دین‌گریز کردن مردم بزرگترین خیانت است
یک استاد اخلاق حوزه با اشاره به لزوم بازگشت به اصل توحید و ترویج صداقت در جامعه، صداقت و دروغ نگفتن را از نتایج ایمان به خدا دانسته و ابراز کرد: همه ما باید حق پرست باشیم.

یک استاد اخلاق حوزه با اشاره به لزوم بازگشت به اصل توحید و ترویج صداقت در جامعه، صداقت و دروغ نگفتن را از نتایج ایمان به خدا دانسته و ابراز کرد: همه ما باید حق پرست باشیم.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، به  نقل از پایگاه خبری جماران، آیت الله محمود امجد با تاکید بر بازگشت به سیره و منش اهل بیت و حضور آموزه های قرآن در شئونات زندگی تاکید کرد: اگر قرآن را بر سر می گیریم، به معنی این است که قرآن باید در تمام زندگی ما حاکم باشد. باید به خدا و اهل بیت برگردیم. این همه دروغ و حقه بازی که در جامعه رواج پیدا کرده است، به دلیل فراموش کردن اهل بیت است. نباید دروغ و ریا در زندگی ما حاکم باشد.

:
آدم در این ناهنجاریهای جامعه دق می کند
این استاد اخلاق در ادامه، با اظهار تأسف از مشکلات جامعه گفت: آدم در این ناهنجاری های جامعه دق می کند. باید بتوانیم در جامعه حرف حق را بزنیم و حق خود را بگیریم. این بدترین درد است که کسی نتواند حرف حقی را بگوید. آیت الله امجد ضمن تاکید بر پاکی نفس انسان، به نقش گناه در زدودن و از بین بردن خلوص و ایمان به خدا اشاره کرد و افزود: تا وقتی نفسانیت هست، همه کارهای ما خراب است. همه ما محب اهل بیت هستیم، و همین حضور ما در این مراسم، یعنی اینکه در دل همه ایمان به خدا و حب اهل بیت وجود دارد. اما گناه ایمان را ازبین می برد. دروغ و ریا ایمان را از بین می برد.

:

وی با اشاره به عظمت و بزرگی شب های قدر، در ادامه دعا کرد: تا زندانیان بی گناه آزاد شوند و مشکلات نسل جوان، مخصوصا مشکلات ازدواج جوانان در پناه امام زمان(عج) مرتفع شود.
:
کسی که در این لباس به مردم خیانت کند، بزرگ ترین خیانت را به مردم کرده است
آیت الله امجد در ادامه صحبت های خود با اشاره به تاثیرروحانیت در هدایت جامعه، به نقش پررنگ روحانیون اشاره کرد و مسئولیت روحانیون را در خصوص گفتار و رفتارشان سنگین و حائز اهمیت برشمرد.

:

وی افزود: روزگار عجیبی است. بسیاری از روحانیون بزرگ در زمان های گذشته بودند که مردم را هدایت می کردند. و مردم با دیدن آنها خدا و اهل بیت را می شناختند. اما اگر کسی در این لباس یک ذره خطا کند، بزرگ ترین گناه است. کسی که در این لباس به مردم خیانت کند، بزرگ ترین خیانت به مردم را کرده است. استاد امجد در بخش دیگری از صحبت های خود، با اشاره به اهمیت و نقش نماز در تربیت افراد و اصلاح امور جامعه گفت: نماز انسان را نجات می دهد. بهترین عمل نماز است. بهترین اعمال در شب های قدر استغفار است. توبه گناهان را از بین می برد.
:
دین گریز کردن و دین ستیز کردن مردم بزرگ ترین خیانت است
آیت الله امجد با اشاره به وجود نارسایی های اجتماعی؛ دین گریزی و دین ستیزی در میان جوانان را از مهم ترین مشکلات جامعه برشمردند و آن را از نشانه های عدم هدایت و تربیت صحیح جامعه دانستند.

:

ایشان در این خصوص فرمودند: اولین کسی که به جوانان عنایت دارد خود خداوند است. امروز شاهد دین گریزی مردم و جوانان هستیم. دین گریز کردن و دین ستیز کردن مردم بزرگ ترین خیانت است.
:
کسی که اجازه ندهد از او انتقاد شود مشرک است
این استاد اخلاق در ادامه با تاکید بر لزوم وجود نقد در جامعه اشاره کرد: هیچ کس نمی تواند به کسی بگوید که معصوم است. عصمت دادن به افراد کار خداست. همه خطاکاریم و قابل انتقادیم. اگر کسی را نقد نکنیم، مصداق شرک است. کسی که اجازه ندهد از او انتقاد شود، مشرک است. وی در ادامه به سه گروه اجتماعی اشاره کرد و گفت: دسته اول کسانی بودند، که می گفتند انقلاب غلط است و اصولا با همه چیز مخالف بودند.

:

دسته دوم کسانی بودند که می گفتند ما به این مسائل کاری نداریم، و زندگی خودمان را می کنیم. اما دسته سوم کسانی بودند که نسبت به وضع موجود انتقاد داشتند و نقاد بودند. خیرخواهان نقاداند و بهترین افراد بشر کسانی هستند که منتقدند. اگر این افراد نباشند، جامعه از دست می رود. باید کاری کنیم که جوانان دین گریز و دین ستیز نشوند.
:
اگر بدانیم خدا ما را عذاب می کند، آمرزیده می شویم
وی در بخش دیگری از سخنرانی خود، با اشاره به مفهوم و تاثیر توبه خطاب به جوانان ابراز کرد: توبه یعنی پشیمانی. کسی که پشیمان شد، دیگر گناه نمی کند. اگر بدانیم خدا ما را عذاب می کند، آمرزیده می شویم.

:

روایت ها و داستان های بسیاری داریم که خدا کسی را که توبه کند و بازگردد می بخشد. بی احساسی و بی اهمیتی به حقوق انسان ها و حقوق یکدیگر، نشان دهنده فرار از خدا و پیامبر است. گویا همه داریم از خدا فرار می کنیم. همه ما باید نسبت به یکدیگر مسئول باشیم.
:
مدار اسلام، مدار صداقت است
آیت الله امجد ضمن تاکید بر تاکید اسلام بر صدق گفت: مدار اسلام مدار صداقت است. باید با همدیگر با صداقت برخورد کنیم. خدایا ما پشیمانیم. توبه ما را بپذیر. وی ادامه داد: ادعای علم نشان دهنده نا آگاهی است. کسی که می گوید من علم دارم، بیش از همه نادان است. خداوند دنیا را برای انسان و انسان را برای تکامل خلق کرده است. کسانی در جامعه هستند که از این نعمت های خدادادی استفاده می کنند و تکامل می یابند؛ مثل شهید چمران.

:

استاد امجد گفت: همه باید توبه کنیم و به خدا بازگردیم. باید از خدا بخواهیم که به ما عصمت دهد. از معجزات اسلام این است که انسان می تواند مصون و معصوم بماند و زندگی کند. بسیاری از علمای ما هستند که کوچک ترین خطایی ـ به اندازه سر سوزن ـ در زندگی خود نداشتند. وجود علمای ربانی سبب تقویت دین می شود.
:
این استاد اخلاق و عرفان ضمن برشمردن ویژگی ها و صفات جهنم افزود: خداوند انشالله ما را از آتش غضب و شهوت نجات دهد. همه بدانید که جهنم شوخی نیست. چه کسی می تواند بگوید که کافر از دنیا می رود یا مسلمان؟ ما نباید به اشخاص نمره دهیم. کل فاسد من امور المسلمین» و «اللهم اشف کل مریض» و… یعنی به فکر جامعه هستیم. کسی که به فکر جامعه نباشد مسلمان نیست. اگر مسلمانیم باید به فکر جامعه باشیم. این قدر سنگ جلوی ازدواج جوانان انداخته اند که این مشکلات در جامعه به وجود آمده است. استاد امجد در پایان از خداوند خواست؛ انشاالله به آبروی موسی بن جعفر (ع) همه زندانیان بی گناه را آزاد شوند.

./.


برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

 • در قصص قرآن غالبا و نه همیشه(سوره هود ۱۱۶) ردپای یک یا چند آدم صالح (مومن) است که تلاش می کنند قومی را از عواقب یک تصمیم/عمل/اقدام بد انذار داده و پند بدهند! هر کدام پند را شنیدند و عمل کردند دنیا و آخرت را با هم بردند. هر کدام منذر را کشتند و زندان و سرکوب کردند گرفتار بلاهای دنیوی و اخروی شدند. اینک چند مثال از قرآن: ۱) داستان آن ۵ برادری که به وصیت پدر و حرف برادر کوچک خود عمل نکردند و تصمیم گرفتند قبل از طلوع آفتاب به باغ رفته، بزعم خود میوه ها(انگور و..) را بچینند تا چیزی نصیب فقراء نشود! شب با این فکر خوابیدند. اول صبح که آهسته به باغ وارد شدند باغ پدر، سوخته دیدند! پسر کوچک ناصح جلو آمد و گفت: «اَلَمْ أَقُلْ لَکُمْ لَوْ لاتُسَبِّحُونَ» (قلم۲۸)! ..نگفتم؟!(درست عمل می کردیم سال آوری باغ هرسال زیادتر می شد)، ۲) در سوره قصص آیه ۲۰ مردی (مومن) موسی را تشویق به ترک شهر کرد چون شنیده بود دربار فرعون قصد دارد موسی را به قتل برساند! (اینجا موسی درست عمل کرد و نجات یافت)، ۳) در سوره اعراف آیات ۱۶۳ باز از قوم بنى اسرائیل می گوید که شنبه ها (روز تعطیلی و روز عبادت) برغم حرام بودن صید از دستور خدا سرپیچی کرده و صید ماهی می کردند! دلیلش هم این بود که ماهی ها بیشتر روزهای هفته زیر آب پنهان بودند و فقط روزهای شنبه ها به روی آب می آمدند! امتحان بزرگ خدا که اکثر مردم به آن به خاطر منافع مادی و بقول خدا ” متاع این دنیاى پست را گرفتند- یَأْخُذُونَ عَرَضَ هذَا الْأَدْنى”‏ بی اعتنا بودند. اینجا اقلیت کوچکى از مردم بودند که مردم را از این عمل گناه انذار می دادند اما چون گوش شنوائی نبود خدا اندرز دهندگان را نجات و متخلفین را به شکل بوزینه درآورد(مصلحین چون درست عمل کردند هم آدم و هم زنده ماندند)، ۴) توصیه خواهر موسی به آوردن مادر موسی به دربار فرعون برای شیردادن موسی (قصص۱۱)و پذیرفتن فرعون!! همین گردنکش معروف نشان می دهد حرف حساب هم حالیش می شد! (فرعون به درخواست زنش آسیه درست عمل کرد و مدتی درخانه اش نور فرزند نوزاد بود اما چون کور قدرت بود، نور نبوت او را وقتی بزرگ شد ندید و به حرف ساحران که تسلیم موسی شدند گوش نداد و طبق انتظار غرق دریا شد). پس خوشا به حال آن فرد/قوم/دولت که نصائح، انتقادها و توصیه های خداخواهانه فرد یا افراد صالح را می شنوند و به آن عمل می کنند و به منتقدین جایزه بزرگ تعیین می کنند و ایشان را مفاخر ملی معرفی می کنند. خوشبخت تر از ایشان، کسانی که خود از صالحین و مصلحین روزگاران خود هستند، مصلحین تمام قرنها را دوست دارند و مصلح موعد را هم انتظار می کشند و با قدم و قلم خویش ظهور را برای رویت چشمان خود فراهم می کنند. برای منکرین امام زمان هم باید گفت یک دین کامل حتما یک کتاب کامل و یک ناظر کامل (امام زمان) دارد.

  رای شما: Thumb up 1 Thumb down 0


ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS