وزارت ارشاد: خبرگزاری‌فارس متعلق به بسیج است
در پی انتشار گزارشی در خبرگزاری فارس درباره انتشار لیست یارانه حمایتی بیمه خبرنگاران، روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیحاتی را منتشر کرد. متن این پاسخ كه در سايت وزارت ارشاد منتشر شده به این شرح است:

در پی انتشار گزارشی در خبرگزاری فارس درباره انتشار لیست یارانه حمایتی بیمه خبرنگاران، روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیحاتی را منتشر کرد. 

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، متن این پاسخ که در سایت وزارت ارشاد منتشر شده به این شرح است:

:

مدیرمسئول محترم خبرگزاری فارس
باسلام
احتراماً، عطف به مطلب مندرج در آن رسانه درباره فهرست یارانه بیمه خبرنگاران خواهشمند است جوابیه زیر را با توجه به ماده ۲۳ قانون مطبوعات درج فرمایید:
:
۱) حمایت از رسانه ها برای بیمه همکاران خود یکی از سیاستهای محوری این وزارتخانه در هدفمندی یارانه های مطبوعاتی است زیرا علاوه بر تقدیر از کارآفرینی رسانه ها و حمایت از قشر شریف روزنامه نگار، بیمه خبرنگاران را از طریق اصولی تعقیب می کند.
:
۲) مطابق بسته حمایتی سال ۹۳ که در راستای سیاست شفافیت دولت «تدبیر و امید» قبلاً اطلاع رسانی شده است، تأمین همه یا بخشی از بیمه پرداختی رسانه ها برای همکاران خود در دستور کار قرار دارد. چنانچه قبل از انتشار تحلیل خود به جدول مندرج در بسته حمایتی مراجعه می فرمودید از ضوابط و تفاوت حمایت رسانه های سراسری و غیرسراسری، دولتی یا عمومی و خصوصی، دوره های مختلف انتشار و … مطلع می شدید. به عنوان مثال چنانچه فهرست همکاران بیمه ای یک روزنامه سراسری یا خبرگزاری کمتر از ۲۵ نفر باشد قابل حمایت نیست و ضمناً سقف حمایت بیمه ای این نوع رسانه، یکصد نفر است. امّا همین نصاب ها برای یک هفته نامه محلّی به ترتیب ۱۰ و ۴۰ نفر است.
:
۳) خبرگزاری فارس به نیروهای مسلح (سازمان بسیج مستضعفین) تعلق دارد و رسانه ای خصوصی تلقی نمی شود.
:
۴) مطابق ضوابط مندرج در بسته یادشده، و در راستای تفاوت گذاشتن بین نحوه حمایت رسانه های بخش خصوصی و رسانه هایی که از بیت المال ارتزاق می کنند، رسانه های گروه دوم با ضریب نصف مورد حمایت قرار می گیرند. چنین رسانه هایی عملاً با دو محدودیت محاسباتی مواجه هستند: سقف نفرات و ضریب پنجاه درصدی بابت دولتی یا عمومی بودن.
:
۵) همچنین برای حمایت از بیمه رابطان خبری خبرگزاری ها در استانها سهمیه ای جداگانه برای بیمه یکصدنفر از آنان، لحاظ شده است که چنانچه در فهرست ارسالی خبرگزاری ها، عزیزانی از این گروه هستند حق بیمه آنان جداگانه به خبرگزاری مربوط پرداخت می شود.
:
۶) یکی از دلایلی که مبالغ واریزی، ارقام متغیرها و فرمول محاسباتی رسماً اعلام می شود احتمال وجود اشتباه و آمادگی رفع اشتباهات است. قطعاً تأیید می فرمایید این روش شفاف که به پاسخگویی منجر می شود به عدالت نزدیکتر است. اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی نیز در طول یکسال گذشته و در بیانیه اعلام یارانه ها از صاحبان امتیاز درخواست می کرده است چنانچه حق آنان تضییع شده اعلام نمایند تا بلافاصله اصلاح شود. همچنان که در جدول یارانه بیمه نیز ملاحظه می فرمایید نام برخی رسانه ها دو بار آمده است که نشانگر پرداخت این یارانه بابت شش ماهه دوم سال قبل و شش ماهه نخست امسال است.
:
خوشبختانه قبل از کشف جنابعالی، چند رسانه که میزان دریافتی آنان با فرمول اعلامی مغایرت داشت از طریق صحیح خود پیگیر شدند و اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی به صدور اصلاحیه برای آنان و رسانه های مشابه (جمعاً ۹ رسانه) اقدام کرد که جدول آن بعد از واریز به حساب آنان در سایت معاونت مطبوعاتی قابل مشاهده است.
:
۷) صاحب امتیاز روزنامه خبرجنوب، همواره شخص حقیقی بوده است و آقای دکتر انتظامی قبلاً نیز در آن روزنامه سمتی نداشته اند. صاحب امتیازی روزنامه خبر ورزشی نیز همزمان با تصدی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، اولاً از شخصیت حقوقی به حقیقی تغییر یافته است و ثانیاً با توجه به قانون منع تصدی همزمان، مؤسسه ای که ایشان مدیرعامل آن بوده اند، رسماً نیز منحل شده است و لذا فرضیاتی که مطرح فرموده اید از اساس، نادرست است.
:
۸) نمایندگی مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات مطابق ماده ۱۰ قانون مطبوعات با رأی مستقیم آنان صورت می گیرد و چنانچه از انتخاب ایشان برای ششمین دوره متوالی ناخشنود هستید شایسته است به موکلان ایشان اعتراض کنید. ضمناً سیاق بخش پایانی تحلیل آن رسانه، شائبه بی احترامی و بلکه توهین به سایر اعضای محترم هیأت نظارت بر مطبوعات را نیز دارد.

:

روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی

./.


برچسب :    ، ، ، ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS