سه‌شنبه آینده‌برنامه‌های اقتصادی دولت اعلام می‌شود
رئیس جمهور تصریح کرد: این دولت اجازه نمی دهد که دستگاهی با دستگاه دیگر در حال جنگ و مرافع باشد ...

رئیس جمهور تصریح کرد: این دولت اجازه نمی دهد که دستگاهی با دستگاه دیگر در حال جنگ و مرافع باشد و من هم خودم مراقبت می کنم که تعامل بین دستگاه ها برقرار شود.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، حجت الاسلام و المسلمین روحانی بعد از ظهر امروز در جلسه توسعه و سرمایه گذاران استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: دولت در زمینه رشد و شکوفایی اقتصادی خود را مسئول می داند و در این رابطه قدمهایی برداشته و طی روزهای آینده قدم‌های بیشتری برخواهد داشت.

 

وی افزود: ما از شروع و آغاز کار شاهد بودیم که کشور ما با معضلات فراوانی مواجه بود و بی ثباتی به گونه ای بود که طی آن هر کس می خواست جنسی بخرد مطمئن نبود چه می شود و چه فردایی خواهد داشت.

 

رییس جمهور تصریح کرد: بی ثباتی در زندگی اقتصادی نه تنها در کارآفرینان و سرمایه گذاران وجود داشت، بلکه برای مردم هم بود و در این راستا اولین تلاش کشور بازگشت ثبات بلاخص در بخش اقتصادی بود و ثبات توام با امید برای آینده را مدنظر قرار می داد و این موضوع هم مورد توجه قرار گرفت که ما برای تحرک اقتصادی نیازمند ثبات توام امید به آینده هستیم.در این راستا دولت مانع از این بود که هر روز یک تصمیم گرفته شود و این موضوع رئیس جمهور را هم شامل می شود.بدین معنی که هر تصمیمی گرفته شده باشد با مشورت نه فقط وزرا، بلکه با کارشناسان و اساتید بوده است.

 

رئیس جمهور در بخش دیگر از سخنان خود با مورد توجه قراردادن بحث تورم در کشور و کاهش آن طی ماه‌های اخیر اظهار کرد: رقم تورم امسال کمتر از ۲۵ درصد خواهد بود که این نشان می دهد تصمیمات در چارچوب صحیحی اتخاذ شده است.

 

روحانی با بیان این‌که در اقتصاد علاوه بر ثبات و امید نیاز به تعادل و تعامل داریم، گفت: باید در بازار پول ، سرمایه و کار شاهد نوعی تعادل باشیم که ما در زمینه ایجاد تعادل قدم‌هایی را برداشته‌ایم، البته سیستم بانکی ما مشکلاتی دارد که همه آنها در کوتاه مدت حل نمی شود.

 

رییس جمهور خطاب به حاضرین اظهار کرد: شما می دانید مفاسد بانک بنگاه دار چه خواهد بود ما در بحث بانکی مشکلات ساختاری داریم که باید حل شود.

 

وی با بیان این‌که من فکر می‌کنم بازار سرمایه تقریباً تعادل لازم را دارد، اظهار کرد: باید از این بازار استفاده بیشتری شود و ما دراین راستا تصمیمات لازم را اتخاذ کرده‌ایم.

 

رئیس جمهور مهمترین دغدغه دولت بعد از تورم را خروج از رکود دانست و گفت: در تمام ماه رمضان تقریباً ‌تمامی جلسات اقتصادی برای بحث خروج از رکود بوده است و البته نظر شخصی من این است که ما از رکود یا خارج شدیم یا این‌که در حال خروج هستیم گرچه تا رونق فاصله داریم، بنابراین باید مسیر خروج از رکود تا رونق را طی کنیم و این کار جز با حضور فعال بخش خصوصی امکان پذیر نیست و اگر این بخش در این راستا کنار دولت باشد می توانیم موفق باشیم.

 

وی در این باره با بیان این‌که به زودی لایحه ای را به مجلس برای حل این مشکلات تقدیم می کنیم، افزود: این لایحه آماده است و مصوبات دولت در این راستا نیز ظرف چند روز آینده اعلام خواهد شد ضمن این‌که روز سه شنبه در تهران جلسه ای خواهیم داشت که در آن این تصمیمات مورد توجه قرار می‌گیرد.

 

روحانی در بخش دیگر از سخنان خود ضمن این‌که خطاب به بخش خصوصی گفت که این بخش باید به آینده ی کشور مطمئن باشد، افزود: من از آن افرادی نیستم که تا وقتی پای حرفم عمل نباشد، شعار دهم اگر چیزی می گویم مطمئن باشید و بدانید که با اطلاعات دقیق از سیاست های داخلی و خارجی حرفی زدم.

 

وی در ادامه با بیان این‌که ما تا کنون طبق برنامه در مسیر سیاست های خارجی و داخلی قدم برداشته‌ایم، خاطر نشان کرد: شرایط ما شرایطی است که طی آن همانطور که از رکود خارج شده‌ایم، می توانیم از تحریم هم خارج شویم و به نظر من در حال خروج از تحریم هستیم.

 

وی افزود: همه تخم مرغ های ما در سیاست خارجی و رونق اقتصادی در یک سبد نیست، یکی از آنها ۱+۵ است. دو سه سبد داریم که ۱+۵ یکی از آنهاست.

 

رییس جمهوردر ادامه با تأکید بر این که اقتصاد نمی تواند از سیاست خارجی جدا باشد، اظهار کرد‌: در سال‌های پیش گاهی دو وزارتخانه ماه‌ها می جنگیدند و آثار کارها را خنثی می کردند، اما این دولت هم تجربه لازم را دارد و هم اینکه اجازه نمی دهد که دستگاهی با دستگاه دیگر در حال جنگ و مرافع باشد و من هم خودم مراقبت می کنم که این تعامل انجام شود.

 

وی در ادامه با بیان این‌که دولت هیچ وقت نباید خودش را رقیب بخش خصوصی بداند، اظهار کرد: دولت باید با بخش خصوصی تعامل و از آن حمایت کند.

 

رئیس جمهور با تأکید بر این که باید رانت و فساد از بین برود، اظهار کرد: ‌بخش خصوصی نمی تواند با رانت و فساد به آینده خود امید داشته باشد و ما هم در حد توانمان دولتی ها را کم و زمینه را برای فعالیت بخش خصوصی واقعی فراهم می کنیم.

 

روحانی در ادامه تعامل با دنیا را یک ضرورت خواند و خاطر نشان کرد: مگر می شود اقتصادی شکوفا و فعال باشد و همزمان منزوی و محصور بود اگر این موضوع شدنی بود هر کسی در خانه خود مثل بشر اولیه فعالیت اقتصادی انجام می داد، بنابراین باید با دنیا تعامل کرد و تعامل هم در صورتی امکان پذیر است که دولت شرایط این تعامل را آماده کند.

 

وی تصریح کرد:‌دولت جمهوری اسلامی ایران امروز همه تلاش خود را به کار خواهد بست که شرایط تعامل اقتصادی با دنیا برقرار شود. در این راستا تأکید من در انتخاب سفرا این است که آن فرد عنصر اقتصادی باشد همچنین وقتی من به سفرهای خارجی می روم دستاورد اقتصادی آن سفر برای من اهمیت دارد.

 

وی همچنین به خصوصیات استان چهار محال و بختیاری اشاره و با مورد توجه قرار دادن بحث آب در این استان گفت‌: دولت متعهد به خرید آب است و بخش خصوصی در این زمینه می تواند سرمایه گذاری کند و هر بخشی که به بخش خصوص واگذار شود سریعتر و بهتر انجام خواهد شد و اگر ما در کشور رشد و توسعه پویا می‌خواهیم بخش خصوصی باید وارد شود و دولت هم از آن حمایت کند.

 

انتهای پیام

 


برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون امتیاز)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS