نرخ بیکاری تک رقمی شد
مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری تابستان امسال را تک رقمی و به میزان 9.5 درصد اعلام کرد، با این حال نرخ بیکاری جوانان بیش از دو برابر نرخ عمومی و همچنان در بحران قرار دارد.

مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری تابستان امسال را تک رقمی و به میزان ۹٫۵ درصد اعلام کرد، با این حال نرخ بیکاری جوانان بیش از دو برابر نرخ عمومی و همچنان در بحران قرار دارد.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، مرکز آمار ایران با انتشار جزئیاتی از نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در تابستان سال جاری اعلام کرد: نرخ بیکاری جمعیت ده ساله و بیشتر کشور در فصل تابستان ۹٫۵ درصد و تعداد بیکاران نیز ۲ میلیون و ۲۵۷ هزار و ۱۹۴ نفر شد.
:
به گزارش مهر، بررسی نرخ مشارکت اقتصادی (نرخ فعالیت)، جمعیت ۱۰ ساله و بیشتر نشان می دهد ۳۷٫۲ درصد جمعیت در سن کار از نظر اقتصادی فعال بوده اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته اند.
:
همچنین این نتایج نشان می دهد نرخ مشارکت اقتصادی در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی کمتر بوده است.
:
بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی کل کشور حاکی از کاهش ۱٫۹ درصدی این نرخ نسبت به فصل مشابه در تابستان سال گذشته و افزایش یک دهم درصدی آن نسبت به بهار امسال است.
:
نرخ بیکاری جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر نشان می دهد که ۹٫۵ درصد از جمعیت فعال بیکار بوده اند. بر اساس این نتایج، نرخ بیکاری در بین زنان نسبت به مردان و نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بیشتر بوده است.
:
سهم اشتغال ناقص نشان می دهد که ۸٫۶ درصد جمعیت شاغل دارای اشتغال ناقص بوده اند. این شاخص در بین مردان بیشتر از زنان و در نقاط روستایی بیشتر از نقاط شهری بوده است.
:
اشتغال در بخش های عمده اقتصادی حاکی از آن است که بخش خدمات با ۴۷٫۴ درصد بیشترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده و بخش های صنعت با ۳۳٫۶ و کشاورزی با ۱۹ درصد در مراتب بعدی قرار دارند.
:
بررسی نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله حاکی از آن است که ۲۲٫۹ درصد از جمعیت فعال این گروه سنی بیکار بوده اند. این شاخص در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بیشتر بوده است.
:
همچنین بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله کل کشور نشان می دهد که این شاخص نسبت به فصل مشابه سال گذشته یک درصد و نسبت به فصل قبل ۱٫۹ درصد کاهش یافته است.
:
براساس اعلام مرکز آمار نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله نیز حاکی از آن است که ۲۰٫۲ درصد از جمعیت فعال این گروه سنی بیکار بوده اند. این شاخص در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بیشتر بوده است.
:
بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله نشان می دهد که این شاخص نسبت به فصل مشابه در سال گذشته ۹ دهم درصد و نسبت به فصل قبل ۲ درصد کاهش پیدا کرده است.
:
سهم شاغلین ۱۵ ساله و بیشتر با ساعت کار معمول ۴۹ ساعت و بیشتر نشان می دهد که ۴۰٫۲ درصد شاغلین به طور معمول بیش از ۴۹ ساعت در هفته کار می کنند. این شاخص که یکی از نماگرهای کار شایسته است نشان می دهد در کشور سهم زیادی از شاغلین بیشتر از استاندارد کار می کنند.

./.


برچسب :    ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS