گزارش وزیر نیرو از وضعیت دریاچه ارومیه
حمید چیت چیان با اشاره به اینکه در بخش آب و فاضلاب ارزش تأسیسات و دارایی ها به 48 هزار میلیارد تومان می‌رسد گفت: در سال 93 اعتبارات این بخش از منابع عمومی 2 هزار و 200 میلیاد تومان بود که اگر روند اعتبارات به همین منوال باشد 22 سال طول می‌کشد تا به این حجم از سرمایه ملی دست یابیم.

حمید چیت چیان با اشاره به اینکه در بخش آب و فاضلاب ارزش تأسیسات و دارایی ها به ۴۸ هزار میلیارد تومان می‌رسد گفت: در سال ۹۳ اعتبارات این بخش از منابع عمومی ۲ هزار و ۲۰۰ میلیاد تومان بود که اگر روند اعتبارات به همین منوال باشد ۲۲ سال طول می‌کشد تا به این حجم از سرمایه ملی دست یابیم.
:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، وزیر نیرو با تاکید بر اینکه تاکنون دولت درباره افزایش قیمت آب و برق در سال آینده تصمیم گیری نکرده است گفت: اگر مدیری در بخش کیفیت آب کوتاهی کند، قطعا امکان ادامه همکاری را نخواهد داشت.
:
به گزارش مهر، حمید چیت چیان با اشاره به اینکه در بخش آب و فاضلاب ارزش تأسیسات و دارایی ها به ۴۸ هزار میلیارد تومان می‌رسد گفت: در سال ۹۳ اعتبارات این بخش از منابع عمومی ۲ هزار و ۲۰۰ میلیاد تومان بود که اگر روند اعتبارات به همین منوال باشد ۲۲ سال طول می‌کشد تا به این حجم از سرمایه ملی دست یابیم.
:
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه این رقم نشان می دهد که چرا باید به بهره برداری و نگهداری اهمیت زیادی بدهیم اظهارداشت: با حضور بخش خصوصی در بهره برداری از تأسیسات آبفا اثرات قابل توجهی در ارتقای بهره وری تأسیسات به وجود خواهد آمد از اینرو تمام شرکت های آبفا باید به عنوان پایلوت یک محل یا منطقه را برای مشارکت به بخش خصوصی واگذار کنند.
:
چیت چیان افزود: در خصوص مجتمع های آبرسانی نیز طرحی را آماده کرده ایم که بخش خصوصی بتواند سرمایه گذاری مناسبی در این مجتمع ها داشته باشد. بر اساس این طرح، بخش خصوصی علاوه بر اجرا و بهره برداری این مجتمع ها، آب را به مردم بفروشد و بخشی از پول را از مردم و بخشی دیگر را از دولت یارانه بگیرد.
:
وی درباره کیفیت آب تهران گفت: کیفیت آب شرب برای وزارت نیرو خط قرمز است و ما بزرگترین شبکه آزمایشگاهی کشور را در شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی داریم و دائم کیفیت آب کنترل می‌شود.
:
وزیر نیرو ادامه داد: کنترل کیفیت آب نه فقط توسط آزمایشگاه‌های متعلق به وزارت نیرو، بلکه توسط وزارت بهداشت هم آزمایشگاه‌های مستقلی که دارند به طور مستقل نمونه‌گیری می شود.
:
چیت چیان تاکید کرد: البته در تابستان میزان آب موجود در سدهای اطراف تهران به حداقل رسید و بنابراین نسبت مخلوط کردن آب سطحی و آب چاه‌ها افزایش پیدا کرد؛ پس طبیعی است که یک مقدار ممکن است نیترات آب بالا برود، ولی ما با اختلاط آب این موضوع را کنترل کردیم.
:
وی با اشاره به اینکه با کنترل در مخازن باعث شد تا میزان نیترات آب در هیچ نقطه‌ای در تهران از حد مجاز و استاندارد بالاتر نرود تصریح کرد: خوشبختانه اخیرا با ورود آب سد ماملو به تهران در آن مناطقی که نیترات آب بالا بود توانستیم مشکل را حل کنیم.
:
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: هر مدیری که در رابطه با کیفیت آب کوتاهی کرده باشد و توجه نکند مطلقا چنین مدیری را نمی‌توانیم در مجموعه وزارت نیرو حفظ کنیم.
:
چیت چیان درباره تلفات شبکه آب کشور گفت: مجموع هدررفت آب در شبکه آب کشور به طور متوسط ۲۴ درصد است که بخشی از این غیرقابل اجتناب است یعنی در همه دنیا در همه جا یک حدی از هدررفت وجود دارد و غیرقابل اجتناب است.
:
وی در خصوص وضعیت دریاچه ارومیه بیان داشت: در حوزه دریاچه ارومیه ما امسال بارشی بیشتر از سال های پیش داشتیم و سطح آب دریاچه بالا آمده و اقدامات احیای دریاچه نیز براساس مصوبات کارگروه شروع شده و اعتبارات مورد نیاز هم در بودجه سال ۱۳۹۴ پیش بینی شده که امیدواریم با شتاب گیری این فعالیت ها در سال ۹۴، یک روز شاهد احیای دریاچه ارومیه باشیم.
:
وزیر نیرو خاطر نشان کرد: در سال های گذشته طی سفری که مقام معظم رهبری به استان خوزستان داشتند، بنا براین گذاشته شده بود که ۵۵۰ هزار هکتار از زمین های خوزستان تحت شبکه مدرن آبیاری قرار بگیرد که بخشی از آن انجام و بخشی باقی مانده بود که با مجوزی که دولت از مقام معظم رهبری دریافت کرد توانستیم تجهیز منابع خوبی را داشته باشیم و امروز با سرعت خوبی کار احداث شبکه های ۳ و ۴ توسط وزارت جهادکشاورزی در حال اجرا است.
:
چیت چیان درباره احتمال افزایش قیمت آب و برق در سال ۹۴ گفت: تاکنون در هیئت دولت راجع به این موضوع تصمیم گیری نشده و هر زمان که تصمیم گیری در این موضوع انجام شد، ما اطلاع رسانی خواهیم کرد.

./.


برچسب :    ، ، ، 
 • ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
 • اضافه کردن به Google Bookmarks
 • داغ کن - کلوب دات کام
 • Reddit
 • Twitter
 • facebook
 • balatariin
 • RSS
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز از : 500 out of 5)
Loading...

نظرات کاربران

ارسال نظر

مشاهده قوانین ارسال نظر

 • جديدترين خبرها
 • منطقه آزاد ماکو
 • بازار
 • ورزش
 • جامعه
نظرسنجی

نمره شما به دولت دکتر روحانی؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
ديدني ها
داغترين ها
تبليغات

تبلیغات در سایت خبری بینانیوز

درج آگهی

خرید اینترنتینتایج زنده مسابقات بهمراه جدول لیگ

خبرهای خبرگزاری ها

براي مشاهده جديدترين خبرهاي درج شده در خبرگذاري هاي ديگر از ليست بالا خبرگذاري خود را انتخاب نماييد

عضویت در خبرنامه


 

برای دریافت خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید
بينانيوز ، بينش و بينايي مي بخشد - Copyright © 2016 RSS