نزاع کاخ سفید و جمهوری‌خواهان بر سر انتشار گزارش شکنجه‌های سیا
دیک چنی، معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا نیز همچون دیگر مقامات دوران زمامداری جورج بوش با دفاع از سازمان سیا، اعلام کرد که این موارد، بازجویی‌های خشنی مربوط به یک دهه پیش بوده که "کاملا و تماما توجیه‌پذیرند" و اتهامات مطرح شده مبنی بر اینکه سازمان سیا اطلاعات مربوطه را به کاخ سفید ارائه نکرده و یا اینکه در ارزشمندی و تأثیرگذاری شیو‌ه‌های خود اغراق کرده‌ است را رد کرد.

دیک چنی، معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا نیز همچون دیگر مقامات دوران زمامداری جورج بوش با دفاع از سازمان سیا، اعلام کرد که این موارد، بازجویی‌های خشنی مربوط به یک دهه پیش بوده که “کاملا و تماما توجیه‌پذیرند” و اتهامات مطرح شده مبنی بر اینکه سازمان سیا اطلاعات مربوطه را به کاخ سفید ارائه نکرده و یا اینکه در ارزشمندی و تأثیرگذاری شیو‌ه‌های خود اغراق کرده‌ است را رد کرد.
:
به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، در آستانه انتشار گزارش کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا درباره شکنجه‌های سازمان سیا در دوران جورج بوش، جمهوری‌خواهان کنگره و کاخ سفید بر سر انتشار آن و خطرات احتمالی وارد مجادله شده‌اند.
:

به گزارش تسنیم، نشریه نیویورک‌تایمز در گزارشی از درگیری جمهوری‌خواهان و کاخ سفید بر سر گزارش شکنجه سازمان سیا خبر داد.
:
به نوشته این نشریه، در آستانه انتشار گزارش سنای این کشور در مورد کاربرد شکنجه از سوی دولت ایالات متحده – که شامل جزئیاتی است که می‌تواند بخشی از پنهان‌ترین اعمال سازمان سیا پس از واقعه یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ را آشکار کند – دولت اوباما و منتقدان جمهوری‌خواه آن روز دوشنبه بر سر علنی کردن این گزارش و خطری که ممکن است از سوی عکس‌العمل دیگر کشورها ایجاد شود با یکدیگر وارد مجادله شدند.
:
در حالی که ایالات متحده تأسیسات دیپلماتیک و پایگاه‌های نظامی خود را در وضعیت هشدار قرار داده است، مقامات دولتی اعلام کرده‌اند که انتظار ندارند که گزارش – یا حتی خلاصه مدیریتی غیرطبقه‌بندی شده آن را که قرار است امروز سه‌شنبه انتشار یابد – بتواند خشونتی همانند حمله به کنسولگری این کشور در بنغازی در لیبی را برانگیزد که به کشتن شدن ۴ آمریکایی انجامید. به گفته آن‌ها چنین خشونت‌های تلافی‌جویانه‌ای بیشتر ناشی از ادراک مردم نسبت به حمله به اسلام به عنوان یک دین است تا اینکه ناشی از خشونت اعمال شده بر افراد مسلمان باشد.
:
اما برخی رهبران جمهوری‌خواه کنگره علیه انتشار این گزارش هشدار داده و اعلام کرده‌اند که گزارش‌هایی که مرتبط با فعالیت‌های اطلاعاتی داخلی و خارجی که بیانگر شیوه‌های بازجویی خشن سازمان سیا طی دوران زمامداری بوش است می‌تواند به شورش، خشونت و حتی مرگ آمریکایی‌ها بینجامد.
:
دیک چنی، معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا نیز همچون دیگر مقامات دوران زمامداری جورج بوش با دفاع از سازمان سیا، اعلام کرد که این موارد، بازجویی‌های خشنی مربوط به یک دهه پیش بوده که “کاملا و تماما توجیه‌پذیرند” و اتهامات مطرح شده مبنی بر اینکه سازمان سیا اطلاعات مربوطه را به کاخ سفید ارائه نکرده و یا اینکه در ارزشمندی و تأثیرگذاری شیو‌ه‌های خود اغراق کرده‌ است را رد کرد.
:
کاخ سفید هرچند اذعان کرده است که این گزارش ممکن است بتواند “ریسک بزرگتری” را نسبت به تأسیسات و پرسنل این کشور در کشورهایی همچون پاکستان، یمن، مصر، لیبی و عراق ایجاد کند. اما اعلام کرده است که دولت ماه‌ها – و در واقع، سال‌ها – فرصت داشته است تا طرحی برای (چگونگی) بازتاب این گزارش داشته است و این ریسک‌ها نباید انتشار این گزارش را از سوی کمیته اطلاعاتی سنا به تعویق بیاندازد.
:
./.

برچسب :    ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS