وضع قوانینی برای چاپ تقویم
در ششصد و هجدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی مورخ 93/3/20 موضوع یکسان‌سازی مناسبت‌های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی مندرج در ...

در ششصد و هجدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی مورخ ۹۳/۳/۲۰ موضوع یکسان‌سازی مناسبت‌های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی مندرج در تقویم رسمی کشور مورد بررسی قرار گرفت.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، بنا بر اعلام، به منظور پیگیری و آگاهی از روند اقدامات، برنامه‌ها و سیاست‌های اجرایی نهادها و سازمان‌های فرهنگی و جلوگیری از هرگونه تشتت در چاپ تقویم موارد زیر در جلسه شورای فرهنگ عمومی مصوب شد:

 

«صدور مجوز چاپ، تطبیق و نظارت بر انتشار تقویم رسمی کشور»

مصوب جلسه ۶۱۸ مورخ ۹۳/۳/۲۰ شورای فرهنگ عمومی

 

مطابق ماده ۵ آیین‌نامه «نحوه نام‌گذاری روزها و مناسبت‌های خاص» مصوب جلسه ۶۴۸ مورخ ۸۸/۶/۲۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که تقویم منتشر می‌کنند، موظفند روزها و مناسبت‌های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی را حسب مورد در متن یا ضمیمه تقویم درج کنند.

 

بر همین اساس، در ششصد و هجدهمین جلسه مورخ ۹۳/۳/۲۰ شورای فرهنگ عمومی موضوع یکسان‌سازی مناسبت‌های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی مندرج در تقویم رسمی کشور، مطرح شد و به منظور پیگیری و آگاهی از روند اقدامات، برنامه‌ها و سیاست‌های اجرایی نهادها و سازمان‌های فرهنگی در راستای اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و جلوگیری از هر گونه تشتت در تقاویم چاپی و ضرورت درج یکسان مناسبت‌های مصوب، موارد ذیل به تصویب رسید:

الف ) مرکز تقویم مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران تا پایان خردادماه هر سال، تقویم رسمی کشور را استخراج و برای اعمال و درج مناسبت‌های مصوب به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی ارائه کند.

ب ) معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دستگاه ناظر بر فعالیت‌های چاپی در کشور، موظف است پس از تأیید و صدور مجوز چاپ تقویم از سوی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی، نسبت به نظارت بر اجرای ضوابط شورای فرهنگ عمومی اقدام کند.

ج ) معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی به عنوان مرجع نظارت بر فعالیت‌های تبلیغاتی در کشور، موظف است پس از تأیید و صدور مجوز چاپ تقویم از سوی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی، نسبت به صدور مجوز انتشار تقویم‌های تبلیغاتی اقدام کند.

د ) کلیه مراکز، سازمان‌ها و نهادهایی که تقویم چاپ می‌کنند، موظف‌اند ضمن رعایت قوانین و مقررات، مجوز چاپ تقویم را قبل و بعد از چاپ برای ترخیص از چاپخانه، از دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی دریافت کنند.

ه) کلیه ناشران تقویم موظف‌اند یک نسخه از تقویم رسمی کشور را قبل از ترخیص از چاپخانه، به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی – به عنوان ناظر و مرجع صدور مجوز چاپ – ارایه دهند و پس از تأیید نهایی، چاپخانه‌ها مجاز هستند نسبت به ترخیص آن اقدام کنند.

 

علی جنتی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

و رییس شورای فرهنگ عمومی»

 

انتهای پیام


برچسب :    ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون امتیاز)
Loading...

مطالب مرتبط

  هيچ پست مرتبطي وجود ندارد

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS