از جمله کسانی هستند که در روز پنجشنبه از رییس مجلس خبرگان عیادت کرد‌ه‌اند.

 

رییس سازمان نظام پزشکی نیز با حضور در بیمارستان محل نگهداری آیت‌الله مهدوی کنی گفت: فعلا تلاش پزشکان برای ثابت نگه داشتن وضعیت آقای کنی است و برای قضاوت در مورد سطح هشیاری و میزان آسیب مغزی باید منتظر باشیم.

 

زالی در جمع خبرنگاران افزود: وضعیت قلبی و عروقی آقای کنی مشابه شب گذشته است و خوشبختانه بی نظمی‌های جدید تجربه نشده است همچنین وضعیت بالینی ایشان خوب ارزیابی می‌شود.

 

وی با تاکید بر این‌که «هیچ قضاوت قطعی در مورد میزان هشیاری یا آسیب‌های احتمالی مغزی نمی‌توان داشت» گفت: فعلا آقای کنی در بیهوشی مصنوعی است تا بتوانیم وضعیت جسمی وی را ثابت نگه داریم برای قضاوت درمورد میزان آسیب مغزی باید اول امکان کم کردن داروهای بیهوشی مصنوعی فراهم شود و بعد از آن ببینیم که چه مقدار آسیب مغزی وارد شده است.

 

وی با تاکید بر این‌که «در حال حاضر پایش ساعتی وضعیت آقای کنی انجام می‌شود» ادامه داد: خوشبختانه علائم حیاتی وی ثابت است.

 

زالی در مورد میزان هشیاری آیت‌الله مهدوی کنی و اخباری که قبلا در مورد سطح پایین آن منتشر شده بود نیز گفت: فعلا نمی‌شود هیچ گونه قضاوتی درمورد سطح هشیاری آقای کنی کرد چرا که وضعیت جسمی ایشان تحت تاثیر داروهای بیهوشی است که باعث تثبیت وضعیت جسمی ایشان می‌شود.

 

وی با بیان این‌که «تیم پزشکی با کیفیت بالا خدمات خود را ارائه داده‌اند» گفت: هرگونه قضاوتی در مورد سطح سلامتی و آسیب‌های احتمالی جسمی آقای کنی نیازمند زمان است.

 

وی در پایان در مورد وضعیت تنفسی بیمار مورد بحث نیز گفت: تلاش ما و تیم پزشکی بر این است که علائم حیاتی و جریان پایدار خونی فراهم شود اما به هر حال ایشان فعلا با دستگاه تهویه مکانیکی تنفس می‌کند.

 

هم‌چنین ابراهیم انصاریان رییس دفتر آیت‌الله مهدوی‌کنی پیش از ظهر روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، از بهبودی وضعیت رییس مجلس خبرگان نسبت به شب گذشته و امروز صبح خبر داد.

 

وی در مورد آخرین وضعیت جسمانی آیت‌الله مهدوی کنی که از روز گذشته در بیمارستان بستری شده است، گفت: حال آیت‌الله نسبت به دیشب و امروز صبح بهتر است و الحمدالله وضعیت‌شان ثابت شده است.

 

وی با بیان این‌که «وضعیت ایشان تحت کنترل پزشکان است و آن‌ها آزمایشات لازم را انجام داده‌اند»، در مورد این‌که آیت‌الله مهدوی کنی در حال حاضر به هوش هستند یا نه، گفت: به خاطر داروهای مسکن شدیدی که به ایشان تزریق شده در حالت هوشیاری نیستند، در حال خواب هستند ولی وضعیت‌شان بنا به گفته پزشکان و با توجه به آزمایشات انجام شده خوب است.

 

روز گذشته نیز دکتر فضل‌الله صفی پزشک معالج آیت‌الله مهدوی کنی از رضایتبخش بودن وضعیت رئیس مجلس خبرگان رهبری خبر داد و با اشاره به آخرین وضعیت جسمانی رئیس مجلس خبرگان رهبری گفته است: وضعیت آیت‌الله مهدوی کنی رضایت‌بخش است اما پیش‌آگهی چندان مطلوب نیست.

 

وی با بیان این که دستگاه‌های پزشکی هنوز به آیت‌الله مهدوی کنی متصل است، گفت: باید صبر کنیم تا سیر بیماری آیت‌الله کنی طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت آتی مشخص شود.

 

دکتر علیرضا زالی رییس نظام پزشکی کشورنیز پس از عیادت از آیت‌الله مهدوی کنی، گفته است که در حال حاضر وی از لحاظ وضعیت قلبی و عروقی در ثبات به سر می‌برد و بی‌نظمی‌های قلبی‌شان با داروهای مختلف کنترل شده است. به دلیل این‌که بیمار به خاطر وضعیت قلبی‌اش داروهای آرام‌بخش مصرف می‌کند، وضعیت هوشیاری قابل ارزیابی نیست ولی فشار خون ایشان از وضعیت نسبتا خوبی برخوردار است.

 

وی با بیان این‌که «از نظر پزشکی پیش‌بینی وضعیت بیمار در این شرایط مشکل است. حداقل باید ۲۴ ساعت از وضعیت ایشان بگذرد تا بتوانیم ارزیابی‌های اولیه را انجام دهیم.» در عین حال گفت: اقدامات درمانی به محض بستری شدن ایشان با موفقیت اولیه همراه بوده است. اقداماتی از قبیل برگشت پمپ قلبی، تنظیم فشار خون، منظم شدن نبض و کاهش نامنظمی‌های قلبی انجام شده و قلب دارای ریتمی منظم است و شواهدی از اختلال ریتم قلبی مشاهده نمی‌شود. فشار خون نیز با کمک دارو و سایر روش‌های درمانی در وضعیت باثبات به سر می‌برد.

 

وی با بیان این که در شرایط فعلی باید صبور باشیم و به تیم پزشکی اجازه دهیم که اقدامات درمانی خود را استمرار دهند، ایراز امیدواری کرد که آیت‌الله مهدوی کنی از وضعیت بحران قلبی خارج شوند.

 

به گزارش ایسنا، محمدی گلپایگانی به نمایندگی از مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس‌جمهور، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی خمینی نوه امام خمینی نیز در ساعات گذشته از آیت‌الله مهدوی کنی عیادت کرده‌اند.

 

هم‌چنین علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با فرزند آیت الله مهدوی کنی در جریان آخرین وضعیت جسمی رئیس مجلس خبرگان رهبری قرار گرفت.

 

انتهای پیام

 


برچسب :    ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون امتیاز)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS