روحانی به نیویورک می‌رود/30 میلیارد تومان برای آبرسانی فوری به تهران
سخنگوی دولت با اشاره به سفر رییس‌جمهور به نیویورک برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل، اظهار کرد: جزئیات سفر ...

سخنگوی دولت با اشاره به سفر رییس‌جمهور به نیویورک برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل، اظهار کرد: جزئیات سفر رییس‌جمهور متعاقبا اعلام می‌شود.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری به بیان جزئیات جلسه امروز هیات دولت پرداخت و گفت: امروز گزارش‌هایی در مورد وضعیت آب کشور از سوی وزیر نیرو و همچنین گزارشی در مورد بحث واردات خودرو از سوی رییس گمرک ارائه شد.

 

سخنگوی دولت با اشاره به گزارش رییس گمرک در مورد واردات خودرو تصریح کرد: واردات خودرو با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی که به عنوان لوکس معروف است به جز مواردی که هیات دولت اجازه ورود آن را بدهد، ممنوع است.

 

نوبخت همچنین اضافه کرد: در جلسه امروز از رییس گمرک خواسته شد تا در یکی از برنامه‌های تلویزیونی امشب یا فردا شب جزئیات ممنوعیت بحث واردات خودروهای لوکس را مطرح کنند.

 

سخنگوی دولت در ادامه با اشاره به آمار واردات خودروها با حجم بالای ۲۵۰۰ سی‌سی در کشور از سال ۸۸ تاکنون، گفت: در سال ۸۸، ۳۱ هزار ۳۱۲ دستگاه خودرو با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی به داخل کشور وارد شده است. در ۸۹ نیز تعداد ۲۳ هزار و ۷۶۳ دستگاه از این نوع خودروها به داخل کشور وارد شده است. همچنین در سال ۹۰، ۱۸ هزار و ۶۰۴ دستگاه و در سال ۹۱ نیز ۱۶ هزار و ۲۳۹ دستگاه خودرو با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی به داخل کشور وارد شده است.

 

وی با بیان این‌که در سال ۹۲، چهار هزار و ۱۶ دستگاه و در سال ۹۳، ۱۳۳ دستگاه خودرو با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی به کشور وارد شده است، با تاکید بر این‌که مجوز هیچ کدام از ۱۳۳ دستگاه خودروی وارداتی در سال ۹۳ مصوب هیات وزیران دولت یازدهم نبوده است، گفت: این تعداد خودروی وارداتی از ابتدای سال ۹۳ تاکنون همه دارای مجوزهایی از سال‌های قبل می‌باشند و همه آنها باید به کشور وارد می‌شدند.

 

نوبخت با بیان این‌که هیات وزیران دولت یازدهم تاکنون اجازه واردات خودروهای خارجی با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی را صادر نکرده است، بر لزوم حمایت از خودروهای داخلی تاکید و اظهار کرد: رویکرد دولت به هیچ وجه واردات خودرو با حجم موتور بالا نیست.

 

سخنگوی دولت همچنین خاطرنشان کرد: در جلسه امروز هیات دولت گزارشی امیدبخش در مورد کاروان ورزشی ایران در کره جنوبی ارائه شد. ما آرزو می‌کنیم همان‌طور که ورزشکاران تا اینجای کار موفقیت‌آمیز عمل کردند بتوانند موفقیت‌های خود را ادامه دهند.

 

وی همچنین گفت: در جلسه امروز هیات دولت مصوبه‌ای در ارتباط با بحث آبرسانی فوری به تهران به تصویب رسید که طی آن به صورت علی‌الحساب ۳۰ میلیارد تومان اعتبار به صورت ویژه در اختیار وزارت نیرو قرار گرفت تا این وزارتخانه بتواند هر چه سریعتر بحث آبرسانی را انجام دهد.

 

نوبخت در ادامه با اشاره به موضوع بدحجابی با تاکید بر اینکه پدیده بدحجابی یک مشکل فرهنگی است و باید متناسب با جنس فرهنگ از سازکارهای فرهنگی استفاده شود، اظهار کرد: برای پدیده بدحجابی که یک مشکل فرهنگی است باید از سازوکار فرهنگی استفاده شود البته همه روش‌های فرهنگی نیز پاسخگو نیستند بلکه باید از روش‌های اثربخش استفاده شود.

 

سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت نیز در ارتباط با ارتقای فرهنگ جامعه باید تلاش کند، گفت: در دولت در جهت وظیفه خود در راستای ارتقای فرهنگی هر ساله در معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور صدها میلیارد تومان در خصوص فرهنگ هزینه می‌شود.

 

وی با بیان اینکه بسیاری از دستگا‌ه‌های غیردولتی نیز برای موضوع فرهنگ از بودجه دولتی استفاده می‌کنند، گفت: این دستگاه‌ها نیز باید در زمینه فرهنگ قبول مسئولیت کنند. دولت نیز قطعا از آنها درخواست خواهد کرد که طی گزارشی اعلام کنند که با توجه به مبالغ اعتباری که برای ارتقای فرهنگ دریافت کرده‌اند چه اقدامی در خصوص حجاب انجام داده‌اند.

 

سخنگوی دولت با بیان اینکه معمولا برخی افراد در رابطه با مسائل فرهنگی بر اساس احساس مسئولیت یا اعتقادات خود از روش‌های خشن استفاده می‌کنند، اضافه کرد: این افراد باید بدانند که طی سال‌های گذشته نه تنها این روش‌ها موثر نبوده است بلکه این پدیده را نیز تهدید کرده‌ است.

 

وی همچنین اظهار کرد: ما اعتقاد نداریم که اکنون بحث حجاب به گونه‌ای مطرح است که آن را نسبت به گذشته موضوعی تشدیدیافته بدانیم و لازم باشد که از روش‌های غیرقانونی با آن برخورد کنیم. باید بدانیم که بانوان باید در جامعه مورد احترام باشند و چنانچه نیز قرار است تذکری به فردی داده شود مطابق قانون باید صورت بگیرد.

 

نوبخت با تاکید بر اینکه هر نوع روش غیرقانونی و بی‌حرمتی نسبت به بانوان امری غیرپذیرفتنی برای دولت است، اظهار کرد: پدیده بدحجابی سال‌ها در کشور مطرح بوده و چنانچه امروز بخواهیم احساس کنیم که به پدیده حادی تبدیل شده و باید نسبت به آن برخورد فیزیکی و تندی داشته باشیم و اعلام کنیم که هزینه آن را تحمل می‌کنیم نه تنها برای کسی صورت حساب صادر نمی‌شود بلکه هزینه‌ای برای اسلام به بار می‌آورد.

 

سخنگوی دولت با اشاره به گروه های تروریستی فعال در منطقه، گفت: در حال حاضر عده‌ای در کشورهای همسایه به ویژه در عراق در تلاش هستند تا چهره‌ای خشن و غیرمنطقی از اسلام عزیز به جهانیان ارائه دهند.

 

وی با تاکید بر اینکه دولت هیچ اقدام غیرقانونی و بدون مجوزی را تایید نمی‌کند و با آن مخالفت می‌کند، گفت: دستگاه‌های ذیربط نیز باید در مورد وظایف قانونی خود در مورد این بحث برخوردهای لازم را انجام دهند.

 

نوبخت همچنین خاطرنشان کرد: از همه افرادی که می‌خواهند از سر دلسوزی با مقوله بدحجابی برخورد کنند درخواست می‌کنیم که چنانچه برنامه‌ای برای بهبود این پدیده دارند آنها را ارائه کنند تا چنانچه لازم باشد منابع مالی آنها از سوی دولت تامین شود.

 

سخنگوی دولت در ادامه نشست خبری امروز خود با اشاره به تاثیر توسعه پتروشیمی در خروج از رکود تورمی، اظهار کرد: توسعه پتروشیمی در خروج از رکود بسیار تاثیرگذار است در همین راستا نیز در بودجه سال ۹۳ معادل ۱۲۰ هزار بشکه میعانات گازی برای پالایشگاه‌ها پیش‌بینی شده است تا بتوانند اقلام تولیدیشان را افزایش دهند.

 

وی با اشاره به ادعای دبیرکل سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران، گفت: اینکه هر از گاهی برخی مجامع جهانی موضوع حقوق بشر در ایران را بهانه می‌کنند و نسبت به جمهوری اسلامی ایران مطالبی غیرمنطقی عنوان می‌کنند قطعا باید از سوی مسئولین پاسخ داده شود. ما به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم چنین اتهاماتی به نظام جمهوری اسلامی ایران وارد شود.

 

نوبخت همچنین با اشاره به سفر رییس‌جمهور به نیویورک برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل با بیان اینکه رییس‌جمهور به این سفر می‌رود، خاطرنشان کرد: تاکنون برنامه‌ریزی از سوی رییس‌جمهور در خصوص ملاقات با اوباما صورت نگرفته است. پس از قطعی شدن، نهایی و مشخص شدن برنامه‌های رییس‌جمهور طی نشست خبری جزئیات این سفر به اطلاع مردم رسانده می‌شود.

 

سخنگوی دولت در ادامه با اشاره به مراحل تدوین و تنظیم برنامه ششم توسعه کشور، خاطرنشان کرد: دوشنبه هفته جاری در شورای اقتصاد نظام تدوین برنامه‌ ششم توسعه به تصویب رسید و اکنون نیز مراحل تهیه و تنظیم آن در حال پیگیری و تکمیل است. ان‌شاءالله تا تابستان سال ۹۴ و تا قبل از اتمام فرصت قانونی برنامه‌ ششم توسعه به مجلس تقدیم می‌شود.

 

وی همچنین با اشاره به برنامه‌های مختلف صداوسیما در هفته دولت در انعکاس اقدامات دولت با بیان اینکه بابت همکاری‌های صداوسیما تشکر می‌کنیم، گفت: این تشکر نافی انتقادات دولت به صداوسیما نیست چرا که صداوسیما در برخی برنامه‌های خود از جمله در مورد موضوع خودرو به جای اطلاع‌رسانی نوعی القای شبهه‌افکنی انجام می‌دهد.

 

سخنگوی دولت همچنین با اشاره به حضور محمدعلی نجفی به عنوان سرپرست در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه سرپرست اختیارات وزیر را دارد، گفت: در حال حاضر آقای نجفی با اطمینان خاطر مسائل مربوط به وزارت علوم را پیگیری می‌کند.

 

وی همچنین در مورد توزیع دومین بسته حمایت غذایی اقشار آسیب‌پذیر از سوی دولت اظهار کرد: وزیر تعاون که مسئولیت توزیع این بسته را بر عهده دارد اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام می‌دهد.

 

نوبخت در ادامه با اشاره به اختلافات تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با گروه ۱+۵، اظهار کرد: همان‌طور که از سوی وزارت امور خارجه نیز اطلاع‌رسانی شد هنوز ما اختلافاتی با ۱+۵ داریم گرچه بسیاری از مسائل نیز حل شده است اما امیدواریم که در فرصت باقیمانده اختلافات با توجه به منطق نظام جمهوری اسلامی ایران برطرف شود.

 

سخنگوی دولت همچنین با اشاره به دعوت آمریکا برای پیوستن ایران به ائتلاف علیه داعش، اظهار کرد: آمریکا قبلا بیان کرده بود که علاقه‌مند همکاری در مورد داعش با ایران است.

 

نیازی نیست که در زمینه داعش رابطه هماهنگی با آمریکا داشته باشیم

وی با بیان اینکه قطعا کسی تایید نمی‌کند که نیروهای نظامی ما تحت فرماندهی آمریکا اقدامی انجام دهد، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران قبل از اینکه آمریکا اقدامی در زمینه داعش انجام دهد به موقع وارد عمل شد و نیازی نیست که در زمینه داعش رابطه هماهنگی با آمریکا داشته باشیم. ما با توجه به قدردانی مسئولین اقلیم کردستان عراق و دولت عراق وظایف خود را انجام می‌دهیم و این وظایف نیز هیچگاه در چارچوب روش‌های آمریکایی‌ها قابل تعریف نیست.

 

نوبخت با بیان اینکه ایران کشوری مستقل است و به صورت مستقل نیز عمل می‌کند، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران علاوه بر وظایف ملی، وظایفی در جهت تامین امنیت منطقه و وظایفی نسبت به هم‌دینان خود نیز دارد.

 

سخنگوی دولت با اشاره به توافقات صورت گرفته میان ایران و روسیه، خاطرنشان کرد: این توافقات می‌تواند برای طرفین بسیار مفید باشد چرا که روس‌ها نیز مانند ما که سال‌ها تحت فشار تحریم‌ها بودیم کم کم در حال احساس کردن تحریم‌ها است.

 

وی با اشاره به نرخ ارز پیش‌بینی شده در بودجه ۹۴ نیز با بیان اینکه در جلسه شورای اقتصاد بخشنامه بودجه ۹۴ به تصویب رسید، گفت: در سطح بخشنامه جزئیاتی مانند نرخ ارز مطرح نمی‌شود و لوایح در آینده مطرح می‌شوند.

 

نوبخت با تاکید بر اینکه در بودجه ۹۴ شاهد استمرار سیاست‌های ضدتورمی و رونق‌بخش و خروج از رکود هستیم، اظهار کرد: می‌توانیم بودجه سال ۹۴ را در ادامه سیاست‌های مهار تورم و خروج از رکود در چارچوب اقتصاد مقاومتی عنوان کنیم.

 

سخنگوی دولت با اشاره به رشد مثبت اقتصاد در سال جدید، اظهار کرد: مستندات اولیه نشان می‌دهد که رشد منفی که در ماه‌های پایانی سال ۹۲ در حال کاهش بود در سال ۹۳ مثبت شده است.

 

وی با اشاره به آمارهای مراکز رسمی و غیررسمی اضافه کرد: همه آمارها نشان از این دارد که کشور در سال ۹۳ از رشد منفی خارج شده است.

 

انتهای پیام

 


برچسب :    ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون امتیاز)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS