واکنش‌ها به توافق در نوار غزه
«بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل با استقبال از توافق آتش‌بس در غزه، ابراز امیدواری کرد که توافق کنونی مقدمه‌ای برای برقراری صلح پایدار باشد. وی همچنین عنوان کرد که حاکمیت نوار غزه باید در اختیار گروهی پایبند به تعهدات تشکیلات خودگردان قرار گیرد.

«بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل با استقبال از توافق آتش‌بس در غزه، ابراز امیدواری کرد که توافق کنونی مقدمه‌ای برای برقراری صلح پایدار باشد. وی همچنین عنوان کرد که حاکمیت نوار غزه باید در اختیار گروهی پایبند به تعهدات تشکیلات خودگردان قرار گیرد.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، توافق روز سه‌شنبه برای برقراری آتش‌بس نامحدود در نوار غزه که با موافقت رژیم‌صهیونیستی برای بازگشایی گذرگاه‌های مرزی همراه بود، واکنش‌های گسترده‌ای را به همراه داشت.
:

به گزارش فارس، مذاکراتی که طی یک ماه اخیر در قاهره پایتخت مصر در جریان بود، روز سه‌شنبه نتیجه داد و نمایندگان فلسطین و رژیم‌صهیونیستی بر سر برقراری آتش‌بسی نامحدود در نوار غزه، به توافق رسیدند.
:
دستیابی به این توافق که با پذیرش بسیاری از شروط مقاومت فلسطینی از سوی تل‌آویو همراه بود، واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت. حزب‌الله لبنان، دبیر کل سازمان ملل، اتحادیه اروپا و چندین کشور اروپایی هریک با صدور بیانیه‌هایی از این توافق استقبال کردند.
:
حزب‌الله
:
حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای که به مناسب دستیابی به توافق صادر شده، پیروزی بزرگ گروه‌های فلسطینی را تبریک گفته و آن را نتیجه مقاومت مردم فلسطین دانسته است.
:
در این بیانیه بر اهمیت این دستاورد تاریخی تأکید شده و این زمینه‌سازی برای دستیابی به پیروزی‌های بعدی توصیف شده است. حزب‌الله همچنین این پیروزی را به مردم شجاع فلسطین، خانواده‌های شهدا و اسرای فلسطینی تبریک گفته و عنوان کرده است که مقاومت فلسطینی‌ها توانست دشمن صهیونیست را به پذیرش آتش‌بس و خواسته‌های فلسطینی‌ها، وادار کند.
:
حزب‌الله تأکید کرده است که اراده مردم فلسطین و همچنین خون شهدای تجاوز رژیم‌صهیونیستی به غزه، به دستیابی به پیروزی کنونی منجر شده است.
:
دبیر کل سازمان ملل
:
«بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل با استقبال از توافق آتش‌بس در غزه، ابراز امیدواری کرد که توافق کنونی مقدمه‌ای برای برقراری صلح پایدار باشد. وی همچنین عنوان کرد که حاکمیت نوار غزه باید در اختیار گروهی پایبند به تعهدات تشکیلات خودگردان قرار گیرد.
:
دبیر کل سازمان ملل با تأکید بر لزوم پایان محاصره هفت ساله نوار غزه، برای حمایت از تلاش‌ها جهت حل «مسائل بنیادی» اعلام آمادگی کرده است.
:
اتحادیه اروپا
:
بروکسل ساعتی پس از حصول توافق آتش‌بس، با صدور بیانیه‌ای از این رخداد استقبال کرد و از طرفین خواست به مفاد آتش‌بس به دست‌آمده، پایبند باشند.
:
در بخشی از بیانیه اتحادیه اروپا آمده است: «ما به گرمی از آتش‌بسی که امروز در قاهره به دست آمد و باید پایدار بماند، استقبال می‌کنیم. ما از همه طرف‌ها می‌خواهیم که به مفاد آن پایبند باشند.»
:
این بیانیه می‌افزاید: «ما تلاش‌های مصر و دیگران در راستای دستیابی به آتش‌بس را ارج نهاده و تأسف خود از کشته شدن افراد به خصوص غیرنظامیان و همچنین خرابی‌هایی که در ۵۰ روز گذشته به بار آمده، ابراز می‌کنیم.»
:
اتحادیه اروپا همچنین برای تثبیت آتش‌بس کنونی، اعلام آمادگی کرده است.
:
آمریکا
:
«جان کری» وزیر خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد واشنگتن از توافق به دست آمده، «قویا» حمایت می‌کند و از طرفین می‌خواهد که به آتش‌بس پایبند باشند.
:
در بیانیه آقای کری آمده است: «ما قویا از توافق امروز برای آتش‌بس حمایت کرده و به همه طرف‌ها توصیه می‌کنیم کاملا به مفاد آن پایبند باشند. ما بسیار امیدواریم که این آتش‌بس پایدار و طولانی بماند و به حملات راکتی پایان داده و توقفی پایدار بر درگیری در غزه، به ارمغان آورد.»
:
وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه طرفین پیشتر نیز در چنین وضعیتی قرار داشته‌اند، گفت هر دو طرف می‌دانند چه چالش‌هایی در ادامه وجود خواهد داشت. وی همچنین از «نقش مصر در میزبانی مذاکرات» تقدیر کرد.
:
فرانسه
:
«لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه در بیانیه‌ای که پس از توافق آتش‌بس در غزه صادر کرد، ادامه مذاکرات برای دستیابی به صلحی پایدار را خواستار شده است.
:
آقای فابیوس همچنین اعلام کرد به همکاری با شرکای فرانسه برای استفاده از شورای امنیت جهت پیشبرد مذاکرات، ادامه می‌دهد. وی همچنین بر لزوم «تأمین امنیت اسرائیل» و پایان محاصره غزه تأکید کرده است.
:
انگلیس
:
لندن هم به آتش‌بس در غزه واکنش نشان داده و آن را «دریچه‌ای مهم و مناسب» برای دستیابی به توافقی جامع، توصیف کرده است. در بیانیه صادر شده از سوی «توبیاس الوود» معاون خاورمیانه وزارت خارجه انگلیس آمده است: «این آتش‌بس دریچه‌ای مهم و مناسب برای دستیابی به توافقی جامع را که به موضوعات بنیادی درگیری بپردازد، فراهم آورده است.»
:
انگلیس هم در بیانیه خود خواستار حاکمیت تشکیلات خودگردان بر نوار غزه شده و رفع محاصره این منطقه را به این مسئله منوط کرده است. انگلیس همچنین برای کمک به پیشبرد مذاکرات اعلام آمادگی کرده است.
:
./.

برچسب :    ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

 • پیروزی سوم مردم غزه
  (پس از ۵۱ روز جنگ خونین و کشتار کودکان، مادران و سالخوردگان و تخریب ساختمانها، مساجد و بیمارستانها بالاخره این جنگ در تاریخ ۵/۶/۱۳۹۳ (۲۷ اگوست ۲۰۱۴) به پایان رسید. مردم غزه و کلا ملت مظلوم فلسطین درخیابان ها به جشن و پایکوبی پرداختند. ظاهرا درمتن توافقنامه صلح، اسرائیل پذیرفته است مردم غزه در آینده به بندر و فرودگاه دسترسی داشته باشند و حماس نیز پذیرفته اسرای دو طرف با هم مبادله بشوند)

  همه سرها شکسته سر ندارند
  همه در رودبار رودی ندارند
  تو بر حق خودت قانع نبودی
  تو خوردی خاک ما خاکی ندارند

  اگر آزاده ائی آزاد ما کو
  اگر فرزانه ائی فرهاد ما کو
  اگر خوردی زمین زنهار تو کو
  اگر دیوانه ائی امداد ما کو

  عدم را با عدن یکجا ندادند
  زمین را با ستیز یکجا ندادند
  بهشت را در زمین بر کس ندادند
  هنر با بی هنر یکجا ندادند

  تمام آسمان رنگ خدا هست
  زمین خوردی زمینم با خدا هست
  نشستیم با خدا خلوت نمودیم
  به وقتش کار ما کار خدا هست

  تو باشی جای دیگر را نداری
  زمین را با خدا یکجا نداری
  قسم بر نام او نامش خدا هست
  شریک دیگری جز ما نداری

  Thumb up 2 Thumb down 0


ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS