غزه؛ 515 شهید، 3500 زخمی
وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، در جریان حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی ظرف امروز (دوشنبه) به غزه تعداد شهدا به 87 ...

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، در جریان حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی ظرف امروز (دوشنبه) به غزه تعداد شهدا به ۸۷ تن رسیده است. به گزارش خبرنگار سایت النشره، به این ترتیب شمار شهدای فلسطین طی ۱۵ روز جنگ تا به این لحظه به ۵۱۵ تن و تعداد زخمی‌ها به ۳۵۰۰ تن افزایش یافته است.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ،  وزارت بهداشت در نوار غزه یکشنبه شب اعلام کرد که جسد ۱۱ فلسطینی دیگر که در حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی که بامداد یکشنبه منطقه شجاعیه را هدف قرار داد، بیرون کشیده شد.

 

اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت در نوار غزه اعلام کرد که کادر پزشکی جسد ۱۱ فلسطینی دیگر را که در حملات رژیم صهیونیستی به منطقه شجاعیه به شهادت رسیده بودند، پیدا کرد و بدین ترتیب تعداد شهدا در این منطقه به ۷۳ تن افزایش یافت و آمار مجروحان این حمله اسرائیل نیز به ۴۰۰ تن رسیده است.

 

منابع کمک‌رسانی گزارش دادند که نیروهای رژیم صهیونیستی آمبولانس‌ها را هنگامی که تلاش می‌کردند شهدا و مجروحان را از منطقه شجاعیه خارج کنند، هدف قرار دادند.

 

در همین حال ابو احمد، سخنگوی گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در مصاحبه با الجزیره با بیان اینکه احتمالا تعداد شهدای منطقه شجاعیه از ۱۰۰ تن فراتر رفته است، اعلام کرد که جسد تعدادی از شهدا تکه‌تکه شده است.

 

منابع خبری نیز اعلام کردند که کشتار دسته‌جمعی در منطقه شجاعیه در واکنش به هلاکت سربازان رژیم صهیونیستی و تلفات ارتش این رژیم انجام شده است. خبرگزاری فلسطینی وفا نیز گزارش داد که بیش از ۱۰۰ فلسطینی در نوار غزه ظرف همان روز به شهادت رسیدند.

 

خبرنگار اسکای‌ نیوز گزارش داد که به دلیل پر شدن سردخانه‌ها از جسد، اجساد کودکان و زنان روی زمین در یکی از اتاق‌های بیمارستان افتاده بود.

 

حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه باعث شده است که هزاران تن از ساکنان منطقه شجاعیه خانه‌های خود را ترک کنند و هزاران تن از این منطقه خارج شدند که برخی از آن‌ها با پای پیاده و برخی دیگر در کامیون‌ها و خودروهای مملو از ساکنان شجاعیه، این منطقه را ترک کردند.

 

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در پاسخ به سؤالی در خصوص حمله به منطقه شجاعیه گفت: دو روز قبل پیام‌هایی به ساکنان این منطقه داده بودیم که برای حفظ جانشان این منطقه را ترک کنند.

 

در همین حال وزارت بهداشت در نوار غزه بامداد امروز (دوشنبه) با اشاره به بخشی از جنایت‌های رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در حمله‌ این رژیم که شهر رفح در جنوب نوار غزه را هدف قرار داد، یک فلسطینی به شهادت رسیده و دو تن دیگر زخمی شدند.

 

اشرف القدره در صفحه‌ی خود در پایگاه اجتماعی فیس‌بوک نوشت: در حملات رژیم صهیونیستی به رفح، رائد البردویل (۲۶ ساله) به شهادت رسید و دو تن دیگر زخمی شدند.

 

در همین حال فوزی برهوم، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که پس از اینکه رژیم صهیونیستی در مقابل مقاومت شکست خورد، این رژیم درصدد تلافی‌جویی بی‌سابقه‌ای است. این مقام حماس تأکید کرد که این جنبش در مقابل تجاوزهای رژیم صهیونیستی آتش‌بس را نمی‌پذیرد و تسلیم نمی‌شود.

 

یکشنبه شب نیز در حملات موشکی رژیم صهیونیستی که برجی مسکونی را در منطقه الرمال در مرکز غزه هدف قرار داد، هشت فلسطینی به شهادت رسیدند. خبرنگار الجزیره گزارش داد که برخی از شهدای این حمله کودکانی از یک خانواده بودند و ارتش این رژیم که از مقابله مقاومت دستپاچه شده است، سیاست حملات بی‌هدف و زمین سوخته را در پیش گرفته است.

 

شبکه الجزیره گزارش داد که در مرزهای شرقی، شمالی و جنوبی نوار غزه، حملات توپخانه‌ای ظرف روز یکشنبه ادامه داشت و متوقف نشد و این حملات بویژه مناطق شجاعیه، التفاح و بیت‌ لاهیا در شمال و برج الدیک در جنوب را هدف قرار داد. نیروهای رژیم صهیونیستی نیز با گروه‌های مقاومت در جنوب درگیر هستند و نفوذ نیروهای رژیم صهیونیستی همچنان به‌ دلیل هراس آن‌ها از کمین‌های اعضای مقاومت جزئی و ناچیز است.

 

منابع پزشکی فلسطینی همچنین گزارش دادند، دو فلسطینی در پی حملات شدید رژیم صهیونیستی به منطقه المغرافه در جنوب نوار غزه به شهادت رسیدند. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنین مقر اداره اوقاف در شهر الزهره در مرکز نوار غزه را هدف قرار دادند. توپخانه رژیم صهیونیستی در ادامه مسجد جامع در اردوگاه البریج را هدف قرار داد.

 

پیشتر گردان‌های عزالدین‌ قسام، شاخه نظامی جنبش حماس از هلاکت دو سرباز اسرائیلی و زخمی شدن پنج تن دیگر در کمینی که برای آن‌ها در شرق جحر‌ الدیک در جنوب نوار غزه ترتیب داده بود، خبر داد.

 

در همین حال صلیب سرخ اعلام کرد، اوضاع انسانی در غزه بسیار نابسامان است. سخنگوی رسانه‌ای صلیب سرخ اعلام کرد، نابسامان بودن اوضاع امنیتی چالش بزرگی را در مقابل هیأت‌های کمک‌رسان برای ارسال کمک‌ها به نوار غزه به‌ وجود می‌آورد و تعداد کسانی که نیازمند کمک هستند، رو به افزایش است.

 

همزمان سخنگوی آژانس امداد و کار آوارگان فلسطینی «آنروا» اعلام کرد، بیش از ۶۰ هزار فلسطینی خانه‌های خود را ترک کرده و در ۴۹ پناهگاه وابسته به این آژانس مستقر هستند. وی خاطرنشان کرد که آژانس امداد و کار آوارگان فلسطینی خواهان جمع‌آوری ۶۰ میلیون دلار برای کمک‌رسانی‌ها در غزه شده است.

 

انتهای پیام

 


برچسب :    ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

 • خدایا، بارالها امسال رمضان بر ما چه تلخ گذشت. ضیافت خدا، دهان روزه و اینهمه تلخی از مشاهده حوادث خونبار مردم بی دفاع غزه. نه کودکان در امان مانده اند و نه زنان و پزشکان که هر سه از جواهرات عالم خلقت اند. حمام خون در سرزمین پیامبران- سرزمین زیتون تا کی؟ تفاخر به تمدن قرن ۲۱ تا کی؟ فعال شدن قسمت لجنی آدم قرن ۲۱ تا کی؟ چرا برای طوفانها و آتشفشانها یش بینی و پیشگیری هست اما برای فتنه ها و جنگ های قومی نه؟ چرا ماشین آتش نشانی چند دقیقه به محل حادثه دیر برسد همه شاکی می شوند اما مسئولین آتش بس سازمان ملل هر چند روز تاخیر کنند مورد مواخذه قرار نمی گیرند؟ بر سر در این سازمان جز این نوشتند “بنی آدم اعضای یکدیگرند”! پس صدای اعتراض چرا اول از سطح خیابانها و کنج کوخ ها شنیده می شود؟ صفحه خونین است. بدجوری هم خونین است. در وسط آتش، مجاهدینی هستند که به چشم دیده نمی شوند اما کار حسینی می کنند و در پشت صحنه بانوئی از تبار زینب قدرت بیان و خطاب و جهاد زینب را در عصر ما به رخ ما می کشد. از نامسلمانی جهان عرب و جهان اسلام می گوید و..و وقتی ملامت های او از مدعیان فرو می نشیند از شهادت و فضیلت و کرامات نسل خود و مردم خود می گوید. با نوای خوش “جز زیبا نمی بینم” حضرت زینب (ما رایت الا جمیلا). در کوفه و شام دهکده جهانی. من هیچوقت دوست نداشتم دو ماه رمضان و حج مردم عزادار باشند. اما عربی فصیح او و کلام نافذ او دل هر بی تابی را متوجه مجالس ابن زیاد و یزید می کند. می دانم اختلاف ها عمیق است. جنگ حق و باطل است. یک دنیا مماشات است. اما چاره ای نیست جز اینکه بزرگان قوم بنشینند اختلافات را در منطقه حل بکنند تا خود در جای دیگر حل نشوند.

  رای شما: Thumb up 1 Thumb down 0


ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS