درگیری داعش و ارتش آزاد در شهری در ترکیه
بعد از مداخله نیروهای پلیس ترکیه در این نزاع مسلحانه سرانجام مشخص شد این دو گروه مسلحی که با هم درگیر شده‌اند یکی به گروه‌های میانه رو مخالف نظام سوریه موسوم به "ارتش آزاد" وابسته بوده و دیگری به گروه تندروی تروریستی "داعش" وابسته بوده است، و علت اصلی این درگیری هم مساله مالی بوده است.

بعد از مداخله نیروهای پلیس ترکیه در این نزاع مسلحانه سرانجام مشخص شد این دو گروه مسلحی که با هم درگیر شده‌اند یکی به گروه‌های میانه رو مخالف نظام سوریه موسوم به “ارتش آزاد” وابسته بوده و دیگری به گروه تندروی تروریستی “داعش” وابسته بوده است، و علت اصلی این درگیری هم مساله مالی بوده است.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، اعضای وابسته به گروه تروریستی “داعش” با اعضای “ارتش آزاد سوریه” که هر دو گروه از مخالفان نظام سوریه هستند در یکی از شهرهای ترکیه با هم درگیر شدند.
:

به گزارش تسنیم به نقل از مجله فارین پالیسی در گزارشی نوشت که دو روز قبل ساکنان یکی از مناطق شهر اوروا در ترکیه به دلیل درگیری دو گروه مسلح در یکی از خیابان‌های این شهر از نیروهای پلیس ترکیه درخواست کمک کردند.
:
بعد از مداخله نیروهای پلیس ترکیه در این نزاع مسلحانه سرانجام مشخص شد این دو گروه مسلحی که با هم درگیر شده‌اند یکی به گروه‌های میانه رو مخالف نظام سوریه موسوم به “ارتش آزاد” وابسته بوده و دیگری به گروه تندروی تروریستی “داعش” وابسته بوده است، و علت اصلی این درگیری هم مساله مالی بوده است.
:
در جزئیات این حادثه منابع خبری آمریکایی چنین اعلام کرده اند: ۱۲ نفر از جنگجویان وابسته به ارتش آزاد سوریه با ۳ نفر از کارکنان دفتر داعش در شهر اوروا در ترکیه درگیر شدند چرا که براساس تصمیم اتخاذ شده از سوی دولت محلی در ترکیه قرار شده بود در قبال هر فرد زخمی از ارتش آزاد مقداری پول به ستاد این ارتش مخالفان تحویل داده شود اما به گفته اعضای ارتش آزاد دولت محلی را مشتی دزد اداره می‌کنند و از مبلغی که قرار بود برای هر زخمی به آنها پرداخت شود تنها مبلغ ناچیزی تحویل داده شده است.
:
محمد یکی از اعضای ارتش آزاد در این باره می‌گوید: قرار بود دولت محلی برای هر زخمی مبلغی معادل ۱۵۰ دلار بپردازد از این رو گروهان ما اسامی ۳۴۳ نفر از زخمی های خود را اعلام کرد اما دولت محلی که تحت نفوذ داعش است تمام آن فهرست اسامی را خط زده و ۵۰ اسم دیگر را به رسمیت شناخته که ارتش آزاد هرگز اسامی مذکور را نمی شناسد.
:
به گفته اعضای ارتش آزاد، دولت محلی سعی دارد با ایجاد چنین نام‌هایی ضمن حذف اسامی اصلی وعده‌های مالی مقرر شده را به نفع خود برداشت کند.
:
اما در این بین منابع محلی در ترکیه اعلام می کنند که دولت به ارتش آزاد سوریه اعلام کرده تنها این مبلغ ۱۵۰ دلار برای هر زخمی را تنها برای سقف ۳۰۰ زخمی به رسمیت می شناسد از این رو بعد از این که اسامی از ۳۰۰ نفر افزایش یافت گروه های وابسته به ارتش آزاد باهم به صورت مسلحانه درگیر شدند.
:
این مجله آمریکایی در پایان این پرسش را مطرح می کند: آیا آمریکا قصد دارد با این گروه‌هایی که خود آنها را میانه رو دانسته تعامل داشته باشد؟
./.

برچسب :    ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS