در دولت گذشته کسی جرأت نقد نداشت
رئیس کتابخانه ملی با اشاره به تغییراتی که در دولت در یک سال اخیر درمقایسه با سال های پیش رخ داده است، گفت: در سال های پیش، کشور در وضیعت بسیار تنش زایی در عرصه ملی و بین المللی به سر می برد. تنش و بی ثباتی در کشور به حدی افزایش پیدا کرده بود که حتی رؤسای دو قوه کشور مقابل هم قرار گرفتند.

رئیس کتابخانه ملی با اشاره به تغییراتی که در دولت در یک سال اخیر درمقایسه با سال های پیش رخ داده است، گفت: در سال های پیش، کشور در وضیعت بسیار تنش زایی در عرصه ملی و بین المللی به سر می برد. تنش و بی ثباتی در کشور به حدی افزایش پیدا کرده بود که حتی رؤسای دو قوه کشور مقابل هم قرار گرفتند.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، سیدرضا صالحی افزود: در عرصه بین المللی بر ایران فشار سنگینی بود و شاهد حجم زیادی از تحریم ها علیه ایران بودیم، اما خوشبختانه اقدامات دولت در یک سال اخیر به نوعی آرامش و ثبات را به ایران هدیه داد وحتی این آرامش در عرصه بین المللی نیز نمود پیدا کرد و این به سادگی به دست نمی آید.به گفته رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی؛ ما در یک جامعه متکثر به سر می بریم و در این جامعه جریان های سیاسی فعالیت می کنند و هر یک به نوعی خود را مرجع می دانند و می خواهند سایر گروه ها تحت سیطره آن ها فعالیت کنند.در چنین جامعه ای برای رسیدن به آرامش نسبی نیازمند مدیریت درست هستیم. صالحی با استناد به سخنان برخی از چهره های سیاسی مبنی بر ایجاد آرامش در منطقه گفت: برخی ازچهره های سیاسی معتقدند، با روی کار آمدن دولت جدید در ایران آرامش نسبی در منطقه بوجود آمده و به همین دلیل دغدغه های جهانی نسبت به دولت ایران کاهش یافته است.
:
وی ادامه داد: در شرایط بی ثباتی نوعی اصطکاک در درون دولت ها شکل می گیرد که این امر موجب شکل گیری بی اعتمادی در جامعه می شود. خوشبختانه امروز دولت جمهوری اسلامی ایران در مسیر اخلاق مداری قرار گرفته و به حریم خصوصی افراد اهمیت می دهد و ارکان دولت در پی این نیستند که با تخریب یکدیگر خود را بزرگ و عاری از نقص و ایراد جلوه بدهند.

:

صالحی با تاکید بر این‌که باید فرهنگ نقادی در کشور رواج پیدا کند، گفت: در گذشته کسی جرات نقد نداشت و همین موضوع موجب ناامنی در ارکان جامعه شده بود. جامعه زمانی می تواند مسیر درست پیشرفت را طی کند که درآن فرهنگ صحیح نقد رواج داشته باشد. اگر به سایر جواهع ها نگاه کنیم در می یابیم که در کشورهایی که فرهنگ نقد وجود ندارد، مسیر مناسبی نه تنها در عرصه ملی بلکه در عرصه بین المللی هم پیش نگرفته‌اند.
:
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با اشاره به لزوم رواج اخلاق مداری در جامعه ایرانی گفت: برای رواج اخلاق مداری در جامعه باید دولت مردان اخلاق را سرلوحه رفتار حرفه ای خود قرار دهند. اگر امروز در استادیوم های ورزشی شاهد بی اخلاقی هواداران هستیم، باید ریشه این موضوع را در خود میادین ورزشی و ورزشکاران مان جست وجو کرد.

:

صالحی با اشاره به فعالیت های دولت آقای روحانی گفت: مبنای فعالیت دولت دکتر روحانی بر پایه صداقت گذاشته شده است و در دولت او اصل بر شفاف سازی است.به گفته رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی؛ بدون قانون نمی‌توان کشور را اداره کرد. از اتفاقات خوب دولت آقای روحانی؛ احیای سازمان مدیریت براساس خرد جمعی است. در دولت جدید تلاش شده که به کرامت انسان ها اهمیت داده شود.صالحی یکی از دلایل بی اخلاقی در جامعه ایرانی را ناشی از رواج دوگانگی رفتاری در کشور عنوان کرد.

./.


برچسب :    ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS