کی‌روش: سورپرایزهای زیادی برای نیجریه داریم
کارلوس کی‌روش شاگردانش را برای کسب هر سه امتیاز بازی با نیجریه به میدان می‌فرستد.     به گزارش سایت خبری و تحلیلی ...

کارلوس کی‌روش شاگردانش را برای کسب هر سه امتیاز بازی با نیجریه به میدان می‌فرستد.

 

 

به گزارش سایت خبری و تحلیلی بینانیوز و به نقل از ایسنا از برزیل، کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از نخستین دیدار ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برابر نیجریه در پاسخ به سوالی یک خبرنگار خارجی مبنی بر اینکه بازی را چگونه می‌بیند و آیا کارها طبق برنامه پیش رفته است یا خیر اظهار کرد: ابتدا اجازه بدهید از طرف تیم ملی ایران به رسانه‌های ملی و بین‌المللی خوش‌آمد بگویم. مایلم سلام را به زبان پرتغالی و روز به خیر را به زبان فارسی بگویم.

 

وی ادامه داد: همان طور که می‌دانید سفر طولانی را برای صعود به جام جهانی داشته‌ایم. ما از کار خودمان در طی دوره آماده‌سازی بسیار راضی هستیم. اکنون تیم ملی ایران در مسابقه‌های جهانی است و با وجود همه مشکلات، بعد از صعود به جام جهانی می‌دانستیم که سطح بالاتری از آمادگی را باید داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: بالاتر بردن سطح تیم ملی کار راحتی نبود. کاری که باید انجام می‌دادیم را انجام دادیم و اکنون آماده رویارویی با بهترین تیم‌های دنیا هستیم. می‌توانیم به دنیا نشان دهیم که ایران شایستگی حضور در جام جهانی را دارد.

 

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران همچنین گفت: با افتخار دراین جام بازی می‌کنیم و لذت را تا حد ممکن به ایرانی‌ها تقدیم می‌کنیم.

 

در ادامه یک خبرنگار خارجی دیگر از کی‌روش پرسید که انتظارش از بازی اول چیست و چه دروازه‌بانی از دروازه ایران حراست می‌کند؟ کی‌روش پاسخ داد: بی‌تردید این بازی بسیار مهم است. اطلاع داریم که نیجریه تیمی پرستاره است و بازیکنان خیلی خوبی دارد که در اروپا بازی می‌کنند. استفان کشی هم مربی خیلی خوبی است.

 

وی ادامه داد: از نظر تجربه حضور در جام جهانی نیجریه نسبت به ما مزیت دارد. آن‌ها اکنون حتی این امید را دارند که به نیمه نهایی بروند اما ما هم ستاره‌های خیلی خوبی داریم. این کار را ادامه خواهیم داد. بازی برای ما خیلی سخت خواهد بود و با توجه به این انتظارها، ما برای پیروزی بازی می‌کنیم چون این توقع از ما می‌رود.

 

در ادامه خبرنگاری از کی‌روش درباره تجربه‌اش از حضور در جام جهانی پرسید. او گفت: این‌جا تیم پرتغال نیست بلکه تیم ایران است. من چند سال این جا بوده‌ام و با احساس مبارزه می‌کنیم. این حس عالی است که حس وفاداری را در تیم مشاهده کنیم. من این را چند سال در ایران دیده‌ام. برای همه تیم‌ها بازی اول پیچیده‌ترین بازی است. ما هم باید برابر نیجریه بازی کنیم.

 

وی ادامه داد: ما درباره بقیه تیم‌ها اکنون صحبت نمی‌کنیم بلکه مرحله به مرحله آماده حضور در جام جهانی می‌شویم.ما بسیار خوشحالیم که باید مقابل بهترین تیم‌ها بازی کنیم و می‌خواهیم از این فرصت استفاده کنیم. ما هر دقیقه را با چالش بازی می‌کنیم.

 

سوال بعدی از کی‌روش درباره بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ‌های اروپایی و تاثیر آن‌ها در تیم ملی بود. سرمربی تیم ملی در پاسخ گفت: جام جهانی تماما به بازیکنان باکیفیت مربوط است. این بازیکنان در نیجریه بسیار زیاد هستند. بازیکنانی که در تیم‌هایی مثل لیورپول بازی می‌کنند. ستاره‌هایی که در نیجریه هستند در تیم‌های اروپایی بازی کرده‌اند و تعدادی از آن‌ها در تیم‌های انگلیسی بازی کرده‌اند.

 

کی‌روش افزود: ما توانسته‌ایم بازیکنان بومی را کنار بازیکنان جدید قرار دهیم تا یک گام بزرگتر را برداشته باشیم اما تجربه از همه موضوعات مهم‌تر است.

 

در ادامه یکی از خبرنگاران ایرانی از کی‌روش پرسید که آیا ایران می‌تواند به عنوان اولین تیم آسیایی پیروز در جام بیستم لقب بگیرد؟ کی‌روش پاسخ داد: ان‌شاءالله. به خاطر همین تلاش می‌کنیم. اکنون نمی‌شود تحلیلی درباره این موضوع داشت. شاید بعد از جام جهانی فرصت خوبی باشد که خودمان را با تیم‌های آمریکایی و آفریقایی مقایسه کنیم.

 

در ادامه خبرنگاری از کی‌روش پرسید که با توجه به نزدیکی فرهنگ برزیل و پرتغال چقدر فکر می‌کند که هواداران برزیلی از تیم او حمایت کنند؟ کی‌روش پاسخ داد: جدا امیدوارم که این طور باشد. فرصت‌های ما برای تمرین در سائوپائولو بسیار خوب است. امیدوارم حامیان ما از ما حمایت کنند. ما دوران سختی را پشت سر گذاشته‌ایم و مشکلات بیشتری را حتی بیرون زمین تحمل کرده‌ایم اما می‌خواهیم خودمان را اثبات کنیم. ایران ایجاست چون همه مشکلات را پشت سر گذاشته است.

 

سرمربی تیم ملی افزود: شما می‌دانید که مشکلات سیاسی و اقتصادی چه موانعی را ایجاد کرده‌اند اما همه تیم در کنار مسئولان ایمان دارند که می‌توانیم موفق شویم. می‌توانیم این درک را ایجاد کنیم که تیم ایران می‌تواند بهترین عملکرد خودش را با وجود همه مشکلات ارائه دهد. می‌خواهیم با افتخار برزیل را ترک کنیم.

 

در ادامه خبرنگار دیگری از کی‌روش پرسید: نمی‌خواهم دقیق بگویید اما آیا شما در برنامه‌هایتان غافلگیری ویژه‌ای برای “استفان کشی” کنار گذاشته‌اید. کی‌روش پاسخ داد: ما سورپرایزهای زیادی داریم که یکی دو تا نیستند. باید بگویم فوتبال چیزی است که باید بازی کنید و از آن لذت ببرید و خودتان را عرضه کنید. امیدوارم بازیکنان من فردا خودشان باشند و خودشان را همان طور که هستند در طول بازی عرضه کنند.

 

وی افزود: همان طور که گفتم هیچ تیم کاملی وجود ندارد که همه بازی‌ها را ببرد. باید آماده باشیم و بازی خوبی انجام دهیم و حداکثر کارمان را بکنیم. قطعا نیجریه نقاط ضعفی خواهد داشت. ما با هوشیاری کامل بازی خواهیم کرد. این بازی است، به همین سادگی!

 

در ادامه از کی‌روش پرسیده شد که بازیکنان نیجریه تهدید کرده‌اند که اگر به اندازه کافی پول نگیرند برابر ایران بازی نمی‌کنند و اینکه آیا کی‌روش فکر می‌کند از این نظر تفاوتی بین ایران و نیجریه وجود دارد. کی‌روش گفت: قبل از جواب دادن به شما می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم که می‌دانند من در زمین فوتبال بزرگ شده‌ام. می‌خواهم مراتب احترام خودم را به یکی از بازیکنان نیجریه بگویم. مهاجم تیم نیجریه. وقتی درباره آن‌ها فکر می‌کنم اطلاع دارم که زمینه امور در نیجریه چیست و چه چیزهایی آن‌ها را تشویق می‌کند که بازی کنند. این دو بازیکنی که می‌شناسم این طور نیست که بخواهند به خاطر پول بازی کنند. می‌توانم به شما تضمین دهم که در این سه سال و سه ماه اخیر بازیکنان ایرانی خودشان را به خاطر مردم پیش بردند.

 

وی افزود: آن‌ها به خاطر مردم بازی کردند؛ مردمی که عاشق فوتبال هستند. ایران هم چنین موضوعی را طلب نمی‌کند. تیم ایران در طی دوره‌ای که به جام جهانی صعود کرد و اکنون، فقط به خاطر عشق مردم بازی می‌کند.

 

آخرین سوال از کارلوس کی‌روش درباره بازی‌های انجام شده جام جهانی در روزهای اخیر بود و اینکه به نظر می‌رسد ایران به تدافعی بودن معروف شده است. کی‌روش در واکنش به این حرف گفت: اگر شما اعتقاد دارید که فوتبال خوب فقط گل زدن است، باید روزنامه‌های اسپانیایی را مطالعه کنید تا بدانید که درباره فوتبال چه می‌نویسند. نتیجه مهم است. من نتیجه بازی‌های آرژانتین را به یاد دارم.

 

وی ادامه داد: شما می‌توانید بازی خوبی را با دفاع انجام دهید. در جام جهانی نباید با یک سری آدم غیر مسئول بازی کنید. اگر قرار باشد دفاع کنید دفاع می‌کنید. دفاع، یک چیز است و فوتبال منفی بازی کردن یک چیز دیگر. نباید منفی بازی کرد.

 

کی‌روش ادامه داد: می‌توانم به شما قول بدهم که اگر نیجریه بخواهد حمله کند و فرصت را برای ما باز بگذارد، از ضد حمله استفاده می‌کنیم.

 

انتهای پیام

 


برچسب :    ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS