درگیری گردان‌های قدس با نیروهای رژیم صهیونیستی در مرز غزه
با شدت یافتن موج حملات رژیم صهیونیستی به غزه، تعداد شهدای فلسطینی از آغاز عملیات وحشیانه رژیم صهیونیستی به این ...

با شدت یافتن موج حملات رژیم صهیونیستی به غزه، تعداد شهدای فلسطینی از آغاز عملیات وحشیانه رژیم صهیونیستی به این منطقه به ۱۲۲ شهید رسید و در جریان این حملات بیش از ۹۲۶ تن نیز زخمی شده‌اند که بیشتر شهدا و مجروحان از زنان، کودکان و افراد سالخورده هستند.

 

به گزارش  سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی هر پنج دقیقه غزه را بمباران می‌کنند و این بمباران بدون وقفه موجب خالی شدن خیابان‌های غزه، بسته شدن مغازه‌ها و پناه گرفتن ساکنان غزه در منازلشان شده است که گمان می‌کنند امن است.

 

پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره نیز گزارش داد، براساس جدیدترین اخبار از غزه، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در سخنانی عنوان داشت: نیروی هوایی اسرائیل به حملات خود ظرف روزهای آتی ادامه خواهد داد.

 

فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی نیز خواهان این شد که قبل از مرحله عملیات زمینی، به وی زمان بیشتری برای ادامه حملات هوایی داده شود.

 

یدیعوت آحارونوت گزارش داد: توافقی میان افسران ستاد ارتش اسرائیل جهت عملیات زمینی برای وارد کردن ضربه‌ای ویران‌گر به غزه وجود دارد تا این ضربه برای مدت طولانی‌ای موثر باقی بماند.

 

سایت عبری زبان واللا نیز گزارش داد: مسئولان امنیتی برجسته در اسرائیل اذعان کردند که ارتش اسرائیل از توانایی‌های حماس غافلگیر شده است.

 

از سوی دیگر جنگنده‌های رژیم صهیونیستی تعدادی از فلسطینی‌ها را در بیت لاهیا هدف قرار دادند و افراد مجروح به بیمارستان انتقال داده شدند.

 

همچنین حملات جدیدی از سوی ارتش رژیم صهیونیستی به اردوگاه نصیرات صورت گرفت و خانه‌هایی در نوار غزه نیز هدف قرار گرفتند.

 

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم شب گذشته ۶۰ نقطه را در نوار غزه هدف قرار داده است که بدین ترتیب تعداد مناطقی که مورد هدف قرار گرفته است به ۱۱۶۰ نقطه افزایش یافته است.

 

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی نیز بر فراز آسمان نوار غزه به پرواز درآمدند. رژیم صهیونیستی در ادامه تجاوزهای خود سه مسجد را هدف قرار داد. در مقابل گردان‌های ابوالمصطفی با سه موشک کاتیوشا کفار عزه را هدف قرار دادند.

 

گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس نیز بئرالسبع را با سه موشک هدف قرار دادند.

 

در همین حال منابع خبری گزارش دادند که صدای آژیر خطر در بنی شمعون، عسقلان، نیگف و شهرک‌های یهودی نشین اطراف غزه و همچنین اشکول شنیده شده است.

 

روزنامه یدیعوت آحارونوت گزارش داد که دو موشک که از سوی نوار غزه شلیک شده بودند در شهر عسقلان در جنوب غزه اشغالی منفجر شدند.

 

این روزنامه گزارش داد: اخباری مبنی بر تلفات انسانی یا تخریب تاسیسات در نتایج این حمله موشکی منتشر نشده است.

 

گردان‌های عزالدین قسام همچنین فرودگاه بین گوریون را با موشک M75 هدف قرار دادند.

 

پیشتر منابع عبری زبان گزارش داده بودند که در نتیجه شلیک موشک‌های مقاومت به شهرهای اراضی اشغالی در شب گذشته بیش از ۱۵ اسرائیلی زخمی شده که اوضاع دو تن از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

 

یک منبع پزشکی فلسطینی بامداد امروز (شنبه) اعلام کرد که در حمله هوایی رژیم صهیونیستی که مرکز ویژه معلولان در بیت لاهیا در شمال نوار غزه هدف قرار داده بود دو دختر فلسطینی به شهادت رسیده و چهار تن دیگر زخمی شدند.

 

شبکه خبری العهد نیز از حملات جدید رژیم صهیونیستی به خانه‌های فلسطینی‌ها در بیت لاهیا در خان یونس خبر داده و گزارش داد که در پی این حملات چندین فلسطینی از جمله یک دختر بچه زخمی شدند.

 

همچنین در حملات رژیم صهیونیستی به غرب شهر غزه سه فلسطینی شهید و چند تن دیگر مجروح شدند.

 

در همین حال جنگنده‌های رژیم صهیونیستی منزل یکی از رهبران حماس در شهر غزه و منزل مشاور اسمائیل هنیه، نخست وزیر دولت سابق حماس در نصیرات را هدف قرار دادند.

 

در ساعات اولیه امروز در پی حمله‌ای که شهروندان را در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه هدف قرار داده بود سه فلسطینی به شهادت رسیده و چند تن دیگر زخمی شدند.

 

شبکه خبری اسکای نیوز نیز گزارش داد که در حملات رژیم صهیونیستی به منطقه التفاح در مرکز نوار غزه، سه فلسطینی به شهادت رسیدند.

 

وزارت بهداشت فلسطین در همین راستا تاکید کرد که تا به این لحظه در نتیجه حملات هوایی و دریایی دشمن صهیونیستی به غزه ۱۲۲ فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از ۹۲۶ نفر هم زخمی شده‌ند.

 

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد که بیش از ۶۰ درصد شهدا زن و کودک بوده و ۱۰ درصد نیز مردان بزرگسال هستند.

 

اشرف قدرت بار دیگر در مورد کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌های غزه هشدار داد و خواستار مداخله فوری جامعه بین‌الملل برای امدادرسانی به بیمارستان‌های این منطقه شد.

 

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در حمله مشابهی در غرب شهر غزه یک تن دیگر زخمی شد.

 

وزارت بهداشت فلسطین همچنین اعلام کرد که جمعه شب محمد احمد السمیری از مسئولان شبکه خبری “غزه الان” و همچنین یک تن دیگر در حمله‌ای به دیر البلح در مرکز نوار غزه به شهادت رسیدند.

 

حمله دیگری خانه‌ای در منطقه القراره در شرق خان یونس واقع در جنوب نوار غزه را هدف قرار داد. این در حالی است که وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرده است که در حمله هوایی به منطقه الجنینه در شهر رفح چهار تن زخمی شدند.

 

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی روز جمعه تجاوزها و حملات وحشیانه خود به مناطق مختلف نوار غزه را تشدید کردند. همزمان ناوهای رژیم صهیونیستی نیز پایگاه‌هایی را در نزدیکی ساحل خان یونس هدف قرار دادند.

 

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی علاوه بر خانه‌های غیرنظامیان منازل اعضای گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس و گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی و پایگاه‌های امنیتی و اداری در مناطق مختلف در نوار غزه را هدف قرار داد.

 

منابع اسرائیلی با بیان اینکه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ظرف چهار روز گذشته بیش از ۱۱۰۰ نقطه را در نوار غزه هدف قرار داده‌اند اعلام کردند که بیش از ۲۰۰۰ تن مواد منفجره بر نوار غزه فرود آمده است. بیش از ۲۰۰ خانه از سوی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی از آغاز حملات این رژیم به نوار غزه هدف قرار گرفته است.

 

گزارش‌ها حاکی از این است که اعضای مقاومت فلسطین نیز از زمان آغاز درگیری‌ها از پنج روز پیش ۴۰۵ راکت را به سمت اراضی اشغالی شلیک کردند و سامانه گنبد آهنین رژیم صهیونیستی نیز نتوانسته است حملات تعداد زیادی از راکت‌ها را خنثی کند.

 

از سوی دیگر، گردان‌های قدس اعلام کرد که یکی از یگان‌های وابسته به این گردان‌ها با نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی در مرزهای نوار غزه درگیر شده است.

 

گردان‌های قدس در بیانیه‌ای با اعلام اینکه اسرائیلی‌ها در جریان این درگیری‌ها تلفاتی داشته‌اند، تاکید کرد که گردان‌های قدس جزئیات این درگیری‌ها را اعلام خواهد کرد.

 

در همین حال گردان‌های عزالدین قسام از شرکت‌های هواپیمایی خارجی خواست به دلیل خطراتی که تمامی فرودگاه‌ها را تهدید می‌کند، تمام سفرهای خود را به اراضی اشغالی متوقف کنند.

 

سخنگوی بخش هوایپمایی رژیم صهیونیستی در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که فرودگاه بن گوریون در تل آویو پس از اینکه در پی اصابت راکت‌ها چند دقیقه فعالیت آن متوقف شده بود در حال حاضر طبق معمول به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

 

این تحولات در حالی صورت می‌گیرد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تل‌آویو تصمیم ندارد عملیات نظامی علیه نوار غزه را متوقف کند.

 

از سوی دیگر، در دومین جمعه ماه مبارک رمضان قدس شرقی تقریبا خالی بود و تعداد نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی بیش از نمازگزاران بود.

 

نیروهای رژیم صهیونیستی به افرادی که زیر ۵۰ سال سن دارند، اجازه ورود به مسجدالاقصی را نمی‌دهند و در الجلیل در شمال اراضی اشغالی حدود چهار هزار تن از عرب‌های اسرائیل در نزدیکی ناصره تظاهرات کرده و مخالفت خود را با جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه اعلام کردند.

 

در همین حال سخنگوی نظامی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که مقدمه چینی‌ها برای عملیات زمینی ادامه دارد.

 

بنی گانتس، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرده است که ارتش این رژیم براساس نیاز عملیات خود را گسترده‌تر خواهد کرد.

 

ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرده است که ۳۳ هزار سرباز ذخیره در حالت آماده باش قرار دارند.

 

از سوی دیگر و در پی شلیک موشک‌هایی از لبنان به اراضی اشغالی، منابع خبری گزارش دادند که ارتش رژیم صهیونیستی در مرزهای لبنان از ناقوره تا رمیش در حالت آماده باش قرار دارد.

 

انتهای پیام

 


برچسب :    ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون امتیاز)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS