سخنگوی قوه قضاییه:اسيدپاش اصفهان هنوز دستگير نشده​است
سخنگوی قوه قضاییه از اقدام به‌موقع نیروی انتظامی در بازداشت عاملان اسیدپاشی تهران تشکر کرد.

سخنگوی قوه قضاییه از اقدام به‌موقع نیروی انتظامی در بازداشت عاملان اسیدپاشی تهران تشکر کرد.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در هفتاد و سومین نشست خبری خود با اشاره به اسیدپاشی اخیر در تهران گفت: متاسفانه بعضی اقدامات مانند اسیدپاشی که ما در این ایام شاهدش بودیم موجب تاثر همگان شده و امیدواریم دستگاه انتظامی و قضایی بتوانند به گونه‌ای حرکت کنند که بازدارنده باشد و دیگر کسی جرات انجام آن را نداشته باشد. وی افزود:‌ شما اصحاب رسانه می‌توانید در این زمینه اطلاع‌رسانی دقیقی داشته باشید، البته مردم باید هوشیار باشند تا چنین جنایت‌های خشن و نامعقولی اتفاق نیفتد. معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اسیدپاشی که اخیرا در تهران اتفاق افتاده است، گفت:‌ از نیروی انتظامی به دلیل اقدام به‌موقع در بازداشت عاملان این اتفاق تشکر می‌کنم. بنده از صبح تاکنون پیگیر این موضوع بودم و دیروز از دادستانی تهران خواستم تا نسبت به دو موردی که اسید پاشیده‌اند، رسیدگی صورت گیرد و حکم‌شان تعیین و اجرا شود، البته مشکلاتی در اجرای حکم آن‌ها وجود دارد. من درخواست حل شدن مشکل را داشتم و بشتر مشکلات در زمینه پزشکی است.
:
سخنگوی قوه قضاییه از نیروی انتظامی و سیستم اطلاعاتی اصفهان خواست تا نهایت تلاش خود را در دستگیری عاملان اصلی اسیدپاشی‌های اخیر در این استان انجام دهد.

:

وی اظهار کرد: هنوز عاملان اصلی اسیدپاشی‌های اصفهان دستگیر نشده‌اند، گرچه در روزهای اول مظنونانی تحت تعقیب قرار گرفتند اما عاملین اصلی هنوز دستگیر نشدند. سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به اینکه آنچه موجب آرام و امنیت جامعه می‌شود برای همه مردم باید مهم باشد و بدیهی است که باید با بر هم زنندگان امنیت و آرامش در جامعه برخورد شدیدی شود، گفت:‌ قوه قضاییه این موضوع را در اولویت قرار داده و درصدد است تا با کسانی که امنیت جامعه را برهم می زند برخورد جدی کند. وی ادامه داد: در هفته‌های اخیر موردی در مشهد داشتیم که حکمش اجرا شد. اتهامات این فرد سرقت مسلحانه، تجاوز به عنف و شرارت بود که در نهایت اعدام شد. موردی هم در بندرعباس داشتیم که سرقت مسلحانه و تجاوز به عنف داشت. مورد دیگری در قم بود که به قصاص نفس محکوم شد. سخنگوی قوه قضاییه تاکید کرد:‌ دستگاه قضایی مصمم است که با کسانی که تجاوز به عنف دارند و امنیت جامعه را برهم می زند بدون هیچ اغماضی برخورد کند تا حکم هرچه سریع‌تر اجرا شود.
:
در ادامه نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه، خبرنگاری پرسید آیا دستگیری یکی از مدیران شهرداری تهران به اتهام جاسوسی که گفته می‌شود آی‌پی‌های دوربین‌های مدار بسته را به سازمان مجاهدین خلق داده صحیح است یا خیر؟ و این پرونده در قوه قضاییه است یا وزارت اطلاعات؟ محسنی اژه‌ای گفت:

:

من بارها گفته‌ام از بیان جزییات پرونده‌ای که در مرحله تحقیقات است معذورم. وی افزود: اجمالا این که فردی بازداشت شده درست است و اتهام او نیز امنیتی است ولی از بیان جزییات آن معذورم. محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا محکومیت «م. ر» به ۱۵ سال حبس و ۹ میلیارد تومان جزای نقدی صحیح است یا خیر؟ گفت: قبلا گفته‌ام که اصل محکومیت درست است ولی چون هنوز حکم قطعی نشده و در دیوان عالی کشور مطرح است از بیان جزییات آن معذور هستم.
:
وی در پاسخ به سوالی درباره‌ آخرین وضعیت ساخت غیرقانونی یک هتل در بستر رودخانه جاجرود و این که آیا رابطه مالی بین سازنده هتل و مسئولین محلی وجود داشته است یا خیر؟ گفت:

:

من مکررا عرض کردم اگر همه دستگاه‌ها کارهای لازم برای جلوگیری از تخلفات را انجام دهند هزینه‌ این کار برای مردم، دستگاه قضایی و حتی خود آن فرد کمتر خواهد بود. وی ادامه داد: این تخلفات چند دسته‌اند: دسته اول کسانی هستند که بدون هیچ مجوزی ساخت و ساز می‌کنند. دسته دوم کسانی هستند که جواز می‌گیرند اما همراه با یکسری از تخلفات و اعمال نفوذ و رشوه این کار انجام می‌شود و با این مورد هم قطعا برخورد می‌شود. دسته سوم نیز کسانی هستند که جواز می‌گیرند اما این جواز از مرجعی گرفته شده که بر سر صلاحیت داشتن آن اختلاف نظر وجود دارد. ما از دولت خواسته‌ایم این اختلافات را برطرف کند و به همین منظور الان این موضوع در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح شده است.
:
سخنگوی قوه قضاییه گفت که پرونده غنچه قوامی در رابطه با دومین اتهام امنیتی در دادسرا است و هنوز منجر به صدور کیفرخواست نشده است.

:

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا آزادی غنچه قوامی که به جاسوسی متهم است با وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی کار درستی است یا خیر؟ گفت:

:

من در رابطه با این پرونده قبلا توضیح دادم که ایشان دو اتهام داشت. یکی تبلیغ علیه نظام و دومی اتهام امنیتی دیگری است. محسنی‌اژه‌ای ادامه داد:‌ در رابطه با اتهام امنیتی دوم در دادسرا قرار منع تعقیب صادر شد ولی در مورد اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام کیفرخواست صادر شد. دادستان به قرار منع تعقیبی که صادر شده بود اعتراض کرد و دادگاه اعتراض را پذیرفت و به همین جهت پرونده مجددا به دادسرا ارجاع شد که رسیدگی به این اتهام ادامه دارد و کیفرخواست هنوز صادر نشده است.

:

وی ادامه داد: در رابطه با موضوع بازداشت نیز باید گفت: الزامی ندارد که بازداشت موقت ادامه داشته باشد و این موارد را قانون پیش بینی کرده است. محسنی‌اژه‌ای درباره‌ آخرین وضعیت «ح . د» بدهکار بانکی که گفته می‌شود پرونده او از اصفهان به تهران ارجاع شده است گفت: در این پرونده هنوز کیفرخواست صادر نشده و پرونده به دادگاه نرفته است.
:
خبرنگاری با اشاره به گذشت یک سال از احضار محمود احمدی‌نژاد به دادگاه درباره‌ رسیدگی به شکایت مجلس از رئیس جمهور سابق ایران سوال کرد که محسنی اژه‌ای گفت:

:

این پرونده در حال رسیدگی است و مجلس هم شاکی نیست، بلکه مجلس طبق قانون گزارش تهیه و به قوه قضاییه ارسال می‌کند. در این مورد هم گزارشاتی که آمده در حال رسیدگی است و هنوز به پایان نرسیده است. خبرنگاری درباره‌ آخرین اقدامات انجام شده در رابطه با برخورد با مصادیق مجرمانه شبکه‌های مجازی سوال کرد که سخنگوی قوه قضاییه در این رابطه گفت: دادستان تهران دارد اقداماتی انجام می‌دهد و در حال بررسی بعضی شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها است. وی تصریح کرد:‌ در این رابطه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نیز دوشنبه دو هفته پیش یک جلسه فوق‌العاده داشت و در آنجا وزارتخانه ذیربط مهلت دیگری گرفت تا اقدامات لازم در خصوص برخی شبکه‌های اجتماعی را انجام دهند که هنوز این مهلت تمام نشده است. خبرنگاری با اشاره به اعلام اسامی ۶ نفر از متهمان اقتصادی توسط دادستانی تهران پرسید چرا اسامی متهمان اصلی اقتصادی اعلام نمی‌شود؟ محسنی اژه‌ای گفت: نمی‌دانم از کدام پرونده صحبت می‌کنید ولی پرونده‌هایی که اعلام می‌شوند حکمشان قطعی شده است.
:
محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی درباره سرانجام شناسایی اموال بابک زنجانی در داخل و خارج و اینکه آیا فرد جدیدی در ارتباط با پرونده بابک زنجانی دستگیر شده یا خیر؟ گفت:

:

متاسفانه بابک زنجانی همکاری لازم را در شناسایی اموالش در داخل و خارج با ما ندارد، البته اموالی که در داخل شناسایی شده در مقام کارشناسی است تا قیمت گذاری شود و مشخص شود که مبالغشان به چه میزان است. وی ادامه داد: اقدام جدیدی که در ارتباط با این پرونده انجام شده این بود که پرونده بابک زنجانی در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح شد و تصمیمی اخذ شد مبنی بر این که اموالی که شناسایی شده تقویم شود و با وکالت متهم و با نظارت دادستانی این اموال در اختیار وزارت نفت قرار گیرد تا وزارت نفت اگر می‌خواهد اموال را بردارد یا آنها را بفروشد. محسنی‌اژه‌ای با بیان این که فرد جدیدی در ارتباط با پرونده بابک زنجانی بازداشت نشده است گفت: افراد بازداشت شده در این پرونده همان ۲ – ۳ نفری که در جلسه قبل گفته بودم، هستند و تعداد بازداشتی‌ها را اکنون به یاد ندارم، البته افردی به عنوان مطلع و متهم مرتبط با این پرونده هستند. محسنی‌اژه‌ای تاکید کرد: یکی از افراد بازداشت شده در این پرونده مدیر نفتی بوده که سمت داشته و اکنون در بازداشت است. کیفرخواست این پرونده نیز هنوز صادر نشده است.

./.


برچسب :    ، ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS