اخوان‌المسلمين تهدید به‌ نابودی مصر کرده‌اند
سخنگوی رسمی وزارت كشور مصر، برای اولین بار فاش کرد که پس از رویدادهای انقلاب 30 ژوئن سال 2013 که به برکناری رئیس جمهوری این کشور منجر شد، خیرت الشاطر معاون رهبر "اخوان المسلمین"، و محمد مرسی، مسئولان دولت موقت و ارتش را تهدید کردند که اگر مرسی را به قدرت باز نگردد، آنها با 7 هزار نفر از خطرناکترین تروریست های جهان مصر را به آتش خواهند کشید.

سخنگوی رسمی وزارت کشور مصر، برای اولین بار فاش کرد که پس از رویدادهای انقلاب ۳۰ ژوئن سال ۲۰۱۳ که به برکناری رئیس جمهوری این کشور منجر شد، خیرت الشاطر معاون رهبر “اخوان المسلمین”، و محمد مرسی، مسئولان دولت موقت و ارتش را تهدید کردند که اگر مرسی را به قدرت باز نگردد، آنها با ۷ هزار نفر از خطرناکترین تروریست های جهان مصر را به آتش خواهند کشید.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ،‌ سرلشکر، هانی عبدالطیف، در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت:”وقتی مرسی برکنار شد در صحرای سینا یعنی از منطقه العریش تا مرز های شرقی فلسطین بیش از ۷ هزار تن از خطرناکترین تروریست های جهان مستقر شده بودند. برخی از آنها با القاعده ارتباط مستقیم داشته و برخی نیز از ایدئولوژی القاعده الگو می گرفتند. این تعداد تروریست از صحرای سینا به سوریه و از سوریه به مصر آزادانه تردد می کردند. مشخص بود که در زمان محمد مرسی با هماهنگی محمد ظواهری برادر ایمن الظواهری برادر رهبر القاعده و گروه اخوان المسلمین قرار بود این ۷ هزار تروریست در آینده برای تحقق اهداف گروه اخوان از آنها استفاده شود. به همین دلیل و با اتکا بر چنین نیرویی مرسی و خیرت الشاطر ارتش را تهدید به آتش کشیدن مصر کرده اند”.
:
سخنگوی وزارت کشور مصر اظهار داشت، تروریسم در دهه ۸۰ تا ۹۰ با “تروریسم” امروزی کاملا متفاوت بود، در دهه ۹۰ “تروریسم” عبارت بود از گروه هایی که به طور خود جوش از جوانان مصری که درک نادرستی از دین داشتند تشکیل می شد اما این مجموعه افراد به محض اینکه دستگیر می شدند، وقتی به افکار و کردار خود بازنگری می کردند در مفاهیم و نظریات فکری خود تجدید نظر می کردند و در نهایت از ایده هایشان عقب نشینی می کردند. اما تروریسم امروزی یک پدیده ای بین المللی است. این نوع تروریسم با طرح های بین المللی، پشتیبانی سازمان های اطلاعاتی و کمک های مالی کشورهای خارجی عرضه اندام کرده و برای ایجاد تغییرات داخلی برخی کشورها برنامه ریزی می کند.
:
سرلشکر عبدالطیف، با توضیح اینکه وضعیت امنیتی مصر در حال حاضر بهتر از آنچه قبلا بوده، گفت:”چالش های امنیتی بیشتر شده اما من تاکید می کنم که جنگ علیه تروریسیم در حال حاضر تنها با گروه “اخوان المسلمین” نیست، بلکه تروریسمی که ما با آن در حال جنگیم یک طرح بزرگی است که عناصر تروریستی بین المللی در پشت آن قرار گرفته اند تا برنامه های از پیش تعیین شده را به اجرا درآورند”. سخنگوی وزارت کشور توضیح داد که گروه تروریستی “انصار بیت المقدس” تاثیر منفی زیادی بر امنیت مصر ندارد. این گروه با پیگیری نیروهای امنیتی مصر همه تحرکاتش بررسی و مهار شده است اما قبل از انقلاب ۳۰ ژوئن گروه های مسلح خطرناک تر از داعش در صحرای سینا پا گرفته و فعالیت می کردند”.
:
وی تاکید کرد که ارتش مصر و نیروهای امنیتی این کشور برای ریشه کن کردن تروریسمی که با حمایت داخلی اخوان المسلمین و پشتیبانی سازمان های اطلاعاتی خارجی فعالیت می کند، از پای نخواهند نشت. سخنگوی وزارت کشور مصر گفت:”داعش، انصار بیت المقدس، ارتش آزاد، فرقان و غیره.. نام های حقیقی نیستند. این نام ها برای استتار و فریب بکار گرفته می شود. افرادی هم که در این گروه ها فعالیت می کنند مزدورانی هستند که برای عملی کردن طرح های بین المللی برای سازمان های اطلاعاتی خارجی کار می کنند”.
:
وی افزود: ” کارشناسان مواد منفجره وزارت کشور مصر تاکنون ۱۲۴۲ مورد بمب ساعتی کار گذاشته شده و تعداد ۳۹۸ بمب انفجاری کنار جاده ای را خنثی کردند. کما اینکه طی این مدت ۱۱۸ بمب نیز در مناطق مختلف متاسفانه منفجر شد. همچنین نیروهای وزارت کشور ۵ سکوی موشک انداز، ۹۵۴ کیلو گرم مواد منفجره “تی . ان .تی” ، ۳۰ تن مواد منفجره آتش زا ” آی. بی. اس” ، ۲۴ بمب کنار جاده ای ، ۷ کمربند انفجاری، ۱۷۰ منفجر کنند الکتریکی ، ۵۱ یک نارنجک دستی و ۳۷ انبار سلاح کشف و آنها را ضبط کردند”.

./.


برچسب :    ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS