گفت و گوي اختصاصي بینانیوز با مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان
مدير عامل شرکت شهرک هاي صنعتي آذربايجان غربي پايان گازرساني به شهرک هاي فعال استان را مهمترين و اساسي ترين ...

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی پایان گازرسانی به شهرک های فعال استان را مهمترین و اساسی ترین فعالیت معاونت عمران شهرک عنوان کرد و گفت: گازرسانی به شهرک کریم آباد، شهرک فن آوری و شهرک راه دانه تا یک ماه آینده به پایان می_رسد و سال جاری نیز شهرک صنعتی اشنویه و قره ضیاء الدین نیز که فعال ترین شهرک ها هستند گاز رسانی خواهند شد.

سید احمد موسوی، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی جزء جوان ترین و موفق ترین مدیران استان است. در حدود یک و نیم سال مدیریت در شهرک_های صنعتی استان کارنامه موفقی داشته است. او از حلقه مشاوران جوان دولت نهم است که در سابقه مدیریتی، مجری طرح ملی تولید آلومینا از نفلیت سینیت سراب را نیز دارد.
در یک روز بهاری که باران زیبا هوای ارومیه را دیدنی کرده بود، ساعت یازده با مهندس موسوی در دفتر کارش در خیابان شهید بهشتی دیدار کردیم. سرش شلوغ بود ولی علیرغم مراجعات وقت خوبی به گفت و گو اختصاص داد.
آنچه در پی می آید بخش اول این گفت و گوست.
مهندس موسوی در گفت و گوی اختصاصی و تفصیلی با خبرنگار سایت تحلیلی خبری بینانیوز در خصوص اصلی ترین اهداف این شرکت گفت: حمایت و تامین زیر ساخت های واحدهای صنعتی اصلی ترین و راهبردی ترین ماموریت ها و اهداف شرکت شهرک های صنعتی است و این شرکت در سه معاونت برنامه ریزی عمران و صنایع کوچک فعالیت می کند.
موسوی فعالیت های معاونت برنامه ریزی را تامین الزامات لازم شهرک دانست و افزود: این معاونت شناسنامه شهرک بوده و آماده سازی برای تامین زیر ساخت ها در این معاونت برنامه ریزی می شود.
وی با تاکید بر اینکه اسما شهرک های صنعتی در حوزه برنامه ریزی متولد می شود گفت: دریافت اسناد مالکیت شهرک ها در این معاونت انجام می شود و زمین به صاحب واحد صنعتی تعلق می گیرد.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی در ادامه درباره فعالیت و ماموریت های معاونت عمران نیز خاطر نشان کرد: آماده سازی زیر ساخت ها از جمله جاده معابر ، آب ، برق، گاز، تلفن و تصفیه خانه و فاضلاب در معاونت عمران پیگیری می شود.
موسوی گفت: وقتی قیمت گذاری مصوب و آماده سازی زیر ساخت ها انجام گرفت و به پایان رسید، فرایند واگذاری زمین به صنعتگر آغاز می شود.وی در عین حال حمایت بعد از واگذاری زمین و انجام فرایندهای نرم افزاری از جمله برگزاری تورهای صنعتی نمایشگاههای مختلف و ارائه تسهیلات را از مهم_ترین فعالیت های معاونت صنایع کوچک عنوان کرد.
پایان گازرسانی به شهرک های فعال استان اساسی ترین فعالیت معاونت عمران در سال گذشته است
وی در پاسخ به اینکه مهمترین و موفق ترین ماموریت معاونت ها در سال گذشته چیست؟ ابراز داشت: پایان گازرسانی به شهرک های فعال استان مهمترین و اساسی ترین فعالیت معاونت عمران شهرک در سال گذشته است و تا یک ماه آینده شهرک کریم آباد، شهرک فن آوری و شهرک راه دانه به گاز متصل می شوند و سال جاری نیز شهرک صنعتی اشنویه و قره ضیاء الدین نیز که فعال_ترین شهرک ها هستند گاز رسانی خواهند شد.
موسوی در خصوص وضعیت تصفیه خانه های شهرک های صنعتی استان نیز اظهار داشت: از سال های گذشته یعنی حدودا سال ۹۰ تصفیه خانه شهرک صنعتی ارومیه ۲ و شهرک صنعتی خوی بهره برداری شده بود ولی در سال ۹۱ اقدامات لازم برای بهره برداری از تصفیه خانه های بقیه شهرک ها از جمله شهرک ماکو، سلماس، بوکان، میاندواب و مهاباد و ارومیه انجام شد.
وی افزود: در حال حاضر ۹۰ درصد تصفیه خانه بوکان، ۹۵ درصد تصفیه خانه میاندوآب انجام شده و تصفیه خانه ارومیه ۱ که آماده است و بقیه شهرک ها بالای ۸۰ درصد انجام شده است.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی همچنین در خصوص حوزه معاونت عمران و زیر ساخت های شهرک_های استان نیز اذعان کرد: شهرک صنعتی ائواوغلی شوط که به لحاظ موقعیت جغرافیایی در جاده ترانزیتی تبریز واقع شده و یک موقعیت استراتژیک دارد نیمه امسال فرایند واگذاری زمین در این شهرک آغاز می شود.
وی ادامه داد: اقدامات لازم درباره واگذاری زمین در ناحیه صنعتی خلیفه لو نقده که در مجاورت مرز تمرچین پیرانشهر واقع شده و شهرک صنعتی ماکو که در کنار منطقه آزاد ماکو قرار گرفته نیز در برنامه امسال معاونت عمران قرار دارد.
موسوی در ادامه به طرح مطالعاتی شهرک پلدشت که جزء مصوبات سفرهای استانی ریاست جمهوری است اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: مطالعات این شهرک انجام شده و مباحث زیست محیطی آن امسال حل می شود و همچنین موافقت نامه های شهرک کانی غیر فلزی خوی نیز سال گذشته اخذ شده است.
خوشه صنعتی سنگ و خوشه صنعتی فراوری محصولات باغی در سال گذشته رشد پیدا کردند.وی برگزاری تورهای صنعتی و پیگیری خوشه های صنعتی را نیز مهم_ترین ماموریت های معاونت صنایع کوچک برشمرد و ابراز داشت: سال گذشته خوشه صنعتی سنگ و خوشه صنعتی فراوری محصولات باغی رشد پیدا کردند و انجمن فراگیر عرقیات گیاهی تشکیل شده است.
موسوی گفت: کارهای مطالعاتی خوشه صنعتی تخمه آفتابگردان و فرش نیز در سال گذشته به پایان رسیده است.
هکتار سند تفکیکی شهرک ها دریافت شد
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی در بخش دیگری از این گفت و گو به فعالیت های بخش اسناد مالکیت شهرک اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته ۳۰۰ هکتار سند تفکیکی کل شهرک ها دریافت شد که در تاریخ شهرک های صنعتی استان بی سابقه است و امسال نیز کل پرونده اسناد تفکیکی به پایان می رسد.
وی همچنین درخصوص بازپس گیری زمین های راکد در شهرک های صنعتی استان نیز گفت: ۱۷ هکتار زمین بلا استفاده در مجموعه های شهرک های صنعتی استان آذربایجان غربی در سال گذشته باز پس گرفته شد.
موسوی در پاسخ به اینکه در حال حاضر آمار واحدهای نیمه فعال یا غیر فعال استان چه رقمی است؟ اظهار داشت: در روال گذشته یک آمار ۲۰ الی ۲۵ درصد در واحدهای راکد وجود داشت. در حال حاضر نیز از مجموع ۹۰۰ واحد صنعتی در شهرک های صنعتی استان حدود ۲۴۰ واحد راکد یعنی ۲۵ درصد وجود دارد.
وی سوء مدیریت خود واحدهای صنعتی به دلیل مشکلات شراکتی، عدم شناخت مناسب از صنعت، بروز نبودن تکنولوژی واحدها ، مشکلات بازاریابی سرمایه در گردش ، افزایش نرخ ارز و نوسان آن را از مهمترین دلایل رکود واحدهای صنعتی استان نام برد.


برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS