حرف های خواندنی کواچ درباره والیبال ایران و مسئله ورود بانوان به ورزشگاه ها
اسلوبودان کواچ می گوید مصاحبه داورزنی باعث شد مردم دنیا با حقیقت ماجرای ورود بانوان به ورزشگاه ها و فشارهای سیاسی به والیبال ایران آشنا شوند.

اسلوبودان کواچ می گوید مصاحبه داورزنی باعث شد مردم دنیا با حقیقت ماجرای ورود بانوان به ورزشگاه ها و فشارهای سیاسی به والیبال ایران آشنا شوند.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ،‌ کسی باورش نداشت وقتی به ایران آمد. همه او را به یاد داشتند. وقتی بازی می کرد بازیکن خوبی بود برای تیم ارومیه . او اما در این چند سال بی خبری مربی بزرگی شده بود. باید به ایران می آمد تا جانشین مربی افسانه ای والیبال ایران یعنی خولیو ولاسکو شود اما خیلی ها او را جوان می دانستند. او را در حد نیمکت تیم ملی نمی دانستند اما این مربی جوان آمد و خوش درخشید. ۶ ماه پر از موفقیت را سپری کرد و حالا به تعطیلات رفته برای شروع فصلی جدید.
:
 – وقتی ولاسکو از ایران رفت خیلی ها می گفتند ایران دیگر نتایج قبلی را تکرار نمی کند.راستش خیلی کسی امید نداشت که موفق باشید اما فراتر از انتظار ظاهر شدید و پاسخ منتقدان را دادید.
:
بطور حتم کار کردن به جای ولاسکو  و تکرار نتایجی که او بدست آورده همیشه کاری سخت و بسیار دشوار است. برای من هم همین طور بود.اما ولی من هم به توانایی ام ایمان داشتم . البته از طریق چورا اطلاعات خوبی از والیبال ایران گرفته بودم.با امادگی آمدم و با کمک همه بچه ها ، تلاش کردیم و توانستیم بعد از ولاسکو عملکرد موفقی داشته باشیم .ما توانستیم نتایج خارق العاده ای کسب کنیم .نتایجی که  تکرار دوباره اش در آینده کاری خیلی سختی  است. هرچند که معتقدم با وجود همه مشکلات تکرار آنها غیر ممکن و دور از انتظار نیست.
:
– قبل از رقابتهای جهانی لهستان می توانستید نتایجی که در این رقابتها بدست آمد را پیش بینی کنید؟
:
در ابتدا نمی توانستم نتیجه ای را که در رقابتهای جهانی لهستان رقم خورد پیش بینی کنم اما بعد از رقابتهای لیگ جهانی و نتایجی که بدست آمد تقریبا در این رابطه مطمئن شدم و فکر می کردم که چنین اتفاق بزرگی رقم بخورد.در آن زمان خیلی خوب از توان کیفی تیم آگاهی داشتم.به نظرم ما در رقابتهای جهانی لهستان جهش خارق العاده ای از نظر کیفیت در رویارویی با تیمهای ایتالیا و ایالات متحده داشتیم و با قدرت هرچه تمامتر به پیروزی رسیدیم و این چیزی است که همه آن را تایید کرده و به من حق می دهند.
:
– کم کم تب والیبال دوباره گرم می شود و مردم آماده لیگ جهانی ۲۰۱۵ هستند. این بار موفقیت بیشتری هم می خواهند!
:
قطعا لیگ جهانی ۲۰۱۵ لیگ بسیار سخت و سنگینی خواهد بود.ما در گروه بسیار سختی قرار داریم و نحوه برگزاری بازی ها به شکلی است که فقط دو تیم راهی مرحله نهایی خواهند شد.در عین حال بازیهای آسیایی هم در پیش است . ما دو جام مهم پیش رو داریم و رسیدن به موفقیت در آنها برای مان اهمیتی ویژه دارد.
:
– فکر می کنید در رقابتهای لیگ جهانی ۲۰۱۵ ایران در برابر آمریکا و روسیه و لهستان بتواند موفق به تکرار نتایج قبلی اش شود؟
:
ذهنیت من برای بردن و رسیدن به موفقیت تعریف شده است و من همیشه با این ذهنیت پیش رفته ام و معتقدم که ایران در برابر حریفانش پر قدرت حرکت  کرده و نتایج بهتری هم بدست خواهد آورد.
:
– در طول رقابتهای جهانی لهستان مصاحبه های شما با رسانه های خارجی قابل توجه بود.شما نگرانیهایی در رابطه با بازیکنان تیم ملی داشتید. اینکه انها به خاطر پول ، به لیگ های بزرگ دنیا نمی روند.در این رابطه شما برای تغییر دادن ذهنیت بازیکنان تیم ملی چه کاری انجام دادید؟
:
به نظر من تجربه حضور در تیم های خارجی می تواند به نفع بازیکنانم باشد و باعث پیشرفت فنی و فیزیکی آنها شده و موقعیت شان را بهبود بخشد و این چیزی است که آنها باید خودشان آن را فهمیده و متوجه اش شوند.رویارویی با بهترین بازیکنان حاضر در والیبال دنیا در هر هفته می تواند برای آنها بسیار مفید و موثر باشد و زمینه پیشرفت بازیکنانم را در هر چه بیشتر و بهتر فراهم کند.
:
– از نظر شما پول نمی تواند نقش مهمی در بالا بردن انگیزه یک بازیکن حرفه ای داشته باشد؟
:
قطعا پول از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در جای خود بسیار مهم است. اما این موضوع برای جوانان نباید در اولویت اول  قرار داشته باشد.به نظر من اولویت بازیکنان جوان باید در یاد گرفتن و بهتر شدن در مباحث فنی و فیزیکی تعریف شده و پول برای آنها در اولویت های بعدی قرار بگیرد.
:
– خیلی ها معتقدند که سطح رقابتهای لیگ برتر ایران بالا رفته و حالا زمان آن فرا رسیده که والیبالیست های خارجی به ایران آمده و در لیگ کشور فعالیت کنند.شما با این ایده موافق هستید؟
:
بله سطح سوپر لیگ ایران بسیار بالاست و با توجه به بحران اقتصادی حاکم بر اروپا پیش بینی من این است که بزودی زمینه حضور بازیکنان خارجی در لیگ ایران فراهم شود.هر چند که نمی توان بحث بازاریابی را در این خصوص نادیده گرفت. این موضوع می تواند در این قضیه نقش بسیار موثری ایفا کند.
:
– در طول رقابتهای جهانی لهستان نگرانیهایی در رابطه با جدایی شما از تیم ملی در ایران ایجاد شد.در آن زمان شما حقیقتا از طرف فدراسیون والیبال صربستان پیشنهاد رسمی دریافت کردید و یا این موضوع فقط شایعه ای بود که رسانه های اروپایی به آن دامن می زدند؟
:
تا این لحظه من هیچ پیشنهاد رسمی از طرف فدراسیون والیبال صربستان برای حضور در تیم ملی والیبال این کشور دریافت نکرده ام.واقعیت این بود که جمع کثیری از هوادارانم و خبرنگارهایی که علاقه خاصی به من دارند این موضوع را مطرح کردند هرچند که از طرف برخی باشگاهها و دیگر فدراسیون ها پیشنهاداتی رسمی به من شد که این اتفاق بعد از نتایج خارق العاده ای که در تیم ملی والیبال ایران کسب کرده بودم امری کاملا طبیعی به نظر می رسید.در حال حاضر من سرمربی تیم ملی والیبال ایران هستم و تمام تمرکز بر روی این تیم است.
:
– مهمترین هدفی که برای سال پیش رو برنامه ریزی کرده اید را می توانید برای مان بگویید؟
:
من در حال حاضر مشغول برنامه ریزی برای سال آینده در تیم ملی والیبال ایران هستم و برنامه های مورد نظرم بزودی در اختیار فدراسیون والیبال ایران قرار خواهد گرفت.بطور کلی مهمترین و اساسی ترین هدف من در حال حاضر کسب جواز حضور در رقابتهای المپیک ۲۰۱۶  ریو دوژانیرو خلاصه می شود.
:
– نظر شما در مورد سطح فنی مربیان ایرانی چیست؟
:
بطور حتم مربیان ایرانی از نظر فنی سال پر باری را در پیش روی خواهند داشت.
:
– کدامیک از مربیان ایرانی از نظر شما مطرح هستند و ایا می توانید در این رابطه نام آنها را ذکر کنید؟
:
من توضیح خاصی در این رابطه ندارم و تنها چیزی که می توانم بگویم این است که متاسفانه ما در ایران یکی از بهترین مربیان  والیبال ( آقای معدنی ) را از دست دادیم.
:
– اخیرا بنا به دلایل غیر ورزشی رویکرد رسانه های اروپایی علیه فدراسیون والیبال ایران در عرصه بین المللی بسیار عجیب بود و این رسانه ها مخصوصا رسانه های ایتالیایی تلاش گسترده ای برای تحریک افکار بین المللی کردند.فکر می کنید چرا انها دست به چنین اقداماتی زدند؟
:
به نظر من سیاست و ورزش دو مقوله جدا از هم هستند و سیاست نباید دخالتی در بحث ورزش داشته باشد.من هم معتقدم که زنان باید اجازه حضور در رقابتهای والیبال را داشته باشند و این فرصت برای آنها در ایران فراهم است.اما از طرف دیگر در این رابطه قوانینی تعریف شده است که شخصا در جایگاهی نیستم که بتوانم این قوانین را تغییر دهم.فکر می کنم رسانه های اروپایی اطلاع رسانی خوبی به مردم دنیا نکردند ولی مصاحبه دکتر داورزنی رییس فدراسیون با گاتزتا دلو سپرت اتفاق خوبی بود و توانست نقاط تاریک بسیاری را برای مردم دنیا خیلی خوب روشن کند.

:

./.


برچسب :    ، ، ، ، ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS