دستگیری سرکرده داعش در شمال لبنان و رویاهای ناتمام
ابوالهدی به بازجویان گفته است : تصمیم داشتیم بعداز اشغال برخی روستاها و شهرک ها در شمال لبنان که در آنها خلاء امنیتی بود، پرچم داعش را برافراشته و ضمن اعلام امارت داعش ، بیعت با ابوبکر البغدادی را اعلام کنیم.

ابوالهدی به بازجویان گفته است : تصمیم داشتیم بعداز اشغال برخی روستاها و شهرک ها در شمال لبنان که در آنها خلاء امنیتی بود، پرچم داعش را برافراشته و ضمن اعلام امارت داعش ، بیعت با ابوبکر البغدادی را اعلام کنیم.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، «احمد سلیم میقاتی» معروف به ابوبکر و ابوالهدی درجدیدترین اعتراف هایش از« رویاهای ناتمام» خود برای ایجاد «امارت داعش» درشمال لبنان و متصل کردن القلمون سوریه به ساحل دریای مدیترانه از طریق شمال لبنان پرده برداشته است.

 :

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، ابوالهدی اعتراف کرده است که برای اعلام منطقه ای تحت سیطره داعش در لبنان، درصدد اشغال برخی شهرک ها و روستاها مانند بخعون، عاصون ، سیر الضنیه و بقاع صفرین در شمال لبنان بوده است.

:

ابوالهدی به بازجویان گفته است : تصمیم داشتیم بعداز اشغال برخی روستاها و شهرک ها در شمال لبنان که در آنها خلاء امنیتی بود، پرچم داعش را برافراشته و ضمن اعلام امارت داعش ، بیعت با ابوبکر البغدادی را اعلام کنیم.

وی هدف دیگر از « برنامه های بزرگ» خود را ایجاد منطقه ای امن برای استقرار عناصر مسلح تروریستی تکفیری تحت عناوین جعلی « انقلابی و جنگجو» و همچنین نظامیان جدا شده از ارتش لبنان اعلام کرده است.

:

سرکرده داعش در شمال لبنان با بیان اینکه « اقداماتی همزمان با برنامه های ما در شهر طرابلس و حومه آن در جریان بود که اجرای برنامه ها بزرگ ما را آسان می کرد».

:

بعداز اعترافات ابوالهدی ، ارتش لبنان عملیات پیش دستانه خود را از جمعه گذشته در شهر طرابلس و شهرک های بحنین ، المحمره و المنیه در اطراف پایتخت شمالی لبنان شروع کرد که به متلاشی شدن چندین باند تروریستی تکفیری از جمله شادی المولوی و اسامه منصور و شیخ خالد الحبلص منجر شد.

:

ابوالهدی فاش کرده است که « مرحله اول از برنامه های بزرگ ما متصل کردن القلمون سوریه به ساحل دریای مدیترانه از طریق شمال لبنان بود وشادی المولوی و اسامه منصور از این برنامه ها آگاه بودند و قرار بود حدود یک ماه دیگر عملیاتی شود».

:

ژنرال « جان قهوجی» فرمانده ارتش لبنان چندهفته قبل در گفت وگو با روزنامه لو فیگارو از این طرح تروریست های تکفیری وابسته به داعش و جبهه النصره خبر داده بود و حتی « دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس هم این اظهارات ژنرال قهوجی را تایید کرده است.

:

برغم همه این اعتراف ها و اظهارات هنوزشیوخ سلفی تندرو و برخی نمایندگان مجلس و وزیران دولت لبنان همسوی با داعش و جبهه النصره با انکار این طرح ها و برنامه ها مدعی هستند که ارتش لبنان در حال جنگ با اهل سنت است.

:

« تمام سلام» نخست وزیر لبنان دیروز( دوشنبه) قاطعانه این ادعا را رد کرد و گفت که ارتش در شمال لبنان با تروریست های تکفیری می جنگد نه اهل سنت.

:

ابوالهدی که قبلا به ارتباط خود با « خالد الضاهر» نماینده مجلس لبنان اعتراف کرده بود، در اعترافات جدید خود از ارتباطش با شیوخ سلفی از جمله کمال البستانی، خالد الحبلص و طارق خیاط و زندانیان رومیه مانند فایز عثمان و غسان الصلیبی سخن گفته است.

:

وی با بیان اینکه درساختن مواد منفجره و بمب ها برای استفاده در برنامه های بزرگ خود تبحرخاصی دارد، گفته است که یکی از بمب ها را حدود یکسال قبل در منطقه زغرتای لبنان آزمایش کرده است.

این تروریست تکفیری تایید کرده است که سیطره بر جاده بین المللی شمال لبنان و کنارگذر دریا و بندر طرابلس با توجه به نیاز داعش وجبهه النصره به یک گذرگاه دریایی از برنامه های اصلی او بوده است.

ارتش لبنان بامداد پنجشنبه هفته گذشته با حمله ناگهانی به یک آپارتمان در شهرک عاصون شهرستان الضنیه در شمال لبنان باندی تروریستی تکفیری را متلاشی کرد و موفق شد ابوالهدی را به دام انداخته و بازداشت کند.

:

در جریان این حمله سه تروریست تکفیری به هلاکت رسیده که از جمله آنها یک نظامی جدا شده از ارتش لبنان بود.

۳ یا ۴ تروریست تکفیری هم فرار کردند که ارتش لبنان در تعقیب آنها است.

در این آپارتمان که مقدار زیادی انواع سلاح کشف و ضبط شده ، فیلم های ویدئویی از نظامیان جدا شده از ارتش لبنان هم تهیه و در اختیار گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره قرار می گرفته است.

./.


برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS