طيب​نيا:​ به دنبال تعامل گسترده با جهان هستیم
وزیر اقتصاد و امور دارایی با بيان اينکه ما به دنبال تعامل گسترده با جهان هستیم گفت: ملت ایران در برابر زورگویی هاي دشمنان مقاوم است و ما دولتمردان در شرایط کنونی تلاشمان این است که با گفتگو منافع ملت را تامین و حفظ کنیم و تعامل بدون استقامت و برعکس آن میسر نخواهد بود و تنها با تعامل عزتمندانه ما را افق روشن به پیش می برد.

وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه ما به دنبال تعامل گسترده با جهان هستیم گفت: ملت ایران در برابر زورگویی های دشمنان مقاوم است و ما دولتمردان در شرایط کنونی تلاشمان این است که با گفتگو منافع ملت را تامین و حفظ کنیم و تعامل بدون استقامت و برعکس آن میسر نخواهد بود و تنها با تعامل عزتمندانه ما را افق روشن به پیش می برد.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، علی طیب نیا در نماز جمعه عبادی و سیاسی این هفته تهران، با اشاره به مقاومت و ایستادگی مردم در عرصه اقتصادی با وجود تحریمهای بین المللی اظهار داشت: تحریم اقتصادی عملی غیر انسانی و عملی نابخشودنی و ضد بشری است اما ملت ایران نشان داد که در عرصه های مختلف پیرو راستین ابا عبدالله حسین(ع) است و از حقوق خود کوتاه نخواهد آمد. وی ادامه داد: ناتوانی قدرت های جهانی در به کرسی نشاندن خواسته هایشان آنها را به پای میز مذاکره با ایران اسلامی نشاند و ایستادگی ما هم موجب خواهد شد که آنها به حقوق ملت ایران تن دهند.
:
وزیر اقتصاد و امور دارایی به محوریت تحریم های بین المللی اشاره و تصریح کرد: تحریم بانک صادرات محدود کردن مبادلات ارزی است که اگر دشمن در این محور موفق می شد در صورت صادرات نفت هم نمی توانستیم نیازهایمان را تامین کنیم و در نتیجه در تولید با وقفه دچار می شدیم. طیب نیا افزود: دشمنان در شرایطی تحریم ها را علیه ما اعمال کردند که در اوج وابستگی به نفت بودیم و این برخلاف آن چیزی است که آموزه های اقتصاد مقاومتی به ما می آموزد. با وجود محدودیت ها، و هشیاری و پایبندی ملت، ایران باثبات ترین کشور منطقه است.
:
او با بیان اینکه دولتمردان دلاورانه در برابر تحریم ها به همراه مردم جنگیدند، گفت: ثبات آفرینی و کنترل تورم و هیجانات در بازارهای مختلف، خروج از رکود و دستیابی به رونق اقتصادی و تولیدی محورهای مهم ما در این یک سال و اندی بود که در چنین شرایطی رهبر معظم سیاست های اقتصاد مقاومتی را با هدف دستیابی به رشد اقتصادی بالا، مستمر، پایدار ابلاغ کردند و ما به جد دنبال اجرای آن هستیم.
:
وزیر اقتصاد و امور دارایی به تعامل ایران با دنیا در عرصه های سیاسی و اقتصادی اشاره و تصریح کرد: رشد اقتصادی اگرجه درون زاست اما برونگرا هم هست که باید از ظرفیت های موجود در اقتصاد بین المللی استفاده کنیم و آسیب پذیری خود را در برابر بی ثباتی ها کاهش دهیم که این مهم با عدم وابستگی به نفت میسر است و این امر هم با ارتقا ثروت آفرینی غیر نفتی امکان پذیر است و مشارکت مردم در این امر هم بی تاثیر نیست.
:
طیب نیا با تاکید بر اینکه دولت یازدهم مصمم به تحقق و اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی است، گفت: وزارت اقتصاد و دارایی افزایش توان ثروت آفرینی کشور و تامین مالی و کاهش وابستگی به نفت را جزیی از برنامه های راهبردی خود قرار داده و برنامه ریزی های گسترده ای را هم انجام می دهیم.
:
وی ادامه داد: دولت یازدهم از این فراتر رفته و زمینه های تسلط بر رکود تورمی را محقق کرده و تا حد زیادی موفق به بی اثر کردن تحریم ها شده است. وزیر اقتصاد و امور دارایی با ارایه گزارش از عملکرد وزارت خانه متبوعش بیان داشت: رشد تولید ناخالص داخلی پس از یک دوره نسبتا طولانی در بهار امسال مثبت و نسبت به بهار گذشته به ۴/۶ درصد رسید و کل تولیدات به ۱۰۴/۶ درصد افزایش یافت که این امر به معنای رونق فعالیت های اقتصادی نیست و اما نشانه روشنی برای آغاز بهبود وضعیت اقتصادی است.
:
طیب نیا افزود: امیدواریم با به حرکت در آوردن بنگاه های بزرگ زمینه رونق اقتصادی را در بخش های اقتصادی فراهم شود. وی درباره کاهش نرخ تورم خاطرنشان کرد: نرخ تورم که در گذشته با بالای ۴۰ درصد و تورم نقطه به نقطه با بالای ۴۵ درصد رسیده بود در مهر ماه سال جاری به ترتیب به ۱۹ و به زیر ۱۵ درصد رسید که این به معنای موفقیت بزرگ در کنترل تورم است. طیب نیا با بیان اینکه کاهش تورم به معنای کاهش قیمت ها نیست، گفت: این امر به معنای کاهش سرعت افزایش قیمت ها است که اکنون به نوزده درصد رسیده است.
:
وی گفت: رشد سرمایه گذاری از زمستان گذشته بهبود و به ۳/۸ درصد ارتقا و در بهار امسال با افزایش ۵/۷ درصد مواجه شده که افزایش سرمایه گذاری ثمرات خود را بر زندگی مردم و تولید خوهد گذاشت. وزیر اقتصاد و امور دارایی اضافه کرد: ملت ایران در برابر زورگویی ها دشمنان مقاوم است و ما دولتمردان در شرایط کنونی تلاشمان این است که با گفتگو منافع ملت را تامین و حفظ کنیم و تعامل بدون استقامت و برعکس آن میسر نخواهد بود و تنها با تعامل عزتمندانه ما را افق روشن به پیش می برد.

./.


برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS