حسنی مبارک در "پرونده قرن" تبرئه شد
دادگاه محاکمه حسنی مبارک امروز (شنبه) حکم خود را درباره مهمترین اتهامی که علیه وی و فرزندانش مطرح است، صادر کرد و بر اساس آن مبارک، فرزندانش، وزیر کشور و معاونان وی از تمامی اتهامات تبرئه شدند.

دادگاه محاکمه حسنی مبارک روز (شنبه) حکم خود را درباره مهمترین اتهامی که علیه وی و فرزندانش مطرح است، صادر کرد و بر اساس آن مبارک، فرزندانش، وزیر کشور و معاونان وی از تمامی اتهامات تبرئه شدند.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، این پرونده که در مصر به “پرونده قرن” مشهور است، برای رسیدگی به اتهامات حسنی مبارک، علاء و جمال مبارک، فرزندان وی، حبیب العادلی، وزیر کشور و شش تن از معاونان وزیر کشور و نیز حسین سالم، یکی از سرمایه‌داران نزدیک به مبارک تشکیل شد.
:
در این جلسه به سه اتهام باقی مانده علیه مبارک و دیگر متهمان رسیدگی شد که به ترتیب، مشارکت در قتل تظاهر کنندگان در زمان انقلاب مصر (اتهام علیه همه متهمان)، صدور گاز با کمتر از قیمت جهانی به اسرائیل (اتهام علیه مبارک و مدیر بخش نفت و گاز مصر)، و دریافت رشوه و ملک از حسین سالم (اتهام علیه مبارک و فرزندان وی) بودند. مبارک در بخشی از این پرونده نیز از اتهام صدور گاز به اسرائیل به بهای کمتر از قیمت‌های جهانی تبرئه شد.
:
پیشتر و در طول سه سال گذشته پرونده مبارک سه مرحله را طی کرده است و حسنی مبارک از سوی دادگاه به اتهام قتل تظاهرکنندگان محاکمه و به حبس ابد و اعدام محکوم شد، اما این احکام به دلیل تغییرات سیاسی در مصر لغو و جلسه اعلام حکم به امروز موکول شده بود.
:
مبارک در پرونده دیگری موسوم به پرونده کاخ ریاست جمهوری به چهار سال زندان محکوم شده است و علا و جمال مبارک فرزندان وی نیز هر یک به سه سال زندان محکوم شده‌اند. مشارکت در قتل تظاهرکنندگان که امروز حکم آن صادر شد، مهمترین اتهامی است که علیه مبارک و فرزندانش مطرح بود.

:

طبق حکم دادگاه هیچ مدرکی دال بر مشارکت مبارک و فرزندانش در قتل تظاهرکنندگان ارائه نشد. قرار بود حکم مبارک در تاریخ پنجم مهر قرائت شود، اما قاضی دادگاه آنرا به امروز موکول کرد. قاضی در ابتدای جلسه امروز با ارائه آماری از شمار قربانیان تاکید کرد که آمار نهایی از خشونت‌های منتهی به برکناری حسنی مبارک ۲۳۹ کشته و ۱۵۸۸ زخمی بوده است.

./.


برچسب :    ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

 • برخیز که وقت بازی است
  قاضی کنار بازی است
  راضی از این دو بازی
  ماضی که سخت بازی است
  کشوری که قرار بود در بین کشورهای عربی الگوی نهضت بیداری اسلامی تحت نام بهار عربی باشد امروز سائل همدردی دیگر کشورها و نهادهای بین المللی برای اخبار واصله از آن کشور است که بوی عهد دقیانوس می دهد. قوم موسی نماد همه اقوام خودخواه، متفرق، متعصب، متفرعن، زیادی خواه و در عین حال جاهل است! ۹ معجز آشکار موسی(عصا، یدبیضاء، نزول طوفان، قمّل، جَراد، ضفادع، خون، قحطی و کمبود میوه ها) کم نبود ۶ معجز دیگر نیز طلب کردند (شکافته شدن دریا و عبور بنی اسرائیل، جوشیدن دوازده چشمه، زنده شدن مقتول بنی اسرائیل، ابرهای سایبان، نزول منّ و سلوی، قرار گرفتن کوه طور بالای سر بنی اسرائیل)! حال برای نجات مردم خاورمیانه چه تعداد معجزات لازمست خدا داند و بس! اما بی معجزه انتظار نجات و پیشرفت داشتن خود از معجزات است!

  Thumb up 2 Thumb down 0


ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS