قیمت هر متر مربع زمین و خانه در تهران
بر اساس اعلام مرکز آمار ایران متوسط قیمت فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران در تابستان سال جاری چهار میلیون و 206 هزار تومان بوده است که نسبت به فصل قبل 4.6 درصد و نسبت به تابستان گذشته نیز 13 درصد کاهش داشته است.

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران متوسط قیمت فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران در تابستان سال جاری چهار میلیون و ۲۰۶ هزار تومان بوده است که نسبت به فصل قبل ۴٫۶ درصد و نسبت به تابستان گذشته نیز ۱۳ درصد کاهش داشته است.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، همچنین تعداد معاملات این نوع زمین‌ها از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل گذشته پنج درصد کاهش و نسبت به تابستان سال گذشته ۱۸٫۴ درصد افزایش داشته است. براساس این گزارش در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران بیشترین متوسط قیمت فروش یک متر مربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی معامله شده حدود هشت میلیون و ۴۲۵ هزار تومان در منطقه سه و کمترین آن در حدود یک میلیون و ۴۲۷ هزار تومان در منطقه ۲۰ بوده است. حداقل قیمت فروش هر متر مربع از این نوع زمین‌ها نیز یک میلیون تومان در منطقه ۱۹ و حداکثر آن ۲۱ میلیون و ۹۷۷ هزار تومان در منطقه یک بوده است. همچنین از کل معاملات انجام شده برای فروش این زمین‌ها در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران منطقه یک با ۸٫۸ درصد دارای بیشترین سهم و منطقه ۲۱ با ۱٫۳ درصد دارای کمترین سهم هستند.
:
قیمت هر متر مربع زیربنای مسکونی
بر اساس اعلام مرکز آمار ایران متوسط قیمت فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران سه میلیون و ۷۸۲ هزار تومان بوده است که نسبت به فصل قبل ۳٫۵ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل هشت درصد افزایش داشته است.
:
همچنین تعداد معاملات فروش زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل گذشته ۱۳٫۳ درصد کاهش و نسبت به تابستان سال قبل ۸۰٫۸ درصد افزایش داسته است.

:

به این ترتیب در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران بیشترین متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده در حدود هفت میلیون و ۷۹۵ هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن در حدود یک میلیون و ۸۸۸ هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است. برهمین اساس حداقل قیمت فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی در معاملات انجام شده ۶۸۶ هزار تومان در منطقه ۱۲ و حداکثر آن ۲۲ میلیون و ۳۰۱ هزار تومان در منطقه یک بوده است.

:

براساس این گزارش از کل معاملات انجام شده برای فروش زیربنای مسکونی در تهران منطقه پنج با ۱۱٫۶ درصد بیشترین سهم و منطقه ۲۲ با ۰٫۸ درصد دارای کمترین سهم هستند. متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نیز ۱۸ هزار و ۳۴۳ هزار تومان بوده است که نسبت به فصل گذشته هشت درصد و نسبت به تابستان سال ۱۳۹۲، ۸٫۳ درصد افزایش داشته است.
:
همچنین تعداد معاملات اجرای زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل ۳۵٫۱ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۳٫۱ درصد افزایش داشته است. بر همین اساس در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران بیشترین متوسط مبلغ ماهانه اجاره به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر زیربنای مسکونی معامله شده ۳۰ هزار و ۲۴۷ تومان در منطقه یک و کمترین آن ۹۵۸۷ تومان در منطقه ۱۹ بوده است. کمترین مبلغ اجاره ماهانه بین حداقل ۲۲۰۸ تومان به ازای هر متر مربع در منطقه ۲۰ و بیشترین آن ۸۹ هزار و ۹۸۷ تومان در منطقه یک بوده است. همچنین از کل این معاملات منطقه پنج با ۱۳٫۸ درصد دارای بیشترین سهم و منطقه ۲۲ با ۱٫۲ درصد دارای کمترین سهم هستند.

./.


برچسب :    ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS