جزئیات ساخت 10 پالایشگاه جدید گاز
وزیر نفت با یادآوری اینکه پیش بینی می‌کنیم امسال با بهره برداری از برخی از واحد های پالایشگاهی و سکوهای دریایی حدود 100 میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز ایران افزوده شود، تبیین کرد: همچنین طرح توسعه فازهای 19، 13، 20 و 21، 22 تا 24 و 14 پارس جنوبی هم در اولویت بعدی توسعه قرار دارند.

وزیر نفت با یادآوری اینکه پیش بینی می‌کنیم امسال با بهره برداری از برخی از واحد های پالایشگاهی و سکوهای دریایی حدود ۱۰۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز ایران افزوده شود، تبیین کرد: همچنین طرح توسعه فازهای ۱۹، ۱۳، ۲۰ و ۲۱، ۲۲ تا ۲۴ و ۱۴ پارس جنوبی هم در اولویت بعدی توسعه قرار دارند.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، وزیر نفت با بیان اینکه با برنامه‌های توسعه‌ای در دست اجرا، تا سه سال آینده در تولید روزانه گاز در پارس جنوبی، ایران از قطر جلو می‌افتد، از احداث ۱۰ پالایشگاه میعانات گازی در کشور خبر داد و اعلام کرد: با ساخت پالایشگاه‌های جدید صادرات خام میعانات گازی ایران متوقف خواهد شد.
:

بیژن زنگنه در گفتگو با مهر در تشریح مهمترین سیاست‌های افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز طبیعی در کشور گفت: هم اکنون مهمترین پروژه های افزایش تولید نفت و گاز در کشور اجرای طرح توسعه میادین نفتی غرب کارون و فازهای میدان مشترک پارس جنوبی است.
:
وزیر نفت با اعلام اینکه باید ظرفیت تولید نفت ایران تا سه سال آینده به چهار میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد تصریح کرد: این افزایش ظرفیت تولید نفت از محل طرح توسعه میادین مشترک منطقه غرب کارون عملیاتی خواهد شد.
:
این عضو کابینه دولت تدبیر و امید تاکید کرد: براساس برآوردهای اقتصادی انجام گرفته در سطح وزارت نفت در صورتی که افزایش ۷۰۰ هزار بشکه ای تولید نفت ایران عملیاتی شود ضمن شتاب در طرح توسعه میادین مشترک سالانه حدود ۲۵ میلیارد دلار به درآمدهای نفتی کشور اضافه می شود.
:
این مقام مسئول با بیان اینکه برای افزایش ظرفیت تولید نفت در کنار توسعه ناوگان و افزایش دکل های حفاری طراحی و ایجاد تاسیسات سطح الارضی در منطقه غرب کارون در دستور کار قرار گرفته است بیان کرد: علاوه بر این برنامه ریزی‌ها و اقداماتی برای افزایش ظرفیت ذخیره سازی نفت و افزایش توان عملیاتی صادرات نفت در پایانه های نفتی کشور انجام گرفته است.
:
زنگنه در تشریح مهمترین راهکار های وزارت نفت برای تامین منابع مالی مورد نیاز این طرح افزایش تولید نفت توضیح داد: قرار است امسال حدود سه هزار میلیارد از محل صندوق توسعه ملی به طرح های توسعه میادین مشترک نفتی اختصاص یابد.
:
ایران از قطر در پارس جنوبی جلو می‌زند
:
زنگنه در ادامه درباره مهمترین برنامه‌های در دست اجرا به منظور تکمیل فازهای مشترک میدان پارس جنوبی، گفت: در حال حاضر دو اولویت برای توسعه این میدان مشترک گازی تعریف شده است به طوری که در ادامه سال جاری و اواسط سال آینده طرح توسعه پنج فاز قدیمی شامل ۱۲، ۱۵ تا ۱۸ پارس جنوبی در مدار بهره برداری قرار می گیرد.
:
وزیر نفت با یادآوری اینکه پیش بینی می‌کنیم امسال با بهره برداری از برخی از واحد های پالایشگاهی و سکوهای دریایی حدود ۱۰۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز ایران افزوده شود، تبیین کرد: همچنین طرح توسعه فازهای ۱۹، ۱۳، ۲۰ و ۲۱، ۲۲ تا ۲۴ و ۱۴ پارس جنوبی هم در اولویت بعدی توسعه قرار دارند.
:
این عضو کابینه دولت با بیان اینکه پیش بینی می کرد طرح توسعه پارس جنوبی تا سه سال آینده تکمیل شود تاکید کرد: با بهره برداری از این ۱۷ فاز پارس جنوبی روزانه حدود ۴۰۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت تولیدی گاز طبیعی ایران از محل توسعه پارس جنوبی اضافه می شود.
:
این مقام مسئول همچنین از افزایش ۶۰۰ هزار بشکه ای تولید روزانه میعانات گازی با توسعه فازهای در دست اجرای پارس جنوبی خبر داد و افزود: در مجموع با بهره برداری از این فازها تا سال ۹۶ ایران در برداشت روزانه گاز از قطر جلو می افتد.
:
وی با اعلام اینکه همزمان با شتاب در طرح توسعه فازهای پارس جنوبی و افزایش تولید گاز در بخش بالادستی اقداماتی در بخش های میان دستی صنعت گاز کشور هم انجام گرفته است تاکید کرد: از این رو احداث خطوط لوله، تاسیسات تقویت فشار و توسعه شبکه انتقال گاز کشور به منظور انتقال این انرژی پاک از مبادی تولید به مصرف هم در دستور کار قرار گرفت.
:
جزئیات ساخت ۱۰ پالایشگاه جدید گاز
:
وزیر نفت با بیان اینکه سیاست بلندمدت وزارت نفت کاهش خام فروشی نفت و گاز و ایجاد ارزش افزوده با تکمیل زنجیره های ارزش در سطح صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی است گفت: با راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی در کنار افزایش تولید گاز و میعانات گازی ظرفیت تولید اتان، گاز مایع و مایعات گازی پارس جنوبی افزایش می یابد که این موضوع منجر به خوراک کافی صنایع پتروشیمی کشور خواهد شد.
:
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه با تحویل اتان به صنایع پتروشیمی در دست اجرا ۱۰ تا ۱۲ درصد تولید پتروشیمی کشور افزایش می یابد، بیان کرد: این افزایش به منزله ایجاد دو میلیارد دلار درآمد جدید برای اقتصاد کشور است.
:
زنگنه همچنین با بیان اینکه برای ایجاد ارزش افزوده از میعانات گازی احداث پالایشگاه‌ها به منظور تولید فرآورده های نفتی به عنوان یک برنامه اولویت دار در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: بر این اساس هم اکنون احداث ۱۰ پالایشگاه میعانات گازی شامل هشت پالایشگاه ۶۰ هزار بشکه ای در منطقه سیراف، پالایشگاه ۱۲۰ هزار بشکه ای پارس شیراز و پالایشگاه ۳۶۰ هزار بشکه ای ستاره خلیج فارس مراحل مختلف جذب سرمایه گذار، طراحی و عملیات اجرایی را پشت سر می گذارد.
:
به گفته این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با احداث این تعداد از پالایشگاه میعانات گازی علاوه بر افزایش ظرفیت تولید فرآورده های نفتی امکان توقف صادرات میعانات گازی به صورت خام هم فراهم می شود.
:
./.

برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS